Císařský řez na vlastní žádost. Jde to?

mazlicka
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂 sice jeste zadny mimco necekam, ale uz ted mam hroznej strach z prirozenyho porodu..nebojim se toho, ze budu mit silny kontrakce nekolik hodin..jediny ceho se neuveritelne bojim, je to ze budu nastrihnuta a cela zasita...to jak sem tady cetla, jak vetsinu z vas sily bez umrtveni, tak to si nedokazu absolutne predstavit!!! potom se hodne dlouho neposadit, mit problemy se sexem, protoze boli hraz atd...ja vim, ze se to da vydrzet, kdyz vidite to krasny maly miminko, ale proste ja to mam v sobe totalne zablokovany... ☹
Proto chci mit cisarsky rez. Vim, ze hojeni potom taky neni snadne, ale radsi teda aby me bolelo bricho nez tam dole...
Asi me ted hodne maminek co si to ted cte nechape a krouti hlavou, ale ja sem tak silene citliva a mam strasne nizky prah bolesti, ze nejaky siti po porodu a nasledna bolest potom je pro me aboslutne nepredstavitelna ☹ ☹ ☹

mazlicka
autor
5. čer 2009

ja vim, ze musi byt nadhernej pocit kdyz ho normalne porodite, pak vam ho hned daji na bricho a prvni sekundy jste s nim...to musi byt uzasny a nepopsatelny 🙂 ale proste kdyz pomyslim na to, kdyby me museli hodne sit, tak to me uplne mrazi .. 😖 ale jak sem se dozvedela tady o nejakym tom balonku epi-no, tak ten mozna muze pomoct 🙂

jeudi
5. čer 2009

mazli no vidis treba to a neboj to siti neboli to je to nejmensi 😉 smouli me rikali na genetice ze plus minus 300gramu takze kdyz me rekli ze ma mimco dve kila tak muze mit 2300ga nebo1700g docela rozdil co

jannanatys
5. čer 2009

tak ja se taky bala porodu jak čert křiže ale co už mala chtěla ven tak nezbylo než rodit co taky že???když vam řeknu že jsem rodila skoro tři dny a a ani skoro nespala jen brečela bolesti a jak mě boleli zada no bylo to něco hrozneho až po třech dnech když mala nešla ven udělali mi cisaře mužu řict že i kdyby mě řezali za živa je mi to jedno ja už ani skoro neviděla jak jsem měla vybrečene oči!!!rano po cisaři jsem myslela že mi chybi kus břicha jaka to byla bolest ani zakašlat jsem nemohla nic ani malou jsem si nezvladla vytahnout z postylky a na wc???to už vubec byla jsem nějak napojena že jsem naštěsti nemusela!!kdyby tam nebyl semnou přitel tak nevim nevim jak bych to zvladla???ale i tak si myslim že raději cisař než porod!!!

f.miracle
5. čer 2009

jeudi, wsmoulinkaa - mně se do odhadu váhy trefili naprosto přesně, dr říkal, že malého odhaduje na 3,70 - 3,80 kg a měl 3,75 kg

mazlicka - on ale císař taky není zrovna bezbolestný... zatímco ženské po přirozeném porodu běhaly už druhý den po porodu po chodbách jako nic, tak já o jizvě po císaři věděla ještě dobré 3 týdny 😒 Je to vlastně velká operace břicha a ta jooo bolí. Já jsem se snažila porodit přirozeně, takže jsem si odkroutila 15 hodin porodních bolestí a nakonec jsem porodila císařem. Můžu říct, že po těch porodních bolestech už se mi nějaké nastřižení a sešití jevilo jako to nejmenší.

wsmoulinkaa
5. čer 2009

jj holky každá to máte jinak....je to děs no, ale ven to musí 😀 3dny rodit to je marast to chápu!! Ono stačí 1den natož 3!! 🤐

mám vybraného už dr na porod-sice vyplácnu 10 tis ale vím že 3dny určitě rodit nebudu! To vím zas os známé co tam pracuje|!!

reni7
5. čer 2009

mazlicka-tak ty mi mluvíš z duše,já sem nikdy nechtěla rodit normálně,já se stahuju i na běžné gyn.prohlídce,mě to prostě hrozně vadí a taky by mi nevadila bolest u porodu ale jen ten pocit po porodu že sem dole celá zašitá bolavá,já bych nebyla schopná se ani utřít po wc,bych si tam prostě nesáhla 😒 to rači budu mít fiklý břicho i když je to operace,já mám teda plánovaný císař skrz kyčle,jde to domluvit i s psychologem 😉

myslím,že tě holky zbytečně straší-rizika sice jsou ale ty sou i u běžnýho porodu,tolik mamin to má za sebou Cř a v pohodě a pokud se má něco stát tak se to stejně stane 😒

mě třeba vůbec nevadí že du na císaře,sem spíš radši i když třeba bude hojení delší,ale znám pár mamin po císaři a nějak si nestěžovaly,jen je prý nejhorší když lezeš poprvé z postele a pak prý je to den ode dne lepší a lepší,prostě každý má svoje,mě to čeká asi za 4 tt tak ti pak pisnu 😉

wsmoulinkaa
5. čer 2009

čau co tu strašíš 😀 😀 😀 😵

aponchie
5. čer 2009

meho strejdy zena je takovej posera,ze si vydupala CS tenkrat meli zname v nemocnici a ona pred 20lety prvni porod totalne hystericka ze ona rodit normalne nemuze ze ona ma uzke boky a musi CS a ja nevim co v te dobe prej hekarna jeste a ona tam nervovala maminky co lezeli s ni na pokoji jak rvala a silela a prosila kazdeho lekare ze musi ten cisar ze to ma domluvene kazdej z ni otraveny jak prase nic ji nebylo jen se bala bolesti tenkrat to asi i podmazli a za dva roky to same opet cs proste silenec dobrovolnej 😝

reni7
5. čer 2009

smouli-strašim,strašim 🙂

mazlicka buď v klidu,já mám stejný pocity jako ty,neji jediná 😉

k.ate
5. čer 2009

mazli - já se sice vyloženě nástřihu ani toho šití nebojím, i když představa, že by to neumrtvili 😕 , ale od toho tam chci mít manžu, aby to kdyžtak vydupal... Nástřih a to šití mi vadí proot, že potřebuju být co nejdřív po tom porodu fit a normálně fungovat, takže i když jsem ze začátku přemýšlela, že císař by byl fajn, přeci jen mi přijde lepší varianta, že mě třeba nebudou muset nastříhávat a šít vůbec (plánuju zkusit masáže hráze a právě to epi-no), než tam jít s tím, že mi to břicho rozříznou na 100 %... 🙂

wsmoulinkaa
5. čer 2009

to je dilema co 😀 😀

mazlicka
autor
5. čer 2009

reni 7 --- no ja uvidim jak na tom budu az budu fakt tehotna, jak to budu citit 😀

wacinka
5. čer 2009

jak tak čtu každý má jiný názor. Já jsem pro přirozený porod a pouze pokud nastanou komplikace tak císařský řez. Císař je považován za normální operaci, je to zásah do dutiny břišní a bohužel to co tu holky píši o císaři je pravda. Hlavně v mém okolí je hodně maminek, které prodělaly císaře a bohužel většina z nich s komplikacemi a moje švagrová dopadla tak, že už nemůže další děti a to jen kvůli jizvě na břiše, jelikož by další těhotenství nevydržela a prasklo by jí to. Do dnes i po 10 letech trpí bolestmi a má poruchu zažívání. Holt každý má jiný názor. 😉

wsmoulinkaa
5. čer 2009

pravda je ta...že první císař nedělají opravdu rádi...kuli druhému těhotenství jak píše wacinka...ale když to jinak nejde-nedá se nic dělat. Já už první mám a třetí nehrozí 😀 takže jsem z toho venku 😉 snad..... 😀

marinka
5. čer 2009

Jééé, tak já bych byla hrozně smutná, kdybych musela rodit císařem 😅 Přirozený porod byl ten nejůžasnější, nejkrásnější zážitek v mém životě a strašně moc se těším, až budu v listopadu rodit zase 😵
S tím nástřihem to vůbec nemusí být právda, já jsem teda ani v nejmenším nástřih necítila, ani šití. Já říkám, že to už byl pro mě úplný relax, posílala jsem sms a dr. mě mezitím zašíval 😀 Hojení trochu bolelo, ale žádná hrůza, to už bych se víc bála zubaře 😀
Holky, nebojte se porodu, když se ho nebudete bát, tak to bude v pohodě! Miminko to vycítí, když se moc bojíte a nespolupracuje, když se na to ale mamina těší, miminko jde ven krásně. Je to opravdu překrásný zážitek, vyplaví se spousta endorfinů a na bolest během vteřiny zapomenete 😉

hayerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
urbi
5. čer 2009

Mari, no já teda musím nesouhlasit... jako těhotná jsem se na porod těšila, vůbec jsem z něj neměla strach, myslela jsem i při porodu na to, aby miminko mělo co nejjednodušší cestu... prostě vyrovnaná těhulka... a teď? jen slyším slovo porod a dělá se mi špatně, malej se dodnes vyrovnává s tím, jak složitou cestu měl a to i přes to, že já strach neměla - porod opravdu nešel krásně a vzpomíny na něj mám strašlivé.... ten výsledek je úžasný, ale ten proces už znovu prostě nedám, klepu se jen při vzpomínce na něj a následky vidím dnes a denně na malém - je zdravý, ale z porodu celý zablokovaný a já zabloovaná v mé hlavě.... takže jeslti další dítě, bohužel budu muset volit cestu jinou než normální porod, mrzí mě to, ale prostě to tak je.... nástřih bez kontrakce a šití jsem už ani nevnímala, pro mě byly nejhorší hodiny a hodiny kontrakcí - takže já se nebála, spolupracovala jsem, ale rozhodně to krásně nešlo 😒

wsmoulinkaa
5. čer 2009

😀 😀 tak ten můj porod nebyl ten nejkrásnější zážitek 😅 nejkrásnější zážitek bylo vidět tu moji kočičku......a na bolest jsem taky pořád nezapomněla...ale nic tak strašnýho to vážně není- je to o psychice a stojí to za to!! 😉 🙂

marinka
5. čer 2009

urbi, to mě mrzí, že jsi měla tak náročný porod, ono se to samozřejmě nedá zevšeobecnit, co jsem napsala, ale je prokázané, že těhulky, které se na porod těší, mají porod rychlejší a častěji bez komplikací. Bohužel, tvůj případ ukazuje, že to neplatí vždycky. Ale ví se, že miminko je na mámu napojené a když se hodně bojí, přenese to na dítko a porod pak často nepostupuje tak, jak by měl..
Každý porod je jiný, některý krásný a rychlý, jiný dlouhý a náročný,ale určitě si myslím, že je zbytečné bát se dopředu a chtít císař ještě dřív, než člověk zkusí, jaké je to rodit normálně . V tém případě ale naprosto chápu, že už nechceš přirozený porod..

hupcza
5. čer 2009

mazli: ty se víc bojíš nástřihu a následného šití než operace? vždyť těch štychů budeš mít mnohem víc (kdo ví, jestli u přirozeného porodu bude vůbec nějaký)
jsou přeci cesty, jak se připravit, aby to nedopadlo, že budeš porvaná jak samica - masáž hráze, cvičení (joga apod.) ...dobré jsou i terapie před, aby ses nebála se uvolnit a prcka pustit
tohle vše mi příjde lepší než jít pod kudlu - vždyť to je přeci operace jakokaždá jiná

katkak80
5. čer 2009

Ahoj, nestíhám dočíst všechny příspěvky, ale napíšu také svůj názor s dovolením 😉
Já rodila před 10 měsíci císařem a to kvůli tomu, že malá byla v břiše koncem pánevním, tudíž mě jako prvorodičce doporučili císaře a já souhlasila.Pořád jsem do poslední chvíle doufala, že se otočí, ale neotočila.
Mazlicko můžu ti říct, že cévkování, narkoza, bolesti, když ti to vechno přichází k sobě a když ti pořád píchají injekce proti bolesti a ty jsi pak tak oblblá že ani mimčo si neužiješ tak podle mně šití a nějaký kontrakce jsou proti tomuhle procházka růžovým sadem.A to doslova!!Navíc se mi ani nerozběhlo kojení, protože mi bylo zle tak malou mi vozili jen 3x denně a to na max.10 minut a já jí nemohla ani pořádně přivinout k sobě.Pak bylo hrozný rozchodit se.Když mě dovezli na pokoj šestinedělí a já viděla jak ostatní rodičky jsou v pohodě,pár hodin po porodu a oni běhali jak gazelky 😀, nic je už nebolelo, celkem jsem jim záviděla.Já ještě 14 dní po císaři lezla jak 80 letá babička co neudrží moč 😅 A můžu říct, že když je změna počasí, tak mě jizva pěkně tahá, celkem to občas cítím.
Pro mimčo ženská přetrpí všechno, to je jasná věc, ale dobrovolně bych do císaře nešla ani náhodou!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katkak80
5. čer 2009

A na JIPce jsem byla 2 dny a až pak jsem mohla mít malou u sebe.Mrzí mě do ted, že prostě ty její první hodiny života a první 2 dny jsem ji viděla tak málo.Navíc když rodíš přirozeně, tak miminko vidíš HNED a o to bych se teda dobrovolně ochudit nenechala 😉

urbi
5. čer 2009

Katko, já teda ty kontrakce, co jsem měla - po minutě, 6 hodin, neotevřená - celou dobu křížové bolesti... bych nepřála nikomu... poprvé v životě jsem pochopila, že jde z bolesti buď se zbláznit a nebo umřít..
a malého jsem u sebe neměla - bo jsem neustále omdlívala - ještě druhý den jsem věčně ležela na zemi 😀

ronie
5. čer 2009

tak já první porod akutní císař v celkový narkoze-pro mě vysvobození, hojení v pohodě, durhý porod víceméně císař na vlastní žádost spinálem-zdůvodnili sme to velikostí miminka a porod sem si užila krásně, mám nádherný zážitek, nikdy nezapomenu jak na mě Julča vykoukla, hojení v pohodě, hned po příchodu z porodky sem se v pohodě postarala sama o 2 dítka a domácnost, jediná komplikace pro mě byli depresivní stavy z kojení-po obou porodech, nicméně laktace se mi rozjela v pořádku a po příchodu dom sme plně kojili 😉 Druhý porod byl o 100% lepší

hypo
5. čer 2009

no holky tak ja se tricet let bojim porodu, a to vseho co se toho tyka vcetne kontrakci
ja sama i bracha jsme narozeni cisarem a v mem okoli mam 3 rodicky po CŘ a rozhodne nemeli po porodu komplikace nebo by si nejak stezovali, vse v pohode, naopak si vychvalovali jak presne na den a hodinu dosli do porodnice a za chvilku bylo po vsem
jako kdyz se tricet let neceho bojim tak pochybuju ze me strach ne-li fobie mavnutim kouzelneho proutku opusti 🙂 uvidime o budu rikam az nastane ta chvile ale jsem rozhodnuta se na CŘ na vlastni zadost 100% poptat...

ronie
5. čer 2009

hypo jen tak ti ho fakt neudělaj, spíš se snaž mít oporu v gynekologovi v porodnici, pokud bude rozumnej něco vymyslí 😉 nejlepší je mít nějakého známeho 😀

ronie
5. čer 2009

jde samozřejmě taky to potvrzení od psychologa 😉

wacinka
5. čer 2009

hypo já mám fobii z odběrů krve, dokonce jsem navštívila i psychologa, psychiatra, kinezioložku... ale nikdo mi to nedokázal odbourat. Mám to vypěstováno od malička. ta fobie je taková, že jsem opravdu hysterická. Já se balá v těhotenství tohodle a věř nebo ne kvůli té malé jsem to zvládla, sice ne úplně perfektně,ale krev si nechám vzít sice ne z jamky, ale ze hřbetu, ale pro mě je to lepší. Táhne se to se mnou všude jak smůla. Mám to ve všech kartách v průkazce pro těhotné prostě všude. Takže třeba i ty se odvážíš rodit přirozeně 😉

betina
5. čer 2009

holky, hlavně si myslím, že každá z nás má porodr (bude mít porod) naprosto individuální, každá vnímá bolest a hoejní jinak. jedna chce císaře, druhá přirozený porod. zažila jsem si vyvolávaný porod, 7 hodin kontrakcí po 3-1 minutě, KP, PA mě roztahovala ručně, neotevírala jsem se, nakonec epidurál a bohužel..císař. kontrakce se dají vydržet, i kldyž bolí, ale pro mě byl císař peklo a hojení po něm ještě horší. měla jsem u císaře celkovou, Epidurál mi nepomohl, uspali mě. ale nejhorší bylo chození a to, že jsem neměla malou u sebe. dayl mě pak na šestinedělí se 3 maminama, co rodily normálně a staraly se o svoje děti. já jen zkurhala o injekce proti bolesti ☹ ještě 4 měsíce po porodu jsem byla na gyndě kvůli bolestem břicha (ale mám špatné hojení jizev, takže to nemusí mít žádna z vás). jen chci říct, že jsem, si zkusila porody oba a pro mě rozhodně, pokdu to půjde, chci příště rodit normálně!!!! kojení se mi naštěstí rozběhlo, tak aspon toto bylo dobré.

všem nastávajícím maminkám, at už budou rodit jakokoliv, přeji zdravá miminka a pro ně ten nejlepší porod

wacinka, tvou fobii chápu, já u odběrů krve omdlívám,a le u porodu mi to bylo jedno, měla jsem ještě pozitivního streptokokoéka, tak jsem byla všude napíchana

wsmoulinkaa
5. čer 2009

jééé waci to jsem ještě neslyšela...ikdyž taky mi to je nepříjemné, vydržím to. A tak se ti něco stalo jako malé...nebo jak je to možné??
moje dcera když vidí krev tak ječí jak kdyby ji trhali ruku...a když má jít na tetanovku třeba za rok tak z toho hysterčí...mám strach aby neměla něco podobného!! 😲 pořád ji říkám, že ji bude 10let a at se nechová jak miminko, že to nic není....no tak uvidím!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru