Císař po špatné zkušenosti s vag.porodem. Měl někdo?

leonatra
20. únor 2020

Ahoj holky. Chtěla jsem se zeptat, jestli tady není někdo, kdo měl těžký porod s nějakými následky (prolaps, cystokela, rekzokéla, inkontinence, výrazná diastáza) a druhé dítě rodil císařem? Jestli to šlo domluvit, jestli byla zkušenost s císařem příjemnější, ev. jestli jste i přes to rodily znovu vaginálně a jestli tedy následně došlo ke zhoršení? Jsem podruhé těhotná a mám šílený strach, jak bude ten můj spodek po druhém porodě vypadat, už teď si připadám jak invalida :( Ale gynekolog mě od císaře odrazuje, že si zničím ještě břicho.

michele30
26. únor 2020

Začala jsem rodit přirozeně, ale po 12 hodinách byl pro nepostupující porod a velké dítě ukončen sekcí. Co se týká bolesti, je sekce oproti bolestem při porodu brnkačka. Syn se narodil ve středu ve 12 hodin, ve čtvrtek ráno poprvé vstát a do sprchy, to jsem ještě chodila hůř, ale rychle se to lepšilo, jen zvedání z postele bylo pár dní bolestivější, jizva se hojila krásně, za 5 dní jsme šli domů a další den už jsem jezdila venku s kočárkem. Jediné, co mi vadilo, že jsem kvůli sekci, která byla v celkové narkóze, přišla o první kontakt se synem a měla jsem horší nástup laktace.

leonatra
autor
26. únor 2020

@michele30 Díky za zprávu🙂 já jsem právě taky moc nepochopila, proč když jsem byla po 20ti hodinách otevřená na 3cm, nepřešli k sekci... A ten kontakt už jsem tu psala, jsem kvůli tomu šílenýmu šití a cévkování taky neměla, takže bůhví, jak by to dopadlo, kdyby tě nechali rodit dalších x hodin... A kolik syn vážil?

michele30
26. únor 2020

@leonatra Vážil 4,5 kg, prvorodička, na utz byl odhad den předem 3,6 kg, ale po celou dobu porodu byl pořád hodně vysoko, vůbec nesestoupil do porodních cest a já se vůbec neotevřela, potom přišel primář, prohmátl břicho, řekl, že dítě má určitě přes 4 kg a že to asi nemá cenu dál zkoušet porodit přirozeně a ukončíme to sekcí.

leonatra
autor
26. únor 2020

@michele30 ty vogo, tak to byl dobrej macek😮

danua
24. čer 2020

Ahoj,já jsem po třech spontánních porodech a u čtvrtého dítěte jsem chtěla císaře,nemám na porody dobré vzpomínky,u dvou z nich bylo mimčo v ohrožení zdraví,moc jsem se bála.Císař v naprosté pohodě,měla jsem ho ve spinální anestezii,holčička začala hned brečet,ani ji ještě nevyndali z břicha,hned se přisála,pila výborně,hned jsem se rozkojila. Bolest nějaká byla první den,ale s normálním porodem se to vůbec nedá srovnat. Ani jsem si nenechávala dávat od druhého dne nic na bolest. A fakt jsem si malou užila a vymazlila. Byla jsem fyzicky i psychicky na to mnohem lépe než po normálních porodech,žádné vyčerpání,nic.Za čtyři dny nás pustili a doma jsem hned fungovala normálně kolem dětí a v domácnosti.Chápu,že každý to má jinak,ale tohle je moje zkušenost.Moje tělo prostě nezvládá nutné vnější zásahy zdravotníků u spontánních porodů,zastaví se mi vždy kontrakce a tlačit bez kontrakcí,to je "radost".Vyhovoval by mi domácí porod,ale toho se zase bojím.Jsem moc ráda za své rozhodnutí pro císařský řez,i když mě od toho všichni odrazovali,i doktor. Asi by to tak nemělo být,ale je to jediný porod z mých čtyř,na který budu vzpomínat v dobrém.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru