Císař kvůli velikosti mimča. Měla jste některá?

zdenkazdenula
2. led 2010

Zajímalo by mě, zda jste někdo měl císaře kvůli velké velikosti nebo váze miča. 😉 Bylo vám to doporučeno?

berynka
2. led 2010

zdenkazdenula, moje švagrová to tak měla s druhým mimčem. Prvního synovce přenášela, začala normálně rodit. Jenže měla užší pánev a malej měl nakonec přes 4kg (což se nevědělo) a skončila na CŘ. U druhého nechtěli experimentovat, tak měla naplánovaný rovnou císařský řez ještě pár dní před skutečným termínem porodu 😉 .

yanik
2. led 2010

zdenkazdenula, zhruba od 32.tt mi císaře prorokovali právě kvůli velikosti miminka (moje doktorka i v Gennetu, kam jsem musela na vyšetření, jestli je prcek opravdu jen veliký ...) - to už Vojta předbíhal o 6 týdnů ... nakonec až v porodnici jedna doktorka rozhodla, že mám postavu na to, abych ho porodila - a dali mě na vyvolávačku týden před termínem ... Vojta měl 4,52 kg a 54 cm a dost velkou hlavu, ale porodila jsem ho 🙂 šití bylo snad horší než samotný porod a měsíc jsem seděla jen na nafukovacím kole ... (mimochodem, druhé za svým starším bráchou asi nezůstane moc pozadu - tak jen doufám, že holčička aspoň moc přes 4 kg nepůjde 😉)

misakri
3. led 2010

ahojky holky.. přidám svou zkušenost
dcerka se narodila akutním CŘ, kvůli nepostupujícímu porodu, právě kvůli její velikosti (4,5kg ).. u synáčka mi dělali každý týden ( zhruba od 34tt ) odhad váhy a čekalo se, jestli poroste nebo jak.. ve 38tt to vypadalo už na 4,4kg.. a jelikož jsem dcerku 2 týdny přenášela, takže se dr znovu bál, že budu přenášet.. tak jsme se domluvili na plánovaný CŘ.. ( stéjně se udělal dřív kvůli zdravotním komplikacím ).. 😉

davlu
4. led 2010

Ahojky, tak u mě se vědělo, že bude malý velký. Já mám 160cm, ale pánev prý dobrá, tak jsem rodila normálně. Bála jsem se že ho nevytlačím, ale nakonec to bylo rychlé, šlo to bezvadně. Malý měl 4,3 kila 54 cm, obvod hlavičky 37 cm a porodila jsem dokonce bez nástřihu. Takže nebylo se čeho bát... 😉

samik2008
4. led 2010

AHOJKY,nezáleží na tom jakou máš postavu ale na pánvi,já měřím 158cm,vážím 45kg,první dcerku sem porodila normálně měla teda jen 3,10 a 49cm a druhého chlapečka taky normálně(i když mi můj dr. říkal že neví jestli to půjde normálně,byl o trochu větší)a v nemocnici mi přeměříli pánev,řekli že jo a šlo to jako po másle,měl 3,49kg a 51cm.
Takže přibližně řeknou váhu a velikost mimča podle ULTR.,přeměří pánev a pak se rozhoudnou.

mariekaterina
4. led 2010

Já mám už jeden císař za sebou, a teď čekám na ortel jak budu rodit, protože prcek je taky velký. Podle ultraz mám termín o 2 týdny dřív. Jen nevím jestli mě nechají rodit normálně nebo císařem. Jak se měří ta pánev? Nikdo mi zatím nic neměřil. U prvního mi říkali že bude velký a nakonec měl 2.85kg a 47 cm takže těm odhadům moc nevěřím 🙂 😵

misakri
4. led 2010

mariekaterina.. jj, odhady jsou naprd.. mě při přijetí u dcerky odhadli váhu na max 3,7kg... 😝

vercak.
4. led 2010

Ahoj, pocházím ze tří dětí a všichni jsme měli přes 4 kila. jsem nejmladší a měla jsem nejvíc, vážila jsem 4800 g 😅 Mamča nás všechny tři porodila přirozenou cestou.
Náš Robíček měl 4150 g a taky jsem rodila normálně, jen s nástřihem. Podle mě záleží opravdu hodně na velikosti pánve. malýho jsem ale vytlačila v pohodě, spíš to šití bylo horší.

mariekaterina
5. led 2010

sestra porodila malého a měl 4.33 kg ale moc se natrápila, protože se neotevírala. Malý byl uplně modrý, V očičkách popraskané cevky no hrůza!!!! Ztratila moc krve, tak ji skákali po břichu, sestřička ji nějak ručně otevřela(nedovedu si to představit 😢 ) a stejně ji císař neudělali.....Pak ji špatně vyčistili tak stejně šla pod kudlu ☹ tak mám docela paniku jak to dopadne u nás.....ať mi třeba nepraskne děloha, jak to vůbec poznají, že se děje něco špatného s tou dělohou???

miska73
5. led 2010

Ahoj u mě bylo největší třetí dítě a po 2 týdnech přenášení mi ho v rizikovce zvážili a odhad byl 4,60-4,80 a tak mě vzali hned na císaře. Nakonec malý vážil 4370g a meřil 54cm. měl dost velký bříško a tak by asi neprošel normálně. A měla jsem zatuhlý děložní hrdlo po předchozích porodech, kdy mě museli honě šít...

zdenkazdenula
autor
9. led 2010

Taky by mi zajímalo, co je vlastně důležitější, jestli váha nebo rozměry. Některý mimča jsou lehčí, ale mají třeba obvod hlavy a šířku velkou a nejdou porodit a některé jsou těžké a mají malé rozměry.

mili84
9. led 2010

ahojky, já měla císaře kůli velikosti mimča - váhový odhad byl 4,5 kg... Nicméně než jsem stihla dojít druhý den do poradny, kde se mělo řešit co a jak, rozjely se mi v oci kontrakce. Takže jsem jela sice do porodnice s rozjetým porodem, otevřená na 2 prsty, ale díky váhovému odhadu mi doktor řekl, že si normální porod neriskne...takže jsem šla na akutního. Jinak měl větší o obvod hlavičky 36cm. Nakonec měl Toník 4030g/51cm.

zdenkazdenula
autor
13. led 2010

U mě se sekli o víc jak půl kilo a musím říct, že mi pak bylo líto, že jsem nerodila normálně. Jeden doktor tu váhu neřešil, klidně by mě nechal přenášet, i když první dceru jsem 14 dní přenášela a druhý zavolal přednostu a ten hned, že to je na císaře.Malá měla 4,1kg v 39tt a velkou hlavičku. Bpd měla přes 10cm a obvod 38, ale dodnes si říkám, že jsem to mohla zvládnout, když první dcera byla trochu pod 4kg, i když hlavu tedy měla celkem v normě. 😉

syraell
14. led 2010

zdenkazdenula
mám za sebou císaře kvůli nadměrné velikosti mimča. Před porodem se váha odhadovala na 5 kilo - ultrazvuk už nebyl schopen tak velké mimčo změřit 😉 Pan doktor byl celkem skokan, takže mě naopak přesvědčoval, že si to zkusíme. Přenášela jsem 10 dní a chtěli mi vyvolat porod. Protože jsou mým oborem děti s kombinovaným postižením, věděla jsem co hrozí a neváhala se ozvat. ještě že tak! Po sekci mi řekli, že byl Kuba zaklíněný za stydkou kostí a měl velikou hlavičku, takže spontánní porod byl nemožný.

zdenkazdenula
autor
14. led 2010

syraell- u nás to bylo tak, že nakonec zjistili, že malá se otočila napříč, takže to na císaře bylo. Při císaři šla hlava naposled a celkem dost dlouho trvalo (podle mě) než ji vyndali a hned říkali, jak je velká. Jen prostě, když mi řekli váhu, tak mi to bylo líto, že jsem mohla rodit normálně, kdyby se tedy otočila nazpět. Jak byl Kubík veliký?

syraell
14. led 2010

zdenkazdenula
Kubík měl nakonec 4550...Jenomže sám by se ze sevření stydké kosti prý nedostal a hlavička by taky neprošla...Rozhodně ničeho nelituj, jde o zdraví prcka, to je to hlavní. Může se stát tolik komplikací, že na to radši nemyslet...Taky jsem se těšila, že druhý mimčo zkusím porodit normálně, ale bohužel to zase vypadá na macka, takže bude nejspíš dopředu plánovaná sekce.

zdenkazdenula
autor
14. led 2010

syraell-jak měl Kubík velkou hlavičku?
Stejně je ale zajímavý, že někteří doktoři řeknou, že se porod zkusí a jiní, že plánovaný císař. Mně právě ten jeden doktor řekl, že se dítě může naposlední chvíli zaseknout a může se stát katastrofa.
Já si říkám, že malá měůa asi důvod, proč se stočila napříč a nesestuppovala.

syraell
14. led 2010

zdenkazdenula
Presne tak, vsechno ma asi svuj duvod. Jinak presnou velikost hlavicky si nevybavuju, ale slo o naprosty nepomer mezi hlavickou a moji panvi - byl by uplne bez sance...

valinka025
17. led 2010

Ahoj, tak u mě věděli že budu mít velké mimčo, podle gynekoložky byl o několik týdnů napřed. Začala jsem rodit v den termínu, pánev mi neměřili vůbec. Nechali mě v bolestech dva dny 😠 i když porod nepostupoval. Až druhý den jsem se otevřela a Patrik mi stejnak nesestoupil do pánve. A to mě nechali ještě zbytečně tlačit. Nakonec jsem skončila po všech procedurách (epidurál-který stejnak nepomohl, injekce na podporu otevření, atd.) co znají na císaři - pro mě vysvobození!!! A to můžu být ráda, že nepoužili kleště jak mi hrozili. Patrik měl 4,30 a na hlavičce otok po mém usilovném a zbytečném tlačení. ☹ Doufám že druhé dítě budu rodit rovnou císařem!!!

kocicinka
19. led 2010

Ahoj holky, tak já jsem porodila chlapečka, který měl 4,500 kg a přirozeně, díky balonku epi no i bez poranění. Nikdo velikost nevěděl a ani se nenamáhali to zjištovat, přestože jsem týden přenášela.Měla jsem jen tušení, že bude velký, ale nikdo mi nevěřil. Rodila jsem 12 hodin a až na ten závěr, kdy mi ho tlačili loktama to docela šlo(teda to si říkám teď, při akci jsem byla jiného názoru 😅 )

zdenkazdenula
autor
3. únor 2010

valinaka025-to sis pěkně vytrpěla. Hlavně, že to dobře dopadlo.

bigina
3. únor 2010

Ahoj. myslím, že velikost dítětě není jediný faktor, zda CŘ nebo PP. Vážím 55 kg a měřím 175 cm a porodila jsem kluka s mírami 4,53 kg a 54 cm přirozeně a bez komplikací. Dopředu se vědělo, že bude malej spíš velkej a CŘ mi nikdo nenavrhoval. Z velikosti mimi bych si hlavu nedělala.

ameli
5. únor 2010

Ahoj taky prispeji, hlavne proto, ze jsem pred porodem hledala co nejvice info a zkusennosti maminek.
Merim 150cm a vazim 39 - 40kg, posledni rozmer panve mam 16. Od puberty mi ruzni gynekologove jak jsem je menila rikali, ze budu muset rodit cisarem, jsem vazne drobek 🙂 Nakonec v prubehu tehotenstvi se to, jak budu rodit vubec neresilo, pry az v poradne v porodnici. Tam jsem ale uz nedosla, holcicka se narodila o 3 tydny drive. V porodnici o mne nemeli zatim zadne zaznamy, takze se vse rozhodovalo az v ten den D. Doktor mi pri prijeti opravdu velmi velmi dukladne a hodne bolestive zmeril panev rukou zevnitr 😖, potom premeril ultrazvukem mimco. Odhad vahy byl 2300g a jeste se potom radil s dalsim lekarem zda to pujde normalne. No nakonec se rozhodli, ze to zkusime. A ono to slo! 🙂 A velmi hladce, bez komplikaci, porod trval cca 5h, mala byla po treti tlacici kontrakci venku. Mam sice 2x 8cm nastrih, ale tak strasne rychle se to hoji, siti jsem temer necitila (mela jsem epidural). Mala nakonec vazila 2190g. Nevim jestli jsem mela jen stesti, jestli doktori opravdu zvazili vsechna rizika nebo se jim proste jen nechtelo operovat, ale jsem strasne rada, ze jsem mohla rodit prirozene. Velikost mimca je tedy dulezita v pomeru k velikosti panve, sama o sobe asi neni indikaci k cisarskemu rezu. Nejsem lekar 🙂

kim
5. únor 2010

Ahoj

také přidám svoji zkušenost.V porodce na kontrolách mi nikdo pánev neměřil, všichni se pořád divili, že mám strašně veliký břicho...týden jsem přenášela a v naší porodce(Bulovka) se po týdnu přenášení dělá kontrolní UTZ, zda je mimčo dostatečně vyživované...tak zjistili, že je váhový odhad 4,444kg(ten den měření jsem měla za sebou už 3 dny silných poslíčků, či nepravidelných kontrakcí po 15-20-30 min)Dr.řekl, že už domů nesmím, že musíme rodit, dali mě na vyvolávání, které nebylo potřeba, už jsem za ty tři dny byla pootevřená na 5cm, takže na sál, kde mě nechali rodit normálně 12 hod.teprve pak začali řešit, že to asi nepůjde, když se porod nehýbe 😠 manžel prosil o CŘ, protože já už jsem byla se silami v koncích, i díky těm neprospaným třem dnům před tím...nakonec tedy vysvobození a CŘ - 4,53cm a 53cm a také dost veliký obvod hlavičky...druhý porod chci rovnou CŘ, tohle znovu už nee 😔

micha.bello
10. únor 2010

Ahojte,
když už se bavíte o císařském řezu a velikosti miminek já rodila holčičku s mírama 4300g/54cm a obvodem hlavičky 36cm normálně a nemůžu říct že by to bylo nějak strašné, pravidelné bolesti po 8 minutách jsem měla od 3 v noci a kolem kolem půl 5 ráno už jsem byla v porodnici, otevřená na 2cm, porodila jsem o půl 3 odpoledne. Sestřička mi asi 2x musela zatlačit na břicho a všechno probíhalo celkem v pohodě až na ty bolesti samozdřejmě. A k tomu císaři bych se chtěla zeptat jestli se dělá většinou u dvojčat, nebo můžou rodičku nechat porodit normálně?

ameli
11. únor 2010

Kim, strasny zazitek, ja byla vycerpana po 2h kontrakci, takze 12h si neumim ani predstavit. Zajimalo by me, proc se doktori tak strasne brani te operaci, je to az tak riskantni? I v pripade, ze porod nepostupuje 12h? Mne to pripada snad uz jako bezohlednost, vzdyt to tak strasne boli!

kim
11. únor 2010

Micha.bello, tak to máš můj obdiv 😎 nebyla jsi moc natržená????Já si to vůnbec nedovedu představit 😨 😔 Já myslím, že dvojky dělají automaticky CŘ, ale nevím to 100%!!!!

Ameli, nám bylo řečeno, že zrovna Bulovka má největší počet císařů a že to prostě musí zredukovat 😠 😠 😠 😠 😠 Myslím, že mě trochu zachránilo to, že 2 měsíce přede mnou tam rodila jedna mamina, taky bylo dítko veliké, taky nechtěli dělat CŘ, nechali ji rodit normálně a nakonec měla až potrhaná střeva a má teď trvalé následky, byla o tom reportáž v TV 😒

zuzka72
11. únor 2010

micha.bello 😉 Tak já měla chlapce oba dva 4,5kg a 55cm a teď čekám dvojčata a bojuji za to, aby mi udělali císaře, bohužel zatím marně. Takže není pravdou, že dvojky císařem. A to mám kolizní postavení dvojčat... 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru