Císař při lokálním umrtvení. Máte zkušenosti?

misuge
18. dub 2007

Půjdu na císař při lokálním umrtvení, máte prosím některá s tímto zkušenost??Chci to lokálně kvůli partnerovi, aby mohl být při porodu 😝
Díky

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
misuge
autor
29. črc 2007

Ahoj maminky i těhulky, které to ještě čeká 🙂 🙂
Díky moc za popisy porodů " Jaké to bylo". ale v císaři 🙂 .

Ikis. možná je to černý humor, ale aspoň jsi vybrala to 1% nám všem které to ještě čeká 😅 😅 😅 😅

Magdo....to , že je první mimi císařem, neznamená nutně, že bude i druhé...záleží na mnoha dalších okolnostech.

U mne třeba je to tak, že jsem první porod rodila asi 15hodin, a neotvírala jsem se, malá se pak začala dusit a i proto se mnou šupem mazali na sál.....rodila jsem před 17 lety a bylo to v celkové anestezii.
Teď jdu na císař z toho důvodu, že jsem mezi tím prodělala ještě tři gyn. operace a mám rozsáhlé srůsty a navíc mne hraje roli i věk, je mi 37let 😎 😎
Co se týč dalšího otěhu, tak si myslím, že je dobrá pauza tak dva roky na regeneraci, ale nejsem dr. ...nejlepší je zeptat se svého 😉 😉

Tak moc přeji všem, které porod čeká, ať jim to proběhne hladce a ať je vše v pořádku 🙂 🙂

A pište.........myslím, že toto téma je hodně aktuální 😀 😀
díky za všechny.....

adida
29. črc 2007

ahojte baby prosim vas je velky rozdiel: bolest pocas kontrakcii a bolest po cisarskom

ja viem ze kontrakcie po porode prejdu, no ja chcem porovnat tu bolest

Dakujem vam velmi pekne ak napisete

paa 😵

misuge
autor
1. srp 2007

Nevím, nejde porovnat neporovnatelné.....bolesti při kontrakcí jsou velké , ale po porodu už nejsou, a bolest jizvý, rány po císaři je stejná jao při každé jiné břišní operaci a časem vše přebolí...navíc každý má práh bolestivostu jinde 😒

Ale neboj...každá bolest za to mimi stojí 🙂

silvik
1. srp 2007

Souhlasím s Misuge, nedá se říct, co "je lepší"... Při prvním porodu normální cestou jsem si protrpěla cca 3 hodiny, byla jsem ráda, že to mám za sebou.... Při druhém porodu císařem jsem byla docela "hotová" z toho, že se pro bolest nemůžu hýbat (měla jsem uvnitř dost šití) a že kvůli pobytu na JIP nemůžu mít u sebe malou.... ☹

Kdybych si měla vybrat, fakt nevím, co bych si zvolila...... 😕 Spíše porod normální cestou, ale musel by být rychlý 😀 😀 😀

raduska00
12. zář 2007

tak jsem do Jaké to bylo...vložila můj zážitek ze sekce...
jak jsem slíbila 🙂

bielanevesta
12. zář 2007

Mojho doktora som sa na ko. po 6 nedelí spýtala ako je to z ´daĺšími tehotenstvami. A ja by som to mala takto:
-Neotehotnieť skor ako za rok po cisárskom.
-Ak by som rodila do 2 rokov od cisárskeho tak aj ´daĺší porod by bol cisárskym
-Ak by som rodila za viac ako 2 roky tak by bol možný norm. porod ale nie za každú cenu. Moj porod totiž nepostupoval a po 24 hodinách mi spravilii cis. A malá bola veĺká a začala sa dusiť...
...však tiež mám hodený zážitok v "Jaké to bylo" 😉

radoslava
12. zář 2007

Ahoj ja som rodila cisararokom a bola som lokalne umrtvena a manzel bol cely cas pri mne. Rodila som v Ruzinove. Matko manzel ma cely cas drzal za ruku a rozpraval sa so mnou. Ja dufam ze pri dalsom dietatku to bude obdobne 😀

bielanevesta
12. zář 2007

V mojej porodnici neni možné mať niekoho u cisárskeho ☹

radoslava
12. zář 2007

To je skoda lebo mne to velmi pomohlo ze tam manzelik bol

bielanevesta
12. zář 2007

No mne bolo tak blbo, že by som ho snáď ani nevnímala. Zato si ma odviezol na sál lebo nemohli zohnať sanitára 😀 a zo sálu tiež. On tam bol kedysi na civilke

radoslava
12. zář 2007

Tak aspon takto ste boli spolu. No a ked tam robil na civilke tak to bol ako domaci to ho tam mohli nechat 😉

bielanevesta
12. zář 2007

A dokonca si ho jedna sestrička pamätala 😀

bielanevesta
12. zář 2007

A pritom tam bol na civilke pre 10 rokmi 🙂

radoslava
12. zář 2007

No vidis to 😀

bielanevesta
12. zář 2007

ale aj tak by som si chcela nájsť porodnicu(ak nebude od nás moc ďaleko kde by mi pri cisárskom umožnili ma´t manžela u seba. Ja som ani malú dokonca hneď nevidela až na izbe ke´d už som bola tak mi ju doniesli na chvíľu ukázať ani ju manželovi nedali povarovať. Ja som sa celá triasla, ale úplne hrozne, tak som ani tak ešte celkom nevnímala ☹

radoslava
13. zář 2007

Aj ja som sa triasla este pocas cisaraku. Pridi rodit sem a budes ho mat 😉
Ja viem to sa asi neda ze?

moncicik
22. zář 2007

Ahojda, já měla císaře při lokálnim , bohužel to bylo narychlo takže manžel u toho nemohl být.
Byla jsem strašně vyplašená a zmatená....ale skvělý anesteziolog mě uklidnil.
Injekce nebolely, samotná operace taky ne...jen jsem cítila tlaky na bricho.

dendisa
24. zář 2007

bylo mi řečeno, že po tom vysoké procento rodiček trpí šílenými bolestmi hlavy. Možná je to chyba anesteziologa, ale když si představím, že k tomu, co se se mnou dělo první dva dny po císaři, přičtu ještě bolest hlavy, tak asi skočím z okna

latvia
15. únor 2010

nie kazda trpi bolestami hlavy 🙂 a za bolesti hlavy zodpoveda ihla, anesteziolog, pooperacna starostlivost oddelenia a aj samotna pacientka 😉

kisska
16. únor 2010

Ahojte pridavam sa s cerstvou skusenostou - mala som sekciu so spinalom - a super. Ked sa uz nemozete vyhnut sekcii, urcite odporucam s lokalkou 😉 Manzela mi sice na operacku nepustili (a keby zniesol pohlad na otvorene brucho, to by uz urcite zniesol aj prirodzeny porod), ale bol hned za dverami a malu videl pri osetrovani. A komplikacie? Vpich som ani necitila, anesteziolog bol sikulka 😉 A ked dodrziavate pokyny (24 hodin nedvihat hlavu, nehybat sa), tak sa to da zvladnut, dokonca hned ako odbilo 24 hodin som sa nielen hybala, ale isla som rovno na nohy a za dalsich par hodin som aj chodila. U nas dokonca odporucaju po spinali pit colu, ale s tou opatrne, lebo je to bublinkove a kofein, takze sa to trosku bije s kojenim 😅. Ci to pomaha neviem, lebo mi nic nebolo.
Malu mi ukazali este som bola otvorena a drahemu ju vedla dali hned do ruky a na izbu mi ju priniesli po par hodinach.
Najhorsie z celeho zakroku su podla mna oxitocinove injekcie na zavinovanie maternice - to je najvacsia bolest z celeho, hlavne, ked sa nemozete hybat a ulavit si skrcenymi nohami. Ale tie prejdu po par hodinach (mne po cca 1,5hod.) a potom su to uz len klasicke krce pri kojeni. Ale nase sestricky hovorili, ze dieta nejde bez bolesti - ci uz predtym alebo potom 😉 . Takze keby som si mohla vybrat, idem takto este raz...

latvia
16. únor 2010

ach, pit colu ? to vam snad neodporucaju anesteziologovia 😕 pit cokolvek nebublinkove, cistu vodu, caj , v hooojnom mnozstve uz pol hodiny po cisarovi ak je matka ok 😉

annalena
16. únor 2010

to s tou colou som uz pocula 😀 ale neviem, k comu to ma byt dobre 😕 a este som pocula aj vineu, to vraj na tvorbu mlieka, moja sesternica jej vypila 2 litre 😅 ale mlieku to velmi nepomohlo, lebo jej nikto neukazal, ako si ma malu spravne prikladat a niekedy ju, kedze mala odmietala neprikladala vobec, ale dokrmovala.........takze mala skoncila nakoniec aj tak na UM 🙄

certica
16. únor 2010

ja tu colu tipujem asi z dovodu nizkeho tlaku, aby sa netocila hlava pri prvom postaveni sa 🤐

dendisa, ja som mala obidve sc spinalom - po prvom ma hlava nebola absolutne, po 2. uz ano, cca 3.den.

latvia
16. únor 2010

nizky tlak zvysis aj obycajnym pitim vody 😉

certica
16. únor 2010

latvia, to ano, len niekto zrejme vymyslel, ze kofein to poisti 😀 . i ked nepredpokladam, ze to malo byt mienene na litre 😲 . mne uplne vyhovoval ten feniklac, kedze som mala vcelku triasku, caj zahrial a dopomohol aj k vetrom

latvia
16. únor 2010

jj, fenyklac tiez moze byt 🙂 ja by som po nom prdela jak prdolina

certica
16. únor 2010

no ved aj som 😀 , ale aspon mi dali skoro jest

boze, aka hrubka 😲 . fenyklac samozrejme

latvia
16. únor 2010

fenykl cesky, fenikel slovensky 😉

certica
16. únor 2010

si ma dostala 😀 uz sa mozem vyhovorit jedine na to, ze mam moravsko-slovenske korene alebo mi MD nahlodava posledne mozgove bunky 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru