Císař na přání v Praze-máte tip na nemocnici a doktora?

jitulej
9. dub 2014

Ahoj holky, chtěla bych vás požádat o radu. Máte tip v Praze na doktora a porodnici, která je schopna vyslyšet přání rodit císařem? Samozřejmě chápu, že jméno se nemůže zveřejnit, dyžtak prosím do zprávy. Díky moc.

saminomimino
10. dub 2014

@mamkamarketa bohužel to není její rozhodnutí,v čr je to nelegální...

laurital
10. dub 2014

@ninive211 Ja myslim, ze se neda pausalizovat.Sama mam zkusenost s prirozenym i vyvolavanym porodem a ten vyvolavany byl, z meho i manzelova 😉 pohledu, nesrovnatelne min bolestivy a o polovinu rychlejsi.A musim rict, ze i v okoli, maji-li maminky srovnani, to hodnoti vicemene stejne a zadny SC neskoncil.
Naopak planovanou sekci jsem mela doporucovanou u obou tehotenstvi, protoze jsem kardiak, a odmitla jsem to, protoze pro me, po zvazeni vsech dusledku, byla rizika na stejne urovni.
SC bych jen ze strachu z porodu nevolila, je to operace jako kazda jina a pokud to neni nutne, je dobre se ji vyhnout, to konecne plati i o vyvolavani.Tot muj pohled na vec.

soleilll
10. dub 2014

@jitulej Ach jo, píchla jsi o vosího hnízda. Místo praktické rady a konkrétní pomoci jsi se dověděla, jak je sekce nanic. Já tvůj postoj chápu a držím ti palce, abys rodila tak, jak chceš ty sama. Nicméně "na přání" to v ČR opravdu nejde. Musíš ve své anamnéze najít něco, co by mohlo být důvodem k plánovanému CS a pak se poptej, kde mají zkušenost, že je personál porodnice vstřícnější. Orientovat se můžeš i podle procent sekcí, které dané pracoviště provádí z celkového počtu porodů. Třeba ti dá tip tvůj gynekolog. Pokud jsi ale úplně zdravá, bude to hodně těžký.

ninive211
10. dub 2014

@saminomimino Takže pro tebe je lepší třeba vyvolávaný "přirozený" porod, který je třeba zakončen vexem nebo kleštěma než plánovaná (tudíž pro personál i rodičku psychicky připravená) sekce??? V případě, že je to dopředu plánované, tak si můžeš zvolit spinální anestezii (nevím, jestli to píšu úplně právně) místo celkové narkózy a drobečka máš u sebe ihned po porodu stejně jako u klasického porodu, může hnedka dojít k tomu mateřskému kontaktu a ve většině případů jde i bez problémů v tomto případě ihned kojit. Rozhodně lepší, než vynucený akutní císař po x desítkách hodin nepostupujícího porodu vynuceného porodníkama ve snaze za každou cenu rodit "klasicky". A že těch vyvolávaných porodů v dnešní době je! Jako by to byl nějaký byznys! 🙄 A ono v případě, kdy rodička má nějaký psychický "blok" v hlavě ohledně bolesti, tak to tělo se fakt může zablokovat a může to dopadnout přesně takhle...

ninive211
10. dub 2014

@laurital Jasně, nedá se paušalizovat, já to beru na základě zkušeností lidí z mého okolí, kdo si to prožil a taky z toho, co jsem si načetla (třeba i tady na Koníkovi). Třeba kolegyně byla císařem (rodila teda dvojčat, tam je indikace snad dokonce jasná), v celkové narkóze (na spinál byla dle svých vlastních slov "srab") a stejně si to nemůže vynachválit a jinak by to nechtěla. Problémy po císaři neměla žádné-teda jako nějaké závažné, jasně, že jizvu potom třeba ještě nějakou dobu cítila, to je v celku logické.

milada2
10. dub 2014

Uz zase... zakladatelka polozi otazku, na kterou ji nikdo neodpovi, ale vsichni tu budou moralizovat, poucovat a psat svuj nazor na cisare na prani, na ktery se ale nikdo neptal... uuufff 😅

ilonne
10. dub 2014

@ninive211 To ze vetsina vyvolavanych porodu konci sekci mas z overenych zdroju nebo agentura JPP? Chapu tve obavy, mas k tomu zdravotni duvod a proti tomu zrejme lekari nebudou. Jak jsem psala vyse, ja mela kontrakce trvajici 36 hodin nez jsem porodila, nevyvolavany porod. A v momente jsem na to zapomela. Kamaradka mela vyvolavany a za 7 hodin v pohode porodila. Ted jsem tehotna podruhe, mimo jine mam zjistenou 1 cm vyhrezlou plotenku v oblasti bederni. Muj neurolog mi pri diagnoze rekl, ze mi prirozeny porod nejspis nedoporuci. Ja ho stejne chci zkusot. Takze jsem zacala znovu rehabilitovat a hodlam v tom pokracovat az do porodu. Samozrejme pokud mi nebude prirozeny porod doporucen, budu to respektovat. Ale pro telo i pro miminko ke to proste lepsi.

jenny.kay
10. dub 2014

@martina_z Držím palce, ať druhé dítě rodíš přirozeně. Já měla první císařem, druhé přirozeně a musím říct, že přirozený porod milionkrát lepší.
@jitulej Opravdu bych to viděla nejlépe se domluvit přímo v porodnici, kde chceš rodit. Někdy by to projít mohlo právě díky např. "panickému strachu". Nevím, zda je to tvůj první porod, ale pokud bys např. měla už první císařem, tak ti automaticky nabídnou císaře i u druhého (mně to tak udělali a šíleně mě tím namíchli, protože jsem chtěla od začátku rodit přirozeně a nakonec to naštěstí klaplo).

mamkamarketa
10. dub 2014

@saminomimino mas pravdu. Legalizovany to neni. To nejsou ani porody doma a stejne se dejou

ann_87
10. dub 2014

Dámy, tak trochu nechápu, proč když nemáte nic k tématu "císař na přání", proč sem musíte psát, jak jediný málem správný porod je ten vaginální apod.? Na to se zakladatelka neptala, takže asi jí tady ty řeči, neboj se, je to přirozený apod. k ničemu nebudou, že.
Po vašich příspěvcích bysme se my ostatní, co rodily císařem měly cítit málem méněcenné, že máme děti méně rády, protože jsme je neviděly hned a bla bla bla.
Sorry, ale musela jsem, protože tyhle příšpěvky mě fakt štvou! 🙄
Myslete si co chcete, já si to klidně přiznám, že po třech hodinách ukrutných bolestí jsem se otevřela na jeden centimetr, takže bych to opravdu nedala.

irennn
10. dub 2014

Souhlasím s @ann_87 ..já sice porodila přirozeně,ale prosila jsem na kolenou Dr. ať mi udělají císař...rodila jsem tři dny-bohužel přes víkend,sloužila tam dr.důchodového věku,byl to nepostupující porod, měla jsem strašné křížové bolesti,kdy jsem už fakt myslela,že vyskočím z balkonu,ale na to bych neměla sílu....za den jsem se otevřela o 1cm, druhý den na 2cm...a pak to bylo peklo, Dr. mi císař neudělala,že není důvod,miminko je v pořádku a to přece zvládnu..nikdy na ten strašný zážitek nezapomenu....nakonec mi v pondělí ráno skákali po břichu,aby ho vytáhli honem ven, neměla jsem vůbec sílu a omdlévala jsem únavou a bolestí, na závěr celá potrhaná šitá kompletně vevnitř i venku.....

Jestli ještě někdy budu rodit, tak to prostě už normálně nezvládnu...jinak nechci další dítě... :(

smolinek
10. dub 2014

Ahoj,
měla jsem dva císaře,bohužel nemohu srovnat, jestli je lepší císař nebo přirozený porod. Myslím, že u obou se najde vždy pro a proti. Chtěla jsem rodit přirozeně, ale během těhu jsem se začala předčasně otvírat, k tomu jsem měla syna otočeného koncem pánevním a aby toho nebylo málo, tak v 38 tt byl zjištěn špatný průtok krve v pupečníkové šňůře. Tak jsem byla na lokálním epiduralu, protože celkové uspání opravdu nemusím. Samotný zákrok byl brnkačka a rekonvalescence také ušla. U druhého mi na výběr nedali, šla jsem rovnou. Když se na to dívám s odstupem času, jsem ráda, že mám zdravé děti a je jedno jakou cestou přišly. Nerodila jsem v Praze, ale v Benešovký nemocnici. Pokud si vybereš porodnici a opravdu stojíš o porod císařem z jakéhokoliv důvodu, probrala bych to s ošetřujícím lékařem, který tě v porodnici dostane na starost. 😉

ninive211
10. dub 2014

@ann_87 Mám z toho podobný pocit. Já tak nějak předpokládám, že tazatelka, pokud zvažuje plánovaný císař "na přání", že to prostě zvážila, ty pro a proti, musí být vědoma toho rizika, že sekce je určitým způsobem klasická operace se všemi důsledky a je ochotná to podstoupit (pravděpodobně z toho důvodu, jako je třeba ten "panický strach" z porodu, i když to přesně nepíše). A taky se mi nelíbí to kategorizování maminek, které si prodělaly sekci, tím způsobem, že jsou "srabky, protože se bojí bolesti a jak je vůbec možné nechtít své dítě porodit přirozeně" - pak opravdu se tady ty maminky mohou cítit méněcenně, že nerodily klasicky, ale "dovolily si" rodit sekcí.
Jinak teda ještě k tématu: @jitulej Legální plánovaný císař "na přání" samozřejmě nelze. Pokud máš (nebo bys mohla mít) určité zdravotní indikace k císaři, nech si je od lékaře napsat a potvrdit doporučení k císaři. Pokud nemáš, tak opravdu jedině "nelegálně" formou úplatku (ať už za napsání toho "doporučení" anebo za provedení samotného porodu, každopádně zadarmo to asi určitě nebude, není-li k CS důvod - i když to samozřejmě někdo nerad slyší, tak úplatky byly, jsou a budou, bohužel...a je spousta doktorů, kteří jsou ochotni na to slyšet, jen je najít)

trab1
10. dub 2014

Obě děti jsem rodila přirozeně. Po strašným prvním porodu jsem čtyři roky sbírala odvahu a rovnala si to v hlavě než jsem šli do druhého; manžel řekl, že to bylo tak šílený, že další dítě takhle nechce. Za císaře bych dala nevím co. Takže držím palce ať Ti to dopadne!!!!

tarra27
10. dub 2014

já bych se zeptala svého gynekologa, jaké jsou možnosti, popřípadě zda on nemá někoho známého....pokud řekne, že o nikom neví, šla bych do porodnice, kde asi nejspíš budu rodit a domluvila se přímo s nějakým lékařem...objednala bych se k němu do poradny a hotovo....

tady i kdyby nějaký konkretní lékař takový byl, žádná mamina ho nepodrazí a nenapíše jméno už proto, že je to nelegální a ttaky kde jaká ženská tady, co je proti císařům to kdekoliv vytáhne...a s doktorem se to potáhne.....

takže za mě jak jsme psala - doaz u svého a pokud neuspeješ, tak zkoušet v ambulanci přímo v nemocnici.....

terinka1989
10. dub 2014

@ann_87 my sme nehovorili o cisari zo zdravotnych dovodov kde je to samozrejme jasne a najlepsie riesenie...Ale o tom rodit takto na prianie - z pohodlnosti, lebo to menej boli, skor sa hoji a neviem co este. To je velky rozdiel.

ann_87
10. dub 2014

@terinka1989 Klidně si tomu říkej pohodlnost, jak myslíš 😝

amallie
10. dub 2014

@jitulej dle statistik je nejvyšší počet CS v Praze u Apolináře, tak to zkus tam. Motol nezkoušej, tam mají k indikaci komisi. Víc nevim.

tkanicka
10. dub 2014

proboha nechte toho dohadování se, co je lepší! K tématu nic nemám, rodila jsem dvakrát přirozeně a fofrem a i když bych dobrovolně do sekce nešla, tak nechápu, proč má někdo pořád potřebu obhajovat si svoji pravdu! Zakladatelka se ptala na něco úúúplně jiného, než se tady najednou řeší. Tohle je prostě mezi lékaři a rodičkou a komukoli jinýmu do toho nic není.

dujinka
10. dub 2014

Podoli. Tam si muzes zaplatit dr., co te nenastrihne, udela ti cisare, pokud to tvuj zdrav. stav umoznuje atd.

mamkamarketa
10. dub 2014

@amallie to ma. Protoze tam se rodi nejvic predcasnych porodu a dvojcat. Coz oboje jsou indikace k sc. Ja tam rodila 2x jednou sc a jednou normalne a musim rict, ze se snazili me tlacit k normalnimu porodu KP, takze nevim jak moc jsou nakloneny cisarum 😖

anty
10. dub 2014

Ahoj všechny, tak já jsem první dítě rodila normálně, bohužel jsem se neotvírala, malému padaly ozvy, takže závěr byl akutní císař-pro mě a dítě teda vysvobození. Po císaři pro mě nejhorší postavit se , pak už úplně v pohodě- podotýkám, že jsem rodila se spinálem. Druhé dítě jsem už ani jinak rodit nechtěla než sekcí a zase spinálem a zase pohoda. já teda někdy nechápu, když je nepostupující porod a někteří lékaři nesáhnou po sekci- toto je pro mě hazard s životem miminka.

ivaflo
10. dub 2014

@ninive211 nevim teda, jak vyvolavany porod souvisi s timhle tematem, ale me vyvolavali 2 dny, a porod nakonec trval jen 8 hodin a dalo se to prezit...cekala jsem to horsi

gepe
10. dub 2014

@milada2 doporuceni dostala uz v prvnich prispevcich, ci par dalsich. Ostatni si spletly zrejme diskusi.

saminomimino
10. dub 2014

@ninive211 mám zasebou i vex,ne tedy po vyvolávaném porodu,a raději znova vex než císař,a vyvolaný porod je otázka,vadí mi vyvolávané zbytečně,v termínu nebo před ale občas to své opodstatnění má,třeba kamoška 43tt vyvolaný syn 4,90 za 205 hodin venku,asi lepší jak císař i můj spontánně započatý porod zakončený vexem,nechápu co je ovše dobrého na porodu císařem jen ze strachu z normálního porodu,to je srabárna

tarra27
10. dub 2014

já nechápu, proč tu ostatní tak kritizují císaře...že to nechápu a ostatní cpou do normálního porodu...jednak to není v otázce, a jednak i co se týká jiných diskuzí,prostě každý má právo...pokud chce nekdo rodit normálně, at rodí normálně a pkud kdokoliv chce rodit císařem a zařídí si to, tak proč ne....když chtejí a jde to...

nemám ráda tyhle handrkování a hlavně přesvědčování matek co rodily normálně a za každou cenu až nutí do normálmního porodu...nekdy z toho mám i dojem, že jim se to nepovedlo, tak tlačí ostatní taky....

at si každý rodí jak chce i az cenu, že si vybere sám, co chce...at už císař nebo normání porod(pokud tedy neohrožuje dítě a matka chce roodit KP za každou cenu a omotanou šnůru kolem krku atd)

mamkamarketa
10. dub 2014

@irennn chapu te! Jak jsem uz psala pro me byl porod cisarem brnkacka oproti prvnimu porodu.

laurital
10. dub 2014

@tarra27 Ja ti budu oponovat.Spousta z nas se do diskuze zapojila az pote, kdy se tu zacaly sirit hruzostrasne historky o vyvolavanem porodu, i kdyz to nebyly vlastni zazitky, ale JPP.Takze holt nektere z nas se k tomu vyjadrily, neb vyvolavacku zazily na vlastni kuzi a ne zprostredkovane pres znamou.Ja totiz nemam rada zbytecne straseni a to na vsech frontach🙂

amallie
10. dub 2014

@mamkamarketa tak těch center podobně zaměřenejch v Praze je víc, ale Apoli v CS vede. Asi je to teda doktor od doktora, já zas prosila všude možně, aby mě nechali přirozeně rodit dvojčata a o tom ani slyšet nikdo nechtěl.

aajda
10. dub 2014

@dujinka Fakt to v Podolí jde? Já zrovna chtěla psát, že v Podolí nevím nevím, že tam mi císaře velmi vymlouvali 4 doktoři, dokud byla jediná indikace předchozí císař před dvěma lety. A kamarádka tam měla zaplaceného porodníka s péčí po celou dobu těhotenství, ale taky jí ho neudělal, i když "škemrala".

Nicméně za mě tedy - za peníze jde asi všechno.

A malé PS pro rýpalky, neříkám tím, že císaře doporučuju, jen se snažím odpovídat na otázku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru