Chci i podruhé rodit císařem, je to možný?

womenity
28. dub 2013

před 2.roky sem měla císař je možný ho mít i po druhý??

womenity
autor
28. dub 2013

@kikimaruska To tak bejva že se každy dopředu přichystáva a pak to může byt i úplně jinač, To ti moc závidim.

dana3262
28. dub 2013

@womenity to víš, ze ho prezijes! A pokud se podaří rodit přirozeně budes pak říkat, ze císař uz nikdy 🙂 kazdy ma strach. Nekoho to bolí víc, nekoho min, ale to je u cr stejně. Nekdo ma potíže, bolesti dlouho a nekdo krátce. CR je urcite ve všem horsi (pokud k němu neni důvod). Nehledě na ze je to v podstate operace, je to riskantní a bolestivé. Me porody bolely asi 10 min kazdy, takze me se to kecá, ale ty hormony, co se u toho vyplavuji udelaj taky hodně. Nevnimas to jako "bolest" kdyz te to vede k něčemu dobrému a víš, ze ta bolest je k tomu potřeba a jeto vlastně dobře, ze to bolí-ze porod postupuje. Byt tebou, tak to dopředu neřeším.

petaov
28. dub 2013

Tak já to cítím úplně stejně. Zaryté zastánkyně přirozených porodů mě ukamenují, ale já si do budoucna strašně přeji druhého císaře. Pokud by to nevyšlo, musela bych to nějak přežít, ale doufám, že to i tentokrát dopadne, protože já prostě nejsem typ na porod. Bolí mě všechno. A představa šití tam dole je strašná...

kikimaruska
28. dub 2013

@petaov tak já měla syna sice relativně malého (2870g), ale jak jsem úzká, tak mě potrhal a ještě mě nastřihli...(to sem v té bolesti a tlaku ani necítila, spíš to bylo vysvobození ten nástřih 😅 ) a pak mě dr.šila uvnitř a venku závojíčky i hráz. Bylo to nepříjemné, hlavně to první zauzlování vždycky, ale dr.to lokálně umrtvovala(to trochu pálilo) a pak se snažila to udělat šetřně a dobře...přežít se to dalo 🙂 😉 ,hlavně když pak vidíte a slyšíte miminko... 🙂. Je teda dobré si nezapomenout nafukovací kruh, protože 3 týdny sem nemohla sedět...ale celkově byla rekonvalescence mnohem lepší a rychlejší, jak u SC.

petaov
28. dub 2013

@kikimaruska nafukovací kruh jsem si taky chtěla pořídit, slyšela jsem, že je to dobrá věc 🙂 Psychicky jsem se na porod připravovala, masírovala hráz atd., ale když jsem pak zjistila, že je syn koncem pánevním, přála jsem si, aby se už neotočil (i když i tak mě chtěli nechat rodit normálně), takže jsem ráda za císaře.

kikimaruska
28. dub 2013

@petaov no já ho v zimě nemohla nikde sehnat a popravdě sem ho ani moc intenzivně nehledala...pořád sem si říkala, že se to třeba zvrtne a nevyjde...a první týden sem byla bez něj (chyba chyba chyba)...pak mi ho dovezla mamka domů a to byla úleva a luxus...sedět si na kruhu a ne se kroutit jako žížala na tý židli...ani najíst sem se v porodnici pořádně nemohla, sem kolikrát u toho jídla prostě stála a jen to do sebe naházela...a šla si lehnout... 😅

helcenka
28. dub 2013

No holky, ono opravdu každý jsme jiný a u každého všechno může probíhat jinak. A co doktor, to názor.
U mě byl první porod akutní CS, po 16 hodinách bolestí, 2 vyvolávačkách, odteklé plodové vodě stejně prtě na svět nechtělo, takže jsem souhlasila s CS, a bylo to už asi dost akutní, prtě celý fialový...
Po císaři jsem se dobře zahojila, ale určitě takový měsíc jsem se dávala dohromady.
Druhý porod jsem od začátku chtěla přirozený, doktor mi sám nabídl, že po prvním císaři mi klidně napíše indikaci k druhému císaři, že to není problém "něco vymyslet". Já ale šla do přirozeného porodu, žádný problémy jsem neměla. Dohoda s doktorem zněla: mimi odhad do 4 kilo, maximálně něco málo přes 4 kila (a to nejsem nijak velká), přenášení maximálně 1 týden, pak by přišlo prý na řadu vyvolání nějakou "mírnější formou" (což nevím, co to mělo jako být). A jizva nesmí bolet ani pálit.
A můj druhý porod proběhl 4 dny po termínu, od první kontrakce bylo mimi za 5 a půl hodiny na světě, v porodnici pohoda, nikdo neřekl ani slůvko, že porod bude po císaři přirozený. Jo a mimi mělo skoro 4 kila a porod naprosto v klidu, na 6 zatlačení bylo venku.
Druhý den jsem byla v pohodě a po týdnu jako kdybych ani nerodila (teda až na to, jak jsem vypadala 😝).
Jizvu mi nikdo nikdy neměřil, jen jsem s ní nesměla mít problémy v těhu a při porodu. Doktor mi říkal, že ani tak nezáleží na tom, jak je tenká, ale na tom, jak je pružná a to prý nikdo nezměří.
Jo a taky říkal, že mnohdy jsou ven líp cvalíčky (viz u mě...) a miminka s malou porodní váhou kolikrát maminku zle potrhají...

Takže držím palce, ať vše dopadne, jak si přejete, a když už ne, tak ať je vše v pohodě.

xmarg04
28. dub 2013

@womenity Tak mozny to urcite je, staci, kdyz budes tvrdit, ze te boli jizva a nikdo te do prirozenyho porodu nutit nebude. Je to na rozhodnuti, ja jsem se navzdory rizikum rozhodla podruhy pro prirozeny porod, jen necelych 17 mesicu po prvni sekci (akutni SC pro nepostupujici porod) a jsem za to moc rada, za dve hodiny jsem vstala, osprchovala se a normalne fungovala, oproti predchozimu porodu (i kdyz na pomery okolo taky fofr, ve 2 rano sekce, v 10 uz jsem sla do sprch a na oddeleni z jip pesky, ale stejne, treba pri behani jsem mela pocit "vlastniho tela" az nekdy 5 mesicu po porodu, ted uz byly treba jen 2 mesice). A celkove ten pocit kdyz vidis miminko na ceste ven je super... 😵 😵 😵

mariekulis
29. dub 2013

zdravim tě já měla první dítě císařem.a když budu čekat druhý tak mi taky vyhrožujou císařem ale když to pujde tak budu rodit normálně. 🙂 opravdu záleží na tom miminku a lékařích.známa měla naplánovaný císař a nakonec se mimčo přihlásilo o týden dřív a rodila normálně a pak mi říkala jak byla blbá že tě chtěla císař🙂 že takový pocit štěstí když uslyšela malý je prý ani nepopsatelný🙂

ashlee
29. dub 2013

@womenity ano mužeš podruhy rodit cisařem

melis7
30. dub 2013

@womenity u nás v porodnici dávají po prvním císaři na výběr jestli chceš normálně nebo znovu řezem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru