Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

inge23
27. dub 2007

tiez mam rodit na Antolskej, tak preto sa pytam,ze ako to tam prebieha...mam ho planovany a aj tak chce doki cakat do terminu a mna ide uz slahnut 😠
...tiez mi povedal, ze manzel nemoze byt pri, ale co som citala tak tusim v Ruzinove to dovolia 😔

kedy vam priniesli babetka ukazat resp. na kojenie?

betule007
27. dub 2007

U nás v nemocnici mi doktorka poradila,ať si po porodu ve spinálu nechám donést Kofolu a pomalu upíjet,že mě pak nebude bolet hlava a bylo to opravdu tak,nebolelo mě vůbec nic-kromě jizvy,ale jen trošku.
Inge23-mě malou dovezli ten večer ukázat,ale kojila jsem ji až druhý den,ale každá nemocnice to má jinak.Jo a klystýr-nevím,jak se to správně píše-mi dávali a oholená jsem byla z domova. 😉

grettka
27. dub 2007

k doplneniu zo vcera, sesternica mala oba cisarske indikovane kvoli neurologickym tazkostiam, po prvy raz rodila v spinalke, a z nemocnice ju prepustili az 14 dni po porode..to bolo v r.1998, druhe dietatko rodila v r. 2002, v inej nemocnici a v celkovej narkoze, na nohy ju stavali tiez uz po 12 hodinach, nie ako v prvom pripade, a domov ju prepustili na siedmy pooperacny den... Skor si pochvalovala druhy porod, ked nevedela o nicom, pri prvom jej bolo velmi nevolno, povedala ze spinalka mala jedinu vyhodu, ze videla babätko hned.. ale naozaj je to individualne. Kazda zena to preziva inak.

nadhera
27. dub 2007

ja som si nedokazala predstavit, ze ma rezu za "živa" - moj nazor, preto som bola rada,ked som to prespala. a krasavca som videla o 3hodiny 😀

inge23
27. dub 2007

mne to zacina byt jedno, len nech to uz mam za sebou ☹
betule007:ale to s tou kofolou nemoze byt zle, skusim to tam nejak prepasovat 😀

misuge
autor
29. dub 2007

Omlouvám se, že jsem založila toto téma a zmizela.....

Nevěděla jsem, že se to zařadilo...pod porody, myslela jsem, že na to nikdo nereagoval.. 😉

Děkuji Vám za Vaše zkušenosti....většinou máte dobré...což mne potěšilo...

Byl tady jeden dotaz, jak to, že to vínm tak dlouho dopředu....tak rodila jsem už jednou 17 hodin normálně, ale neotvírala jsem se a po docela velkém dramatu na konci, kdy se malá začala dusit a já ztrácet, se mnou běželi na poslední chvíli na sál..na císař....
Poněvadž mi bude v době porodu 37 let a jeden císař už jsem měla, dr. mi doporučil plánovaný...přítel strašně chtěl být u porodu...tak proto se ptám na lokální císař...u nás to možné je..už jsem to se svým dr, probírala....
Jen jsem chtěla vědět jaké to je...ta představa, že za plentou, při vědomí ti kuchají bříško????
Vím, že to nebolí, spíš mám strach jak to zvládnu psychicky.....

raduska00
31. kvě 2007

holky a to má být kofola nebo coca cola?
děkuji, taky mě čeká cř, a můžu si vybrat, ale ještě nevím 😒

betule007
31. kvě 2007

Raduško kofola. 😀 Když ji miluješ,není co řešit. 😉 U mě to zabralo. 😵

svudnajana
1. čer 2007

Ahojky holky,já jsem po císaři a mohla jsem si vybrat,jestli lokálku nebo celkovou,vybrala jsem si celkovou,nedokázala jsem si představit,že by se mě hrabali v bříše a já byla při vědomí 😎 a udělala jsem dobře,vezli mě na sál a byla jsem hysterka až to pěkné nebylo 😀 byl to plánovanej císař a ted čekám druhé mimi a to půjde taky císařem a přemýšlím přemýšlím,ale myslím,že to zase vyhraje celková narkoza🙂)

katka6
1. čer 2007

ahojte baby,
ja som mala 1.dieťa v 98-sekcia v plnej narkóze-myslela som si, že je to v poho a domov so išla o 10 dní. V marci t.r. som rodila 2.sekcia v spinále-SUPERRRRRRR!Je to úžasné vidieť bábo hneď po narodení.Ináč by som ani neverila, že mne sa narodil hplohlavý blondák 😀 , na druhý deň ráno som fungovala normálne a domov som šla 5 dní po pôrode!!!Môžem len odporúčať - stojí to zato, som rada, že som sa na to dala.

raduska00
1. čer 2007

katka6 tak to jsi byla propuštěná hodně brzo po císařským řezu, já jsem zvědavá jak tam dlouho skejsnu já 😉

já se pořád nějak nemůžu rozhodnout ☹ bojím se toho

luciass
1. čer 2007

ahoj holky
my jsme taky rodily císařským řezem 20.4. v 10:38 byla na světě a 24.4. v 8.18 jsme byly propuštěny domů 😵
vybrala jsem si císaře "při vědomí", je to šetrnější hlavně pro miminko a hlavně jsem jí viděla hned jak byla venku 😵 , slyšela jsem jak poprvý zaplakala 😵
byly jsme KP a první mimčo takže proto byl císař
ono každý porod má svý plus a minus, druhý den jsem chodila, sice to bolelo, ale ten pocit toho uzlíčku ¨vás prostě motivuje na to nemyslet a myslet jen na ten poklad a bolest je každý den menší a menší 😉

andik
1. čer 2007

luciass,
už druhý den jsi chodila? 😲 já rodila v zahraničí a tam nesmíš po císaři 3 dny vstávat,chodit.Aby jizva nepraskla atd.Muselo se odpočívat.

andik
1. čer 2007

misuge, taky jsem se bála těch pocitů jaký to bude.Jelikož jsem nic necítila,byla jsem v pohodě.Pustili mi hudbu do sluchátek,mohla jsem relaxovat 😀 a stále si semnou povídali,takže to probělo dobře.Ale je to stejně zvláštní 😉

luciass
1. čer 2007

andi fakt, oni tě vyženou z postele hned jak můžou, aby se předcházelo tromboze? myslim, to první vstání byl teda mazec, bylo to jen kousek asi 3 metry k umyvadlu, aby se člověk ošplouch a zase zpátky do pelechu

luciass
1. čer 2007

to bylo teda ráno, odpoledne mě převezli z JIP na normální pokoj, pak do sprchy a pak chodit na záchod, protože se musí hodně pít na mlíčko a ono každý vstání sice bolí ale je to míň a míň 😉

andik
1. čer 2007

luciass,to jsem v šoku.Já dostávala proti tromboze každý den injekce a masírovaly nám nohy 😀 Vstát se nesmělo,ale tady je to asi jiné.Já po těch 3 dnech jsem chodila jak důchodkyně 😀 v koupelně mi upadl ručník na zem a trvalo mi aspon 20 minut 😀 než jsem ho dokázala zvednout 😀 No síla.Proto si neumím představit vstát hned druhej den po operaci 😲

luciass
1. čer 2007

jj injekce jsem do bricha dostávala taky, ale ty taky nebolely a masáže teda nebyly ty jsme asi nemeli, že jsme se mohly procházet 😀

andik
1. čer 2007

do břicha jo?To nám je dávali do nohou,všude to dělají jinak.Jak dlouho si musela být v porodnici?Kojila si kdy?

luciass
1. čer 2007

narodily jsme se 20.4. a 24.4. nás propustlily, chodily mi jí přikládat už na JIP ale byla napitá plodovky tak se přisála až pozdejc snad k večeru už přesně nevim, ale mlezivo už se dělalo, pak mi ji nosily na pokoj a začla pít víc asi až v neděli (rodily jsme v pátek) a pak to šlo líp a líp když nás pouštěly tak si na cestu vytáhla 40, por. váha byla 2920 a při propuštění 2700, ted před 3 týdny měla 3560, dneska nám je 6 týdnů a v pondělí jdeme do poradny tak jsem zvědavá jak na tom budeme

andik
1. čer 2007

my jsme museli zůstat 7 dní v porodnici.Taky mi ho hned přiložily na prsa a cucal mlezivo 🙂 než jsem ale měla mléko,3 dny byl na flašce 😉

andik
1. čer 2007

kde jsi rodila?

luciass
1. čer 2007

v Podolí

lullka30
5. čer 2007

Ahoj holky, ja som sa chcela spýtať, či ste pri císaři mali aj partnera? Pravdepodobne na budúci týždeň ma čaká cis.rez v Podolí...

vesi
5. čer 2007

čaute baby, ja som rodila v Bratislave na Antolskej, cisárskym 2- krát.prvé v celkovej anestézii, malú som videla o 24 hodín, vtedy som aj prvý krát vstala.druhú dcérku som rodila spinálnej a. a bolo to úžasné!!!až som od šťastia vyronila slzu.som rada, že som si pri druhom pôrode nemohla vybrať anestéziu, lebo by som sa dala uspať a prišla by som už druhý krát o tento nezabudnuteľný zážitok.

sveti
5. čer 2007

ahojte, ja mam za sebou druhy porod sekciou oba boli v spinale a bolo to ok, akurat po tomto druhom to viac bolelo, aj stahovanie maternice.
Ja som musle vstat 6 hod. po sekcii a ist na WC nakolko som nebola cievkovana, neviem asi je fakt kazda porodnica ina...

vesi
5. čer 2007

je pravda, že po druhom pôrode som sa "zbierala" dlhšie, ale možno to je aj vekom. pri prvom som mala 25r. apri druhom skoro o 4 viac.ja som bola cievkovaná, keď som mala vstať tak sa mi točila hlava a skoro som odpadla, preto mi to trvalo dlho, ale vraj to je tou spinálkou.

ajuskamimi
5. čer 2007

VESI a kto ti robil spinal na Antolskej? Ja budem tiez pravdepodobne rodit cisarom, dost sa bojim, tiez si neviem predstavit to, ze za ziva ma budu rezat, ale vraj nedavaju na vyber, ked nemas nejake velke zdravotne problemy, teda nedavaju na vyber, ci spinal alebo celkove uspanie. A na kolky den si sla potom domov?

vesi
5. čer 2007

ajuskamimi, robil to dr.čierny, bol super a asistovala mu dr.nižňanská.domov som išla asi na 6 deň.nedali mi na výber, lebo mi odišla plodová voda a nebola som nalačno. pri prvom mi dali na výber, ja som sa bála, tak som chcela spať. teraz to ľutujem, lebo nieje nič krajšie ako vidieť toho drobca hneď. môžeš si ho chytiť, aj pobozkať.muž musí čakať vonku, ale tiež mu potom malé ukážu.

kalo
5. čer 2007

Holky, jak je to, když žena rodí první dítě císařem, může porodit druhé už normálně??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru