Celý porod trval 28,5 hodiny. Jak jste dopadly vy?

dalmationka
3. lis 2009

Rodila jsem přirozeně bez urychlováků od začátku kontrakcí, až po narození 28 a půl hodiny. Krásný růžový nepomačkaný miminko.
Jak jste dopadly vy?

rimmel
3. lis 2009

rodila som 4 dni...stav miminka super..malinky trosku modrucky ci sedy by som to nazvala , den v inkubatore a potom OK 🙂

usounek25
3. lis 2009

ahoj, rodila jsem od prasknutí vody 7,5 hodiny, taky nebyl epidural nebo něco podobného, jen klystýr 😉 . A bylo to dokonce i bez nástřihu. Malej byl v pohodě, sice ho vytáhli a měl šňůru kolem krku, ale nebyl nijak přidušenej apod. Pomačkanej taky nebyl jen měl hrozně fialový ruce a nohy.

krista
3. lis 2009

1. porod 29h od začátku kontrakcí, bez Epi, dcera v pořádku, bez modřin (Apgar 9-10-10)
2. porod 13h od začátku kontrakcí, bez Epi, syn v pořádku, prasklá žilka v očku + modřinka na hlavičce, měl omotanou šňůru kolem krku a nohy (Apgar 9-10-10)

shaula
3. lis 2009

Porod o 4 týdny dříve, celkem 17,5 hodin od odtoku plodové vody Áčka. Epi, oxytocin, epiziotomie, u Béčka kleště. Kluky museli rozdýchávat, byli celí šediví a nehybní, až jsem se vyděsila. Druhý měl na spánku otisk kleští. Apgar 4-8-9 a 3-5-7. Druhý strávil noc na JIPce na pozorování. Ale byli a jsou v pořádku, jsou to pěkní rarášci 🙂

liona
3. lis 2009

od prvních bolestí ve 3h ráno - 9,5h, Natálka zcela v pořádku, já krvácela víc než je obvyklé - dostala jsem kapačku, větší nástřih

sayast
3. lis 2009

porod o tyden driv,vyvolavane, 4,5 hod celkem (1,5 hod tlaceni), bez epi, bez nastrihu,mala uplne v pohode. Apgar 10-10-10

marky29
4. lis 2009

první porod 1.30h praskla plodová voda,v 6.00h voda dopíchnutá a začali kontrakce čas narození 8.43h,apgar 10-10-10, takže krása 😀 ,od prasknutí vody za 7h byl syn na světě
druhý porod o 8 dní dřív ,začal stejně v 3.00h praskla voda,bez bolestí bez kontra jsem ležela v porodce celý den,oxytocin,antibiotika,kontra začali v 21.30h a ve 23.10 se malá narodila,apgar 9-10-10,takže délka od prasknutí vody 20h,obě děti bez nástřihu takže super

aji81
4. lis 2009

od prasknutí vody se malá narodila po 34hodinách. Bez vyvolávání jen hamilton, bez epi, nástřih byl. Malá krásná růžová, malinko hematom na hlavičce, který byl do 2hodin pryč. Chvíli v inkubátoru, nevím přesný název ale prý byla vyčerpaná, trvalo to dlouho... Apgar 8-9-10

jaynee
4. lis 2009

Od prvních známek - odchod hlenové zátky - do narození miminka 15 hodin. Z toho 6 hodin bolestivých kontrakcí, vodu mi píchli až na sále hodinu před samotným porodem. Oxitocin a epiziotomie, žádnou přípravu jsme nestihli. Malý byl fialový, ale Apgar 10-10-10. A taky 4600g! 🙂

kristi
4. lis 2009

porod zacal v 16:15, mala se narodila v 18:58 bez Epi, apgar 9-10-10

myskyva
4. lis 2009

porod trval 9hodin,bez epidural nebyl,malá byla v pohodě jenom trochu namodralá s modřinou na čele,Apgar 9-10-10 🙂

bobisek
4. lis 2009

1.porod 41.tt- od 1.kontra do tlačení 20 hodin (zlomená klíční kost, nalokaný plodovky, apgar 9-10-10)
2.porod 40.tt- od 1.kontra do tlačení 24 hodin (streptokok - infůzně podány antib., apgar 9-10-10)

petruna
4. lis 2009

od prvních kontrakcí do porodu 9 hodin 15 minut (z toho v porodnici 3 hodky a 45 minut), bez EPI, nástřih, nátrh, velký mimino, apgar 9-10-10, po porodu hypoglykémie a silnější žloutenka, 6 dní v porodnici

lenkabu
10. lis 2009

O prasknutí vody 4,5 h,od prvních kontrakcí 2,5 h..ty začaly po trhnutí vody v nemocnici. Tlačení 9 min,pupečník kolem krku 2x,trochu pomačkaná hlavička a fialové děcko. Apgar 9-10-10.

karotky
10. lis 2009

Od oxitocinového testu (6:00) do píchnutí plodovky (17:30) snesitelné kontrakce po 4.minutách a pak se zrychlily na 2 minuty a pak (cca od 10:00) šly v kuse jedna za druhou.Tlačení trvalo cca 3 minuty (0:13) a miminko bylo nepomačkané,nepoškrábané a teplejší než maminka. 😀 (Apgar 9-10-10)

josifek
10. lis 2009

u prvního 16 hodin bolestí a nakonec císařský řez malý byl jen fialkový 🙂 Apgar tehdy neříkali 😀
U dcerky plánovaný císař, bezbolestí a bez kontrakcí,porod trval 35 minut a Apdar 10 10 10. Malá měla svraštělé jen ručky po zápěstí a nožky po kotníky 😀 jinak byla jak andílek 😀

misicka85
10. lis 2009

V 9h prasknutí plodové vody, v 10h příjezd do porodnice, v 11h mě dali na porodní box a ve 13:17 se malá narodila, 3450g a 51cm, apgar 10-10-10. Porod bez epi, s klystýrem, s nástřihem, miminko krásné nepomačkané růžovoučké, akorát měla silnější žloutenku, z porodnice nás pustili 9.den..

salikova
14. črc 2010

Ahojky!

Malej se narodil 37, 15hod od odtoku plodové vody v 38+0tt, 2990g, 48cm; apgar 9-10-10, měl omotanej 2x pupečník, tak závěr byl takovej hektickej, ale jinak byl malej krásnej - bez otlačenin apod., naprosto zdravoučkej 😉

jasekd
14. črc 2010

Ahoj, v 5 hodin rano odtok casti vody, kontra uz cca po 5 min, v 7 v porodnici dalsi voda, po 3 min, v 11 pichnuti a zbyla voda, kontra po minute, tlaceni dlouhe, klesaly ozvy, takze oxytocin, roztahovani branky, 2 PA na brise, nastrih, no a ve 14 se narodil, jecel jak o zivot a Apgar 10-10-10, takze vsichni jsme se na nej nadreli a takhle krasne se nam odmenil 😉 Porod bez epi, prirozeny v 40+0 tt. Zadne otlaky, jen trochu sisata hlava, klasika u priroz. porodu, ted si vzpominam, ze snad detska na vizite rikala, ze nekde malej hematom, ale ja teda nic nevidela, a nov. zloutenka mirna, bez fototerapie. 3,75 kg, 52 cm.

dana3262
15. črc 2010

36 hodin, ale to vim jen diky monitoru. Chodila jsem na kontroly a mela tam kontrakce, takze proto vim, ze to byly ony, jinak bych to nevnimala. Citit to bylo tak 6 hodin. Podle meho vypoctu 279 den tehotenstvi. V 1:30 jsme prijeli do porodnice a ve 4:00 se narodil. Vse ok.

evlyn
15. črc 2010

První náznaky kontrakcí kolem jedenácté, regulérní kontrakce po 10-15minutách cca od 13hodin, kolem 15h už po cca 5-7minutách, o půl šesté odjezd do porodnice, voda mi praskla přesně na vrátnici (kolem šesté), pak monitor a kolem půl sedmé vyšetření, že jsem už na šest centimetrů, na pokoji jsem chodila jenom dokud mi nedokapali dvě kapačky - něco na bolest (místo epidurálu na který už bylo pozdě) a atb - měla jsem zelenou plodovku. Pak už se šlo rovnou na věc a malej se narodil v osm hodin.
Porod dva dny před termínem (stanoveným podle UTZ a dne početí), zelená plodovka i placenta prý byla nějaká divná - jakoby po "infarktu".
První dítě, 2,58kg a 48cm - papgar 10-10-10, Kubík měl silnou žloutenku, jak byl malej, tak i špatně udržel teplotu, takže byl 24 hodin na JIPce na intenzivní fototerapii, první den byl připojený i na monitor srdce. Pustili nás čtvrtý den po porodu hned jak začal přibírat.

aklus
15. črc 2010

8 hodin, asi 6 hodin silné konrakce po 5 min., 2 hod. pře samotným porodem píchnutá voda. Bez epi, s nástřihem. Malý se narodil přesně v den termínu. Silná žloutenka a hematom na hlavičce. Pustili nám 4. den domů.

strouzek
15. črc 2010

asi 8 hodin. bylo to po vyvolávačce cca týden a něco před termínem kvůli těhucukrovce, celej den se nic nedělo pak najednou prdla voda a už to jelo, kontrakce hned po 2 minutách akorát že otevřená jen na 1 prst, pomohl na otevření až epidurál. nástřih totálně durch až k zadku, stav super kromě barvy tam jsme dostali o bod méně za fialovou barvu prstů. po porodu silná žloutenka takže 2 noci na sluníčku ale pustili nás až po týdnu kvůli nekoju

lenkabu
16. črc 2010

Druhý porod......vyvolán prasknutím vody,celkově trval 2,5 h,silné kontra 1 h, bez nástřihu,druhá doba porodní asi 3 min,malá se ani nepomačkala apgar 10-10-10.žloutenka nebyla

fender
16. črc 2010

Voda praskla 5:30 čtrnáct dní před termínem, kontrakce od cca 8:00 hod, malej se narodil akutním CŘ (omotaná šňůra, hlavička v deflexi, po oxytocinu spadly ozvy) v 14:15. Apgar 10-10-10.

pani_haf
16. črc 2010

Voda postupně odtékala od půlnoci, ve 2 prostaglandin a do půl hodiny kontrakce co minutu, od 7:00 epidurál a 8:43 se malý narodil. Apgar 9-10-10, žloutenka skoro tři týdny, porod v 37tt a něco.

andelka
16. črc 2010

Tak u nás porod v39tt+4, příznaky porodu (slabší stahy a pocit tlaku na konečník - jakoby zácpa) od neděle dopoledne, ale nepoznala jsem, že je to ONO, čekala jsem něco horšího 😅 kvůli slabšímu špinění odjezd na přelomu neděle a pondělí, přijetí v porodnici na monitor 1:30, vyšetření doktorkou 2:30, to už jsem byla otevřená na 8 cm, 4:06 narození miminka - přidávali mi jen kyslík (manžel mi ho držel u nosu). Apgar 9-10-10, jeden bod dolu kůvli barvy, ale další už plný počet. Žloutenku jsme měli minimální, nijak se neřešila. Odchodu hlenové zátky jsem si nevšimla, poslíčky jsem neměla a voda mi odtekla až během samotného tlačení. Nevšimnout si v noci toho špinění, tak snad porodím doma 😀

verunka8
16. črc 2010

porod 14 hodin, s epi bez nástřihu. apgar 10-10-10 malej měl hned po narození zvýšenou teplotku tak si ho sestřičky na hodinku odnesli.

k.jolanka
17. črc 2010

Ahoj, ve čtvrtek ve tři ráno praskla voda, malej se narodil až v sobotu přesně v poledne, hamilton nepomohl, museli zavést tabletu, bez epi., s nástřihem. malej trošku modrej, apgar 8-9-10, ale byl krásně vyžehlenej 🙂 a porod byl vyhodnocen jako rizikový...ale to jsem si všimla až doma ve zprávě🙂
@andelka : 😀 ještě že jsi teda špinila 😉 tyjo a já nevěděla co dřív, jestli lézt po zdi, nebo skákat z okna 😅

andelka
17. črc 2010

@k.jolanka on to má každej jinak 😉 Nám na kurzu tvrdili, že porod poznáme, že ty bolesti nepřejdeme, že začínají jako silnější MS bolesti - ale já jsem fakt jako porod pociťovala až ty bolesti, při kterých už jsem chtěla tlačit. Ve skutečnosti MS bolesti jsem měla mnohem horší jak porodní. 😅 Jsem zvědavá jaký bude další porod. Možná úplně jiný a porodního pokoje si "užiju" víc, včetně hekání, masírování, skákání na balonu, sprchování apod. 😅 Ty sis teda užila, ale hlavně že jste to oba zvládli v pořádku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru