Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

vesi
5. čer 2007

no, musí tam byť prestávka aspoň 2 roky, vtedy je to vraj dosť zahojené. aj keď ja som rodila druhé po 3,5rokoch, v 8 mesiaci ma začala bolievať jazva, potom zistili, že je asi tenká, nestihli to lekári doriešiť, odišla mi voda, tak sa rozhodli pre istotu pre druhý cisársky. ozaj vyzeralo to, druhé dieťa bude väčšie ako prvé. aj to bol dôvod.

ajuskamimi
5. čer 2007

KALO vraj ano, poznam take pripade, ktore prve miminko mali cisarom a druhe rodili normalne. Ono cisara ti len tak pre nic za nic neurobia, je to cisto zo zdravotnych dovodov, lebo vraj sa stavaju pripady, kedy su maminky ochotne za cisara aj zaplatit. Ale pokial na to nema lekar dovod, necha ta rodit normalne.

kalo
5. čer 2007

Mám miminko zatim hlavičkou nahoru a jestě pry úzkou panev (což by snad tak moc nevadilo). Ale jestli se neotočí, pujdeme císařem. A chtěli bychom dětí víc nez jedno, tak bych ráda věděla, jak to bude treba s druhým porodem. Dekuju AJUSKAMIMI

ajuskamimi
5. čer 2007

inac ono je to tak, cisarom mozes mat robene 3 porody 😉 ale fakt nie je vylucene, ze ked prve porodis cisarom, druhe mozes aj normalne, zalezi zasa od okolnosti toho druheho tehotenstva

smrktovak
6. čer 2007

Ahoj Kalo. Co já jsem slyšela, tak doporučují císařským řezem pouze dva porody. A myslím, že pokud máš úzkou pánev, tak je velká pravděpodopnost, že tě normálně rodit nenechají.Já jsem v 34tt a malá je zatím taky nožičkama dole. První porod jsem měla normální, ale teď půjdu raději na císař. je to pro miminko bezpečnější.

kalo
6. čer 2007

No z císaře mám opravdu děs a hrůzu. (jizva, bolest atd.) Ale když to jinak nepůjde, se nedá nic dělat...Diky holky za info!

romana27
6. čer 2007

jéé holčiny srktovak a kalo, vy rodíte taky v červenci? 😉 tak jenom u nás v diskuzi Červenec jsme 4 ! co ten KP máme. Asi je to nějaká viróza nebo co 😀

lullka30
6. čer 2007

Romana, ja som bola včera na monitor a tá sestrčka hovorila, že nás tam bolo 8.tehuliek, čo majú mimi KP- asi fakt je nejaká epidémia

romana27
6. čer 2007

lullko fakt? No tak to je síla 🙂

lullka30
6. čer 2007

A to som tam bola ráno o 9.hod...

romana27
6. čer 2007

právě jsem lullko četla, že teprve příští týden se s tebou chtějí dohodnout na tom císaři. To nechápu, v časácích píšou, že většinou tak od konce 38tt raději císaře udělají, ještě dřív, než začne pracovat děloha a už jsi několikátá tady na koníkovi, co jí ho budou dělat až skoro v termínu.

lullka30
6. čer 2007

No vidíš!!! ja som bola dnes na ďalšie vyšetrenie v porodnici a tá doktorka hovorí, že nejako si s tým císařem dávajú načas, že už ma pred týždňom mohli objednať a mohla som mať potom a nie až v 40.t

ajuskamimi
6. čer 2007

ahojte, no ja tiez mozno budem mat toho cisara az po termine. Do nedele mam pockat ci sa mi spusti normalny porod /termin mam v piatok/ a ak sa nespusti, tak v pondelok nastupujem na prijem a bud pojdem vyvolavackou alebo cisarom. Uvidi sa podla vahy mojho big boya 😉

romana27
6. čer 2007

no právě. Co když začneš rodit? Jestli jsi prvorodička jako já, třeba to ani nemusíš dostatečně poznat, když neodteče plodovka a co pak? Jsou fakt blbí ti doktoři :( Takhle to zdržovat.

lullka30
6. čer 2007

Romana nestraš ma. Ja tých doktorov asi fakt zabijem!
Ja sa práve snažím nenamáhať, oddychovať, už ani nechodím cvičiť, ani nesexujeme 😀 aby sa mi ten porod nerozbehol sám a vydržala som do toho bud.týždňa

romana27
6. čer 2007

jejda, já tě nechci strašit 🙂 určitě Natálka počká, až jí doktoři vytáhnou sami 🙂

ajuskamimi
6. čer 2007

ja neviem, mne doky hovori, ze to ze je miminko velke, neznamena, ze je proste zrele, ze je dobre pockat do terminu a potom ked tak robit cisara. Ja este stale nemam zrelu placentu a ani na milimeter nie som otvorena, tak dufam, ze moj lekar vie, co robi a ze vsetko dobre dopadne.

lullka30
6. čer 2007

V pohode, ja s tým počítám, že to može prísť samo od seba...

romana27
6. čer 2007

Tak to já doufám, že mě když se malej neotočí, udělají císaře krapet dřív...Podle poslední menstruace mám totiž termín 13.7 = pátek a v pátek třináctého opravdu rodit nechci!!! Podle prvního ultrazvuku zase 14.7. a to je sobota. Tak kdyby to bylo tak nějak 10. bych se vůbec nezlobila. Spíš mám strach, že budu rodit dřív a místo lokálního umrtvení mi nakonec budou muset dát celkovou narkózu.

lullka30
6. čer 2007

To je škoda, že ten termín si sama nemožeš vybrať, mne by sa páčilo pondelok 11.6.

romana27
6. čer 2007

jo, mohli by takhle rodičkám vyhovět, ne? 🙂 11.6. je prima, to máme s mým sedmiletý výročí, ale malýho ze sebe hnát nebudu, musí ještě měsíc počkat 😀
A budeš rodit v Praze?

lullka30
6. čer 2007

to by teda mohli, ja som sa narodila 11.síce listopadu, ale manžel by to len tak lahko nezabudol, keby obidve jeho holky mali narodeniny práve 11.
ano, v Podolí
idem si trošku natiahnuť kosti

romana27
6. čer 2007

tak se měj hezky 🙂

romana27
7. čer 2007

lullko není to sranda? Já si byla skoro jistá, ale musela jsem si to ověřit 🙂 Tak v dubnové Mamince píše pan doktor z Podolí, že při KP u prvorodiček se provádí plánovaný císař mezi 38.- 40. týdnem než začne děložní činnost. Tož tohle píšou a pak tě nechají skoro až na termín, nechápu 😨

lullka30
7. čer 2007

AHoj Romana, tak to si idem prečítať. A čo somnou urobia, keď mi začne tiecť vodička 🙂 alebo začnem mať kontrakcie ešte pred tým termínom císaře?

romana27
7. čer 2007

ale každopádně podle fotky je ten pan doktor fakt fešák 🤐 😵 🤐
Noo nevím to jistě, ale prý když už porod začne, tak se pak dělá v celkové narkóze, ale nevím to jistě, nechci strašit.

lullka30
7. čer 2007

Už som to našla, o tom doktorovi som už počula od 2.kamošiek, že je velký sympaťák a moc príjemný, tak aspoň dúfam, že sa dostanem pod jeho ruky 😀

romana27
7. čer 2007

🙂 taky bych takovýho fešáka brala 😵 😀

monicka17
7. čer 2007

lullka, ja som presne ten pripad, voda odtiekla skoro rano, doobeda kontrakcie, ale krcok stale zatvoreny, o druhej na sal a cisarak so spinalnou narkozou, teda od pasa dole. Dietatko zdravucke a ja spokojna, ze vsetko dobre dopadlo. Takze cisarak sa da robit aj na poslednu chvilu so spinalkou, len musi byt pritom anesteziolog, ktory to vie pichnut. 🙂

lullka30
7. čer 2007

Moni, v tej porodnici čo mám rodiť ja je určite personál pripravený aj na takéto možnosti - je to "Ústav péče o matku a dítě", takže na všetky udalosti by mali byť pripravní
Ach jo, ja to chcem mať už za sebou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru