Císař nebo normální porod u polohy KP?

mirunka4
7. led 2014

Holky,kdy vam planovali cisare???..nebo kdy se rozhoduje jaky bude porod?my máme KP a jsem prvorodicka a i kdyz mi muj dr rika ze jse i takhle muze rodit miminko normalni cestou,nerada bych aby me potrhal prcek 😀 a rodila dlouho 😀

tarra27
11. dub 2014

holky jsme ráda, že sem zavítaly i normální ženy co mají rozum 🙂)))
@zazana81
@apfele
@spagatice
@smolinek
@mirunka4

mirunka4
autor
11. dub 2014

@tarra27 heh 😀 díky 😉 ale aspon podle me je ze vseho nejdulezitejsi aby se narodilo zdrave mimí no ne?

tarra27
11. dub 2014

@mirunka4 přesně...já jsme proto, když není žádná komplikace a žena chce rodit normálně....a i když komplikaci nemá a chce rodit sekcí, v dnešní době proč ne...já nechápu, tady kolikrát ženy bojují a za každou cenu chtějí rodit i když je KP nebo dvojčata nebo i když není problém a někdo vysloví nebo někde napíše že chce rodit císařem, tak se do nich kde jaká bába pustí, co si vymýšlí, co je to za nesmysl....že přirozeně je to nejlepší pro dítě i matku...mě to přijde na hlavu....

navíc já teda nejsem ani pro domácí porody, protože kdyby cokoliv, jsou všichni v háji a chudák dítě to odnese...sice si matka pochvaluje, jak je to přirozené, ale mě to přijde padlé na hlavu....ale to jsem se dosttala jinam....

hlavně já si přeji i za ty bláznivý báby, aby i když se rozhodnou pro normální porod, a to dopadne dobře...protože pak chudák celá rodina a nejen ta...

jannka15
11. dub 2014

@mirunka4 ahoj,já jsem o problematice polohy KP toho na internetu načetla spoustu. názory na to se dost různí, co lékař to jiný názor... já se nakonec rozhodla pro císařský řez. tam kde jsem rodila nechali rozhodnutí na mně.

mirunka4
autor
11. dub 2014

@jannka15 presne jako ja,ja kdyz mela prcka KP a dlouho se nechtel ani pohnout a hovel jsi jak na trune 😀 tak jsem vsude cetla,vsude jse vyptavala,hledala informace,radila jse vsude mozne ale pro me bylo nejdulezitejsi abych porodila zdravyho prcka a aby jse mu nic nestalo,ani na vterinu jsem nepomyslela co pro me bude lepsi nebo jednuduhsi :( nevim jak premysleji ostatne damy ale me celkem bylo jedno jestli normalni porod nebo cisar,ale ja ani o normalnim porodu s KP bych v zivote nerodila ani kdyby me muj gynekolog nevim jake historky povidal 😀 co jse me snazil presvedcit ze v desni dobe uz je to normalni a koukal na me jak na blazna ze jako proc mluvim uz o cisari 😀

clare01
15. dub 2014

Doufám, že jednou už to bude konečně normální a budeme si moci vybrat beztrestně 😉 , jak chceme rodit a hlavně je to naše věc, proč by měl být někdo odsuzovaný za císaře proboha, vždyť na tom není nic špatného, ba práve naopak.
Žijeme už v takové době, kdy ten porod si můžeme ulehčit a mnohdy zachránit zdraví svoje a hlavně toho miminka.
Takový kecy od doktorů, že pro dítě je nejlepší přirozená cesta a ovlivní to i jeho zdraví a imunitu teda fakt NEBERU.
Přeju všem hodně zdraví a štastný porod bez komplikací 🙂

lucil
3. kvě 2014

Já sama mám ještě několik měsíců do porodu( jsme v půlce), ale o porody se už nějakou dobu zajímám a není to tak dlouho, co jsem na diskuzi ,brněnských maminek na face, na KP narazila. Některé maminky prý měly problém, když se dožadovaly císaře a proto volily jinou porodnici. Někde opravdu preferují přirozený porod KP( záleží i na velikosti mimi a pánve). Proto bych se v porodnici předem informovala zda je možnost volby císaře. Já sama bych KP nikdy nerodila přirozenou cestou. Jsem prvorodička a z porodu celkem vyklepaná( znalostí mám bohužel až příliš ze zdravotnické praxe ze školy, což mě asi ještě více znevýhodňuje), ale už jen představa, že mi porodními cestami místo hlavičky prochází zadeček, mi nahání strach. 😎

luckakaja
4. kvě 2014

Ahoj,ja sla kvuli KP na cisare,normalni porod bych neriskovala.Nechala jsem se umrtvit jen z casti a vubec niceho nelituju.Prvni den,kdy jsem musela vstat z luzka byl sice hroznej,ale vse se postne vstreba.Rodila jsem ve Vinohradsky a byla jsem naprosto spokojena!

pisisvori
4. kvě 2014

také se přidávám k císaři. Mě u Apolináře řekli, že samozřejmě mě nemůže nikdo nutit akdyž budu chtít tak můžu rodit normálně. Ale , že oni to nedoporučují. Protože příroda je příroda a z jejich zkušenosti to většinou nějaký důvod má, že s emimi neotočí a že ani nedoporučují žádná cvičení a hmaty na otáčení....Takže jsem rodila císařem a jsem dodnes za to ráda. Dcera měla pupečník 3x kolem krku a šla jim i špatně vtáhnout ven. Kdyby se při normálním porodu neuškrtila...určitě by trval dost dlouho atřeba skončil i akutním císařem po xx hodnách bolestí a nepostupujícího porodu.
Takhle byl císař plánovaný ve spinální anestezii a všechno byla naprostá pohoda. Břicho skoro nebolelo (pro rýpalky ano při vstávání....jsme to cítila, ale nic strašného. Ale přiznávám, že mám vyšší práh bolesti) , jizva úplně v pohodě, druhý den jsem vstala a malou normálně nosila a vše dělala(měla 4kg), kojení nastoupilo normálně 2-3 den a kojila jsme do 16m, první týdny dcera přibírala 250-350g týdně🙂.
Tenhle týden jsme mluvila s kamarádkou, která měla taky kvůli KP císaře a druhý porod po 3 letech s erozhodla normálně, aby si zkusila jaké to je. A řekla mi, že zpětně by volila i druhého císaře. Měla stejnou zkušenost jako já a přestože byl prý i přirozený porod v pohodě, rychlý a bezproblémový...císař prý byl lepší🙂.
Takže se zbytečně nenechat vystrašit některýma mamina tady(na MK ne v téhle diskuzi🙂), které varují jak je to nebezpečné, jak to hrozně bolí, jak jste pak měsíce odrovnané....Ano přirozené je přirozené a příroda ví jak co má zařídit. Ale obojí může být komplikované a s problémy úplně stejně a naopak...obojí bez problémů a v pohodě. A na PRVNÍM místě je podle mne vždy zdraví miminka a maminky.

pavcza
4. kvě 2014

Ahojky, já prvního synka měla KP a můj gyndař mi řekl, že budu rodit císařem, že přirozeně by mě nechali rodit KP možná tak v případě třetího porodu. V nemocnici v K. Varech, kde jsem rodila, KP upřednostňují císařem, bylo mi vysvětleno i primářem, že tam jsou velká rizika jak pro matku, tak i pro dítě a ještě mají hranici 3500g, malý měl ten odhad, i když nakonec byl menší. Slyšela jsem od maminek, které rodily v okolních porodnicích KP přirozeně, ani jedno nebyl příjemný porod. A určitě je lepší být připraven na plánovaný cs, kdy jsem si mohla zvolit narkózu než podstupovat akutní cs s plnou narkózou. Ono jako představa, že miminko má tělíčko venku a uvnitř zůstává hlavička a může se něco zaseknout... uf uf. Jinak rekonvalescence po cs byla pro mne příjemnější než po přirozeném porodu, který jsem si prožila u druhého mimi. Dva týdny jsem si pořádně nemohla sednout, stehy dole mi bolely i při chůzi a nějaký i vypadl, zatímco po císaři jsem po příjezdu domů byla v pohodě, břicho, ani jizva mi nebolela.

deyana
4. kvě 2014

malý byl KP, a jelikož jsem si o tom leccos zjistila, tak jsem měla strach.. nicméně byl to druhý porod, a lékaři mi dávali naděje, že to zvládneme, že u druhorodičky se to tak neřeší.. ale můj strach byl dostatečný důvod, mám to i psané jako důvod k sekci - KP -velká obava o dítě. Sice to byl hrozný zážitek pro mě, oproti normálnímu porodu, ale rozhodla bych se stejně, kdybych si to mohla znovu promyslet. Zvládla jsem to, trvalo to půl roku, než jsem přestala omdlívat a mít problémy, ale za ten "klid" mi to stálo.

gepe
4. kvě 2014

V pripade KP bych rodila urcite sekci. Porodniku, kteri takovy porod umi perfektne zvladnout je uz pomalu a jak uz nekdo zminil, priroda kolikrat vi, proc miminko neotoci.
Rodila jsem sekci ve spinalu, z jinych duvodu nez KP, druhy den vstavani mazec - nepostavili me, omdlivala jsem 😅 ale dalsi den uz jsem tapala sama na wc, do sprchy atd. 🙂 pustili nas paty den po porodu, o jizve jsem za cca 14 dni ani nevedela, natoz nemela vubec zadny problem celkove 🙂 kojila jsem plne hned od prvniho prilozeni k prsu jeste na JIP. K jizve jeste, je paradni, krasna, tenka, rovna, klido se vejde do bikin, zadny previs apod 😅 dulezity podle me je, od porodu jizvu vetrat - nosila jsem i doma sitovane kalhotky a to byla lahoda i co do pohodlnosti 😀
Jak i zminila @tarra27 cisar je riziko pro matku, ne pro dite, v pripade KP pro me nediskutovatelna vec jit rodit prirozene. Nejsem zastancem sekce ci vaginalniho porodu. Podle me je primarni, aby vse bylo v poradku a je jedno jak dite prijde na svet 🙂 v pripade dalsiho porodu volim jednoznacne opet sekci ve spinalu, opet s manzelem se mnou na sale, nasledne s nami na sale az do ukonceni siti a odvozu na JIP 😵 oni me vsak doktori ani normalne rodit nenechaji 🙂 a i kdyby, proc mit sity bricho i vaginu? 😀

milca111
10. kvě 2014

Tak já druhého syna rodila koncem panevnim prirozene.Je fakt, ze jako druhorodicka jsem na výběr nedostala a taky se o malého moc bála a i toho porodu jsem se bála a probrecela celý den i noc, když jsem si přečetla na netu, jak tyhle porody probíhají. Moc jsem chtěla císaře, ale nebyla šance aby mi ho udělali. Vše bylo pro prizozeny porod.Vaha odhad 3,3kg pánev široká.Malý mel taky pupeční snuru kolem krku, ale porod přiběhl super. Za hodinu a půl od první kontrakce byl na světě, zdravý,porod lepší jak první hlavičkou.Já bych dala na rady lékařů,pokud tvrdí že to bude ok prizozene, nebála bych se toho, ale jako prvorodicka bych do přirozeného porodu pri této poloze nešla taky i kdybych měla jet až do prahy na toho císaře.

vackova81
17. čer 2014

Čekám druhé mimi, je KP a dnes mi můj gyndař řekl, že vzhledem k velikosti prvního mimi, která měla 3,9 kg (toto mimi bude měřit až příští týden), tak už mě pomalu připravuje na císaře. Ani nemluvil o tom, že na to jako druhorodička nemám nárok a že bych to měla zvládnout přirozeně. A abych pravdu řekla, po prvním porodu, který byl přirozený, jsem se zotavovala dost dlouho, byla jsem hodně potrhaná a šitá, takže tentokrát se s malou v bříšku domlouvám, ať ještě těch pár dnů zůstane KP, abychom mohly podstoupit císaře 🙂 Jen zvažuju, jestli jít do spinalu nebo do celkové narkozy.

gepe
18. čer 2014

@vackova81 jsi jedna z mala co se nesnazi za kazdou cenu udelat cokoliv, aby rodila prirozene. 😅 osobne si nemyslim, ze kdyz zena nerodi dite vaginou, ze by byla ona ci dite o neco ochuzena. Vyber si spinal a domluv se s nimi, ze kdyby se neco delo apod. at Ti daji narkozu. Ja to rekla anesteziolozce v pred sali a byla za to rada.
Pri spinalu necitis vubec bolest, citis jak s Tebou cukaji a tak. Manzel rikal, ze se se mnou chvilku hybal i stul 😀 pokud bys mohla vem si partnera na spinal s sebou, neocenitelna podpora i opora. Nemluve o tom, ze hned uvidite prcka, atd. 😵 Jo a po spinalu cca 4 hod necitis nohy - postupne se probiraji. Ja se na tom bavila, kdyz jsem postupne mohla hybat palci atd 😀

vackova81
18. čer 2014

@gepe, jsem sama trochu srab a po prvním porodu si třeba naivně myslím,ze císař bude o něco lepší.Samozřejmě,že jde o to,že je KP,jinak bych rodila normálně a doufala,že to bude lepší 🙂 Jak moc bolí píchnutí toho spinalu?

bubbi
19. čer 2014

Mně byl císař doporučen taky z důvodu KP a ani vteřinu mě nenapadlo přemýšlet o přirozeném porodu. Na to už jsem slyšela moc historek, co by se mohlo stát. Já z toho byla uplně v klidu, ale jinak mě skoro každý litoval - chudinko, na císaře? 😕 Jako kdyby to byla největší hrůza na světě 🙂 Je fakt, že jsem měla "odrozeno"během pěti minut, ale pak mě trvalo docela dlouho, než jsem se dala do kupy. Ale jelikož babičky a všechny potencionální hlídací tety mám 1500 km daleko, fungovat jsem musela. I tak nelituju a v případě KP jsem jednoznačně pro sekci 🙂
@vackova81 v mém případě to ani tak nebylo o bolesti, spíš je to nepříjemné, jak cítíš vpich a pak tu látku, co se ti tam rozlévá. Píchali mně to v sedě a musela jsem se hodně sehnout. To bylo taky celkem náročné vzhledem k tomu bubnu, co jsem měla před sebou 😉 Ale celkově vzato to není nic, co by se nedalo vydržet... 🙂

gepe
19. čer 2014

@vackova81 je to jak umrtvovacka u zubare 🙂 jak uz bylo zmineno, picha anesteziolog v sede. Ja pri pichani drzela zdr.sestru za ruku a soustredila se na ni. Blbe snasim bolest, narozdil od zubare tohle pichnuti byla uplna pohoda 😀 a to mi to napichovala na 2x protoze mam velkou skoliozu a poprvy slo anest.vedle 🙂

sjuzalinka
21. čer 2014

Ahoj holky, za 4týdny mám termín a malej je stále hlavou nahoru. Příští týden jdu na kontrolu a "... se případně pobavíme o porodu" - říkala doktorka. Předpokládám, že jedna z možností je císař - o tom je toho tady napsáno dost a člověk se musí rozhodnout sám. Ale kamarádka říkala, že běžně miminka otáčejí , nějak přes břicho, či co.Tak jestli s tím některá nemáte zkušenosti? A jestli je poloha nožičkama napřed dědičná - manžel i jeho brácha šli oba nahama napřed. A jestli prvorodičky nechávají rodit přirozeně? Jako buď normálně a pak až v případě, že to nepůjde císař............z každé strany poslouchám něco jiného... Díky Sjuzi

dellii
21. čer 2014

Musím říct, že mě úplně děsí, jak tu všichni považujete sekci za něco hrozně bezpečného a šetrného k miminku. Vždycky, když zpoza vatry koukám, jak rvou tu hlavičkou tou maličkou dírou v děloze, je mi toho mimina líto. A taky mám dojem, že jste nikdy neslyšely o komplikacích anestezie. Po spinální anestezii se dá natrvalo ochrnout. Podané léky mění reaktivitu cévy, takže když při spinálu nastane krvácení, tak bývá brutální. Po aplikaci vzniká vždycky hypotenze, což miminu sakra nesvědčí.A takovej vysokej spinál, při kterej při vědomí přestane ovládat i bránici, to musí být též zážitek na zbytek života. Celková anestezie má taky svý komplikace. Většina úmrtí matek při porodu připadá na komplikace celkovky. Resp. hlavně obtíží při zajištění dýchacích cest. Těhotná má miminální kyslíkové rezervy, obří prsa, která při intubaci dost překáží, retinují vodu, takže oteklé tkáně jsou i v krku a ta díra do dýchacích cest nemusí být vidět a navíc díky veliké děloze není nikdy prázdný žaludek, byť by dlouho nejedla a zároveň, díky obří děloze mnohem jednodušeji může zatéct silně kyselá žaludeční šťáva do dýchacích cest a to se přežít prakticky nedá. Netvrdím, že se to stává běžně, ale stát se to může. Viděla jsem za svou praxi dost, abych věděla, že sekcí já rodit budu jenom v případě superugentního průseru, jinak ani omylem, na to mám moc ráda sama sebe i své dítě.

rmasenka
22. čer 2014

ahoj holky jsme taky KP, a chci se zeptat jestli máte někdo zkušenost s císařským řezem v Krči v Thomayerově nemocnici, děkuji moc

pisisvori
22. čer 2014

@sjuzalinka ptala jsem se jaká je šance, že když byla první dcera KP, jestli je větší šance, že bude i tohle mimi a říali všichni, že ta šance je pro každé mimi stejná a že nikdo nemůže říct.....takže prostě nikdo neví.
Podle mne 90% doktorů doporučí císaře a určitě vědí proč. Takže @dellii v medicíně je to hlavní "především neškodit", takže podstatou je zvolit tu variantu, která víc pomáhá než může uškodit = převyšuje přínos nad rizikem (které je vždy).

mirunka4
autor
22. čer 2014

@rmasenka byla zalozena skupina Porodnice Thomayerka 🙂 https://www.modrykonik.cz/group/6553/detail/ mrkni se tam ...tam nektere holky popsali svoje skosenosti 🙂

tutinci
22. čer 2014

@rmasenka jsem ve 35tt a taky jsem stále KP. A taky budu rodit v Thomayerce.

tutinci
22. čer 2014

@mirunka4 to bude skupina i pro me🙂

tutinci
22. čer 2014

Ahoj holky jšem ve 35tt a nase holcicka se ještě ne otočila:( prý mam menší mimi. Takže se ještě muže otočit. Doporučili mi cviky na otočení mimiňka. Cvičila jste nektera tyto cviky? Pokud bude stále KP , tak jsem rozhodne pro císaře. Snad me nebudou v Thomayerce přemlouvat na normální Porod.

mirunka4
autor
22. čer 2014

@tutinci pod k nam do skupinky 😀 ale nééé nebudou ..jinak jsem byla na tom nastejno ..male mimí a nejak tak do cca 36 tt byl KP ale nejak jse sam otocil a ani jsem nevedela kdy az jsem to zistila u dr na KO :D a cviky vubec,hele miminko vi proc tak je a nepokousela bych cokoliv ..muze tam byt cokoliv co mu brani se otocit

lucik024
22. čer 2014

Ahoj holky a jak je to u dvojčat neví některá ? Prcci jsou taký KP zatím

rmasenka
22. čer 2014

@tutinci ahoj a kdx mas termin? to budeme mit asi nastejno 🙂 ja jdu zitra na KO tak jsme zvedava jestli se mala neotocila. Cviky jsem od dr. dostala taky cvicila jsem je asi 3x a pak jsem si rekla, ze mimi vi proc je takhle. A myslim ze nas nebudou premlouvat na normalni porod. A jinak kdy jdes 1x do thomayerky na KO?

tutinci
22. čer 2014

@mirunka4 děkuji za podporu 🙂 taky si říkám, ze mimi si samo rekne, kdy se chce otočit a jakým způsobem se bude chtít narodit. Ty cviky, co mi doporučili, jsem zkusila teď dva dny, ale připadám si u toho, ze nutim mimi někam kam nechce. Nechám tomu volný průběh.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru