Češka rodící v Polsku, co všechno budu potřebovat?

iwciajagielska
24. říj 2013

Jsem češka a budu se stěhovat do Polska,tak se chci zeptat co vsechno budu potrebovat kdyz tambudu chtit rodit? děkuju moc 🙂

madormi
24. říj 2013

v podstatě jen pojištění tu ne? nebojak to myslíte?

ivajaro
24. říj 2013

Pokud holdláš rodit v cizině, tak se ti na to nevztahuje pojištění čili si vše budeš muset hradit sama. ALe pokud se tam stěhuješ, tak předpokládám že věci ohldně pojištovny, máš vyřízené .. dál nevím jak je to v PL, nebo jaké máš možnosti ale např SK, nevystavuje trvalé pobyty po dobu 5 let ... takže ani pojištění není hrazeno.
V tom případě se veškteré náklady s porodem a pobytem v nemocnici platíš sama dle jejich tarifu pojištění.

Nebo tedy, zda máš vše vyřízené a budeš normálně pojištěná v PL, tak nic.... jinak pokud dítě chceš mít PL národnosti, a popírat v PL i dávky, budeš muset do čr poslat papíry ze sociálky že v čr nebudeš žádat o žádné peníze na dítě, pak až ti PL schválí veškteré finanční nároky o které budeš žádat.

uztotakbude
24. říj 2013

A to jako dobrovolně? 🙂

xdany
24. říj 2013

Spíš bych se zeptala v Polsku, jestli je možné "převést" zdravotní pojištění z ČR do Polska. A nebo se tam hold budeš muset nahlásit na pracák, aby za tebe to zdravotní platil stát? Nebo si ho platit sama?
Pro tebe asi nerelevantní, ale pravděpodobně se budu vracet z Estonska do ČR na porod a to papírování teda bude oříšek - budu dokládat, že jsem byla za celou dobu mimo ČR pojištěná (buď cestovním pojištěním nebo klasickým zdravotním, když jsem pracovala) a pak asi i že pobírám mateřskou z Estonska...

mymetka
23. čer 2016

žíješ v Polsku? Chci založit skupinku maminek, co žijí v Polsku, abychom mohli sdílet informace a zkušenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru