Císař nebo normální porod u polohy KP?

mirunka4
7. led 2014

Holky,kdy vam planovali cisare???..nebo kdy se rozhoduje jaky bude porod?my máme KP a jsem prvorodicka a i kdyz mi muj dr rika ze jse i takhle muze rodit miminko normalni cestou,nerada bych aby me potrhal prcek 😀 a rodila dlouho 😀

cocka
4. črc 2014

@pt1981 Já rodila právě ve Vyškově 😉

pt1981
4. črc 2014

@elielizabeth ajoj, děkuju za podporu 🙂. Mám strach z porodu KP.... Císař taky není zn. ideál, ale z druhé strany se nemusím bát o miminko...Úplně nejraděj bych rodila hlavičkou, ale "ručně" otočit si malou nenechám. Myslím, že příroda není hloupá a z jedné strany ví, proč se malá takto otočila... Jedna holčina mi psala, že si taky malého nenechala otočit, byla na sekci a malej měl vícekrát otočenou šňůru kolem krčku.... Bůhví, co by se stalo, kdyby jí ho přetáčeli... Ani nepřemýšlet. Na alergologii jdu koncem měsíce a chci se s nima na vyjádření pro porodnici domluvit

pt1981
4. črc 2014

@cocka a rodila jsi KP? Jak to probíhalo? Mělas tam možnost vyjádřit se k přirozenému porodu a císaři?

bajana
4. črc 2014

@pt1981 ahoj, ja som na tom podobne, ale malu mam priecne...resp. mala som pred 2 tyzdnami na kontrole a podla toho, ako citim pohyby, sa nic nezmenilo...z priecnej polohy je mala sanca, ze sa otoci, tak sa psychicky pripravujem na sekciu, viac budem vediet po kontrole o 2 tyzdne...mozno sa stane zazrak a mala sa otoci...
dost som si o tom citala, ked je dieta KP, tak treba splnit viac podmienok, aby zenu nechali rodit prirodzene (nie prvorodicka, mensie dieta, sirsia panva, atd.)....obist to si nemoze dovolit ani nemocnica pristupnejsia k prirodzenym porodom...v kazdom pripade by som ale vo Vyskove rodila len keby by som mala mat standardny porod a vsetko ine by som riesila na Obilnaku alebo v Bohunicich...ja som rozmyslala nad Milosrdnymi ale ak to ozaj bude planovany cisar, tak radsej spickove pracovisko, nie mala miestna nemocnica...

pt1981
4. črc 2014

@bajana jsi moc hodná, děkuju.
Prvně ti dodám trošku naději, malá byla taky před 14ti dny v příčné poloze, já jsem vůbec necítitla, že se mi přetočila, jen 3 dny po sobě jsem měla jakoby víc těžký břicho..... A najednou mi mudr teď řekla, že je malá přetočená zadečkem....
do Vyškova bych měla jít na první prohlídku koncem měsíce a tak si říkám, že se tam poptám, co mi k tomu řejne přímo jejich doktor. Případně si rovnou zavolám na Obilňák a zeptám se zase na jejich názor... Mám právě obavy, aby mi to tam ( ve Vy) nepo... a já bych mohla mít další děťátko....

bajana
4. črc 2014

@pt1981 dakujem ti 🙂 ....no som zvedava...casto mam akoby vypucenu pravu stranu bruska, lava je akoby prazdnejsia, takze ozaj netusim, ako sa tam kruti...stale nechodim v noci na WC, preto mam pocit, ze je este velmi vysoko a dole teda na mocak nic netlaci...ale su to len dohady...
do Brna to mas dalej ako do Vyskova?

pt1981
4. črc 2014

a v kolikátém tt jsi? Já na wc chodím cca každou hodinu, co se týče noci. Kolem 6 ale usnu a do 9 spím bez buzení, tak to dospím....Já jsem to měla obráceně: plnější jakoby levou stranu ( tam byl zadeček ) a prázdnější pravou stranu ( hlavička ). Teď cítím a vidím, když se malá opře zádíčkama o moje břicho 😀. Ona je totiž nejen KP, ale ještě je otočená, jakoby koukala na moji páteř....
Jinak bydlím tak nějak, že mám na výběr Boskovice ( tam mě ale nechce pustit manžel ), pak Vyškov a to Brno... Všude to mám cca 40km

cocka
4. črc 2014

@pt1981 Třetí dítě jsem rodila KP. Můj gynekolog mě do porodnice poslal s tím, ať se jdu domluvit na sekci. Tam jsem se potkala s primářem, který mi vysvětlil rizika císaře i přirozeného porodu KP. Říkal, že kolikrát se císař dělá úplně zbytečně, že i tato poloha je fyziologická (i když ve 4%). Měla jsem splnit určité podmínky a pak přirozenému porodu nebránilo nic. Samozřejmě, že pokud by něco nepostupovalo tak, jak by mělo, šla bych na císaře. Já si přirozený porod moc přála a tak jsem za tuto možnost byla ráda. Nakonec to bylo rychlé a bez jakýchkoli komplikací. I syn byl naprosto v pořádku. Jen bylo u porodu víc personálu a rodila mě doktorka. Taky myslím, že psychika dělá hodně.
První syn byl též KP a narodil se plánovaným císařským řezem v Brně u Milosrdných. Tam mi o přirozeném porodu asi ani nic neříkali...

bajana
4. črc 2014

@pt1981 presne ako ty, dnes som 33+0tt...no ja mam spadovu nemocnicu v Boskovicich (som okres Blansko), ale do Brna to mame najblizsie, takze to mame jasne....

bajana
4. črc 2014

@cocka ono to bude mozno tym, ze u prveho si bola prvorodicka, takze s prirodzenym porodom KP ani nepocitali...

pt1981
4. črc 2014

@cocka taky si to myslím, že ti to nenabídli, skrz to, že jsi byla prvorodička. Mně právě mudr říkala, že když je matka vícerodička, pak dokáže s doktorama mnohem líp spolupracovat, poslouchá, kdy tlačit a kdy netlačit atd. Pokud si žena sama přeje přirozený porod, i když je to KP, tak je to její volba... Já z tohoto mám vyloženě strach, slyšela jsem o rizicích pro mimi a proto to nechci podstoupit. Jsem navíc po IVF, původně jsem čekala dvojčátka, ale o jedno jsem přišla v 8+6 a druhé miminko je v bříšku a snad zdravoučké a proto se bojím ještě víc....

pt1981
4. črc 2014

@bajana a tak to budu moc držet pěsti, aby se mimi otočilo, času máme obě dost, ale čím je mimi větší, tím je otočení míň pravděpodobný, to je jasný.... A víš, co čekáte? A kam chceš jít teda rodit ty? Pomalu teda přemýšlím nad tím Obilním, moje sestra tam loni porodila dvojčata, takycísařem a byla moc spokojená....

cocka
4. črc 2014

@pt1981 Ten strach se nedá brát na lehkou váhu, přece jen je KP porod komplikovanější. Ta psychika hraje velkou roli. Ještě se Ti miminko může otočit, přece jen máš ještě čas. Mně se druhá dcera otočila až kolem 35. týdne. Syn byl hlavičkou nahoře minimálně od 32. týdne a i přes různé cviky na otočení v této poloze zůstal. Ale hlavně ať Ti to dobře dopadne a miminko je zdravé 🙂

pt1981
5. črc 2014

@cocka děkuju moc, já mám opravdu velký strach z přirozeného porodu KP a jelikož se léta léčím pro panickou úzkost, myslím si, že pokud dostanu záchvat u porodu,pak je průšvih na světě ☹. V po zavolám mé psychiatričce a poradím se s ní, jestli si myslí, že bych to zvládla, či ne. Já si ale nevěřím ☹. Děkuju moc za podporu, myslím si taky, že času je dost, třeba se malá umoudří a stočí se....

bajana
5. črc 2014

@pt1981 dakujem krasne, este veru mame cas na definitivne rozhodnutia... 😉
cakame dievcatko, co sa tyka porodnice, som naklonena k Bohuniciam, v Obilnaku mam obavy zo sestonedelia, pocula som, ze tam byvaju na izbach aj po 4-5 mamiciek a to sa mi zda strasne vela...nadstandard si platit nebudem...ale mozno zeny po sekcii byvaju na mensich izbach? ako to mala sestra?

pt1981
5. črc 2014

@bajana bylo jich tam takyy víc , v tom máš pravdu, že je jich na pokoji hodně, zase ale asi i záleží na tom, jaký období zrovna bude... Pře 14ti dny rodila na Obilňáku kamarádka, ale normálním porodem a bylo tam tolik maminek, že to prý bylo jako na běžícím pásu.... V tom Vyškově jsem si nadstandart platit chtěla ( nejlevnější je tam za 600), ale v Brně je to prý 1000kč a to taky nedám.... Říkám si, že těch pár dnů to tam snad přežiju... Vím, že sestra musela už 5 hodin po sekci chodit a vymačkávat si z rány hnis... Bolest jako ďas, ale díky tomu se jí jizva zahojila mnohem rychleji a mohla se pak o dvojčata starat sama.... V po si tam budu volat a poptám se, co a jak 🙂. Jsem zvědavá, jak nám to oběma dopadne 🙂. A k děvčátku moc gratuluju, culíčky jsou bezva 🙂

bajana
6. črc 2014

@pt1981 dakujem, napodobne 😉 ... uz mate vybrate meno? my budeme mat Zuznaku...inak som mala presne tvoj termin TP, ale ovulku mavam skor a oba velke UTZ v Prenatale na Veveri mi to potvrdili, takze termin mam 22.8.
srpen nevidim ako pokojny mesiac, vidim okolo seba velmi vela tehotnych a vseobecne srpen-zari su dost frekventovane, takze ocakavam plno v kazdej porodnici...
ja zase v pondelok chcem volat do Bohunic a v utorok sa tam chceme ist s manzelom pozriet aj na predporodnu pripravu, hoci ktovie ci to k niecomu bude, ak bude nakoniec cisar 😢 ... tiez som pocula, ze po cisari nutia co najrychlejsie vstat a hybat sa, co mi pride take zvlastne, ale asi vedia, co robia...

pt1981
6. črc 2014

@bajana Zuzanka je krásné jméno, to jste vybrali hezky 🙂. My budeme mít Veroniku, líbí se nám, že se jí dá říkat na sto způsobů.... Hmmm, máš asi pravdu, to mi nějak nedošlo, že těhulí je opravdu dost. Já chodím v út cvičit a je tam cca 8 mamin se srpnovým termínem a dvě maminy se zářijovým... Určitě mi dej vědět, jak se ti v Bohu líbilo! Sestřenka rodila v Boskovicích a tam jí dovolili vstát až po pěti dnech, což si myslím, že je dooost pozdě. Taky pak chodila skoro dva měsíce v předklonu, jak strašně ji jizva bolela a nebyla ani schopná malou zvednout a nakojit.... Mě dnes zase v noci bolelo břicho a mám pocit, že je mám zase víc do šířky, jako když byla malá příčně ☹. Tak třeba se zkouší ještě otočit..., uvidíme... Jsem moc ráda, že jsme se tu potkaly 🙂

bajana
6. črc 2014

aj ja som rada 🙂 ... som sice aj v sukromnej skupine v srpnovkach, ale do min. tzydna som pracovala a vacsina z nich bola na PN, alebo uz su na MD so starsimi detmi, denne popisali aspon 5 stran a ja som sa vobec nechytala...uz su taka zohrata partia....
zda sa, ze aj vekovo sme na tom podobne (teda ak to cislo v tvojom nicku je rok narodenia 🙂 )....ja byvam v Adamove, a ty?
moje brusko je stale rovnake, vyduva sa hlavne prava strana, lavu mam akoby prazdnu...dnes som citila jemne pohyby vlavo dole, neviem, co to je, kdesi som citala, ze zeny maju pocit, ze citia nozicky, ale ze castejsie je to zadocek, tak ozaj neviem...ja sa v noci budim na bolesti chrbta a nedavno aj na bolesti panvy, asi sa roztahuje....
Veronika je krasne meno, tiez som ho mala na zozname, ale mm ho zavrhol a navyse mame dlhe priezvisko, uz Zuzana je dost na hrane...

sjuzalinka
15. črc 2014

Ahoj holky, tak dnes nastupuju do porodnice a zítra mě čeká císař - malej stále KP. Já už jsem tak psychicky připravená na císaře, že už snad ani nechci aby se otočil a já rodila normálně, jak jsem si moc přála. Je to zvláštní..........až nás pustí domů, napíšu jaký to bylo, nemám v mobilu internet. Tak papa a držte nám pěsti 😀

vetyver
15. črc 2014

@sjuzalinka myslím na Tebe! určitě to zvládneš... ať jste zdraví!

apacheee
AMBASADORKA
27. srp 2014

Pokud některá uvažujete nad normálním porodem KP, můžete zkouknout můj článek 🙂
https://www.modrykonik.cz/blog/apacheee/article/jak-se-eliasek-narodil-prirozeny-porod-w3llmo/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru