Císař nebo normální porod u polohy KP?

mirunka4
7. led 2014

Holky,kdy vam planovali cisare???..nebo kdy se rozhoduje jaky bude porod?my máme KP a jsem prvorodicka a i kdyz mi muj dr rika ze jse i takhle muze rodit miminko normalni cestou,nerada bych aby me potrhal prcek 😀 a rodila dlouho 😀

tutinci
22. čer 2014

@rmasenka ahojky🙂 ja mam termín 24.7. Co znamená KO? Jako kontrola?🙂 na 1.kontrole jsem byla v porodnici tento tyden. Doktorka mi řekla, ze mam zkusit cviky na otočení miminka. Tak jsem je zkusila dva dny. Ale mam pocit, ze mimi nutim do neceho, co nechce. Doufám, ze me nebudou nutit na normální Porod. Na dalsi kontrolu jdu příští pátek.

mirunka4
autor
23. čer 2014

@tutinci když jsem se byla registrovat tam tak jsem mela este prcka KP hned jsem nabehla na sestru ze co s tim,ze budu chtit cisare,ze normalne rodit nechci a ani nebudu 😀 tak mi rikala ze prvorodicky ani nenechávají takhle rodit,ze kdybych rodil vícekrát tak bych byla asi vic roztahla bo co nevim 😀 ale prosto jsem byla rada ze by naplanovali hned cisare,rikala mi ze par dni pred terminem to planujou 🙂 tak se na nich vrhni taky 😀 z otazkama typu kdyby neco 😀 jinak jsi myslim pokud mas male mimi ze este ma neco malo na otoceni 🙂

mirunka4
autor
23. čer 2014

@lucik024 to taky a uuuurco vas vemou cisarem !!! Ty jo a dvojčátka uz duplem !!

mirunka4
autor
23. čer 2014

@lucik024 jeee ja ted koukam ze jsi 28 tt pohodaaaa maji prckove este kopu casu 😉

rmasenka
23. čer 2014

🙂 @tutinci jo jo KO je kontrola, tak ja mym termin tyden po tobe 30.7. . Ja jdu do Krče na prvni kontrolu až příští týden. A mám úplně stejný názor jak ty, cvičila jsem to asi 2x a taky mi to připadlo divný, že mimčo do něčeho nutím. MInule jsem byla v Krči na předporodním kurzu a bavila jsem se tam s porod. asistentkou a říkala že do normálního porodu jako prvorodičku mě určitě nutit nebude nikdo, jenom asi kdybych hrozně chtěla, co já samozejmně nechci.

lucik024
23. čer 2014

@mirunka4 právě,že mi hrozí předčasný porod

mirunka4
autor
23. čer 2014

@lucik024 to chapu ale to je cca este mesic cas ze jo?

lucik024
23. čer 2014

@mirunka4 no právě ,že doufám ,že aspon ten měsíc vydržíme jinak do termínu je ještě 8 týdnu

mirunka4
autor
23. čer 2014

@lucik024 to víš že ano,moc moc drzim palce 🙂 pak nam ukazes mimiska ju 😀 juu to musi byt krasne cekat dvojčátka,kdyz pominu vsechny ty starosti 😉

apacheee
AMBASADORKA
23. čer 2014

Já mám zase opačný problém, jsem 33. tt, prcek je zatím hlavičkou nahoře, ale já bych byla všemi deseti pro normální porod, a vypadá to, že bude dost problém najít u nás porodnici, kde by to bylo možné uskutečnit:(
Jinak holky, když píšete o cvikách, poraďte, co a jak konkrétně cvičíte - obzvlášť pokud máte doporučeno od nějakého odborníka, můj doktor nad cvičením jen mávl rukou:(

fialovetrenky
23. čer 2014

Ahoj, měla jsem malého taky KP, nakonec se narodil akutním SC v 36tt., ani se mě v porodnici neptali, myslím, že tam klasicky KP ani nerodí. Jinak já jsem byla taky KP a mamka mě rodila normálně v temínu (ale měla jsem 2300g jako syn v tom 36tt)

lucik024
23. čer 2014

@mirunka4 tak první týdny to byl velký šok ,doma už mám dvě cácorky ,ale teď už se těšíme 🙂 jinak děkuju 🙂

tutinci
23. čer 2014

@mirunka4 děkuji moc to jsi hodna dala jsi mí podporu. Jsem rada, ze uznávají císaře u prvorodicek🙂 to se mi docela ulevilo. Je fakt, ze se mi ještě otočit muže, sice mam na to už jen 4 týdny ale možné je vse 🙂

tutinci
23. čer 2014

@rmasenka mne pak termín posunuli na 31.7. A po KO v porodnici mi zas řekli, ze platí původní termín 24.7. 🙂
Tak to jsi me potěšila. Jsem rada, ze uznávají u prvorodicek císaře. Ale uvidíme, třeba se nám mala ještě otočí.
Tobě taky držím palečky. Budem se navzájem podporovat🙂

mirunka4
autor
23. čer 2014

@apacheee ty joo tak to mas muj velikej obdiv kdyz do toho chces jit,neodsuzují nikoho,kazdy ma na to svuj nazor ale ja jsem posera tak trosku 😀 ja bych se bala hlavne o prcka a kdyz nejde vse jak ma tak jsem uz nervozni 🙂 nejdriv bych se bala ze by se neco posralo u takoveho porodu a pak bych se bala a svuj spodek 😀

mirunka4
autor
23. čer 2014

@tutinci taky mi posovala jedna dr termin skoro o tyden,ja uz natesena a pripravena na jeden a ten samy termin od velkyho utz kde se vsechno potvrdilo a prijdu do krce a tam mi prida tyden navic 🙂 jsem to nejak nepochopila 😀 a nejak na posledních KO jsem se dozvedela ze počítají s prvním terminem 😀 tak to uz jsem byla uz uplne mimo 😀

tutinci
23. čer 2014

@mirunka4 tak to mam.stejne 🙂

monis88
23. čer 2014

@apacheee ...a odkud jsi...? já jsem měla taky miminko KP, chtěla jsem rodit normálně a v Havlíčkově Brodě mi to i umožnili...resp. až po různých vyšetření u primáře atd. a hlavně z hlediska, že hmotností odhad byl 3kg, a malej tam byl hezky natočenej, tak mi bylo řečeno, že by v tom neměl být problém...v den D taky vše probíhalo OK, byla jsem opravdu pod dohledem a přímo u toho porodu bylo ix doktorů včetně dětských lékařů, ale nakonec v poslední minutě, když už malej byl skoro venku, tak dostal tíseň, tak jsem jela stejně na císař... ☹ nikdy bych neriskovala zdraví svýho dětátka, ale důvěřuji doktorům a zejména těm z Havlíčkova Brodu, takže jsem byla v klidu a pokud bych se měla rozhodnout znovu, rozhodla bych se stejně... 😉

blondynka400
23. čer 2014

@apacheee s tou porodnicí na KP máš pravdu. Málokde to dělají a hlavně málodkde to umí, což je šílený rozdíl 😝 Já třeba v Praze jako provorodičika nenašla porodnici (před 4 lety), kde by byly k tomu svolní a ještě měla zaručeno že u toho bude někdo, kdo umí hmaty na vyndání a má v tohle směru něco odrozeno. Takže jsem kvůli tomu jela dost daleko a podařilo se 😉 Jo a jinak samotný porod (druhá doba porodní) byla u mne u KP značně jednoduší a pohodověšjí než u druhého porodu zahlavím 😉 Jako KP má své limity, ty je ptořeba dodržet, pak je to podle mne pohoda... Doktoři zbytečně straší a přitom o tom většina nic moc neví 😝. Takže jestli se na to cítíš, nezdávej to, porodnici najdeš, i když nebude za bukem 😉

blondynka400
23. čer 2014

@tutinci
@mirunka4
@rmasenka poloha KP je u každého porodu (jedno jestli provorodičky nebo násobná) indikace k plánovanému CS.

apacheee
AMBASADORKA
23. čer 2014

@blondynka400 Děkuji za povzbuzení, já zatím pořád doufám, že prcek dostane rozum🙂 Můžu se zeptat, kde jsi teda KP rodila?

apacheee
AMBASADORKA
23. čer 2014

@monis88 Královéhradecký kraj, konkrétně Jičín. Já vím, že to stejně může vždy císařem skončit, ale nechci to mít jako jedinou možnost. Sama jsem se narodila KP a úplně bez jediného problému.

blondynka400
23. čer 2014

@apacheee Chomutov. Máš to trošku z ruky no.... Ale on stejně KP obvykle rodí po vyvolání, aby to bylo víc pod kontrolou a fakt tam byl (i když on to "učí" i své podřízené, ale já bych chtěla jenom jeho, má KP odrozeno fakt hodně ...) A taky i kvůli velikosti... Taky hodně záleží na tom, jak jsi vysoká a jakou máš pánev. On by ti pak případně řekl zda ano nebo ne... Rok a něco po mně tam byla jedna známá (tu dokonce i jako druhorodičku všude odmítali) a taky porodila v pohodě. A to měla holčička dokonce snad nakonec 3,8....Jo jinak konzultce by byla určitě možná v Praze (s ním 😀 )

pajka2
23. čer 2014

KP byla moje první holčička...tak po 30. týdnu jsem zkoušela na radu dr. cviky na otočení, ale stejně to nepomohlo🙂 Když mě pak cca měsíc před terminem posílal dr. na monitor do nemocnice, řekl, ať se tam rovnou domluvím..dali mi na výběr, jestli císař nebo normální, ale když jsem řekla, že chci to bezpečnější pro malou, rovnou mi dali termín na císaře🙂 a k tomu spoustu papírů na podpis, abych věděla, co se mi při tom všechno může stát🙂..jinak jsem slyšela ale i spoustu příběhů o tom, jak se mimi otočilo na poslední chvíli a mamky posílali z příjmu domů čekat než to na ně přijde🙂))

blondynka400
23. čer 2014

@apacheee teď ještě koukám že čekáš chlapečka. To je další "komplikace". Většinou rodí spíše holčičky, protože u kluka prý může být ohrožená následná plodnost. Já tohle moc nezkoumala, čekala jsem holčičku. Ale Zeman tvrdí, že prý to problém není (ta známá nevěděla co čeká, bylo to překvápko)

bubbi
23. čer 2014

@dellii Na všechna ta rizika, co jsi napsala, mě před sekcí upozornili, takže jsem si byla vědoma, že to není taková sranda, jak to možná vyznělo. Ale přes to všechno bylo moje rozhodnutí jednoznačné a doktorka mě v tom plně podpořila.

Vem si příklad z druhé strany - kamarádka prvorodička rodila KP přirozeně a dopadlo to šíleně. Malý se v porodních cestách "šprajcl", na císaře už bylo pozdě, takže nekonečně dlouho trpěla jak pes a malého nakonec museli vytáhnout zvonem. Ona skončila na tři dny na ARO a byla ráda, že přežila, protože ztratila celkem dost krve. Malého ty první tři dny vůbec neviděla a ještě po půl roce byla z toho svého porodu tak psychicky na dně, že brečela jak malá, když si na to vzpomněla.

Tím tady nechci nikoho strašit a netvrdím, že se to stane vždycky a každému. Ale to riziko, že bude něco špatně, je holt všude a každý si to musí přebrat sám.

marketnieuw
23. čer 2014

@tutinci cvicila jsem kocici hrbety a delalo se mi u toho celkem mdlo. Nicmene, syn se otocil ve 37tt a to byl hodne velke miminko.

apacheee
AMBASADORKA
23. čer 2014

Holky, ještě jsem na netu vyčetla, že se dá udělat nebo spíš pokusit o obrat plodu zevními hmaty, o tom jste některá neuvažovala?

apacheee
AMBASADORKA
23. čer 2014

@marketnieuw A to se otočil přímo při tom cviku?

marketnieuw
23. čer 2014

@apacheee nene, pri cviku ne
byla jsem objednana prave na ten manualni obrat ve 37tt a po prijmu na monitoru se syn otocil 🙂 takze se to nekonalo ... 🙂 ...
jinak ty cviky mi byly doporuceny kocici hrbety a nebo jen tak zustat na vsech ctyrech na zemi cca 15-20 minut

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru