Čeká mě císařský řez znovu?

viteceksmaminkou
14. únor 2012

holky jsem 28tt naše mimi važi přibližne 650g,ale chci se zeptat jsem necelé dva roky po cisařském řezu tak se chci zeptat zda mě znova čeká a nemine.Nebo by to šlo i normalní cestou 🙂 moc díky 😉 😉 😉

fiallinka
14. únor 2012

takových diskuzí tu najdeš víc 🙂, pohledej... ale jinak to určitě jde normální cestou, pokud u tebe k prvnímu císaři nebyla nějaká "speciální" indikace...

2hanah
14. únor 2012

Nasbírala jsem pár zkušeností a před prvním císařem jsem si 21 hodin vyzkoušela porodní bolesti, takže teď už říkám: ,,zaplať bůh za císaře" Při klasickém porodu fakt není o co stát. Druhý císař bolí sice o trošku víc při hojení, ale tam ,,dole" by to zaručeně bolelo taky. Ale určitě můžete rodit podruhé klasicky, doktoři to mají dokonce radši, takže pokud byl císař kvůli konci pánevnímu miminka nebo omotané pupeční šňůře, určitě Vám dopřejí přirozenou zkušenost, držím pěsti 🙂

weri1
14. únor 2012

tak co vím od kamarádek, tak i když rodily prvně císařem, druhý normální cestou

a nechápu jak někdo může říct že císař je lepší jak klasickej porod

beruska24.9.
15. únor 2012

@viteceksmaminkou - první císař plánovaný (obrácená poloha), pak druhý císař (kontrakce, ale neotvírala jsem se, v porodnici nechtěli riskovat).
sestra první císař akutní, podruhé přirozený porod. víc si chválila přirozený porod (mnohem rychlejší hojení), dřív zvládla ´´normálně´´ fungovat.

evabelk
15. únor 2012

@viteceksmaminkou Je důležité vědět, proč byl 1.císař dělaný. Pokud třeba nepříznivá poloha miminka-otočené zadečkem, příčná poloha...nebo se při spont, porodu miminku přestalo v bříšku líbit-nedostatek kyslíku, zkrátka to, co už se teďka opakovat nemusí, tak není důvod k 2.císaři. Ale pokud třeba 1. porod nepostupoval-jako, že by jsi měla úzkou pánev, nebo nějaké onemocnění kyčlí, očí... tak druhý císař nejspíš bude. Ale vše záleží na pracovišti a také na lékaři, který třeba slouží. Jinak si myslím, že je to velice individuální, co je lepší zda císař, nebo spont. porod. Kdo má rychlý porod, tak by do císaře dobrovolně nešel, kdo se trápí XXX hodin, by byla asi pro císař. Sestra měla první císař pro konec pánevní, druhý poměrně rychlý spontánní, ale měla velikou modřinu na zadku 😀 takže bolesti ještě jak dlouho po porodu...

ffiinnkkaa
15. únor 2012

Já měla bolesti 3 dny (vyvolávali) a stejně to skončilo císařem..ale i tak chci druhé porodit normálně!!
@viteceksmaminkou Přeju aby se to povedlo, taky znám pár případů kdy první porod byl CS a druhý spon. 🙂

beruska24.9.
15. únor 2012

@ffiinnkkaa - chtěla jsem oba porody přirozeně, ukecávala jsem dr. celé těho 😀 a stejně to dopadlo císařem. hlavně, že jsou děti zdravé!!!!

ffiinnkkaa
15. únor 2012

@beruska24.9. Mě, ale připadá, že já měla vyvolání zbytečné (po dvou dnech TP) a tak i ten císař..nevím jak by to dopadlo, kdybych tehdy do toho vyvolání nešla, ale možná by to skončilo všechno jinak. U druhého už budu chytřejší 🙂

llluckaaa
15. únor 2012

Já znám osobně jen maminky, které když poprvé rodily císařem, tak stejně rodily i podruhé. Já jsem na tom stejně. První sekce plánovaná z důvodů konce pánevního a druhá opět plánovaná kvůli KP.
Já myslím, že další sekce je tu tebe pravděpodobná, ale samozřejmě záleží hlavně na tom, kvůli čemu jsi sekci měla.

kalo
15. únor 2012

@viteceksmaminkou Záleží na porodnici...v té naší preferují po císaři přirozený porod (pokud je vše v pořádku). Mě do přirozeného porodu nutili proti mé vůli. V dnešní době už první císař není indikací k druhému

helcenka
15. únor 2012

U mě první porod císař - neplánovaný, pro nepostupující porod po 16 hodinách porodních bolestí, které neměli žádný vývoj.
Druhý porod přirozený - po 5,5 hodinách od první kontrakce bylo mimi na světě. Žádné zvláštní opatření se nekonalo, všechno proběhlo na jedničku.

Nedá se to srovnat. Pokud přijde i na třetí porod, jedině přirozeně (samozřejmě, pokud to neohrozí mimi ani mě).

Kamarádka má také první porod císařem - neplánovaný, teď ji čeká druhý - za tři týdny má termín, zatím to vypadá na přirozený porod a to je 18 měsíců po prvním porodu.

Porod císařem není samotný indikací k dalšímu císaři. Musel by tam být i jiný důvod. Samozřejmě záleží na doktorovi a porodnici, bohužel.

viteceksmaminkou
autor
16. únor 2012

Maminky děkuji moc... taky mi bylo řečeno že je to na porodnici,ale naše Českolipská nemocnice je katastrofa!! Já bych teda taky brala spontální porod a ne císaře,nechapu jak muže někdo chtít. Tak uvidíme no ale děkuji 🙂

neslusanka
6. bře 2012

Ahojte holky. Také se připojím k diskuzi. Já měla první porod akutní císař, malému začaly padat srdeční ozvy. Po 12-ti hodinách kontrakcí. Teď mě čeká druhý porod a celé těhotenství mi můj gynekolog říkal, že neznamená, že i druhý porod bude císař. Opravdu záleží na tom, proč to poprvé císařem skončilo. Teď jsem už začala chodit na kontroly do porodnice, a vypadá to opět na císaře. Ale jen z důvodu, že ten první byl u mě katastrofální. Musela jsem na revizi, utekla jsem hrobníkovi z lopaty, vevnitř jsem hodně šita a primář mi klasický porod nedoporučuje z důvodu, že vnitřní jizvy by mi kontrakcemy, tlačením .... mohly prasknout, takže bych stejně skončila na operačním sále

helcenka
6. bře 2012

Tak holčiny, kamarádka jak jsem se o ní zmiňovala, tak má druhý porod za sebou, narodil se jí chlapeček 4 kg a 54 cm, narodil se přirozeně - 18 měsíců po prvním císaři...

melis7
8. bře 2012

@viteceksmaminkou ,no tak proč nejdeš do jiné porodnice,když píšeš,že ta vaše je katastrofa?Jinak já mám 1. miminko taky císařem ,pro KP.Doufám,že druhé bude normálně.Moje gynekoložka říká,proč ne,že to jenom vítá.

snanok
10. bře 2012

@helcenka Tvé příspěvky mě moc moc podpořili...děkuju.... první porod jako u Tebe a teď celou dobu si lámu hlavou, zda další mimi přirozeně... říkala jsem si, kdoví jestli je šance přirozeně porodit....ale Ty si důkazem, že to stojí za to vyzkoušet.....takže půjdu do toho 🙂

helcenka
10. bře 2012

@snanok - to jsem moc ráda a nemáš za co děkovat. Jen jsem napsala svoji zkušenost.
Já ani neuvažovala o druhém císaři, ten první mě hodně zaskočil, byla jsem víceméně nepřipravená, docela dlouho jsem jsem se z toho vzpamatovávala, psychika pracovala na plné obrátky, pořád jsem si to vyčítala a rekonvalescence byla taky o dost horší, měla jsem problém se rozkojit... U druhého těhu jsem byla i u jiného lékaře, a na všem jsme se domluvili - tedy na podmínkách, kdy mě nechá rodit přirozeně a bylo to moc fajn, byla jsem sice nervózní, aby nenastaly komplikace, ale víceméně smířená s oběma variantami.

Ani se žádná zvláštní opatření nekonala. Jsem moc ráda, že jsem si stála za svým. Samozřejmě bych nikdy neohrozila sebe ani miminko a kdyby byly nějaké komplikace nebo problémy, tak na přirozeném porodu bych netrvala za každou cenu.

Moc držím palce, chce to hlavně věřit sama sobě a určitě to zvládneš. Kdykoli můžeš napsat třeba IP, ale určitě pak dej vědět, jak to proběhlo. 😉

lucynka46
13. bře 2012

Syna jsem měla akutním císařem. Měl pevně obmotanou pupeční šňůru kolem krku a začal se mi dusit. Teď bychom chtěli druhé miminko. Ptala jsemse gynekoložky, jestli budu moct rodit přirozenou cestou a odpověď zněla, že je to 50 na 50. Že se při porodu jen více kontroluje kvůli jizvám..
Plně chápu helcenku.. Taky jsem na to nebyla připravená a docela mi to psychiku obrátilo na ruby.. S kojením jsem problém neměla. Jen s jizvou, dostala jsem zánět. Docela dlouho jsem se z toho dostávala..A pořád se cítim nervóznější, než jsem byla.. Ale to už může být i mou štítnou žlázou..
Jinak bych chtěla příště rodit přirozeně.. Zažít ten pocit úlevy, to štěstí, hned vidět a držet miminko.. Mě ho přinesli až po nějakých 11 hodinách už v peřince.. Jen na kojení a zase šup do pece..

detskahrabarna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru