Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

liaa
24. čer 2007

Tak děkuji za uklidnění..-)Asi to bude přeci jen něco méně drastického!.-)

jana.1
4. črc 2007

jen pro info (obecně) sem něco zkopčím z e-mimina...(jinak já sama o tom nic nevím..)

"Jinak, holky, včera jste probíraly narkózu u císaře..

celková má jen jednu výhodu, a to tu, že neslyšíte, jak dr. říka, teď to říznem.. atd (a taky jak se nad váma baví s ostatním personálem), ale má to zpoustu nevýhod, jak pro maminu - vedlejší účinky celkové narkóky, u každé se projevují jinak - mi bylo vždy pár dní pěkně šoufl, člověk je dlouho celý nesvůj a musí po narkóze dlouho ležet a nedostane ani nic k jídlu, max. čaj. Taky to má nevýhody pro miminko, protože dr. musí pracovat rychle, miminko může být ohrozeno jak narkózou samotnou - taky ho to utlumuje, tak hlavně dechovými potíži

epidurál - jste při vědomí, víte co se děje - dr. si tolik nedovolí "blábolit", taky s váma hezky komunikují sice nějkteré rodičky popisují tlaky, ale není to bolest.. tak bych se toho nebála. Tam kde povolí partnerovi být u porodu, je to s velkou výhodou. Taky vám mimi hned ukážou, pak si ho přebírá dětská dr. taťka může s ní na přeměření. Vás zatím zašijí, a pak vám donesou mimi, takže jste už spolu.
Výhoda pro lékaře co dělají operaci, nemusí tolik pospíchat, protože to mimi nijak neovlivňuje - netlumí, tím pádem je drobek v pohodě

Nevím jestli se mi povedlo vyjmenovat všechono - to nejspíš ne, ale ten základ tam je Asistovala jsem u několika císařů - jak v celkové, tak v epidurále, když jsem pak mluvila s odstupem několika hodin s maminkami, tak jednoznačně ty po epidurále vypadaly mnohem líp - i se cítily mnohem líp. Taky dostaly drobečky dříve

Omlouvám se za ten román"

misuge
autor
5. črc 2007

Díky Jani.....tvých zkušeností si cením.....jsi zdravotní sestra?

Už se mi to blíží a jsem ráda za příspěvky všech, které jste tu dala...moc děkuji.. 🙂
Já jsem první císař měla v celkové anestezii....dalo se to pak vydržet, ale pokud stav maminek po lokálce je ještě lepší..je to paráda....
Myslím, že to je spíše než o bolesti o té psychice....ten pocit co ti doktoři přivědomí dělají.... 😒

Ale to se už musí asi s tím každá sama.....u mne může být tatínek u porodu...tak hodně spoléhám na něj, že mi pomůže 😎 😎

Jinak...nejste některá z OV a nerodila jste na fifejdách tímto způsobem?
Vaše zážitky bych brala mooooooooooocccc.

Přeji Vám krásné dny....a držte se i vy před i vy po porodu 😀 😀

Díky...a pište....... 😀

romana27
5. črc 2007

Já rodila taky spinálem, anestezioložka píchla injekci do zad a za dvě tři minutky jsem necítila vůbec nic. Doktor byl dobrej, vůbec jsem neslyšela, že by říkal něco o tom, budeme řezat nebo tak něco, všechno proběhlo rychle. V devět hodin začátek a 9.20 byl malej na světě, pak do desíti šili.
Je ale fakt, že mi hodně pomáhala právě paní anestezioložka, protože na mě celou dobu mluvila, několikrát přeměřovala tlak, ptala se, jak se cítím takže jsem neměla ani čas poslouchat, jestli a co si doktoři mezi sebou říkají.
Malýho jsem viděla hned, jak ho vytáhli. Sice mi ho nepoložili na prsa, ale to nevadí. A taky to apgar skore samý desítky, snad i díky tomu, že skrze spinal nedostal do tělíčka vůbec nic a byl čilej 🙂

liaa
5. črc 2007

Jano1-Moc děkuju!!A vůbec to nebyl román.Naopak bych klidně uvítala podrobnější popis.I třeba radu na co si dát pozor,zda nějakým spůsobem lze ovlivnit zdárný průběh celé operace.Pár maminek z fora Januarovky(leden)2008 ze ,,společný termín"bude mít císaře.Zrovna tak i já.Tak pokud se ti bude chtít dát nám nějaké rady,co dělat,co nedělat,tak prosím klidně přijď a napiš.Děkuji Liaa.

petaska
5. črc 2007

Ahojky čekatelky! V březnu jsem taky podstoupila císaře v lokální anestezii, tak přidám pár zážitků 🙂 Neměla jsem ho sice původně plánovaný, ale poté, co jsem týden přenášela a měla jsem už nastoupit na vyvolávačku,jsem dostala zánět rohovky a navíc malej se jevil na sonu jako čtyřkiláč s velkou hlavou...prostě jsme se večer dohodly s doktorkou na ráno na císaře. A byla to pohoda 😉 V půl osmý mě dovezli na sál, píchli epidurál, v 7:40 řízli a v 7:48 byl kluk na světě a na všechny pěkně křičel 😀 A po osmé už jsem byla zpět na pokoji a v půl deváté už si nás všechny fotila paní od novin 😅
Kromě toho divného pocitu, když víte, že máte otevřené břicho a někdo vám do něj kouká, to opravdu byla naprosto pohodová záležitost.
Hned večer už jsem vstávala a hrabala se do koupelny. Je jasný, že jizva bolela, ale nijak hrozné to taky nebylo. Třetí den už jsem o tom skoro nevěděla a kdyby malej nebyl maličko žlutej, tak by nás i pustili-takhle jsme šli až pátý den po porodu.
Tak se nikdo ničeho nebojte a ať vám to všem dopadne co nejlíp 😉

gandy
9. črc 2007

Ahojky holky, mě paní doktorka řekla že mám uzkou pánev, tak pravděpodobně půjde mimčo císařem. Když mi to paní doktorka řekla tak jsem byla dost vyjevená, i když to není ještě na 100% ale když vás čtu, tak jsem taková klidnější. Rozhodne se to až půjdu do porodnice na vyšetření, takže mám ještě čas. Uvidíme jak to všechno dopadne. Ale celkovou bych rozhodně nechtěla. jsem dost velký strašpitel co se týče nemocnic. 😲

nanda
10. črc 2007

Ahoj holky.Ja jsem rodila cisarem v Ml.Boleslavi.Mela jsem lokalku ale docela v poho.Dali mi pigaro do patere a za par minut jsem nic necitila.Anesteziolozka byla hodna porad se na neco ptala,tak jsem ani nestresovala.Nejsem nejstihlejsi pan doktor mel docela nemistny poznamky.Ale to bylo jediny negativum.JO cisare jsem mela pro nepostupujici porod.Odtekla mi voda,otevrena jsem byla na 4cm,a kdyz maleho vyndali tak zjistili ze ma uzel na pupecniku a ze se tlacil jinam.Takze by to ani jinak neslo.V prosinci cekame druheho prcka tak jsem zvedava jak dopadnem.

raduska00
10. črc 2007

ahojky,
já mám naplánovaného císaře na 2.8. teda pokud do té doby vydržíme, mám to z důvodu preeklamsie-eklamsie při prvním porodu
mám děsnej strach a čím víc se to blíží je to horší, už aby jsem to měla za sebou, moc se na holčičku těšíme
určitě Vám sem pak napíšu i můj zážitek z cř

misuge
autor
12. črc 2007

🙂 😎

liaa
12. črc 2007

Ahoj Radus-neboj.V naprosté většině případů to probíhá už v dnešní době v pohodě.Tak ať už to je brzo za tebou a pak vše napiš.I mně to čeká!Ale až v lednu či koncem prosince.

veverca
14. črc 2007

Ahojte. Chcem sa spýtať, keď ste mali niekto druhú sekciu, dali ste si urobiť aj sterilizáciu? Mňa čaká druhá sekcia o necelé 2 týždne a stále nie som rozhodnutá či ju podstúpiť alebo nie. A k téme: prvý krát to bolo narýchlo a automaticky ma uspali, teraz by som chcela spinál, uvidím, či si budem môcť vybrať.

fafa
15. črc 2007

Ja som mala druhy cisarsky v lokalnej a bolo to super. Vsetko som vnimala, malinku som hned videla, manzel bol cely cas pri mne. Pri prvom porode som bola v narkoze a nemala som z toho vobec nic. A este mi bolo po narkoze strasne zle. Trochu som sa bala po druhom porode bolesti hlavy, ale poradili mi co najviac pit, tak mozno to zabralo, ale nebolo mi vobec nic.

Veverca, aj ja som mala tento problem a aj ho stale mam. S dr. sme sa dohodli, nakolko sme neboli na 100% rozhodnuti, ze sterilizacia sa nespravi hned pri porode, hoci tak je to idealne. Ak by sme sa hocikedy rozhodli,mam za nim prist. Je to jednoduchy zakrok, mam nan indikaciu, tak nie je problem.

vesi
15. črc 2007

veverca, aj ja som mala druhý cisársky v lokálnej a bolo to naozaj super.Mala som rodiť normálne, ale nakoniec to bol zas cisársky, takže som o sterilizácii neuvažovala.ale teraz rozmýšľam, či som si to mala dať urobiť, nakoľko zo zdrav. dôvodov nemôžem brať HAK 😝 Ale povedala som si,že ak by sa nejakým omylom podarilo tretie - čo vôbec nie je v pláne, tak vtedy by som si to dala pri pôrode určite urobiť.Takže, ti asi veľmi neporadím 😝
ozaj mne dali na výber už pri prvom, a chcela som spať, čo dnes ľutujem, lebo spinál bol lepší - videla som malú hneď a tak mám z druhého pôrodu oveľa silnejší - krásny zážitok 😀

veverca
15. črc 2007

Ani ja už tretie dieťa neplánujem, ale ak by sa predsa pritrafilo, so strerilizáciou by som už neváhala. Teraz ešte stále nie som rozhodnutá. Pri prvom mi robili sekciu narýchlo o pol jedenástej večer a ja som v tom strachu o bábo na spinál ani nepomyslela. A potom som spala už asi nočný spánok, tak som malého videla na chvíľu až ráno o pol piatej. Teraz je to plánované, tak sa mi spinál zdá lepší. Drobčeka uvidím hneď po narodení a na to sa teším.

jejke
15. črc 2007

No to sa mate ...a ja by som tretie chcela a neodporucaju mi... 😢 hmmm 😖
Kazdy chce to co nemoze mat 🙂
jedine zeby sa stalo nieco neocakavane, ved iste je tu nejaka vyssia moc, ked existuju zeny co mali aj styri cisarske 😉

vesi
15. črc 2007

jejke ani mne neodporučajú, ale to ka ždej žene po dvoch cisárskych.tak ako píšeš, keď sa stane... 😀 prečo neodporúčajú tebe?

bielanevesta
22. črc 2007

Ja som rodila tiež cisárskym rezom so spinálom. Pichli mi injekciu do zad a za chvíľku som už ozaj nič necítila. Ani to najmenšie pichnutie. Žiaľ porodnica kde som rodila neumožňuje prítomnosť partnera pri cisárskom tak som si to dobila bez manžela ☹ . Ani som hneď malú nevidela. Ale zato hneď ako juý vybrali tak sa ozval veeeeeeeeeľký krik. Potom som už len počula hlas doktora"Je to holčička" a "Bude mať aspoń 4 kg" 😀

vesi
22. črc 2007

biela nevesta, ja som mala druhý cisársky spinálom a malú mi ukázali hneď ponad plachtu, potom mi ju dali ešte k bližšie k hlave aby som si ju pobozkala a potom ju zobral detský lekár, obriadili ju, dali do perinky, ešte raz mi ju ukázali a potom ju odniesli.rodila som v noci, tak mi ju potom doniesli ráno 😀

bielanevesta
23. črc 2007

Ja som rodila tiež v noci. Malá sa narodila 21.35. Ale dávali jej dýchnuť kyslíku a ja som bola na tom nie práve dobre... no to je už jedno. Hlavne, že sme už s malou doma 🙂

katka6
23. črc 2007

vesi,jejke- ja som tiež po 2 sekciách a mne poesali: ak by som chcela tam môžem 😉

vesi
23. črc 2007

katka, ale ja som mala pri oboch tehu dosť vážne zdrav. problémy a navyše stenšenú jazvu 😝

bielanevesta
23. črc 2007

Ja som tiež zvedavá čo mi povie gynekológ na ko. po 6-nedelí. Kedy mi odporučí, že možem znova otehotnieť. Aspoń jedno by sme určite ešte chceli 🙂 Kedy sa tak odporúča po cisárskom otehotnieť? Aká pauza by mala byť? 😕

vesi
23. črc 2007

bielanevesta, väčšinou odporúčajú počkať aspoň 2 roky 🙂

ikis
24. črc 2007

Ahojky děvčata...tak já porodila v pátek-13.7. nádherného chlapečka-Radka císařským řezem,protože byl KP. rozhodla jsem se pro spinálku.tu mi napíchli a já začala cítit teplo v nohou-tak jak to má být a těšila se až nic neucítím 😉 ...jenže jsme čekali 5min,8min,13min...a já stále cítila všechny doteky a to se na 10.minutě začíná operovat 😲 nakonec mi museli dát celkovou narkózu a já všechno zaspala 😝 ještě ten den za mnou přišel anesteziolog a řekl mi,že jsem přesně to 1% na koho spinálka nepůsobí 😅

bielanevesta
25. črc 2007

Vesi ďakujem 😵

vesi
25. črc 2007

😀

lucia123
25. črc 2007

Ahojte, ja idem na planovany CR na buduci tyzden, v pondelok mam ist este na vysetrenie, a povie mi potom, ci to urobime 1.8, alebo 2,3... v spinali. Uz sa tesim, napisem ako to prebiehalo, neviem sa uz dockaaaaat! Ako to len rychlo utieklo, akoby to bolo vcera, tie ruzove dve ciarky na testiku // 🙂

raduska00
25. črc 2007

já jdu taky na císaře 1.8. nastupuju do porodnice a 2.8. se nám maličká barodí

raduska00
25. črc 2007

opravuji narodí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru