Chci u porodu dulu. Kde ji najdu v Brně?

madelen
25. črc 2010

Chtěla bych u porodu dulu, máte některá zkušenosti ? Jedná se mi o Brno.

evita_ij
25. črc 2010

Ahoj, konkrétně Ti neporadím, ale tady jsou stránky sdružení dul z celé republiky mojedula
😉

monulkab
28. črc 2010

evita napiš IP mojí kámošce - má přezdívku ivanau Chodila v Brně do nějakého Větrníku či co, a holka co je tam vedla na předporodních kurzech potom chodila i těm holkám k porodu, kámoška si jí hrozně chválí.

terak
29. črc 2010

Holky vy vazne chcete obetovat nekolik tisic za pritomnost uplne cizi osoby u porodu? Proboha proc nevzit kamaradku nebo maminku, pokud nechce manzel? Omlouvam se, ale porod je natolik intimni zalezitost, ze bych fakt nechtela, aby mi tam opruzovala nejaka cizi zenska. Manzel si neni jisty, jestli vydrzi az do konce a proto jsem se domluvila s mamkou, ze pujde se mnou. Zna me, nemusim se pred ni stydet, rodila 2x takze vi o co jde a hlavne ji verim!!!! To posledni bych rekla, ze je nejdulezitejsi, duvera ke cloveku, co tam s vami je, ze vam opravdu pomuze, vsechno ohlida a bude davat na vse pozor, kdyz vy nebudete moct.

jitka90
29. črc 2010

Madalen, bohužel ti nemůžu žádnou z Brna doporučit, rodím jinde, ale na stránkách www.duly.eu, které patří České asociaci dul, jsem našla tu svou. Je to velmi sympatická paní, se kterou jsem se sešla a mám k ní naprostou důvěru. Větší, než bych měla k mamince nebo kamarádce. V porodnici ji znají a určitě mi pomůže zajistit průběh porodu podle mých představ, protože pro mě je to velmi soukromá a citlivá záležitost. Manžel tam bude taky, ale zda to vydrží, je ve hvězdách. A i jemu je sympatická. Moje sestřenice rodila v Praze a dulu mi rozhodně doporučila, její druhý porod byl s ní o mnoho lepší než první bez ní. Přeji ti, ať si dobře vybereš, pak pohodový porod a zdravé dítko 😉

petuli80
24. zář 2010

@terak, přesně to chci udělat 🙂 Popravdě si neumím představit tam svou dulu nemít (mmch. zatím mám předvybranou Pavlu Filipovou).
Totiž informace od duly jsou podepřené jednak výcvikem, jednak zkušeností z účastí u mnoha porodů, také tím, že je často sama maminkou; informace, které od ní dostanu, budou nejspíš objektivnější, než informace, které by mi dala třeba nejlepší kamarádka či maminka; krom jiného zná nefarmaceutické postupy a úlevové techniky. Kvůli tomu, že je to osoba, se kterou se budu vídat - byť v intenzivním vztahu - omezenou dobu (za předpokladu, že si vyberu tu, se kterou si vzájemně i s m. sedneme) a platím si ji, nemusím si dělat starosti s tím, jak se ve chvílích intenzivního vypětí budu vyjadřovat, co si pomyslí, jestli nemá nepohodlí či není nervózní apod.
A mimo to, nebude tam k dispozici jenom mně, spousta chlapů o účasti u porodu vyloženě nesní, tzn. že dula bude k dispozici i otci. Někde jsem četla hezký přirovnání, že chtít po otci po absolvování předporodního kurzu 100 % pomoc a podporu v každé chvíli při porodu, je jako poslat nesportovce na 1 trénink a nato postavit ho do jedenáctky v první fotbalové lize 😉
Takže především hájení mých zájmů, psychická podpora, snížení počtu rutinních zdravotních úkonů, zdroj informací, pomoc pro mě i m., týkající se úlevových technik, to jsou základní důvody, proč chci u svého porodu dulu mít, a to i za pár tisíc. Kdyby totiž u nás fungovala stejná praxe, jako v mnoha evropských zemích, byly by služby pa i dul hrazeny pojišťovnami (zatím tuším jen na Zlínsku jedna pojišťovna takto ve spolupráci s pa funguje, včetně před a poporodních návštěv a laktačního poradenství), a to by se na to někdo možná primárně už díval trochu jinak.

Každopádně ať už s dulou nebo bez, ať všem celý porod probíhá bez komplikací a máme na něj pozitivní vzpomínky! 🙂

sigginka
22. pro 2016

Jedna dobrá dula je Karin Doubková zde: http://www.mpduly.cz/reference/ doprovází i anglicky mluvící maminky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru