Budete se líčit k porodu?

lrg
15. pro 2012

Ahojky, jen tak pro legraci se ptám, budete se (pokud na to bude čas a nálada) líčit k porodu? Mě to teda vůbec nenapadlo, protože počítám, že se budu potit jako kůň a brečet jako želva 🙂 Ale teď jsem četla u jedné maminky jak se v klidu vysprchovala a nalíčila a pak jela do porodnice. Vaše zkušenosti? Chtěla bych mít hezkou fotku, kdy si naši malou poprvé chováme v náručí ještě na sále, protože to je opravdu mimořádný životní zážitek. A ráda bych se na tu fotku podívala a nezvracela z toho jak vypadám 🙂

Vím, že je to blbost, jen se po večerech nudím....... 🙂

ikarkulka
17. pro 2012

@zamilovanadonej Dá se to napsat i slušně, ty pipiny nebo slepice nebo cos to napsala, sis mohla odpustit. Nadávat někomu, že se upraví k porodu, je opravdu na úrovni.

zamilovanadonej
17. pro 2012

@ikarkulka Mám názor jaký mám. Měnit ho nebudu.

mataharyy
17. pro 2012

U prvního jsem nalíčená byla, pač jsem do porodnice šla z hospody 😀 , ale že by ty fotky byli krásné, to tedy fáákt ne a to jsem neměla zrovna béčkovou kosmetiku, ale... 😎

No a u druhého, ač jsem byla na vyvolávačce, tak bych se bývala nestihla nalíčit i kdybych chtěla (manžel nestihl dojet a to měl 15 minut), takže bych si tak akorát stihla vypíchnout oko, nebo tak něco 😀

Ale jináč jsem nad tím nepřemýšlela a aby mě v tu chvíli spešl napadlo jít se ještě před odjezdem nalíčit, já spíš budu hledat těhotenskou knížku, nebo tak... 😀

luciferinka
17. pro 2012

mi praskla voda v noci,to mě vzbudilo.Tehda jsem ještě nosila nasazovaci vlasy clip in a ten večer jsem si je zapoměla sundat a usla jsem s vlasy v drdolu 😀.Tak jsem vstanula,vytřela jsem po sobě plodovou vody,šla se sprchnout,namalovala si na oči linky a natřela si make up,štětcem přejela líčka...víc se mi o pul noci nechtělo 😀 a šlo se rodit...nakonec po 7 hodinách šla malá akutním císařským řezem a nikoho nezajímalo jestli jsem nalíčená,nebo mám připínací vlasy 😀...taky jsem chtěla být na tu událost hezká a vubec se za to nestydím 🙂

luciferinka
17. pro 2012

@zamilovanadonej já rodila akutním císařským řezem a nikoho nezajímalo jestli jsem nalíčená a to jsem měla i v hlavě připínací vlasy clip iny a nikomu to nebránilo v porodu císařem 🙂

terka_85
17. pro 2012

Ač se maluji pokaždé, když někam jdu, tak nalíčit se k porodu mě vůbec nenapadlo. Rodila jsem před skoro dvěma lety. První kontrakce jsem měla kolem 3h ráno, ale na šminky jsem si ani nevzpomněla. V porodnici jsem skákala ve sprše na míči, při porodu jsem byla celá zpocená, vlasy mi padaly z culíky, ale to jsem vůbec neřešila. Když mě manžel pak fotil, tak fotka byla opravdu nepublikovatelná a myslím, že ani šminky by to nespravily. Ale v tu chvíli mi to bylo opravdu jedno 🙂

vera_vila
17. pro 2012

@lrg tak mě to absolutně nenapadlo... a že jsem u druhého porodu měla relativně čas, protože jsem ještě hodinu a půl čekala doma a přemýšlela, jestli z toho něco bude nebo ne... Ale možná je to i tím, že se normálně nelíčím... a i kdybych se líčila, tak k porodu bych si fakt asi obličej na ksicht nemalovala... a i tak vypadají první fotky s miminkem krásně... protože jsou prostě přirozené...

babulinkab
17. pro 2012

tak kdybych už namalovaná byla a začala rodit, tak bych to tak nechala...ale mně praskla voda 2x v noci a namalovat se bylo fakt poslední, co mě napadlo

jarcatko
17. pro 2012

haha, fakt vtipná diskuze 😀
já jsem sice šla ráno do porodnice na vyvolání porodu, takže jsem teoreticky jako se namalovat mohla, protože mi v tom kontrakce nebránily, ale přišlo mi to fakt zbytečný... jen jsem se osprchovala, oholila, aby se to už nemuselo řešit tam, učesala vlasy, aby mi nepřekážely, a to bylo všechno... jak budu vypadat na fotkách ze sálu mi bylo úplně šumák 🙂

karlam
17. pro 2012

já chtěla k porodu alespoň s umytýma vlasama 🙂 ale voda mně praskla v noci, takže jsem se jen osprchovala, oblíkla a vyrazili jsme....jsem ráda, že to bylo takhle, kdybych se stihla snad i namalovat, tak bych určitě po té dřině pak vypadala jak šašek 😀

tercie
17. pro 2012

Líčit se k porodu je fakt kapitální bééékovina 😀 Lepší nenalíčená, než s tekoucím makeupem a rozmazanou řasenkou 😀
Já rodila přes den, líčím se trochu vždy ráno, a vědět to, jak pak budu vypadat, i při kontra po 2 minutách, kdy jsem sotva lezla, bych se určitě běžela odlíčit 😉

cervena_vila
17. pro 2012

Hahahahaha!

klara.t
17. pro 2012

Já se k prvnímu porodu nalíčila. Voda mi prdla po půlnoci, takže jsem už byla odlíčená. BOlesti jsem neměla, nemocnici hned za barákem,takže jsem vlezla do sprchy, umyla se, oholila (i nohy 🙂 ), pak jsem se nalíčila a jeli jsme.Nakonec malá nemohla prolézt, tak jsem měla akutního císaře a v líčení problém nebyl. Nikdy jsem o tom ani neslyšela. U druhého porodu mi taky voda prdla v noci, taky jsem se v klídku vysprchovala,ale nějak jsem na líčení zapomněla, pak mě to mrzelo. Na fotkách jsem vypadala jako b...c, trochu jsem se i styděla před okolím, pže jsem byla fakt děsná 🙂 ale všem to bylo asi jedno 🙂
Nečetla jsem celou diskuzi, ale myslím, že je každého věc, jestli se nalíčí nebo ne. Vždyt jde o to, aby se ta žena cítila dobře. Já se lépe cítila u toho prvního porodu (co se týče starostí o vzhled). Takže bych se nalíčila zase 🙂 ale jí si udělala jen stíny, řasenku. Nic víc.

sarkar
17. pro 2012

Zajímavá otázka...nad tím jsem nikdy nepřemýšlela, až teď. No pokud budu rodit přes den tak určo nalíčená budu (používám jen linku, řasenku a když mám náladu tak světlounký stíny), extra odličovat se asi nebudu. Kdyby mi řasenka tekla tak budu mít poblíž manžu, aby mi jí setřel ne? Další z důvodů, proč ho tam mít 🙂. Pokud budu rodit v noci, tak se s líčením asi zatěžovat nebudu.
Nějaký složitější make-up bych si nedělala, ale pokud se tak rodička cítí lépe, tak proč jí za to shazovat? Je to každýho věc, a slepice je ta, která neumí tolerovat postupy a názory osatních 😝

danielita7
17. pro 2012

Já jsem byla v porodnici od čtvrtka a rodila jsem až v pondělí. A ano. Nalíčila jsem se jako každý den,když jdu mezi lidi. Rodila i s kontaktními čočkami. Porod byl " fajnovej" 😀 rozmazaná jsem nebyla pokud jde o tohle..Každá to máme ale jinak, někdo se líčí hodně, někdo vůbec. Je to každého věc, jak se na co cítí,ať už nalíčená nebo ne.

lck79
17. pro 2012

Já se nalíčila k oběma porodům úplně normálně, lehce, tak jak jsem zvyklá se líčit denně a nepřemýšlela jsem nad tím. Prostě to beru jako součást každodenní "údržby" zevnějšku, stejně jako mytí, česání, depilaci,.... Stejně člověk neví, jak to celé bude probíhat, tak jsem to neřešila předem. První porod trval přes 20 hodin, takže po pár návštěvách sprchy se mi makeup stejně smyl a já vypadala jako lesní žínka a druhý porod trval asi hodinu, to jsem se zas ani nestačila zpotit, takže jsem měla i těsně po porodu výstavní xicht 😀

jarunkaxyz1
17. pro 2012

Já si pod pojmem líčení představuju minimálně pudr, řasenku, tužku na oči a rtěnku...a o tom jsem také psala, že je kravina k porodu toto všechno používat. Jak tu jedna ze slečen sama psala, lékař si z ní utahoval...no nedivím se, vždyť když to její malování tedy bylo evidentně vidět, je to zřejmě vtipný, když ženská prožívá kontrakce atd....Za mně - čistá, osprchovaná, učesaná a pak - jak to má kdo jako prioritu. Já se radši namaluju na procházku než teda na porodní křeslo.

pilgrim
17. pro 2012

@zamilovanadonej obvykle nemám ve zvyku vyměňovat si názory v diskuzích, ale tohle nejde nechat bez reakce...
Zakladatelka diskuze tady položila (podle mě zajímavou) otázku a určitě i čekala odpovědi z obou "front". Ovšem účelem bylo sdělit, jaká máme každá názor, případně zkušenost. Připadá mi scestné a směšné vysmívat se zakladatelce a urážet všechny ty, které odpoví kladně....
Nemyslím si, že jsem povrchní, případně pipina...jen kvůli tomu, že chci v tak úžasný a nezapomenutelný okamžik vypadat dobře. Líčím se denně už patnáct let, je to pro mě rutina...líčím se k zubaři, do bazénu, prostě i na doma, když nevytáhnu celý den paty...
Po porodu jsem se pak na odd. šestinedělí líčila každý den ráno (tolik času, jako v nemocnici, jsem pak už doma nikdy neměla). To, že se tam pohybuju v noční košili a učím se starat o miminko pro mě neznamená, že budu zapomínat sama na sebe. Mimochodem, primář si u porodu a pak i na vizitách taky všimnul...a v dobrém slova smyslu, byla jsem "ta maminka", co si to slušivě odrodila a vydrželo jí to až do propuštění.

Je to můj postoj...nicméně i naprosto chápu a toleruji, pokud má někdo názor opačný. Nesoudím, neřeším, nepřepínám...

camilca
17. pro 2012

Já jsem rodila v noci, takže jsem na líčení opravdu nemyslela (no v mém případě líčení znamenají linky a řasenka), ale před spaním jsem si umyla a vyžehlila vlasy, tak aspoň něco málo bylo na mně upravené - a to jsem netušila, že pojedu rodit... :D Stejně - jak psaly ostatní holky, to je pak jedno, když se člověk v porodnici sprchuje. Vlasy se nakrabatí a líčidla roztečou...

aja123
17. pro 2012

Myslím, že by mi už nic nepomohlo, při vzpomínce na porod 😀 Ani pudr, ani řasenka a o rtěnce už ani nemluvím 😀 😀 😀

ikarkulka
17. pro 2012

Abych teda taky přispěla k tématu 😀 Vůbec si nepamatuju, jestli jsem byla nalíčená. Kontrakce jsem měla už skoro od rána, ale do porodnice jsme jeli až kolem druhé ráno a ještě předtím jsem chtěla jít zkusit spát (protože do té doby byly slabé, nepravidelné). Takže jsem se asi odlíčila a pak už jsem se nemalovala. Ale jistá si tím nejsem.
Vím, že jsem měla pak hrozně zacuchané vlasy, jak bylo vedro, já jsem chodila do sprchy a do masážní vany a mezitím jsem ležela na monitoru.

Kdybych jela na plánovaného císaře, nebo kdybych jela do porodnice s tím, že mi není na umření, mám relativně čas, tak bych se kromě hygieny taky namalovala. Maluju se běžně, jsem na to zvyklá (tím malováním myslím sjednocující krém - max. make-up, pudr, řasenku, tvářenku a lesk - zabere to 5 minut a rozhodně si teda nepřipadám vymalovaná jak na molo, jak tu někdo podotkl), tak proč se nenalíčit i k porodu.

A kdyby se mi nějaký doktor vysmíval kvůli tomu, že jsem se nalíčila, tak bych mu řekla své. Za prvé, co je komu do toho, a za druhé, vysmívat se ženě, že se upraví, může jen primitiv.

mili01
17. pro 2012

Mně praskla voda ráno ve 4, chlap na noční, takže malování se bylo to poslední na co bych myslela, volala jsem porodnici, jak rychle se tam dopravit, jestli mohu počkat na muže, pak volala muži, kdy nejdřív se dopraví domů... stres nejvyšší... pak jsem strávila celý den v porodnici, chlapa poslali domů se vyspat, že to tak rychlý nebude..a nakonec jsem rodila o půlnoci neplánovaným císařem... a měla jsem nalakovaný nehty na nohách! No nadšení v porodnici ze mně nebyli, já si to vůbec neuvědomila, ono, pořádně jsem si na nohy přes břicho ani nevidela a vlastne ani nevím, jak se mi povedlo si je nalakovat.. asi kamarádka pár dní před tím 😀 tak jsem byla "upravená" od kotníků dolu alespoň 😀

acornika
17. pro 2012

Já tedy na tom nevidím nic špatného když chce ženská vypadat dobře i u porodu, je to každého věc. Líčení je pro mě běžná záležitost tak jako hygiena, nemyslím nějaké silné líčení ale make-up, pudr, tvářenka, řasenka ( k porodu bych volila voděodolnou ) a lesk vlastně je to stejné jak psala @ikarkulka
Když na to budu mít chuť a sílu taky se nalíčím do porodnice a sebou si samozřejmě nezapomenu vzít kosmetičkou taštičku s líčením 🙂

acornika
17. pro 2012

@mili01 jak jim mohl vadit lak na nohách? Neřeknu na rukách to potřebují kvůli viditelnosti nehtového lůžka ale na nohách?

sisstin
17. pro 2012

Tak já měla gelove nehty-francii,nikdo to neřešil. Jinak nenalicena nechodím nikdy,takže jsem o tom před porodem dost přemýšlela. Začla jsem rodit odpoledne,takže nalicena jsem byla. Ale pak jsem se tam odlicila,protože v těch bolestech to nemělo cenu,furt jsem si sudlala obličej a hlavně mi to bylo fakt jedno. Nalicila jsem se až při odchodu domů,a to se fakt líčím pořád,ale tam jsem měla fakt jiný starosti.

fafetka
17. pro 2012

Tak já se přiznám😀Rodit jsem začala večer.V deset mi praskla voda.Jelikož se skoro nelíčím normálně,skoro jsem se nelíčila ani tehdy.Používám jen sjednocující krém,řasenku,tvářenku.Ale měla jsem namalované nehty.Na rudo😀dětské sestřičky co čekaly až dotlačím si mně podle toho laku pak na šestinedělí pamatovaly a byly na mně extra hodné😀
A zda líčit nebo nelíčit?Jak se komu chce ne?Přece tu nebudu zmiňovat slepice a jinou zvěř jen proto,že mají jiný názor?Když se někomu chce a zvládne to,tak ať se klidně namaluje.Proč ne?Co je špatného na tom,že se chce maminka líbit?Přece jen mně to dítě uvidí poprvé v životě tak ať z toho nemá trauma že jo?😀 😀 😀 trochu to zlehčuju,ale ve finále je to tak.Každý podle sebe. 😵

ilonne
17. pro 2012

Ha, ha, já se teda ráno namalovala, byť už jsem od tří hodin měla kontrakce, ale podle mě jsem jela stejně na vyvolání (vyvolání se jaksi nekonalo pro kontrakce). Jenže jsem nakonec měla kontrakce 36 hodin po 4-6 minutách, takže jsem v závěru byla ráda, že dost času trávila ve sprše a líčení jsem ze sebe smyla. Jinak by to byly zajímavé fotky po porodu 😀 😀 😀 . Ale jo, já se namalovala (trochu stínů a řasenka), že mi to pak bylo k ničemu je druhá věc. Jo a byla jsem týden před porodem na melíru a sestřihu.

racerunner
17. pro 2012

@zamilovanadonej Nevím o tom, že by bylo líčení celkovce tolik na obtíž. Když jde žena na plánovaný výkon, je logické, že líčení vynechá, ale když tě přivezou do nemocnice se zlomenou rukou, která se musí akutně operovat, nikdo tě taky odličovat nebude. Navíc - dneska jsou akutní sekce málo časté- ženy rodí buď plánovanou sekcí a nebo přirozeným porodem. Neříkám, že nejsou, ale to pak je takový fofr, že líčení je to poslední, co by tam anesteziologa zajímalo 😀. Sama píšeš, že "pro mě to znamená" celý make up. Já se ale ráno líčím řasenkou a tužkou na oči.A je to taky líčení, ne? Máš svůj názor, což je bezva a autorka otázky o něj stála, jenom pochybuju, že také stála o vypracování osobnostního profilu 😀. Vykřikovat zde, že dík té otázce je pipina, je zase pro mě pěkná hloupost...

terezp
28. pro 2012

Já jsem na první porod použila jenom pudr 🙂

baru7
28. pro 2012

Hele, holky, si to tady tak pročítám a nedá mi to vám sdělit zábavné historky, které nosí můj manžel...je anesteziolog a kolikrát líčí jak jsou holky nalíčené, jaké mají krajkové tangáče a jak si fakt občas dají záležet 🙂 tak jsem se ho ptala, co on na to....takže prý na tom sále, pod rouškama a desinfekcí vypadají nakonec všichni stejně 😎 a že to opravdu nikdo ze zdravotníků neřeší...takže je to opravdu jen o tom udělat to pro svůj pocit...a to ať si každý dělá co chce, no ne 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru