Budete se líčit k porodu?

lrg
15. pro 2012

Ahojky, jen tak pro legraci se ptám, budete se (pokud na to bude čas a nálada) líčit k porodu? Mě to teda vůbec nenapadlo, protože počítám, že se budu potit jako kůň a brečet jako želva 🙂 Ale teď jsem četla u jedné maminky jak se v klidu vysprchovala a nalíčila a pak jela do porodnice. Vaše zkušenosti? Chtěla bych mít hezkou fotku, kdy si naši malou poprvé chováme v náručí ještě na sále, protože to je opravdu mimořádný životní zážitek. A ráda bych se na tu fotku podívala a nezvracela z toho jak vypadám 🙂

Vím, že je to blbost, jen se po večerech nudím....... 🙂

baru7
28. pro 2012

@ikarkulka myslím, že by se tomu nikdo nesmál....resp. mají úplně jiné věci k řešení a tohle si troufám říct, že je doktorům celkem šumák 😎

ikarkulka
28. pro 2012

@baru7 Tvůj manžel bude z těch slušných a neřešících doktorů.
Ale věř, že jsou fakt takoví, kteří mají potřebu pacienty shazovat. Zažila jsem si to už u prvního porodu (ne kvůli líčení) a nebyla to ani doktorka, byly to sestry, které mě svými poznámkami totálně zdeptali.
Zdravotnický personál by někdy potřeboval i velkou lekci z psychologie, protože to jejich povyšování je někdy fakt přes čáru.
Ale tím nechci říct, že jsou takoví všichni, jen se blbec najde vždycky a všude.

veruska007
28. pro 2012

No, já za sebe teda když už nic, tak nosím aspoň tužku na oči, tak tu jsem měla i v porodnici.
Osobně nedoporučuju nalakované nehty - musela jsem je okamžitě odlakovat při akutní operaci slepáku, akutní revizi i při neplánovaném vyvolávaném porodu - kdybych musela na operaci, anesteziolog sleduje kůži pod nehty.

baru7
28. pro 2012

....a ptala jsem se doma i na ty nehty (sama nosím barevné)...tak jako rádi nejsou, ale když je někdo má, tak mu je neservou (gelovky) ani nedonutí odklakovat..takže to taky asi záleží na lidech 🙂

lamarika
28. pro 2012

Celkem jsem se zasmála, zajímavá diskuze 😀 Jelikož mě teď porod překvapil, tak jsem poprvé namalovaná byla. Rychle jsem si "sundávala" obličej, když mi řekli, že mám nastoupit na sál na CR 🙂 Gelivé nehty jsem měla u všech porodů, ale měla jsem udělanou vždy francouzskou aby mi šli vidět lůžka.
Spíš jsem si snažila vždycky naplánovat mytí vlasů před porodem abych vydržely co nejdýl 😉

dlabinecka
28. pro 2012

osobně jsem teda nalíčená nebyla. odjížděla jsem v noci, takže na to nebyla myšlenka, nicméně, kdyby to bylo přes den, asi bych se před odjezdem neodličovala, což bych si ve finále asi celkem vyčítala. porod jsem měla dlouhý, vyčerpávající, po 23hodinách jsem vypadala, jak když mě sežvejká kráva, kdybych byla nalíčená, tak bych byla asi k tomu všemu ještě slušně "rozjetá" 😅 řekla bych ale, že to je každého věc, asi by mě vyděsila zmalovaná rodička, ale běžné denní líčení -proč ne, do toho je každýmu fakt asi prdlajs. nehty by problém být mohly v případě problémů, ale líčení ničemu nevadí ani na sále.

uglybetty1234
7. kvě 2013

pridávam aj svoju trošku.
Porod začal v noci o desiatej, tak so som hodila len rýchlu spršku, trošku holenia a úprava vlasov. Nelíčila som sa. No do pôrodnice som si očný tieň a maskaru zobrala a použila som ju viac menej každý deň.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru