Chci i podruhé rodit císařem, je to možný?

womenity
28. dub 2013

před 2.roky sem měla císař je možný ho mít i po druhý??

martinka24
28. dub 2013

Myslím, že to jde, ale na co mít císaře, když bude vše ok?

monivo
28. dub 2013

@womenity já mám také dva císaře, ale byl k oběma důvod - první byl akutní, druhý byl plánovaný kvůli konci pánevnímu. Myslím, že když to není nutné, tak je lepší přirozený porod. Císař není pro dítě ani matku nic dobrého.

womenity
autor
28. dub 2013

@martinka24 Mám asi strach s normálního porodu.

martinka24
28. dub 2013

@womenity to chápu, docela i závidím těm , které ho mohly mít, ikdyž to je taky asi nepříjemný, ale žádné dlouhé hodiny bolestí a stresu hlavně....

womenity
autor
28. dub 2013

@martinka24 Já nebyla v celé narkoze, byla sem strašně spokojená ,proto chci druhý císař nevím zda bude možný pokud to půjde normálně . A co sem slyšela od kamarádek a známich ,tak rodit normálni cestou nechci

lucifereeek
28. dub 2013

@martinka24 tak to by ses divila kolik bolestí a komplikací můžeš mít u císaře nebo po něm....já měla akutní císař a už nikdy víc, doufám, že příště to bude už přirozeně...

martinka24
28. dub 2013

@lucifereeek
@womenity Asi si nevybereme, každý porod má něco....

vecernice
28. dub 2013

já zas doufala, že mne podruhý císař mine, a smolík pacholík :-/

mrsblack
28. dub 2013

Záleží hodně na lékařích. Mě můj doktor řekl, že mi dá na vybranou - pokud se na přirozený porod nebudu cítit (hrozí nebezpečí prasknutí jizvy, nesmí se tlačit, nesmí se dávat oxytocin atp.), tak se domluví s primářem v porodnici na plánovaném císaři. Pokud bude vše OK, můžu rodit normálně. Zatím nevím a čekám na odhad váhy dítěte - děti s odhadem víc jak 3,5kila doporučují spíše na porod sekcí.

womenity
autor
28. dub 2013

Každá ženská to snáší úplně jinač

ffiinnkkaa
28. dub 2013

@vecernice A já doufám, že mě druhý mine..první byl akutní..a stojí to za ...

darjanka
28. dub 2013

Já teda nevim, jak může někdo chtít císaře, zažila jsem obojí, 1. porod císařem, 2.porod přirozený, ikdyž to bylo hrozné, nedá se to s císařem srovnávat.... císař je masakr, fuj fuj fuj ............ a jak dlouho je člověk nepoužitelnej ......

vecernice
28. dub 2013

@ffiinnkkaa u mne byl první taky akutní, a teda ta bolest byla peklo, tehdy jsem tvrdila, že znova rodit nebudu 😀 😀 😀

vecernice
28. dub 2013

@womenity císař musí mít důvod, tedy ztenčená jizva, miminko s odhadem nad 4 kila, konec pánevní či příčná poloha, nebo další rizika. jinak preferují přirozený porod.

ffiinnkkaa
28. dub 2013

@vecernice Jo mě to drželo kolem roku a půl 😀

mrsblack
28. dub 2013

@darjanka To je hodně individuální - já jsem po prvním císaři bylo mimo první den, pak už jsem vstala a po dvou dnech ani necítila bolest. Při propuštění už jsem s miminem lítala po schodech, jako kdyby mi nic nedělali. Někdo je dlouho nepoužitelnej i po normálním porodu.

kikimaruska
28. dub 2013

Souhlas s @vecernice ...jinak jizva ztenčená je od 4mm a méně...Měla jsem též první SC a druhé jsem porodila přirozeně, jizva byla 5 mm.

womenity
autor
28. dub 2013

Tak beru vás za slovo , musím přežít normální porod ! 😉

vecernice
28. dub 2013

ono záleží na porodu, já měla blbý, jako děti byly venku hned, ale přorostlá placenta, velká ztráta krve, dvě revize dělohy ještě na proodním sále, dva dreny do břicha .... takže fakt jsem moc použitelná následně nebyla 😉

ffiinnkkaa
28. dub 2013

@womenity Já se zase bojím druhého porodu, kdyby byl zase císař 🙂 A uvidíš možná se nám podaří přirozený a rychlovka 😉

vecernice
28. dub 2013

@kikimaruska no ta jizva je relativní 😀 já jí mám už 3 týdny nezměřitelnou, tedy méně než 1mm :D takže císař jistej, ale zatím držím pohromadě 😀 někde berou, že normoš porod do jizvy 2mm, záleží na porodnici ....

womenity
autor
28. dub 2013

@kikimaruska přirozeně ti to proběhlo v pohodě jak má

mrsblack
28. dub 2013

@womenity tak jsi cca v půlce těhotenství, uvidíš, jak se to bude vyvíjet dál, třeba mimčo rozhodne za tebe (což bych uvítala já, abych se nemusela rozhodovat sama 🙂 )

kikimaruska
28. dub 2013

@vecernice fakt 😕 , já vyčetla že 4mm, i dr.mi to tak podal...ale kamarádce jizvu změřili jednou na začátku a pak vubec, že někde tento fakt ani neberou...jen se snad nesmí přenášet a vyvolávat porod...a přitom tu kamarádku přenášet skoro nechali...ale nevyvolávali.Hlavní je, aby jizva nebolela a hlavně nepálila...to je pak špatný... 😒 ☹

womenity
autor
28. dub 2013

@ffiinnkkaa No v to doufám 🙂

vecernice
28. dub 2013

@kikimaruska no ony se názory lékářů dost liší. můj mne chtěl hospitalizovat, to rupnutí hrozí, v porodnici říkali, že tlouˇšťka není rozhodující v dnešní době, ale že to znamená císaře ....

kikimaruska
28. dub 2013

@womenity ano ...dokonce hrozně rychle na to, že sem byla jakoby prvorodička (první syn byl ve 28+3 akutně)...neproběhly žádné stahy, poslíci, nic...Měla sem jen měsíc dopředu dvakrát probděnou celou noc a poslíků teda dost, pak v pondělí mi dr.řekla, že na porod to nevypadá (CS3) a ve středu ve 22 hod. jsem si šla v pohodě lehnout, v 00.05 mě vzbudily šílené bolesti po 7 minutách, odešla zátka...ve 02.50 jsme dojeli do porodnice a ve 3.07 byl malej venku 😅 .Byla to rychlost, na přijmu otevřená na 6 prstů, rupli mi vodu (už byla zkalená)...a na 8 prstech se rodilo...jinak mi nedali žádný medikamenty, vubec nic a jen jednou pak trochu kyslíku...Moc medikamenty dávat nechtějí, právě aby rodička po SC případně cítila, kdyby se něco dělo, co nemá a cítila tu jizvu....já teda přes ty bolesti porodní jizvu necítila vůbec...

kikimaruska
28. dub 2013

Oprava...ve 01.50 jsme byli v porodnici...

womenity
autor
28. dub 2013

@kikimaruska Jak se říka každá ženská to má úplně jinač. 🙂

kikimaruska
28. dub 2013

@womenity no já se připravovala na 12-18 hodin, jak mě bude manžel oporou, vyzkouším sprchu, balon atp. a nestihli jsme vubec nic 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru