Cévkování. Prý souvisí s porodem. Mám z něj strach

paja123
6. pro 2006

Muzu se Vas prosim zeptat na tema cevkovani?mam z toho strasny strach.Pry to ale s porodem uzce souvisi.Tedy po nem.Jak to tedy je?

simus
6. pro 2006

cévkuje se pozze když se nemůžes po porodu vyčurat a myslím že se bát nemusíš ono je to nepříjemné ale nebolí to.Věř mi jsem zdr.sestra a děláme to denodenně

majka07
6. pro 2006

Cévkování se prodáví, když si žena nemůže dojít na malou stranu a provádí se např. po operaci, u někoho to je aj právě po porodu. Zavede se cévka, jsou různé druhy a tou ti odejde z těla moč. Bolestivé to není, jen kapku nepříjemné, bolestivé je to pokud je tam nějaký velký problém, což se třeba týče velkých zánětů, ale je to individuální.

paja123
autor
6. pro 2006

a jak je to caste, ze se zena nemuze po porodu vycurat?

andrea73
6. pro 2006

Mě cévkovali při ledvinové kolice+silném zánětu močových cest. A to byla taková bolest, že na ni do smrti nezapomenu....ale bolestivé to bylo jen díky tomu zánětu. Jinak si myslím, že to to nebolí, spíš je to asi nepříjemné....neměj obavy, jsou horší věci 😉

majka07
6. pro 2006

řekla bych, že velice méně časté

kacabacka
6. pro 2006

no a co když není ani co vyčůrat, když se třeba během porodu celou dobu nepije....???

paja123
autor
6. pro 2006

hm to jsem se taky chtela zeptat

terra
7. pro 2006

Já jsem cévkování prodělala nesčetněkrát při opakovaných zánětech močového měchýře. Teda ta nemoc je hrozná,ale cévkování i při zánětech jsem snášela dobře 🙂
Není to nic vyloženě bolestivého,neboj. Je to spíše nepříjemné 🙂

kaculinka
8. pro 2006

kamarádka - porodní asistentka mi říkala, že se cévkuje i v průběhu porodu. Prý se ti krásně uvolní močák a miminko tak může snáze projít porodními cestami. Každopádně, jak ona říká, každej milimetr dobrej! 🙂

skraut
8. pro 2006

Mě taky cévkovali a vůbec to nebolelo, nemohla jsem při porodu pít a potom jsem dostala infuzi, chtělo se mi čůrat (to se povedlo) ale sestřička mě i cévkovala a vůbec jsem to necítila 🙂

msunny
8. pro 2006

Mě cévkovali před císařem a cévku jsem měla až do druhého dne. Ale žádnou bolest jsem necítila,jen to zavádění a vyndavání je trošku nepříjemné,ale dá se to.

kacabacka
11. pro 2006

kaculinka: to je ale asi jen se souhlasem tý rodičky ne?

jakubvybiral
30. pro 2006

jak probíhá cévkování u muže jsem na invalidním vozíku a cévkování mě nemine jak přesně se cévkování provádí?je to bolestivé?Jakub Vybíral

lamia
30. pro 2006

Jakube, už jsem Ti odepsala do tématu týkajícího se porodu a cévk.příp. stolice.

krista
31. říj 2008

veendula • 2d • 24. září 2007 ve 14:51
ahoj holky,chci se zeptat,vím že někoho cévkují před porodem,někoho po porodu,někoho vůbec,závisí to na něčem?a mohu to odmítnout?nevím proč ale bojím se toho ještě víc než toho porodu 😅

macanet • 1d • 24. září 2007 v 16:22
Vendul já byla na císaři a před u normálního porodu, pokud vím se musíš vyčůrat do hodiny, dvou? Nevím přesně. Proto hodně pij před porodem, pokud to umožní 😉 Cévkování není nic strašnýho, přežít se dá 😉

sisstin • 1d • 24. září 2007 v 16:25
tak cévkování se taky bojim jak čert kříže..a moc nechápu, k čemu je to dobrý? 😕

macanet • 1d • 24. září 2007 v 16:27
Aby se nezadržovala moč v močáku 😉 Aspoň si myslím a tělo se pročistilo, já musela po císaři hodně pít a cévku jsem měla do druhého dne a musela psát, kolik jsem vypila hrnečků vody a pak kolikrát jsem byla čůrat 😀 😀

dendisa • 1d • 24. září 2007 v 16:29
cévkování je naprosto v pohodě, pokud budeš mít hodně šití, ještě budeš ráda, že nemusíš normálně na wécko 😉
já spíš měla hrůzu z toho, že mi cévku odstraní a budu muset vstát. ale taky jsem rodila císařem.

sisstin • 1d • 24. září 2007 v 16:31
dendisa: já četla, že se to dělá po císaři..to se dělá i po normoš porodu? 😕

iza • 1d • 24. září 2007 v 16:35
ahoj mě zavedli cévku, když se rozhodlo, že mě čeká CR....nebolelo to....měla jsem jí zavedenou ještě další dva dny a jsem celkem ráda..nějak si nedovedu představit, jak bych hned chodila na WC...vyndavání bylo taky bezbolestný 😉

macanet • 1d • 24. září 2007 v 16:39
Pokud se nevyčůráš po normálním porodu do určitý doby, tak taky, neboj přímo to nebolí, jen je to nepříjemný, musíš bejt hodně uvolněná.

macanet • 1d • 24. září 2007 v 16:40
Jo a kamarádce na sále sestřička pustila kohoutek s kapající vodou a vyčůrala se skoro hned 🙂

koc • 2d • 24. září 2007 v 16:43
ahoj, cévku jsem měla po prvním norm. porodu, nešlo mi jít na malou... prý je to nutné, aby zjistili, jestli je uvnitř vše o.k. Po druhém porodu mi cévkou "hrozili", tak jsem si raději došla do sprchy... Radím hodně po porodu (během "2 h sezamovací doby")pít (pokud to v porodnici dovolí, u mne při druhém porodu nebyl problém, při prvním jsem nesměla...), pak to půjde samo a cévkování není nutné. Samotné zavádění nebolí... 😉

veendula • 2d • 24. září 2007 v 17:17
aha,tak vám děkuju za odpovědi,zkusím pít a pak jít čúrat do sprchy,ale když to nepůjde tak to budu muset přežít 😨

viona • 1d • 24. září 2007 v 17:21
Moji kamarádku cévkovali při klasickým porodu,protože se nemohla normálně vyčůrat a jak měla plný močový měchýř,tak ten prý bránil sestoupení hlavičky,ale během porodu je to stejně člověku jedno co s ním dělaj,nějaký stud a zábrany jdou stranou a to cévkování je myslim to nejmenší,toho bych se určitě nebála 😉 🙂

mikca • 2d • 24. září 2007 v 17:24
cévkování se provádí hlavně po porodu a to z důvodu, že může po spinále nebo narkoze ochabnout činnost moč. měchýře a hlavně se mamina moc nemůže hýbat..je toho víc, takže proto no a po porodě to prostě někdy mamině nejde se vyčůrat, ale nedoržuje se striktně hodina po porodu záleží na domluvě, ono když tam nic nebude, tak vám ani cevka nepomůže...prostě se někdy stane že cejtíte, že se vám chce, ale nejde to ovládnout a jít 🙂

skaredka • 1d • 24. září 2007 v 17:26
veendula, mne cevkovali pred porodem, neni to zadna hruza. Hned jak jsem prisla do porodnice me pripojili na pristroje a nemohla jsem z postele, takze proto to cevkovani, je to trochu neprijemne ale potom uz o tom ani nevis. Urco se toho neboj. Jak je to po porodu nevim, ja jsem sla asi 3 hodiny po a vsechno bylo OK.

petraluk • 1d • 24. září 2007 v 19:55
Ahojky mě vycévkovali asi 3 hodiny po porodu, protože mi to prostě se vyčůrat nešlo a není to žádná hrůza 😉, pak už jsme chodila bez problémů. 🙂 Jsem sešitá celkem dost, šili 3 vrstvy, měla sem i prasklý děložní hrdlo, takže mě šili se zrcadlama a nevim o tom, že by čůrání bylo nějak bolestivé nebo nevim jaký by mělo být. Nic nepálí ani nebolí 😉

smoulinda • 1d • 24. září 2007 ve 20:02
Ahojík. Tak já jsem při kontrakcích co jsem měla třeba i po dvou minutách, chodila na záchod normálně a cévkování mi udělali až když se rozhodlo, že půjdu na císaře. A vůůůůbec mě to teda nebolelo. Je to trošku nepříjemný, ale nic hroznýho 😉 Druhý den mi to vydělali a to taky nebolelo 😉

petraluk • 1d • 24. září 2007 ve 20:24
Mě jenom vyprázdnili močák a hned mi jí vyndali, myslim po přirozeném porodu. Fakt to nebolí 😉

karotky • 1d • 25. září 2007 v 09:33
Mě cévkovali asi půl hodinu před samotným tlačením.Myslím si,že je to kvůli tomu,aby se nepoškodil moč.měchýř tlakem a taky proto,aby maminka nepočůrala porodníka. 😅
Po porodu čekali,jestli se vyčůrám sama a jelikož to ještě nešlo,nechali mě být.Za 2 h. jsem si došla sama a v pohodě.Přece jenom porod je svým způsobem šok pro tělo a tak chvíli trvá,než se všechno uvolní. 😉

blacklucka • 2d • 25. září 2007 v 09:36
po porodu se čeká 2 hodiny jestli se vyčůráš sama, když ne tak tě vycévkujou, mě bylo řečeno, že plný močák vadí při zavinování dělohy

anney • 2d • 25. září 2007 v 09:44
Jé holky, ničeho se neboooojtééééé!!!!!!Já měla užasný porod, žádný nastřižení nic.Ale, malej šel ven se salutující ručkou jako voják a tou mi brnknul o močovou trubici a natrhl mi ji.Takže velký šití a hlavně cévka.Vůbec nic to nebylo ani malilinko to nebolelo.A navíc, všechny maminky , jak byly zašitý a musely porád chodit čůrat, no děs.V nem. jsou vysoké postele, potom mají bolestivý šití, slézt z ní , no to je bolesti.Já měla vývod do druhého dne a paráda:Žádný courání, pěkně jsem odpočívala.Jinak cévkování je nutné pouze pokud tio nejde samo a to tedy většinou jde!!!!!!! 😉 🙂

karotky • 1d • 25. září 2007 v 09:47
U mě to cévkování bylo jen pro jistotu..........stejně jsem byla vyprázdněná.Je fakt,že proti porod.bolestem to nic není. 😉
A jinak............vstávání z postele mi nevadilo,protože jsme je měly polohovací na ovládání.Takže super. 🙂
Akorát mi vadily koženkové židle na novorozeneckým,když jsme tam chodily kojit děti. 😀 Měla jsem nástřih 10cm. 🙄

erin4 • 25. září 2007 ve 12:55
Ahoj holky.S kým jsem tady na koníkovi mluvila, ví že jsem velkej zbabělec a poseroutka,ale cévkování je fakt v pohodě..já měla nějaký problémy a na urologii mi prostě sestra řekla,ať se uvolním jako na gynekologii a fakt to šlo a to mi pak řekla, že mám úzkou močovou trubici a příště si mám pamatovat velikost 24, jako velikost tý trubičky asi..Jinak co jsem cítila,tak jde jen o to, že když se tam tou trubičkou zatlačí,tak to čůrá samo a to je všechno.. 😉

berdicek • 1d • 25. září 2007 v 15:11
Ahoj, musim potvrdit, ze cevkovani vubec neboli. Protoze jsem krvacela, musela jsem behem porodu porad lezet na zadech, takze mi nedovolili jit se behem porodu vycurat a nebyla jina moznost nez me vycevkovat, opravdu se nebojte, nic to neni.

f.nina • 1d • 13. říjen 2007 ve 14:08
Ahoj holčiny tak ja jsem rodila koncem pánevním a hned po porodu jsem musíte vyčůrat aby věděly že je opravdu vše v pořádku tak mi to aspoň vysvětlovaly:podstoupila jsem cévkováni a opravdu to nic není ani jsem nevěděla že mi tam neco zavedli fakt jse nemusíte ničeho bát,myslím jsi že když zvládnete porod tak toto uz je jen taková sranda néééé

aniska
2. lis 2008

ahoj, podla tohokde rodis. v rychnove nad kneznou sa snazia cievkovat vsetky maminky, myslim ze mi to chceli urobit pred aj po porode. mne je to nesympaticke tak som to odmietla, pretoze vymocit sa normalne mi fakt nerobi problem;)

kacka.va
3. lis 2008

Mně cévkovali jen před porodem

susyk
3. lis 2008

Ahoj mě cévkovali taky před císařem a vůbec to nebolelo. Měla sem to 4 dny a vlastně sem ani nevěděla že to mám.

animatua
4. lis 2008

me bylo receno ze pokud se rodicka nevycura do dvou hodin po porodu tak se musi vycevkovat.. no ja jsem se do te doby nevycurala, skoro nic jsem nepila behem porodu a byla jsem dehydratovana, PA se me porad chodila ptat jestli jsem se uz byla curat, protoze jsem vedela ze me bude chtit vycevkovat tak jsem ji dost razantne rekla ze jsem se nebyla a ani nepujdu protoze nemam z ceho, ona tak trochu urazene ze No tak dobre... a nechala me byt. Po porodu ma kazda rodicka vsechno tam dole dost opuchnuty, ja jsem potom i citila ze se mi chce curat ale nejdriv to slo jenom po troskach, ale behem prvniho dne po porodu se to uplne upravilo

animatua
4. lis 2008

jinak si myslim ze se cevkovani da odminout, jako ostatne skoro kazdy zakrok, ale pokud vas postrasi vsim moznym, tak ta moznost odmitnuti je potom vice mene teoreticka.. ja mela stesti ze me do toho az tak netlacili

petule.h
4. lis 2008

cévkování mě vůbec nebolelo, ale vůbec...když mi ho zaváděli ani jsem to necítila, když mi ho po císaři 2 den vyndali, tak jsem cítila jen jak mi ho vyndavají...ale nebolelo to vůbec...při druhém porodu který byl normální jsem jí neměla, ale vyčůrakla jsem se při porodu, o čem ani nevím...takže jsem to neřešila
já spíš řešila a vím, že tě z porodnice nepustí dokud se nevykadíš, po obou porodech jsem lhala, že jo...takže doma a v klidu to šlo...v porodnici by do mě nacpali projímadlo, ale já si teda neumím představitm, že po 2 porodu (který byl horší jak císař) a měla jsem přes 30 stehů bych ze sebe něco vytlačila...takže cévka je pohoda

konja
4. lis 2008

no tak po prvním porodu u mě nikdo čůrání neřešil. Jen mě bylo cévkování nabídnuto když jsem si stěžovala doktorce, že mě to při čůrání strašně pálí, že se to nedá vydržet. Ale pak mě sestra nabídla ať se ještě zkusím vyčůrat ve sprše pod proudem vody. A to pomohlo, takže cévkování se nekonalo. No a při druhém porodu mě bylo řečeno, že do dvou hodin po porodu za mnou příjde sestra a dovede mě do sprchy a yčůrat se. No s vyčůráním jsem problém teda neměla. Spíš jsem měla problém to vydržet než přišla. Sama jsem měla zakázáno vstát z postele a jelikož jsem připorodu dost pila myslela jsem, že asi prasknu 😀

petule.h
4. lis 2008

mě už při tlačení do finále a dalším hodinovém šití pít nedali 🙂 ...rozhodně jsem čůrala tedy při porodu a pak až ráno ..rodila jsem o půlnoci

sisstin
4. lis 2008

paja: cévkování vůbec nic není, nebolí to..prostě nic..tak bud v klidu 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru