Celý porod trval 28,5 hodiny. Jak jste dopadly vy?

dalmationka
3. lis 2009

Rodila jsem přirozeně bez urychlováků od začátku kontrakcí, až po narození 28 a půl hodiny. Krásný růžový nepomačkaný miminko.
Jak jste dopadly vy?

verunka8
17. črc 2010

u mě bolesti hrůza, jsem myslela že polezu po zdi jak přestal působit epi 😢 jsem si říkala už nikdy více, ale už pomalu zapomínám, tak možná za tři roky bude sestřička 🙂

haninka1987
18. črc 2010

Dcera: 4 dny před termínem,13 hodin od prasknutí vody a začátku kontrakcí, bolesti ty poslední čtyři hodiny šílené, nebyla jsem schopna ani zvednout telefon, tak jsem ho vzteky vypla 😀 Nakonec mi píchli epi, ale než začal účinkovat, nutilo mě to tlačit a rozjelo se to naplno, prvně jsem samozřejmě tlačila do hlavy, ale napomenuli mě a zvládla jsem to, bez nástřihu, tři kosmetické stehy vevnitř a na pysku, i to šití jsem naplno cítila, včetně zapichování jehly a protahování nitě 😖 Malá měla malý otlak na havičce, apgar 9(kvůli barvě)-10-10
Syn: Ani Hamilton nezabral, takže nakonec preindukovaný porod, malý narozený nakonec 3.den po termínu, od začátku bolestí do porodu skoro 20 hodin, vodu mi píchla dr. 3 hodiny před, bolesti se ale daly vydržet zaživa, pořád jsem smskovala a telefonovala, až mě to začínalo nutit tlačit, tak jsem šla do sprchy a z tama málem už nevylezla 😅, pomohla mi asistentka, byla super celou dobu, chvilinku po tom, co jsem se vydrápala na porodnické lůžko, byl malý na světě, tlačení v pohodičce, bez nástřihu a jediného stehu (a to měl přes 4 kila). Minutu po narození Sebíka jsem už telefonovala s jeho tatínkem (nemohl být se mnou). Apgar 10-10-10.

monja
19. črc 2010

Syn Lukas se mi narodil 27hod po prasknuti plodove vody - docela dlouho to trvalo, neotevirala jsem se a byla naprosto zoufala...Apgar mel ale 9-10-10,takze se mu darilo ocividne dobre🙂 - 3885g a 53cm

zoozkha
19. črc 2010

Tobiáš.. 37+4tt (3240g/48cm), 26h po prasknutí plodovej vody, bez epidurálu, bez nástrihu.. Apgar 9 (farba) -10-10, hneď mi bol položený na bruško... 😉

kristi
19. črc 2010

Mia - 37+2tt, v 15:30 to začlo (voda nepraskla) a v 18:58 byla na světě. Bez epi, s nástříhem. Apgar 9-10-10

měla 2960 gr a 46 cm

mes
19. črc 2010

Ondrášek - 4 dny před termínem. Odtekla voda, kontrakce skoro od začátku po dvou minutách 18 a půl hodiny (epidurál 2x - nezabral), oxitocin (vše naprd🙂 neotevřela jsem se ani na cm🙂 - pak sekce, apgar 9 - 10-10, ale syn oteklý, fialový, pomačkaný, že se to dával dokupy 14 dní 😅

kacik11
20. črc 2010

Natálka-8 dní před termínem, porod 3 hodiny po odtoku plodové vody, tlačila jsem asi 5 min., bez nástřihu. Apgar 10-10-10. Nemyslím si, že i podruhé bych měla takové štěstí 🙂

pablinka
20. črc 2010

Vítek - 12 dní po termínu, porod bez vyvolávání, kontrakce od začátku po 5 min, asi po hodině po 2 min, voda odtekla asi během klystýru, ani po kapačkách jsem se neotvírala, doslova ho ze mě vyrvali při otevř na 6, apgar 10-10-10, ve zprávě psáno, že měl slabé srdeč. ozvy v 1. době porodní a pupeč. šňůru kolem krčku, měl po porodu protáhlou hlavičku, ale ta se do druhého dne srovnala 🙂, zato mě šili hodinu :-/..., doba porodu od prvních pravid. kontrakcí 14,5 h, míry: 3 030 g a 50 cm

eriana
22. črc 2010

Rodila jsem po vyvolávačce celkem osm hodin, konec byl urychlený kleštěma, jinak by to asi trvalo déle. Dítko udušený modrý, byla resuscitace, ale apgar 5-7-9. S oxytocinem, prasknutím vody, nástřihem, bez epi. 😎

boruuvka
22. črc 2010

Rodila jsem 5 dní před termínem. Ve 4 ráno začali poslíčci, v 17 hodin odchod hlenové zátky, ve 21 hodin odjezd do porodnice a malá se narodila ve 2.57 hodin. Váha 3 780 g - bez epi, bez nástřihu a natržení 🙂 Tlačení trvalo 30 minut. Abgar 9-10-10.



nilika
26. črc 2010

@kacik11 měla jsem 3 porody takle rychlý a skvělý....v listopadu mě po 10 ti letech čeká 4. a teď se šíleně bojím,že tentokrát to bude hustý.

tymothy
26. črc 2010

Tak můj celý porod trval asi 2 hodinky, tlačení z toho asi tak 3 minuty. Takže porod hodně rychlý, pro mě bez jediné komplikace i bez žádného zásahu. Pro malou už to bylo trochu horší - při té rychlosti se praštila o mou pánev, takže měla modřinu přes polovinu obličeje a po pár minutkách po porodu začala nepravideně dýchat. Nakonec se rozdýchala, modřina taky zmizela a žádné následky to na ní nezanechalo. 😉
Ale prý je to u rychlých porodů běžné. Takže co se týče mě, kdyby to šlo, příště bych klidně ten porod o nějakou tu hodinku prodloužila. 😀

katuska85
30. črc 2010

První porod, 1hod po půlnoci praskla voda,ve 3hod začli kontra,v 6:30 jsme začli tlačit v 7:00 byla Eliška na světě
Apgar 10-10-10,bez Epi bez nástřihu 🙂
Druhý porod brzy dodám 😎

staninka77
30. črc 2010

Tak u toho prvního porod u provorodičky si myslím že byl pohodovej
Marek od první kontrakce 9.30.hod a narodil se za 4.hodiny takže v 1.30.hod.
Apgar měl 9-10-10.Narodil se hodně fialovej.narodil se 38+7.tt vaha 3200.g
Jirka od začátku kontrakcí on rána od soboty do neděle narodil se ráno 3.30.hod.
Apgar měl 10-9-9.To už si nepamatuji proč ale asi to bylo možná že měl omotanou pupeční šnuru kolem krku.týden byl 39+2.tt váha 3100.g
ten třetí Šimon se narodil od kontrakcí které nastaly 9.30.hod a narodil se v 23.25.hod za 2.hodiny.
Apgar měl 10-10-9 ve 39+0.tt.z váhou 2750.g.
Takže ten třetí byl pro mně ten nejlepší porod. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru