Budete se líčit k porodu?

lrg
15. pro 2012

Ahojky, jen tak pro legraci se ptám, budete se (pokud na to bude čas a nálada) líčit k porodu? Mě to teda vůbec nenapadlo, protože počítám, že se budu potit jako kůň a brečet jako želva 🙂 Ale teď jsem četla u jedné maminky jak se v klidu vysprchovala a nalíčila a pak jela do porodnice. Vaše zkušenosti? Chtěla bych mít hezkou fotku, kdy si naši malou poprvé chováme v náručí ještě na sále, protože to je opravdu mimořádný životní zážitek. A ráda bych se na tu fotku podívala a nezvracela z toho jak vypadám 🙂

Vím, že je to blbost, jen se po večerech nudím....... 🙂

jarunkaxyz1
16. pro 2012

No já si spíš myslím, že cíleně líčit je v určitých situacích (jako třeba příprava na porod) ujetina. Já sama na sebe hodila třeba jen tužku na oči a lesk při návštěvách, ale i tak jsem si připadala jak "prdlice" a to podotýkám, že se maluju pomalu i když lezu ven s košem 😉

kaata22
16. pro 2012

Tak já jsem jela na kontrolu a z té jsem šla na vyvolání na sál. Bylo 9 ráno a samozřejmě jsem byla nalíčená. Malý se narodil v 8 večer, byla jsem spocená a rozmazaná. Musím říct, že mě napadlo, že vypadám asi strašně. 😝 Ale v tu chvíli mi to bylo upřímně jedno. Rozhodně by mě nenapadlo se mezi kontrakcema líčit 😅 Ale na oddělení jsem se nalíčila každé ráno, jsem tak zvyklá...🙂
U druhého porodu se nalíčím podle možností 🙂

marecek4
16. pro 2012

tak vzhledem k tomu,že to nedělám ani normálně tak asi ne,ale dokážu to pochopit-jen ten výsledek asi pak občas není takový jako si maminky představují 🙂

ladik1
16. pro 2012

Tuhle otázku myslí někdo vážně? 😀

wendulili
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
maxiiim
16. pro 2012

Líčení k porodu bylo to poslední,co mě napadlo. Budeš tak zpocená,že to udělá více škody než užitku,řekla bych.

Beru líčení po porodu na oddělení,pokud chceš mít lepší pocit.
Ale já od doby,co se malá narodila jsem se líčila minimálně,protože se mi nelíbila představa mimča přilepeného k tváři napatlané make-upem. Až když byla větší,tak jsem se znovu začala decentně líčit.

naomi6
16. pro 2012

@lrg Ahoj, to je zajímavá otázka. Já jsem měla skvělý porod. Praskla mi voda a já se pak ještě v klidu osprchovala, umyla si vlasy, oholila, vysušila vlasy, udělali jsme taťkovi sváču a pak jeli. Popravdě mě vůbec nenapadlo se namalovat. Škoda, třeba by byly fotky hezčí. 🙂 Dobrý tip na další pokus, pokud se ještě někdy zadaří 🙂

aideen
16. pro 2012

😀 😀 😀 já měla porod plánovaný ... teda oba ... a tohle mě teda moc netrápilo 😀 V tu chvíli, kdy jsem si bolestí rvala vlasy z hlavy mi to bylo dost jedno, jak vypadám, hlavně když už bude konec 😀

sedivka
16. pro 2012

🙂)))) ne, nelicila jsem se. jeli jsme v pulnoci, myslim, ze jsem mela ze dne namalovane akorat rasy. Vzhledem k tomu, ze jsem na porodnim sale stravila 26hodin, nevim jaky make up by to zvladnul 🙂))) A pry jsem u tlaceni byla ruda jak rak, s cimz by si zadny make up fakt neporadil, navic po 26hod od naneseni 🙂)) Myslim, ze namalovana zenska, ktera rodi prirozene, pak vypada ve finale hur nez nenamalovana 🙂)) Zvlast, kdyz travi treba nekolik hodin v horke sprše, takze je v páře 🙂 Mela jsem pak s sebou malovani na pokoji, ale davala jsem akorat rasenku

kristi
16. pro 2012

tak asi je to tim, ze kazdej porod je jinej. Ja rodila i s cestou 3,5h, ani erarni kosili mi nedali, takze tusim, ze priste to bude jeste rychlejsi a ja proste chci vypadat dobre. 😉 Zpocena jsem nebyla, ve sprse jsem nebyla, proste se nestihalo....

jinak me fakt vytaci komentare typu, jak je kdo stupidni, nepochopitelny, neuveritelny atd....se trosku zamyslete, damy 😲

beta.m
16. pro 2012

@kristi přesně, taky nechápu proč jsou některé komentáře tak urážející ty, které prostě chtějí vypadat v rámci možností dobře 😖

pilgrim
16. pro 2012

Mně při obou porodech praskla v noci voda, takže čas na nalíčení před odjezdem byl...a kdyby nebyl, stejně si ho udělám...🙂
Když blbě vypadám, tak se blbě cítím....a k porodu jsem se chtěla cítit opravdu fajn.

jankadudova
16. pro 2012

@pilgrim Pro vsechny doporucuju podivat se do alba. CITIT SE FAJN, totiz znamena byt krasna!!! 🙂

alenavy
16. pro 2012

Já chtěla. Ale začaly mi kontrakce o půlnoci, takže žádný nalíčení. A pořád jsem si myslela, že to asi není ono. No a ono bylo... Ale už bylo pozdě 😀 Takže můj plán byl rodit nalíčená a v kontaktních čočkách. Rodila jsem nenalíčená a v brejlích🙂 A bylo mi to pak ukradený. A ani v porodnici jsem se nelíčila, ač jsem šminky měla sebou. Neb docela stres s kojením a na nějaký líčení jsem vůbec nepomyslela. Ale při odchodu z porodnice jsem si ten obličej konečně nakreslila a ty čočky taky nandala🙂

lrg
autor
16. pro 2012

No na téhle diskuzi je krásně vidět, jak málokdo dokáže respektovat něčí názor. To není dobrý příklad pro děti dámy 🙂

Mateřství začíná být u nás pěkně militantní.

racerunner
16. pro 2012

Mě spíš přijde, že ty nejvíc potrefený, zde i nejvíc kejhaj a uráží.
I když bych to třeba stihla...je prostě lepší přijet v teplácích a dva dny nemytá, ať všichni vidí, jak moc trpím a jaká jsem borka, že to vůbec přežiju 😀. Ona i sama autorka té otázky píše, že jí to jen tak napadlo a ne že se chystá k porodu vymalovat jako velikonoční vajíčko... Líčení nemusí vždy znamenat make-up alá transvestita...Je to každé z nás věc a není třeba se vysmívat a urážet se tu.

teerka
16. pro 2012

Tak já jsem nalíčená nebyla, ale mít značkovou nesmyvatelnou a nestíratelnou kosmetiku, která opravdu vydrží vše, tak bych do toho možná i šla. Bohužel moje malovátka nevydržej na svém místě ani do normálního odpoledne a porod by opravdu nezvládly. Ale osprchnout a umýt si vlasy, oholit a upravit tak to jo.

lrg
autor
16. pro 2012

@racerunner Práááávě 🙂 Neptala jsem se, co je dobře a co je špatně, normální a nenormální, přirozené a nepřirozené......přesto tady se to vždycky dozvíš 🙂 Jak píšu v úvodu, nenapadlo mě to do doby, než jsem si to přečetla u jiné maminky a zajímalo mě, jak to měly ostatní.
Už je pro mě velký problém oholit si nohy, vytrhat si obočí, udělat si nehty a je fakt, že si připadám jak cuchta a až překonám lenost a zase se zkrášlím, udělám to pro svůj dobrý pocit a ne pro nikoho jiného. Ne každý se udržuje jen kvůli druhému pohlaví, to je pro mě pipkovské slečno nebo paní 🙂

racerunner
16. pro 2012

@lrg Tady se kolikrát dozvíš věcí - z takové nevinné otázky se některé maminky nebojí ohodnotit Tvojí celou osobnost. Hotové psycholožky 😀. Psala jsem to o něco výš - představa, že holky, co se namalujou do porodnice, to dělají kvůli doktorovi, ta je dokonale pipinkovská, ne Tvůj dotaz 😀.

ivapo
16. pro 2012

@lrg ano .. pro svůj pocit.. a pokud je čas.. možna tu vodoodo rasenku!!

ladie
17. pro 2012

@romca13 no, mě do skoku nebylo, ale jak jsem se nalíčila, tak jsem aspoň měla pocit, že nebudu děsit lidi 😀 😀

daasenka85
17. pro 2012

asi ne... jsem na rizkáči a jsem líná se nalíčit i normálně 😉 kolikrát si říkám, tak aspon o víkendu, aby mě viděl chlap někdy hezkou - ale většinou se nedokopu. další problém je u mě problematická plet s boláčky, tak make-up by mě k porodu stejně asi nepomohl. možná pro ten pocit si dám černou linku pod oči bez řasenky, jen pro zvýraznění pohledu a korektor na nejhorší akné.myslím ale, že oboje bude k ničemu 😉

zamilovanadonej
17. pro 2012

@ikarkulka Je to můj názor, takže nepřeháním nic. Každý má právo říct co si k danému tématu myslí.

zamilovanadonej
17. pro 2012

@majule_j Jo, mně praskla voda, bolesti jsem neměla, nic. A v tu chvíli jsem myslela jen na to se osprchovat, být čistá. A fakt nechápu proč by se někdo líčil vzhledem k tomu, že můžou nastat komplikace a dojít k císařskému řezu apod. Líčit se je to poslední, ale koukám že pro mnohé je vzhled priorita. Ale to asi bude tím, že já nekoukám u lidí jen na vizáž, ale tu tu spousta paní a slečen evidentně nechápe. 😨

zamilovanadonej
17. pro 2012

@racerunner Tak učesat se není líčení, že. Důležité je podle mně být čistá, vysprchovaná. Líčit se je prostě podle mě hloupost vzhledem k tomu že mohou nastat komplikace a dojít i k celkové narkoze. V tom případě bude nalíčení na obtíž. Některé ženy se prostě necítí samy sebou nenalíčené, ale za to si mohou samy. Jejich věc.

rory_g
17. pro 2012

Počítám s tím, že budu rodit dlouho, funit, potit se, budou mi omývat ledový pot z čela atd. 😅 😀 Takže za mě ne, vypadala bych potom jako členka AC/DC 😎

nae
17. pro 2012

@zamilovanadonej Ahoj, ono je to o osobnom pocite, niekto sa cíti dobre s makeupom, niekto bez. Tiež si každý pod pojmom líčení predstaví niečo iné. Ja som sa nelíčila v tom zmysle - namaľovať oči, riasy, linky, pusu, to nie, ale bohužiaľ mám od prírody zlú pleť a necítim sa dobre "úplne odhalene" ani sama pred sebou, nieto ešte pred cudzími ľuďmi. Ale dopredu som to neriešila, v čom do porodky ísť či ako vyzerať. Niekomu ale na tom záleží, každá sme iná.
Takže ja som išla rodiť akurát so "zapatlanými" vyrážkami, plus trochu púder, aby som sa cítila tak normálne, ako každý deň. Jednak som sa tak cítila lepšie psychicky, jednak by som v prípade akútneho cs mala komplet očistu rýchlo za sebou.
Viac som riešila, či si dať brýle alebo čočky - kvoli kyslíkovej maske som pri prvom musela dať brýle dole a ani som nevidela, kto tam vlastne z personálu bol...tiež som nevidela dobre na syna, keď ho vytiahli, a to zamrzí...u druhého som to teda riskla a nechala som si čočky, a bolo to skvelé.

llluckaaa
17. pro 2012

Mě teda vůbec nenapadlo, že bych se měla namalovat. Nějak nechápu, proč bych to měla dělat. Ale to bude asi tím, že já si na malování moc nezakládám, za svůj nenalíčený obličej se nestydím a ani mi bez malovátek nepřipadá ošklivý nebo nevhodný k focení 🙂 Navíc, kdybych se namalovala, tak nevím, kdo by mě pak odličoval, když jsem se nemohla x hodin ani pohnout 😒
Ale ať se každá maluje jak chce a kdy chce, mám kamarádky, které bez namalování nevystrčí nos z domu a malují se automaticky každé ráno, tak proč by se neměly namalovat, když jedou k porodu 🙂

zamilovanadonej
17. pro 2012

@nae Přesně, já si právě pod pojmem líčení představuji make up jaksi komplet- make up, stíny, řasy....taky jsem si vyndavala piercingy i kontaktní čočky. Podruhé si kontaktní čočky taky nechám 🙂

kocicinka
17. pro 2012

Tak ja se nemaluju ani normale, jenom, kdyz je prilezitost ( navsteva divadla, ples, promoce, atd...) jsem krasna i bez liceni 😀 Jenom jsem si umyla vlasy, aby vydrzely co nejdele ciste, zbavila chloupku na nohou a mela nalakovane nehty. Jako malovat se v kontrakcich, to bych nechtela vedet, jak by to dopadlo 😀 ani si to neumim moc predstavit, pro me bylo v tu chvili nejdulezitejsi myslet na miminko a zpracovavat bolest, nezli myslet na to, jak pritom vypadam 🙂
Ad fotky ze salu- neco mame, ale nikomu neukazujeme, je to jen pro nas a nasi potrebu, takže je mi sumak, jak tam vypadam, protože nejdulezitejsi je tam me dite.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru