Císařský řez. Docela se začínám bát. Čeká mě to v pondělí

slegr71
31. říj 2013

V pondělí 4.11. mě čeká císařský řez. Docela se začínám bát. Malá se neotočila a je v šikmé poloze. První porod jsem měla přirozený ,ale byl dlouhý a dost bolestivý. Takže jsem si užila. Hlavně mě mrzí, že malou nebudu mít hned u sebe. budu rodit na bulovce.

mabe
31. říj 2013

ahoj, tak ja mela prvního cisare planovanyho kvůli KP plodu. vůbec se nemusíš bat, i když chápu obavy z neznama. ja to mam zase z normálního porodu. 🙂 jak to probihalo u me: prisla jsem den předem, udelaly predoperacni vysetreni a další den rano na sal. zacevkovaly, daly spinal - umrtveni od pasu dolu a rizly. malou prinesly ukazat na chvilicku, manza podepisoval,..pak me sily a ji odvezly na novorozenecky, když me odvezly na pooperacni, tak manza s ni dojel za mnou, tak jsme spolu byly 15min a pak me ji po 3h vozily na prikladani. musela jsem lezet 24h a pak vstát, do sprchy a na normalni pokoj, kam mi jo porad vozily po 3h a treti den uz me ji nechaly. vim, nemuzes mit prcka hnedka u sebe, ale da se to, je lepsi postoupit cisare a vydrzet to nez aby se male něco stalo. zvladnete to. 😉 no, doufam, ze sem ti trosku pomohla.

dadushe
31. říj 2013

A co si zaplatit nadstandard? Nevím jak je to na bulovce, ale pravděpodobně mě taky čeká císař a právě to, že prcka nebudu mít hned u sebe mi dost vadí...Př. v neratovicích si lze zaplatit nadstandard pokoj, ubytovat si tam manžela a pak vám oběma dají dítko hned, protože manža je záruka, že kdyby něco, postará se🙂 Tuším, že něco podobného je i v motole, tak zkus zjistit jak je na tom bulovka🙂
Jinak císař sám o sobě...já si prolezla celým porodem až do finále, kdy mi řekli, 2x si zatlačíte a je to...no a nebylo, protože dcera se narvala čelem, takže se to zkoušelo různě 4 hodiny (nechtěli se vzdát:D) a nakonec se stejně šlo řezat...co můžu říct, tak ten císař bolel daleko míň než celý porod, po 12 hodinách jsem už běhala po chodbách, akorát teda mě strašně štvalo to, že nemůžu mít malou u sebe....to mě ničilo, ale samotné operace se neboj🙂
@slegr71

ckei
31. říj 2013

@slegr71 já bych se nebála, pro mě byl císařský řez naprosto v pohodě, něco úžasného, něco málo bolestí jen v den vykonáné císaře, potom už opravdu v pohodě, malého jsem měla u sebe za zhruba 5minut, donesli mi ho ukázat, seznámit se s ním 😵 a pak za cca 40minut po císaři, hned jak mě převezli na JIP, mi ho donesli a pak kdykoli jsem chtěla a od druhého dne jsem ho měla u sebe už pořád.....císař je sice jedna velká neznámá, velká břišní operace, ale jak jsem psala, já si ho užila na 100% a prožívala jsem ho neskutečně krásně a vzpomínám na něj do dnešního dne strašně ráda, nemám jedinou negativní myšlenku z daného zákroku ani z pobytu z porodnice (viz. můj článek)......Opravdu bych se ničeho nebála 😉 Držím pěsti a co nejvíce pohodový průběh po císaři 😉

llluckaaa
31. říj 2013

Neboj, já mám za sebou dva císařské řezy a já i děti jsme v pořádku. Taky jsem se dost bála, ale nejvíc toho, že nevím, co čeho jdu. Při druhé sekci mě to ani moc nebolelo, dítě jsem měla u sebe brzy a užívala jsem si miminka.

elielizabeth
31. říj 2013

Ahoj, já nedokážu pochopit, proč se většina žen bojí císaře a né porodu. Přece i porod je pro prvorodičku neznámá věc a navíc trvá i několik hodin.
My měli naplánovaný císařský řez kvůli KP. Vybrali jsme si i své datum. V neděli po obědě mě přítel odvezl do porodnice, tam se postarali o vše před operací (čípek, punčochy na nohy, informace, podepsat dokumenty a od večera jsem neměla už jíst) a ráno přijel přítel, dali nás na předoperační pokoj (nacévkování, vysvětlení co se bude dít osobně sestrou, píchnutí epidurálu...) a pak mě vezli na sál. Přítel mohl být u toho, ale dohodli jsme se, že na těch pár minut to nemá cenu a ať radši fotí miminko. Na sále mi vše ještě jednou vysvětlil pan operující doktor a ještě jsme si i zavtipkovali. Jak mimčo vytáhli, řekli mi, že je to krásná holčička a přes plentu mi ji ukázali. Zeptali se na jméno a řekli, že Zuzanku teď hned dají na zkontrolování, zda je vše v pořádku... Celou dobu u mě byla sestřička, povídala si se mnou... Jak bylo po všem, tak mě vyvezli na chodbu, kde čekal přítel, vše mi řekl o malé a jela jsem na JIP.
Na JIP mi podle potřeby píchali léky od bolesti a malou mi vozili na přikládání a pomazlení. Hned druhý den ráno jsem byla použitelná, takže jsem požádala o převoz na oddělení, abych byla s malou. Okamžitě jak mě dovezli na vozíku, tak mi malou přivezli a už jsem jim ji nedala. Vše jsem zvládala sama, ale sestřičky byly moc milé a ptaly se, zda si nepotřebuji odpočinout nebo s něčím pomoci... Ten týden v pátek si nás přítel odvezl domů a doma už jsem jela jako vždycky. Po 3 týdnech od císaře jsem už zvládla i pořádně vytřít na čtyřech a ne mopem 🙂
Neměla jsem ani žádný problém s kojením, kojila jsem 11 měsíců a odstavila jsem jen proto, že malá pak začla moc vymýšlet. A k malé bych zvládla kojit ještě dalši dvě děti 😀
Teď čekáme druhé mimi, jsem ve 26. týdnu a s jizvou zatím žádné problémy nemám.

slegr71
autor
31. říj 2013

@mabe Moc děkuju za povzbuzení. Jedinou výhodu,kterou mám je,že mi to bude dělat doktor u kterého jsem pracovala. Jsem totiž sestra. Takže teoreticky vím,co mě čeká,ale prakticky ne.

slegr71
autor
31. říj 2013

@dadushe Díky.bohužel na Bulovce to nejde,mají tam sice nadstandart,ale jen pro maminku s miminkem. No já douifám,že mi jí dají,co nejdříve. Taky mě to štve,že ji nebudu mít hned u sebe.

slegr71
autor
31. říj 2013

@elielizabeth Tak já se normálního porodu bála do té doby než to přišlo. Najednou v porodnici ze mně vše spadlo. Tak doufám,že to bude tak i teď.

elielizabeth
31. říj 2013

@slegr71 Tak z vlastní zkušenosti vím, že určitě ano. Když mě přítel v tu neděli odvezl do porodnice, tak jsem byla tak nervózní jako nikdy a klasicky, za všechno mohl on... 😀
V den D jsem byla naprosto v pohodě, žádný strach, nic. Už jsem se jen těšila. Ještě jsem si dělala srandu z přítele, že mění barvy jak světla na vánočním stromečku 😀

slegr71
autor
1. lis 2013

elielizabeth @ta nervozita je fakt hrozná.Nastupuju v neděli v 17h. A v pondělí kolem 9h. by měla být malá venku. 🙂

ventilkova
1. lis 2013

Mne ceka cisar na konci prosince... Uz ted jsem z toho na nervy.... Ale urcite to zvladnes moc dobre!!!! Drzim palce!!!!!!

slegr71
autor
1. lis 2013

@ventilkova Tak já jsem celou dobu doufala,že se malá otočí,ale když se jí nechce tak se nedá nic dělat. Včera jsem si poplakala, že se vlastně nic neděje. Že malá bude v pořádku a já to nějak přežiju.

kattherinne
1. lis 2013

Ahoj holky, mě bude císař čekat také, ale ještě si na to chvilku počkám. Budu ho mít indikovaný ze zdravotních důvodů. Chtěla jsem se zeptat, rodil jste někdo císařem u Apolináře v Praze? Díky moc... 😉

ventilkova
1. lis 2013

@slegr71 vis, ono jento vlastne nakonec jedno, jak prijde detatko na svet.....hlavne ze budou v poradku... Uz jen dva dny a nastupujes do nemocnice jestli jsem cetla spravne vid;) a pak uz jen vyspat se a malickou budes mit v naruci;) hlavne ze budete obe v poradku... To je jediny na co mysli...... Jak se bude jmenovat? Mas uz nejaky detatko jiny?

ventilkova
1. lis 2013

@kattherinne no to si pockas vic nez chvilku;) ja rodim na konci roku a i tak mi to prijde jeste celou vecnost

kattherinne
1. lis 2013

@ventilkova Však ono to uteče...Co jsem tak slyšela, tak nejdelší je pak to čekání na den D...Do té doby to prý celkem utíká...🙂

ventilkova
1. lis 2013

No ja jsem tehotna potreti a vzdycky to bylo nejdelsich 40 tydnu 🙂)) a tohle treti miminko je "nejdelsi"

kattherinne
1. lis 2013

@ventilkova Tak asi jak kdo, mně to zatím utíká docela rychle...🙂 Pořád teď doma ve volném čase něco budujeme, tak je to asi i tím, navíc jsem pořád v práci, takže ten čas neskutečně letí...Uvidíme, až budu doma, jak to bude utíkat, ale už ted mám spoustu věcí, co chci doma stihnout...😉

slegr71
autor
1. lis 2013

@ventilkova V neděli nastupuju v pět a v pondělí mezi 8.30- 9h by měl přijít ten císař. Bude to Anička. Doma už mám 3,5 letého chlapečka. Už se začínám těšit. Jen přežit tu nervozitu. 🙂

ventilkova
1. lis 2013

Ty jo, tak to už máš za chviličku, docela ti to závidím, že už to budeš mít za sebou 🙂 Krásné jméno, u nás to byla jedna z variant. Myslím, že pro mě bude nejhorší přežít tu noc...jak se začne něco dít, tak to snad bude v pohodě ...ach jo, už aby to bylo

ventilkova
1. lis 2013

@kattherinne copak o to, to mně to taky utíkalo...hlavně větší část nějakých prvních dvanácti patnácti týdnů uteče jen tím, že nevíš od prvního, že jsi těhotná...ale já už jsem nějakou dobu doma...a i když malujeme a budujeme taky, tedy spíš už finišujeme...neutíká to

kattherinne
1. lis 2013

@ventilkova Tak já ti dám vědět třeba v lednu, nebo únoru. Od prosince budu taky doma, tak uvidíme...😉 😀

ventilkova
1. lis 2013

to já už to naštěstí budu mít za sebou 🙂

slegr71
autor
1. lis 2013

@ventilkova No pro mě bude ta noc taky nejhorší,ale musím to přežít. Hlavně abych to měla už za sebou a malou u sebe. 🙂

dadushe
3. lis 2013

@slegr71 Držím palceeeee!!!! 😉 😉 😉 😉

ventilkova
3. lis 2013

Už jsi v nemocnici vid, i kdyz se vubec nezname, nekolikrat jsem si na tebe dnes vzpomnela....zvladnete to krasne a moc se tesim na zpravu, ze je uz Anicka na svete!!!!! Budu na vas rano myslet!!!

alyssa.anna
3. lis 2013

neboj se...já ho měla také. Zpočátku to bolí při vstávání, lehání.... ale hojí se to a bude líp. A za to malé to přeci stojí 🙂 Musíš být silná kvůli ní

alyssa.anna
3. lis 2013

jo a jen pro info na Bulovce jsem císařovala také 🙂

slegr71
autor
9. lis 2013

@ventilkova Ahoj. Tak mi jsme měli plánovanej císař na pondělí 4.11., ale v sobotu 2.11. večer se mi rozjeli kontrakce. Takže jsem jeli do porodnice a můj doktor mi ho udělal takže se nám 3.11. v 0.30h narodil Matěj. Měla to být Anička, ale pan doktor se spletl .Ale je zdravej a krádnej tak jsme rádi. Císař dobrej i po tom to bylo dobrý ani jsem neměla a nemám bolesti,ale jenom kvůli tomu, že mi to doktor dělal šetrně. Jak mi pak vysvětloval. Jinak si přijdu taková neschopná, jsem hned unavená a pořádně sama nic neudělám. A ještě mám bloklý záda, takže mně hned bolí pod lopatkou až bych brečela . Samozřejmě, kdybych si mohla vybrat, tak bych rodila normálně. Opravdu nechápu proč chtějí třeba celebrity rodit císařem. Zažila jsem obojí a ikdyž ten první byl dlouhej a bolestivej tak jsem pak fungovala. A ne jako teď.

ventilkova
9. lis 2013

@slegr71 ahoj!!!! Moc gratuluju!!! Zavidim ti, ze uz to mas za sebou;) Teda jak to ze se mohl doktor splest? Tedy to muselo byt prekvapeni, sakra 🙂) no hlavne at ti je co nejdrive lip!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru