Císař nebo normální porod u polohy KP?

mirunka4
7. led 2014

Holky,kdy vam planovali cisare???..nebo kdy se rozhoduje jaky bude porod?my máme KP a jsem prvorodicka a i kdyz mi muj dr rika ze jse i takhle muze rodit miminko normalni cestou,nerada bych aby me potrhal prcek 😀 a rodila dlouho 😀

mabe
7. led 2014

@mirunka4 ja to mela u první to stejny, a zvolila jsem cisare radsi. ono mozna to ma svůj důvod, proc je mimco KP. ale třeba moje mamka me taky tak rodila a byl to normalni bezproblemovej porod.

mirunka4
autor
7. led 2014

@mabe dik za radu 🙂 jsem rada za kazdou skusenost..ja nevim ani co muzu a nemuzu na ne vybafnout 😀 ale taky jsi myslim ze ten prcek vi proc se nechce otocit a nejakou pricinu to má 😀 uvidim co bude no este

mabe
7. led 2014

@mirunka4 třeba se ještě pretoci, ma ještě cas. me daly na vyber,ale ja se rozhodla pro cisare, odhad velikosti mel byt cca 4kg

mirunka4
autor
7. led 2014

@mabe no tak este cas má ..uvidime 🙂 me je jedno jestli normalni porod,nebo cisar...bolet to bude tak či tak 😀 jen bych nechtela rodit normalne KP toho se bojim trosku 😀

simirek1
7. led 2014

Ahoj! Známá, která je gynekoložkou mi říkala, že měla pacientku, které se miminko v děloze přetočilo poslední den před termínem porodu. Já jsem v 35. týdnu a před měsícem miminko ještě nebyla přetočené, dnes jsem byla v poradně ale doktorka mi nedělala břišní UZ, ale nechci se tím nijak stresovat a přenášet negativní emoce na miminko a myslím, že se určitě přetočí!!! Takže hlavu vzhůru a doufat jen v to nejlepší se šťastným koncem!!! 🙂 🙂 🙂

alenkaa91
7. led 2014

Ja taky KP, rodila jsem cisarem, mela lokalni anestezii, a jsem tak rada ze to bylo takhle kdybych rodila malyho normalne tak bych ho zabila, mel 3krat pupecnik kolem hlavy. Proto se mi malej neotocil a na UTZ to nebylo videt. Radim kdyz se neotoci cisare. Nikdy nevime co se muze stat. Drzim palce at je vse v poradku.

zzuzinda
7. led 2014

Já měla malou KP a rodila jsem císařem. Ale proto, že první dítko bylo taky císařem, tak to by byl risk, jinak malá měla odahd váhy 3 kg, takže bych jí klidně rodila spontánně, kdyby to šlo. Jinak já jsem ze 3 dětí a všichni jsme byli KP, všichni jsme měli 3600 a já byla třetí a narodila jsem se v sanitce.
@alenkaa91 bohužel pupečník kolem krku může udělat problém i u polohy hlavičkou. Náš Adam šel akutním císařem a když ho přidušeného tahali, tak měl pupečník kolem hlavy a krku tak, že měl kolem krku modřinu. Na UZ taky nic nebylo vidět. Ale je fakt, že když se maminka necítí na spontánní porodk KP, tak je císař lepší.
Kamarádce se mimi KP přetočilo při jízdě na sál na císaře. Prý se jí zavlnilo břicho, zabolelo to, tak jí honem udělali UZ a pak jí vrátili a za 3 dny porodila spontánně prcka hlavičkou 😉

mirunka4
autor
7. led 2014

@alenkaa91 no že jo ..mam stejne myslenky,bych v zivote nedovolila riskovat malinkyho zdraví,ani náááhodou ..určite budu trvat na cisari...snad nebudou koukat v porodnici nejak blbe 😀 že co chci po nich

mirunka4
autor
7. led 2014

@zzuzinda to je fajn..maminka byla šikovnice..zavidim..ale ja jse bojííím takového porodu ☹ ...cekám na to zavlnení už jakou dobu 😉 a porad nic..prdolka bude tvrdohlavy asi po tatínkovi 😀

luka23
7. led 2014

@mirunka4 dcera take byla KP a byl mi doktory doporucen cisar,mela jsem lokalni umrtveni a bylo to v pohode.Prirozeny porod bych ja osobne neriskovala.

zzuzinda
7. led 2014

@mirunka4 JO, jo, byla 😉 TAky před těma rokama nebyl UZ. Moje doktorka pak říkala, že to vypadá, že měla máma nějakou anomáliii ve tvaru dělohy, když měla 3 děti KP a že jsem to možná zdědila, když malá byla taky KP. Adam se už asi v 5. měsíci usídlil hlavou dolů, vypadá to, že už v té době se tam zašmodrchal, takže by možná byl taky KP. JInak jsou i cviky na otočení, já je zkoušela, ale udělalo se mi při nich špatně.

evabed
8. led 2014

Mám čerstvou zkušenost 😀 Rodila jsem KP jako prvorodička a porod byl v pohodě. Šitá jsem, ale jen z toho důvodu, že u této polohy prý hráz stříhají automaticky. Jinak žádné další šití nemám..

clare01
14. únor 2014

@mirunka4 rozhodně císaře.
Já na tom taky trvala a bylo to úžasný, bez bolesti, bez rizik pro miminko. to první jsem přidusila a ta hrůza, že neplakal
byla strašná. Už bych přirozeně nešla rodit nikdy.

picasso
14. únor 2014

@mirunka4 záleží, kolik miminko váží. Pokud to máte do 3 kil nebo něco lehce přes, lze porodit klasicky. Pokud je to "cvalda", tak jedině císař, když jste prvorodička. Pokud budete mít možnost a lékař vám to "nezakáže" raději bych volila spontánní porod. Ale je to jen na vás 🙂

kamik246
18. únor 2014

My také byli KP, porod plánovanou sekcí. Malý měl pupečník okolo krku, nikdy bych neriskovala přirozený porod při KP.

incognito
11. dub 2014

@mirunka4 ahoj, muzu se zeptat jak to dopadlo? Cisar nebo ne?

mirunka4
autor
11. dub 2014

@incognito dopadlo to tak ze muj prdolka jse umoudril a otocil jse ve 36 tt na posledni chvili 😀 a ja to vuuubec necitila tu otocku 🙂 mevim jestli to bylo tim ze byl malinky ( narodil jse 3250g) anebo byl setrny na maminku a gentlman a nechtel mamince spusobovat bolesti dopredu 😀 takze jsem nastesti rodila normalne a mela jsem supr porod,dokonce na prvorodičku kratky 😀

tarra27
11. dub 2014

já měla KP a jasně jsme volila sekci a jsem ráda....ty komplikace hlavně u dítěte za to nestojí, je to velké riziko....

incognito
11. dub 2014

@mirunka4 diky, prectu si to😉

incognito
11. dub 2014

@tarra27 co ta rekonvalescence po cisari? Nedovedu si predstavit, jak pak budu fungovat☹

tarra27
11. dub 2014

@incognito já nevím, kde budeš rodit ty....ale já neměla problém. Nejhorší bylo poprve vstát, přes bok a dojít do koupelny, pak už to bylo dobré...dostaneš od bolesti, neboj...a já měla hned za 14m druhý a v pohodě...zvládla jsem se starat i o druhé dítě malé....

není to tak strašné, nejlíp jak te přivezou ze sálu, odpočívat a druhý den s tebou sestřička ráno vstane....vstávaš tak, že si lehneš na bok a pak si sedneš...chvíli sedíš a jdeš - v předklonu...ale pak večer už je to lepší a další den taky....jako žádná hrůza....od bolesti dostaneš....

já bych KP nikdy nerodila normálně....dítě se šprajcne a může z něho být postižené na to tata.....a pak si vyčítej, že jsi se rozhodla špatně...

mě ttady holky většinou kamenují, že jsem pro císaře ve všech diskuzích, ale když já chápu všechny - i důvod, že se bojí a normálně nechtějí rodit....ale pokud kdokoliv chce rodit normálně, když to jde, proč ne....a třeba KP i dvojčata je pro mě jasná volba...

ano, je to operace, ale přeci nebudu riskovat zdraví dítete....

tarra27
11. dub 2014

@incognito pěkně t tu píše claire01....ten pocit, že porodíš dítě a neplaká....to je hrozný....

incognito
11. dub 2014

@tarra27 dekuju za odpoved, ja bych nikdy neriskovala, pokud bude KP az do porodu, cisar je jasna volba, nikdy nevim, jestli nema kolem krku pupecni snuru nebo proc se sam neotocil. Rodit budu u Apolinare v Praze, verim, ze tam jsou odbornici a pokud mi udelaji cisare tak snad dobre.

tarra27
11. dub 2014

@incognito Apolinář je vyhlášená nemocnice, tam se nemusíš bát....

mě kdysi řekl lékař, podívejte s císařem jdete s kůží na trh vy, s klasickým porodem dítě.....u KP samozřejmě...ale i celkově to tak beru...at ho vyjmou a uloží...mě zašijou a dobrý....

a další výhoda, za kterou mě tady ukamenují je, že mám stále pevné svaly pánevního dna a jizvu 11 max 12cm a mám ji tak nízko, že kdybych se neholila, tak snad ani není videt 🙂 ne, mám ji fak krásnou...

já na sekci nedám dopustit a ani ta rekonvalescence mi nepřijde vůbec hrozná....fakt. když jsme videla spoužačku, jak tři dny nemohla sedet pomalu ani na kruhu, jak její díte prý tahali kleštěma a já nevím čím vším....ona potrhaná až nevím jak a problémy měla i potom...a druhá známá mela první sekci a měla psychické trauma, že nezvládla porod a druhý si vydupala normální...pak ji zhnisala rána po normálním porodu, lečila se další 4 měs...byla na prášky...a bědovala, jak se se sekcí rouhala, co by dala za to, aby i druhý porod byl císař.....

a příbuzná si vydupala dvojčata že chce rodit normálně...a víš jak tto dopadlo? první mimi resuscittovali a druhé, tam lekař strčil ruku a mazali na císaře...a v závěru prodýchavali i druhé mimi......a ona se pak litovala jaký je chudák
....houby chudák, kráva blbá to je....takhle riskovat....doktoři ji o říkali a ona za každou cenu přirozeně....

apfele
11. dub 2014

tak já měla obě děti KP - první syn - plánovaný císař 39+0tt , druhý syn - akutní císař - malej měl 2x šnůru kolem krku 37+6tt, rodila jsem obě děti v podolí a ani by mě nenapadlo rodit KP přirozeně.

mirunka4
autor
11. dub 2014

Presne taky by me ani nenapadlo v zivote,nikdy nevime co tam ty prckove maji za problem ze jse neotocili a v zivote bych neriskovala zdravi prcka a automaticky trvala na císari 😉

smolinek
11. dub 2014

@tarra27 : vzala si mi slova z úst 🙂 U mě také pohoda, jizvička parádní, rekonvalescence byla rychlá. Za 6 měsíců jsem mohla plně cvičit i bříško.
Mně to Dr. naplánoval rovnou, když zjistili polohu KP. Říkal, že záleží na velikosti mimča, i na šíři pánve ( i když se ti jakoby roztáhne, tak já měla pánvičku přesto malou) a pak zdrav. potíže.

spagatice
11. dub 2014

Už mám za sebou dva přirozené porody (poloha hlavičkou dolu). I proto si přeju rodit tak i potřetí. Ale kdyby byl prcek KP, chtěla bych císařský řez, neměla bych odvahu rodit přirozeně.

zazana81
11. dub 2014

Já měla malou taky KP , doktor se ptal, jak chci rodit, řekla jsem, že nevím, co on na to. A on řekl, že svojí manželku by v životě KP rodit nenechal .... tak to bylo jasný,.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru