Byl třetí porod rychlejší než ty předešlé?

lena27
6. lis 2012

Ještě bychom chtěli jedno mimčo. známá porodní asistentka mi říkala, že třetí porod bývá stejně dlouhý jako ten první. má pravdu nebo je to rychlejší?
Zajímalo by mě jak jste to měli vy. první porod trval 5,5hodin, druhý necelé 2hodiny. pokud by byl třetí porod ještě rychlejší tak nevím jestli to manžel stihne 😀

schnek
6. lis 2012

podle mě je to hloupost. U mě byl třetí nejkratší (2,5h), druhý byl proti prvnímu (vyvolávaný, 8h) 2x tak dlouhý, ale zase všechno šlo samo. Rozhodně bych to nebrala jako fakt 😉

citun
6. lis 2012

První asi za 11 hodin od prasknutí vody,druhý asi za 4 hodiny a byl rychlý,téměř bezbolestný a nejlepší ze všech.Třetí asi za 9 hodin,ale nakonec císařem.Bylo to taky po 11 letech od druhého,tak jsem prý rodila jako prvnička dlouho. 😀

zdenca6
7. lis 2012

mě řekla doktorka v porodnici, i muj doktor že po tolika letech jsem jako prvorodička, rodila sem dalši ditko po 18 letech 😕 uf ale každej to ma jinak jak prvni duhej třetí

sykorka26
12. lis 2012

Ahojky,já měla předchozí dvě sekcí a u druhého jsem se trápila cca 12 hodin a třetí jsem měla venku během dvou hodin 🙂)))

magrata
15. lis 2012

První 2,5h od prasknutí vody, druhý 24h od prasknutí vody, cca 5h od první slabounké kontrakce, třetí 2,5h od prasknutí vody, takže za mě by to i platilo. Akorát před třetím se něco dělo už večer před, ale pak jsem se tak nějak celkem dost naštvala a ustalo to 😀 A pak mě pobolívalo břicho tak nějak průběžně i ve spaní, ale rozhodla jsem se to ignorovat s tím, že já se na ten porod zkrátka vyspím 😎
Ale když o tom přemýšlím, tak před prvním jsem ten večer už měla taky nějaké tvrdnutí a občas to zabolelo a šla jsem tehdy stejně tvrdohlavě spát jako při třetím.

terkaz
15. lis 2012

Treti dlouhy jako ten prvni? No to doufam, ze je blbost... Neumim si predstavit, ze bych zase rodila 21 hodin!!! Sice treti dito necekame, ale ta predstava je docela silena...Druhy porod byl 4 hodiny...
Ale pokud je casovy interval mezi porody opravdu dlouhy, tak bych tomu i verila....

terkaz
15. lis 2012

Jeste otazecka...Je ctyri roky mezi porody dlouha doba? 🙂)))

lena27
autor
15. lis 2012

děkuji vám za odpovědi, taky si myslím, že pokud nejsou mezi porody dlouhé přestávky (třeba 10let) tak by to mělo jít snáz

majatob
15. lis 2012

u me prvni 12 hodin, opravdu poradny bolesti asi 5 hodin, byla jsem vycerpana a hystericka. Druhej praskla voda a nic, pak se to pomalinku rozjelo, velky bolesti jsem mela asi hodinu a pul. Treti jsem mela slabounky bolesti, ani jsem nemusela nejak zvlast prodychavat, pro jistotu jsme jeli do porodnice (jeli jsme pres 100km a cestou vykladali deti na hlidani, takze me muz donutil jet). V porodnici jsme byli ve 14.00, me bolesti presly, takze jsem vypadala jak pako, ze nevim jestli rodim 😀 Na monitoru mi pak praskla voda, opet slaby kontra a pred patou se narodil. Vetsi bolesti (ale nic hroznyho) jsem mela asi pul hodiny 😀 takze za me s kazdym dalsim o dost lehci a pohodovejsi porod 🙂

lena27
autor
15. lis 2012

@majatob kouká, že máš děti rok po sobě, klobouk dolů

uyi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vladla
18. lis 2012

Ahojky můj třetí porod byl rychlý...tedy od přijetí v porodnici 1,5 hod. 😀
A co se délky bolestí týče,tak bych řekla že při druhém a třetím porodu to bylo nastejno. 😉

magrata
22. lis 2012

První porod 2,5h, druhý porod 24h (bolesti tak cca 5h, stupňující se), třetí porod 2,5h, kontrakce celou dobu pohodička, masakr byl až tlačení,Všechny tři začli prasknutím vody.

magrata
22. lis 2012

A koukám, že kojodemence tvrdě útočí, už jsem to sem psala, achich ouvej 😀

lena27
autor
22. lis 2012

@magrata 😀 😀 😀

edeltraut
6. pro 2012

Taky přidám zkušenost 🙂. První porod cca17hod., druhý vyvolávaný 4 hod. a třetí, s delším časovým odstupem byl nejdelší cca 20hodin. Taky mě všichni strašili, jak jde třetí rychle a protože jsem si vybrala poměrně vzdálenou porodnici, tak jsem tam od přijetí tvrdla ještě dlouhých 7hodin! 🙂

mrazulkav
5. led 2013

ségra , která se narodila jako třetí, byla na světě během půl hodiny... ani nestihla přijet sanita 🙂

hakunamatata
7. led 2013

Mno, mne taky PA v porodnici rekla, ze 3. porod neni nejlepsi, ze je to fama,ze az 4. 😅
Nicmene...muj porod , treti porod, trval 14 minut 😀

Mne odtekla plodova voda a nasledujicih 12 hodin se nic nedelo. Nemela jsem kontrakce. BYlo to tim, ze se mi zpet uzavrely plodove obaly a voda nejaka jeste zustala . JAk se na to prislo, dorupli mi vodu, nasledne posilili kontrakce oxytocinem a behem 14 minut byl syn na svete.

petipacka
27. led 2013

No tak to jsem zvědavá, jak to bude u nás, čeká mě to tak za týden 🙂 .

jankustepanka
12. lis 2013

První porod za 5hodin,druhý za 3hodiny, třetí za 75minut, a čtvrtý no snad to stihnem dojet do prodnice, tak uvidíme.... 🙂

jankustepanka
21. čer 2015

Tak ten čtvrtý byl za 40min od příjezdu, příjmali mě až po porodu a to bydlíme naproti porodnice přes řeku..

simdan
13. črc 2017

Třetí porod byl rychlejší než první...první cca 13h,druhý asi hodinka,třetí 3-4hodiny,ale z toho 2hodiny tlačení...což bylo nejhorší ze všech 3porodů,takže za mě byl třetí nejhorší 🙂

shine2015
13. črc 2017

Měla jsem sekce všechny tři a potřetí jsme malém nestihli dojet do porodnice ...za mě jednoznačně ano

floruska
29. črc 2019

První i druhé i třetí jsem přenášela prostě se jim nechtělo( vsechny bolely hodně první začal v 20.00 večer malá se narodila druhý den v 15.33 takže dlouhé druhý byl o trochu kratší ale více v pohodě a třetí byl nejrychlejší ale nejbolestivější a malý se málem narodil už v tramvaji ))),no a teď ta poslední Terezka tj.4_ta jelikož byla konec pánevní a dr.me poslal pozdě tak me už nechtěli odrodit normálně tak jsem šla teda císařem den po termínu tak myslela jsem že když po 3 porodech normálně tak i ten 4 půjde ale tak mám vyzkoušený i ten císař a opravdu zvláštní se potom probudit a nemít bříško a miminko nikde,a jelikož první operace obecné tak e mého posouzení oproti normálnímu porodu porod císařským řezem o dost horší,ale zase první holčička 4,450gr,druhý kluk 4200gr,třetí kluk 4100 gr a Terinka 3700 gr,a dá se to zvládnout s přehledem,páč Malíně miminko má teď 6 měsíců a oproti té první která má teď 13 a má těžkou pubertu si ty menší užívám protože ta nejstarší dává pěkně zabrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru