Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

romana27
7. čer 2007

lullko vůbec se nedivím, že už to chceš mít za sebou a mít miminko u sebe.
Já jsem taky strašně nedočkavá 🙂

kalo
7. čer 2007

Dobré ráno holky, jak čtu, tak mám Romano podle MS stejný termín jako ty 13.7. Doktoři ty císaře plánují určitě podle toho, jak je mimiš zralý. My např.jsme trošku menší, tak to asi taky nebude před terínem. Ale ono je to jedno. Teď ještě naší berušce každý ráno domlouvám a ukazuju, kterým směrem se má otočit 🙂
Jo, a taky vám tak okopávají močák a jiné dolní orgány 🙂 Mě teda strašně...

lullka30
7. čer 2007

Mňa tlačí tou hlavičkou pod rebrami, že čakám, že mi prerazí tou hlavičkou dieru od prsami 😀 a na ten močák tak normálne
Odhad váhy našej malej pred týždňom bol 3450g takže si myslím, že už je pripravená...

romana27
7. čer 2007

kalo no vidíš to 🙂 stejnej termín, to je síla, co? No my jsme zase krapet větší, tak uvidíme.
Malej mě kope taky do močáku, občas mám pocit, že se počůrám, ale jinak ho musím pochválit, že ty kopanečky skoro nikdy nebolí 🙂

lullko no tak to už je tak akorát na holčičku prima váha. 🙂

lullka30
7. čer 2007

No práve,že je už dosť velká, tak neviem načo čakajú....

romana27
7. čer 2007

ještě mě tak napadlo, že tam určitě chodíš na ty týdenní kontroly a možná, že se ještě neotvíráš nebo to nevypadá na porod, tak proto ti toho císaře chtějí udělat až později.

lullka30
7. čer 2007

bola som tam 3x a myslím, že keby som rodila normálne, tak by to bolo až po termíne....tak asi fakt možno preto, že ešte to telo nie je pripravné...

misuge
autor
7. čer 2007

...Ahoj zdravím, tak vidím, že téma , které jsem založila zase ožilo......přeji vám, aby se vám narodila krásná a zdravá miminka...a docela bch ocenila, kdyby jste tady po porodu, pokud budete mít čas 😀 😀 ....napsaly jaké to bylo a jak to zvládal ,být na sále při lokálce, tatínek 😝

Co se týče plánování císaře, mi dr. řekl, že se to plánuje přesně..na termín, který je podle UTZ.není dobré mimi vytahovat dříve 😉 ....a domlouvá se to v nemocnici týden dopředu....aby bylo vše připravené....
První dítě jsem přenášela čtyři dny..., tak doufám, že toto mimi taky počká minimálně do termínu 😀 😀

lullka30
7. čer 2007

tak ten termín mám na budúcu stredu, takže pravdepodobne to presne výjde na ten dátum 13.6.
Oni si ma pozvú podla toho, či budú mať dostatok volného miesta v porodnici

sarkabrezen
8. čer 2007

ahoj holky 🙂 už jsem psala na porod KP, tak ještě popíšu svůj císař ve spinále... partner bohužel přímo na sále být nemohl, čekal v předsálí, ale holčičku mu ukázali okamžitě, dokonce dřív než mně. já měla už porodní bolesti, protože se mi přes naplávanování spustil porod dřív, takže jsem se ani nebála, jen jsem si toužebně přála, ať už ty bolesti zastaví 🙂

chtěla jsem spinál (lokální částečné umrtvení), protože jsem chtěla holčičku vidět okamžitě, chtěla jsem si být jistá, že je zdravá a v pořádku. kdybych se probudila po narkóze až za několik hodin, tu nejistotu bych nesnesla.

napíchnutí do zad bylo v pohodě, cítila jsem jen umrtvovací injekci (píchnutí), samotný epidurál vůbec. no a pak už jsem za chvíli necítila nohy ani nic od prsou dolů. když vytahovali malou z břicha, tak to se mnou pěkně házelo a škubalo, to bylo nepříjemné, ale já se jen soustředila na to, až ji uslyším, zdálo se mi, že to trvá hrozně dlouho! už jsem začla panikařit, že je určitě mrtvá. na sále bylo takové ticho, jen bylo slyšet jak se ji snaží dostat ven... ale pak jsem uslyšela dvakrát takové zakašlání jak se nadechla a měla ještě vodu v plicích a to byl ten nejkrásnější okamžik 😵 umyli ji, prohlídli, ukázali taťkovi a pak mi ji přinesli, viděla jsem tu andělskou tvářičku a měla obrovský knedlík v krku 😅 byla zdravá a to bylo hlavní.

pak mně anesteziolog přispal, protože další čištění a šití dělohy trvalo snad půl hodiny, tak jsem to příjemně prospala. probrala jsem se jak už mi šili břicho.

už budu končit, rozepsala jsem se 🙂 no každopádně spinální anestezii moc doporučuju, bylo to v pohodě, nic nebolelo a holčičku jsem viděla hned

sarkabrezen
8. čer 2007

no a ještě k tomu plánování císaře - co já vím, tak se plánuje minimálně týden dopředu, protože není žádoucí, aby se porod rozběhl sám spontánně, takže se to dělá dřív než je termín. někteří lékaři raději i 2 týdny dopředu.

majka07
8. čer 2007

ahojky, já měla nakonec císaře přesně v termínu kdy se měla malá narodit, ale vybrala jsem si celkovou anestezii, chtěla jsem se o ní brzy starat, jako paní kterou su potkala a taky jsem si nedokázala představit, že bych pak byla upoutaná na lůžko a čekala třeba aj 8 hodin na to, než se mi vrátí pohyblivot do DK. Sice jsem malou hned neviděla, ale zase to beru jako spravedlnost vůči taťkovi, já malou 9 měsíců nosila v bříšku, cítila pohyby, tak jsem si řekla, ať je manžel v něčem první 😵 Vzhledem ke komplikaci, co nastala by mi malou stejně neukázali při lokálce a já bych byla akorát hodně nervní co s ní je apod. Všem ale přeji pohodové hojení, když vzniknou komplikace, je to hodně nepříjemné.

riuska
8. čer 2007

ja som mala len lokalne - a potom som mala problemy z hlavou 5 dni mi ju islo od bolesti roztrhat a to bolo kvoli anestezii a tym padom som si malickeho v nemocnici ani moc uzit nemohla, pretoze som musela len lezat 😢 takze asi ta celkova je lepsia, i ked je zase pravda ze babatko uvidite neskor, ale aspon sa mu mozte venovat pocas celeho pobytu v nemocnici

certica
8. čer 2007

s tou hlavou je to tusim loteria... tiez som mala spinal, dvihala som dokonca hlavu hned od zaciatku, ako ma presunuli z operacky na izbu a nemala som najmensi problem s naslednou bolestou ci migrenami. zas dalsia skusenost moze byt uplne opacna

majka07
8. čer 2007

já anestezii snášela dobře, ale ztratila jsem přes litr krve, malá byla 4 dny na kapačce a nad jizvou se mi udělal hematom a pak z toho všeho nekroza, chodila su na výškraby a čekala mě další operace, s malou jsem v porodnici ztrávila přes měsíc a to jen kvůli komplikacím, které nastaly u mě:o( ale tato komplikace může nastat aj při spinále 😒

beatrice.h
8. čer 2007

Hezký den, maminky. Já jsem měla spinální analgezií u císařského řezu, který mi byl proveden kvůli úzké pánvi. Rozhodla jsem se pro spinál, protože jsem chtěla vidět co se nám narodila. Celých 9 měsíců jsem s taťkou nevěděli, co čekáme. Taťka si vybral na holčičku jméno Beatrice a já na chlapečka Matyáška. Všeci nám dle bříška odhadovali chlapečka - i sousedka, která vždy uhodla, co kdo čeká. Když jsem se dozvěděla, že máme holčičku, tak jsem byla sice trošku více zklamaná, ale jak mi ji donesli, když mě zašívali - úplně jsem se do ní zamilovala. 🙂 Taťka byl na sále se mnou - zvládal to jaksi dobře, díval se jak doktoři pracujou a jak se mnou hážou na porodním stole. Bylo to velice rychlé ten řez a vyjmutí, že než jsem se stačilo nadechnout a uvědomit si, co se děje, byla na světě naše dceruška.

Pak už jsem řekla, že spinál nikdy (asi šok) - pocit jsem měla při tom řezu takový, jako by na mě otvírali konzervu, pak jsem cítila roztáhnutí svorkama a vysávání plodové vody až jsem nabírala dech. Ale nemám z toho špatné vzpomínky - naopak příjemné. Pokud se nám zadaří dobře, tak při druhém mimišku bych si ten spinál bez pb zopakovala.

Držím pěstičky a uvidíte, že to taky zvládnete. 🙂

vesi
8. čer 2007

keď už bola malá vonku, tak sa ma anesteziologička pýtala, či ma má uspať.tak som sa zobudila keď ma zašívali

ikis
10. čer 2007

Ahoj holky,my jsme taky stále KP a chci se zeptat,jak často vás těď ve finále zvou na kontrolu??? ja byla naposled 34+1 a další kontrolu napsal až za 3 týdny 😨37+1 Zdá se mi to nějak moc dlouho??

smrktovak
10. čer 2007

Ahoj. Pokud vím, tak by jsi měla chodit každých 14dní. Opravdu si tě pozval dost pozdě. I v knížkách to píšou.Potom už by jsi měla chodit na ozvy každý týden. Myslím od toho 37tt.

romana27
11. čer 2007

ahojky ikis. Já mám taky KP a chodím každej týden na kontrolu, ale v devátým měsíci by tak měla chodit každá těhule, nehledě na to, jestli má KP nebo nemá.

susanh
11. čer 2007

Caute baby. Ja som tiež rodila cisárskym, nechcela som celkovu narkozu ale spinal. Moje skusenosti su z každej casti celeho procesu ine. Najskor, ked som sa musela vyzliest donaha pred porodnou (operacnou)salou a po svojich so zavedenym mocovym sackom prejst na tu operacnu postel, bolo to pre mna ponizujuce. Triasla som sa ako osika. Bala som sa hlavne toho, ze mi pichnu slabu injekciu a budem to vsetko citit. Ale mala som vybornu anesteziologicku, ktora ma ukludnovala. Pocas samotnej operacie som citila len tahanie, mykanie,.. Nebolo to neprijemne, lebo mi povedala, co ma caka, a ze keby som nieco neprijemne zacitila, hned mam opvedat. Cely cas sa mi prihovarala a hladkala ma. Asi preto, ze som musela vyzerat naozaj hrozne vystrasena. Dali mi aj dychat kyslik, ale neviem neviem ci mi tam nieco neprimiesali, lebo som sa citila tak blazene, ze som sa pod tou maskou usmievala ako pripecena... 😉 🙂 😵 Az do uplneho konca.
Potom 24 hodin sa dalo vydrzat, sice som nezaspala ani po uspavacke, ale dalo sa. Najhorsie prislo potom - postavit sa, zachvilu do sprchy,... No ale kazdym dnom to bolo lepsie. Ked som o 5 dni prisla domov, uz mi nic nebolo a normalne som fungovala.
Takze pri druhom babatku budem vediet co ma caka (mam uzku panvu tak tiez by mal byt cisarsky). Vyberiem si tiez spinal. Vsetkym to odporucam!

ikis
11. čer 2007

Holky díky za podporu,já tam po 2 týdnech hrdě natancuju 😀 a jen tak se mě nezbaví! Možná se jen překoukl v kalendáři...i to se může stát 🙄

ikis
13. čer 2007

Tak nenatancuju... ☹ pan doktor má týden dovolenou.. teď už chápu,proč si mě pozval až za 3 týdny 😠

romana27
13. čer 2007

ikis no vidíš a záhada je vyřešena 🙂

misuge
autor
13. čer 2007

Tak Vám děkuji za další zkušenosti, i ty špatné, ale když si vzpomenu, že jsem 17h u prvního dítěte se snažila porodit normálně a pak mne na poslední chvíli vezli na císař, poněvadž se malá přestala ozývat a když jí vytáhli tak ji ještě křísili.....tak mi i ty špatné zkušenosti připadají snesitelné......prosím, pokračujte další ve svých zkušenostech, moc mi to pomáhá a doufám, že nejenom mi 😀 😀

dashak
15. čer 2007

ahoj misuge, koukám že jsi taky chacharka 🙂 Kde budeš rodit? Já neměla na výběr, ležela jsem na Fifejdách a nakonec mě sanitka vezla do Poruby a nazdar na sále 😅 Věděla jsem, že budu rodit císařem, protože jsem měla preeklampsii a malá měla růstovou retardaci. Uvažovala jsem o císaři při vědomí, jen kvůli tomu, abych malou mohla hned vidět, ale nakonec mi to všichni rozmlouvali, že to bude hnusný pocit, když se mi budou hrabat v břiše.

No hnusný pocit to fakt byl 😅 😝 , kvůli příliš vysokému tlaku mi narkozu dát stejně nemohli, takže chtě nechtě jsem měla spinal. Malou jsem pár vteřin viděla, ani jsem si nemohla šáhnout, jednu ruku jsem měla přikurtovanou a na druhé jsem měla nějaké čidlo. Ale aspoň jsem ji viděla a na okamžik, kdy jsem ji slyšela poprvé zaplakat, jak ji vytáhli z bříška, nikdy nezapomenu. Ale ten zbytek už příjemný moc nebyl, všichni se pochichtávali a vybavovali se o blbostech a já se strachovala, jestli malá vůbec přežije. Operace samotná byla takové škubání a tahání, trochu mi to připomínalo plnění tlačenky do střev na zabijačce 😅 .
Pak mě ani neuspali a 20h jsem strávila na jipce a za celou tu dobu jsem oka nezamhouřila 😝 , takže člověk moc sil nenabral. Břicho mě bolelo několik týdnů a měla jsem docela problémy, po koupání v bazéně jsem vždycky krvácela a bolela mě děloha, ale letos zatím dobrý

silvik
15. čer 2007

Ahojky, taky mám za sebou císaře s lokálním umrtvením...

Šlo o plánovaný císař. V porodnici mi dali vybrat, zda celkové či lokální umrtvení, nechala jsem si poradit, co je nejlepší jak pro dítě tak pro mě - anesteziolog mi v tomto směru doporučoval lokální umrtvení. Přistoupila jsem na něj a nelituju. Samotný porod proběhl v pohodě, po zavedení anestezie jsem necítila spodní část těla.... byla jsem překvapená, jak to šlo rychle, sotva mi dali před obličej plenu, už mi ukazovali malou..... a pak šití... vše za mého plného vědomí. Občas se mi chtělo spát, ale neusnula jsem. Nepříjemné bylo snad jenom to, že jsem měla sucho v ústech, jazyk se mi lepil na patro, ale mokrou žínkou mi namočili rty, takže to pak bylo lepší. Kapku děsivé pak na závěr bylo, když mě omývali a já viděla, jak mi zvedají nohu, což jsem vůbec necítila... takový zvláštní pocit. 😅

Zavádění anestezie - kapku nepříjemné (vpichy), ale byla to chvilka, takže se to dalo vydržet....

Manžel byl celou dobu se mnou. Přišlo mi to všechno docela rychlé, ani jsem se nenadála a už mě převáželi na JIPku. Pro mě horší byla doba strávená na JIP, docela mě rána bolela, člověk se nemohl v posteli pohnout... a co bylo nejhorší, nemohla jsem mít holčičku hnedka u sebe..

Výhodou lokálního umrtvení bylo podle mě i to, že když postupně odeznívala anestezie (2-3 h), zvykala jsem si na bolest a když už to bylo na mě dost, dali mi hned něco na bolest... u celkového umrtvení se probudíte a okamžitě cítíte bolest a léky na bolest můžete dostat až po chvíli....

Jsem měsíc od porodu, ani nevím, že jsem rodila, nemám žádné problémy, jen snad méně citlivé břicho dolů od pupíku, ale to se snad ještě upraví...

Takže, kdybych to měla shrnout, nelituju, že jsem si zvolila lokální umrtvení, šla bych do toho znovu.

liaa
23. čer 2007

Ahoj Holky!Kvůli zdravotním problémům budu muset rodit plánovaným císařským řezem.Není pro mne ani vhodná narkoza,takže to proběhne pomocí epidurálu.Asi před rokem jsem ale byla na odběru mozko míšního moku z páteře a bylo to velice bolestivé.Strašný zážitek.Proto se dalšího nápichu do páteře bojím.Je tu někdo kdo může posoudit a porovnat zda je Epidural méně bolestivý a šetrnější?Na co se mám připravit?Díky moc Lia

vesi
23. čer 2007

nemôžem to posúdiť, ale spinál nieje vôbec zlý, je to len pichnutie ako keď ti robia odbery až som bola prekvapená, že to nič nebolo.našťastie 😀

dashak
24. čer 2007

liaa, já ten nápich ani skoro necítila 😉 Byla jsem tak vyděšená, že mě budou řezat zaživa, že píchnutí jsem úplně přešla 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru