Chtěla bych při porodu sekcí koukat na narození mimča

radova23
24. říj 2013

Ahoj holky,muj dotaz je pro zajímavost . U nás nemuže byt parter při porodu sekci( cisařským řezem) ale mé přaní by bylo koukat se na narozeni mimča,neříkam že přímo do dutiny břišní,ale jak bych ležela tak bych neměla tu plentu tolik před nosem ale kousek níž ..... vím že je to kvuli hygieně,ale klidně by to rouška zachranila ne ? Jinak další dotaz,mužu si vydupat to,že chci miminko ke me a k prsu behem šití ? a posledni dotaz,myslite že by mohl byt někdo ochotný fotit ? například anesteziolog ? kdyz jsem mela prvniho cisaře,seděl u me hlavy a povidal si se mnou kde bydlime,odkud jede manžel a co to ma byt za pohlavi a jen obcas juknul na monitory,jinak ruce mel volne .... vím jsou to troufale dotazy, ale jen se ptám,osobně bych to chtěla 🙂

elinkakvetinka
24. říj 2013

Nemužu odpovědět na dotaz,rodila sem přirozeně,ale myslím,že nejlepší bude,když se zeptáš přímo dr.Budeš mít jistotu a nebudeš se trápit🙂

blahova_andrea
24. říj 2013

já taky zkušenost nemám, ale kamarádka rodila císařem, měla manžela na sále a ještě mu dovolili fotit a to stál přímo u břicha, záběry jsou to jak z masny při bourání zvěře...to bych teda ani nechtěla. ale chápu, že tobě jde zřejmě spíš o fotku prvních momentů miminka venku nebo když ti ho ukáží, tak vaši společnou ještě na sále 😉

pisisvori
24. říj 2013

@radova23 u porodu plánovaného císařem být manžel v některých porodnicích může. Můj tam byl a i u ostatních holek u Apolináře. Ostatní záleží na domluvě na porodníkovi asi i na tom jaký je zrovna šrumec (u nás měli k lánovaným císařům ještě 10 aktuních takže nikdo na nic neměl čas🙂). Nám říkali, že na sále fotit nemá až když dceru budou mýt a prohlížet ....To abys tam viděla asi také záleží na jejich ochotě a možnostech (asi mají nějaký stojan na tu roušku a třeba nejde přenastavit....) a já jsme teda hlavu měla hodně dole takže bych tam stejně asi neviděla

uztotakbude
24. říj 2013

Já si osobně myslím, že kdybys to viděla, tak s sebou sekneš. Tam není nic hezkého. Obrovský řez přes břicho, ne jen kůže, ale i děloha, takže hluboká rána. Je to velká operace a jak píše andrea, asi to vypadá jak při bourání zvěře.

laurital
24. říj 2013

Společnou fotku na sále ti určitě cvaknou, nás také fotili ve třech, ale bylo by mi trapné říkat anesteziologovi, aby ti nafotil celý porod.Od toho tam není.Navíc souhlasím s tím, že vytahování mimča přímo řezem je fakt řezničina, proto bývají tatínkové mamince u hlavy.

radova23
autor
24. říj 2013

@elinkakvetinka
@blahova_andrea
@pisisvori
@uztotakbude
@laurital u nas nikde manžel byt u toho nesmi ... vychodni čechy to nepodporuji,už to mam zjistěné přímo z porodnic ...... jinak nesekla 🙂 vim jak to chodi,ale jak pisu nemyslim to že bych se koukala na díru v břiše ale aspon jak je venku ......

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Můžu se zeptat kde jsi se ptala? To jen abych věděla, kdyby náhodou hrozil císař 😉 Dík

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest psala jsem Vrchlabí,Náchod,Hradec,Trutnov a jilemnice ..... V Hradci mi psali že v roce 2014/2015 ma byt postaveny specialni sál jen pro cisařské řezy,kde by tatínkové mohly .... ale to nestiham 😀

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Já chci rodit v Rychnově 🙂 A ten HK bych také asik nestihla, když budu rodit na 4/2014 😀

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest rychnov je mimo mě 🙂 ja nakonec vybrala Jilemnici 🙂

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Já mám RK docela blízko 🙂 a je mi sympatická jejich nabídka 😉

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest ja mam hlavne porodni plan a třeba hradec mi ho zamitl, trutnov nespolupracuji a nachod mam spatne zkusenosti :-/

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Aha..tak o porodní plán jsem se nezajímala. Je důležitý? ...nechci být za blbku, ale nic o něm nevím 😨

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest nene,vuuubec neni duležity ..... ale občas to dost pomuže . Ja mam tento : http://materstvi.webnode.cz/news/porodni-plan-v...

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Díky, kouknu na to 🙂 Je fakt, že dotazy sester atd. je ve chvíli kdy člověk dorazí do porodnice otravující 😀
Můžu se ještě zeptat co je tedy dobré v té Jilemnici? Já ještě uvažuji o Vrchlabí,neb tam pracuje kámoška na porodnici a domlouvaly jsme se, že by si vzala službu na mě 🙂

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest já ani sama nevím 😀 😀 osobně jsem neslyšela nic špatneho,což třeba nemužu říct o Trutnově a náchod já blbé zkušenosti 🙂 Ale libi se mi modernost porodnice a že přijimaji porodni plán ...... O Vrchlabí jsem uvažovala tež,ale chci mit možnost mít epidural - což tam ti nedaji ani kdyby jsi brečela 20 hodin bolesti a navic ted tam bylo další umrtí miminka-porodnik serval hlavičku

sweetest
24. říj 2013

@radova23 Já si právě vybrala ten RK, že tam epidurál dávají v poho a můžu si zaplatit i tu novinku co teď je...plyn pro porod 😉

radova23
autor
24. říj 2013

@sweetest coto ? plyn pro porod ???

eicul82
24. říj 2013

@radova23 Cože? Jak porodník serval hlavičku????

@sweetest plyn jsem měla a super, akorát to lezte do peněz 😀

radova23
autor
24. říj 2013

@eicul82 co to je ten plyn ???? a jinak je to asi mesic a pul zpet,bylo to i v televizy na nove,proste priporodu moc tahal za hlavu a mimco neprezilo

eicul82
25. říj 2013

@radova23 inhaluje se plyn od bolesti, fakt to krásně pomáhalo, ted si nemůžu vzpomenout jak se jmenuje...

katja77
25. říj 2013
katja77
25. říj 2013

@sweetest Holky, tady něco o epiduralu....nema jen pozitiva ale. Svá úskalí☹

http://www.babyweb.cz/farmakologicke-metody-tlu...

gepe
25. říj 2013

@eicul82 @katja77 jmenuje se Entonox a je to 50x50 kyslik a rajsky plyn

Jinak ja mela planovanyho cisare pouze ve spinalu, epidural jsem nechtela a i tak mi byl doporucen bud spinal nebo celkova. Manzel u komplet porodu celyho byl samozrejmosti (za poplatek samozrejme 🙂 ), vcetne osetreni male a nazpet doneseni/dojiti za mnou na sal a bylo to letos v srpnu v Podoli.

sweetest
25. říj 2013

@radova23 @eicul82 Jmenuje se Entonox a je na uvolnění bolesti a v RK ho mají za 250,-Kč 🙂

mufinka26
25. říj 2013

@radova23 já rodila císařem, manžela sem tam měla a malýho mi dali hnedka k prsu a celou dobu co mě šili sem ho měla u sebe 😉

eicul82
25. říj 2013

@sweetest jako paušálně za 250Kč? U nás to bylo podle spotřeby, PA říkala, že to bude tak 1000Kč, ale já spotřebovala za 2000Kč 😀

radova23
autor
25. říj 2013

@gepe
@mufinka26 nojo,jenže tady proste v kralovehradckem kraji manža u toho byt nesmi ..... a jinak me miminko ukazali,odnesly a přinesly až za hodinu kde jsem byla na jipce s manželem,ten tam byl asi 2 hodky a pak musel jet s malou na setinedeli a ja ji videla až druhy den

mufinka26
25. říj 2013

@radova23 no to já malýho měla na sálu, na jip senou nikdo nesměl a malýho mi tam za ty dva dny přijeli ukázat 2x :-/ Což bylo pro mě nepřijatelný, takže jakmile sem mohla vstát uháněla sem je, že chci na normální pokoj.

radova23
autor
25. říj 2013

@mufinka26 to byla hruza no ... s tim s tebou souhlasim ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru