Císařský řez na vlastní žádost. Jde to?

mazlicka
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂 sice jeste zadny mimco necekam, ale uz ted mam hroznej strach z prirozenyho porodu..nebojim se toho, ze budu mit silny kontrakce nekolik hodin..jediny ceho se neuveritelne bojim, je to ze budu nastrihnuta a cela zasita...to jak sem tady cetla, jak vetsinu z vas sily bez umrtveni, tak to si nedokazu absolutne predstavit!!! potom se hodne dlouho neposadit, mit problemy se sexem, protoze boli hraz atd...ja vim, ze se to da vydrzet, kdyz vidite to krasny maly miminko, ale proste ja to mam v sobe totalne zablokovany... ☹
Proto chci mit cisarsky rez. Vim, ze hojeni potom taky neni snadne, ale radsi teda aby me bolelo bricho nez tam dole...
Asi me ted hodne maminek co si to ted cte nechape a krouti hlavou, ale ja sem tak silene citliva a mam strasne nizky prah bolesti, ze nejaky siti po porodu a nasledna bolest potom je pro me aboslutne nepredstavitelna ☹ ☹ ☹

reruna
2. čer 2009

Ahoj, tak v ČR císařský řez na přání není možný, jedině na lékařské doporučení, podívej se na téma císařský řez,tam jsou různé návody, jak toho dosáhnout a taky si zjisti, co všechno CŘ obnáší, komplikace po něm jsou totiž taky velmi časté.

mazlicka
autor
2. čer 2009

reruna -- dekuju za odpoved 🙂

kalo
2. čer 2009

CŘ nevím, jestli ti udělají jenom kvůli strachu...Dělá se jen při komplikacích nebo ohrožení dítěte nebo matky. Myslím, že to v našem zdravotnictví takto nefunguje...jako u Holywoodských hvězd 🙂 CŘ stojí nemocnici cca.20 000Kč, obyč.porod 2000,-Kč. Možná s nějakou zprávou od psychologa či psychiatra...nevím...
Nemluvě o tom, že císařák je pro matku mnohem nebezpečnější než porod. A ta bolest po něm je tak strašná a dlouhodobá, že následná bolest po šití je nic..Přirozený porod bolí jen několik hodin a máš pak po všem...bolest po císaři je dny, týdny a měsíce. Nemůžeš se pohnout, chovat malé...Fuj., když si na to vzpomenu..Toho bych se bála víc...

mazlicka
autor
2. čer 2009

kalo -- no jo, asi urcite mas pravdu, musi to bolet. ale ja mam proste v sobe zafixovany, ze ta bolest po zasiti spodku a jak to pak jde k sobe, musi byt mnohem horsi, kdyz jde o takovy intimni mista...

motylek
2. čer 2009

Bolest břicha po císaři je mnohem horší než bolest po nástřihu spodku, musíš si uvědomit, jak velkej ten řez na břichu a jak moc tě nastřihnou dole. Pokud to vůbec bude potřeba. A pak pokud máš strach, že by tě šili na živo, tak se prostě připomeneš. Do dobrovolnýho císaře bych nešla ani náhodou. Mě šili a za 14 dní jsem o tom vůbec nevěděla.

lucasaerik
2. čer 2009

Ahojky holky, já rodila 3x pokaždé přirozeně, u třetího dítka hrozil CŘ, bránila jsem se zuby nehty, ale asi by mi nic jiného nezbylo kdyby to belo nevyhnutelné, ale opravdu já bych CŘ nikdy rodit nechtěla, strašně se toho bojím, je to operace jako každá jíná a mnoho větších rizik jak pro miminko tak pro maminku, když jsem poslouchala jaká jsou tam rizika dělalo se mi zle, když jsem viděla ty holky po něm, bylo mi do breku za ně, po přirozeném porodu jsi relativně hned fit, můžeš být s mimi..atd šití bez umrtvení to se ještě někde dělá?..tak bych se asi hoooodně hlasitě ozvala. rodit na přání CŘ je nemožné jedině by bylo prokázáno že máš opravdu opravdu panický stach, a to musí posoudit několik lékařů z oboru psychologie, pak je CŘ doporučen, ale je to opravdu ve velice vyjímečných případech a musí to být řádně oduvodněno.
Já u prvního taky byla hodně šitá, ale opravdu asi za týden jsem neměla ani vzpomínku o tom, nástřih nebolí a šití jsem také necítila po umrtvení..druhé dítko jen dva stehy a třetí pohodíčka bez ranky..., šití je to poslední čeho bych se bála...
Tak odvahu a možná bych zvážila navštívit nějakého odborníka z oboru psychologie a pokusila se stím něco dělat popradit se, nějakou terapiii nebo něco takového, musíš si uvědomit že i ve většině případů je přirozený porod nejvhodnější a nepřirozenější způsob hlavně pro miminko...a o ty přeci jde... 😉 tak odvahu... 😵

editah222
2. čer 2009

Já jsem teda ještě nerodila, ale moje ségra už 2x z toho 1x císařem (komplikace při porodu) a byla nešťastná. Po normálním porodu se zahojila mnohem rychleji a hlavně mohla dělat všechno skoro normálně, kdežto po císaři byla jak po operaci - no hotová.
Myslím si, že porod nebude až taková katastrofa jak si to představujeme. Já se ho taky bála, ale čím dýl jsem těhotná tím víc se na porod těším, už to chci mít všechno za sebou a malou mí v náruči 😉

lendik1983
2. čer 2009

Ahoj Mazlicka 🙂 Byla jsem na tom stejně, jako ty... Nebála jsem se kontrakcí, bála jsem se šití, chtěla jsem císařský řez. A jak to dopadlo? Kontrakce šílené, nástřih jsem necítila - kdyby mě chtěli rozstříhat celou, bylo by mi to taky jedno... šití jsem necítila vůbec... Takže všechno dopadlo opačně, než jsem si představovala.... a s hodou okolností - včera jsem se bavila se svou šéfovou, která ani ne před měsícem rodila císařským řezem. První porod měla přirozeně, takže mohla srovnávat. Císaře hodnotila jako nutné zlo, kdyby si mohla vybrat, rodila by přirozeně. Je to prostě řez - operace. Delší hojení, více bolestí při tom. Ničeho se neboj - teď už to vím taky 🙂

mazlicka
autor
3. čer 2009

díky holky za vaše odpovědi, docela jste mě pomohli 🙂 🙂

měla bych ještě jednu otázku: je pravda, že když má holka před porodem větší křečový žíly, že nemůže rodit přirozeně?? nevím co je na tom pravdy....

mazlicka
autor
3. čer 2009

lucasaerik ---- no ja si taky myslela, ze je uz naprosto normalni, aby se siti umrtvilo...ale co sem si tady cetla o tom diskuze, jak ty maminky pritom strasne trpely, ze to bylo to nejhorsi na celym porodu a jak se mohli zblaznit bolesti, tak sem se prave taky docela divila... 😨

mazlicka
autor
3. čer 2009

lendik1983 ---- no tak doufam, ze jednou to budu mit stejne jako ty 🙂

vladka1
3. čer 2009

mazlicka...taky jsem byla šílený posera a obětovala bych i ten pocit, že ten příchod na svět našeho mimi prospím..protože když bys chtěla jen lokálně umrtvit od pasu dolů...,což by ti určitě udělali, museli by ti zase napíchnout páteřní kanál...a upřímně ...nesmíš se ani pohnout, jinak by to to mohli napíchnout blbě...a dál ani nepomýšlím 😒
nástřih hráze jsem necítila a u šití mi dali větší dávku anestetik. ...tak velký nástřih prý hodně dlouho nedělali....neříkám, že to bylo v pohodě, ale zvládnout se to dá 🙂 ..co se týká intim života, tak máš stejně 6týdnů zákaz a do té doby se ti všechno zhojí několikrát...
navíc po CŘ se většině mamin tvoří hůře ze začátku mléko..tak nevím....
.....NEBOJ.....

parisienne
3. čer 2009

mazlicka: Ještě před pár lety jsem na to měla stejný názor jako máš teď ty. Nedokázala jsem si to představit a zarytě jsem odmítala, že bych jednou měla rodit 😀 . Těhotná zatím nejsem a ani se o to ještě nesnažíme, ale plánujeme to tak cca za rok, tak jsem se o to začala trochu zajímat (mám chorobnou touho po informacích nebo co 😅 ). Momentálně se nacházím ve stavu, kdy se mi líbí přirozený porod v nemocnici (první dítě bych si netroufla rodit doma, když o porodu vím jenom zprostředkovaně). Z toho mála, co jsem přečetla, jsem pochopila, že existují různé způsoby, jak svaly tam dole trochu potrénovat (joga, masáž hráze, cvičení pro těhotné, dokonce existuje i nějaká pomůcka pro to, aby se tam dole získala určitá flexibilita), aby se možnost natrhnutí zminimalizovala a tím je šance, že se člověk šití vyhne úplně. Samozřejmě tohle všechno platí pro porod bez komplikací. Další věc, která ti v případném strachu asi trochu pomůže, budou hormony, až budeš dítě chtít. Mám pocit, že u mě ten strach utlumily dvě věci - jednak články o tom, jak se na porod psychicky připravit (různé články porodních asistentek, že je to naprosto přirozená věc, co se při tom děje atd.), a za druhé na mě určitě mají vliv hornomy - před pár měsíci jsem začala chtít dítě a pozoruju na sobě nevídanou změnu - sice mám z porodu pořád obavy, ale jenom proto, že se bojím zbytečných zásahů ze strany doktorů, a strach z té bolesti je už úplně minimální.
V tvém případě bych tomu asi nechala volný průběh a uvidíš, jestli s touhou po dítěti a s příchodem hormonů se ten strach trochu nezmenší. Pokud se budeš pořád bát, tak bych zkusila vyhledat nějakou zkušenou porodní asistentku nebo psychologa a uvidíš, jestli tě toho strachu dokážou zbavit.

mazlicka
autor
4. čer 2009

vladka1 --- diky moc za odpoved 🙂 asi urcite mas pravdu, ty ses prece jen mnohem vic zkusenejsi v tomhle 😀

mazlicka
autor
4. čer 2009

parisienne --- ja bych prave uz miminko strasne moc chtela, vubec bych se mu nebranila kdyby sem to zjistila 🙂 a uz ted kdyz vidim nejaky mimco, tak mam hormony totalne splaseny a hned bych chtela taky 🙂 ale zatim se o to nepokousime, pockame si az budeme mit hotovy spolecny bydleni. ja se nebojim vubec porodu..nebojim se toho jak to na me prijde, jak budu mit velky bolesti...ale proste jen toho siti... no mam tohle v sobe nejak zablokovany..nevim cim to... 😒

konja
4. čer 2009

mazlicka: nevím kde bydlíš a jaké máš možnosti přesunu do porodnice atd., ale zkusila bych se na tvém místě poohlédnout po různých porodnicích a získat informace kde a jak k šití, nástřihům atd. přistupují a uvidíš, kde budou co nejvíce ochotní s tebou diskutovat, vše ti vysvětlit atd. A tam bych potom šla rodit. Spoudtu mminek za porodem cestují i docela velké vzdálenosti, jen aby rodili tam, kde jim to co nejvíce vyhovuje. Zkus si to prostě zjistit (navíc není nikde psané, že tě nastřihnou, mě nenastřihli ani u jedno porodu 😉 u prvního porodu jsem měla jeden steh, který jsem sice cítila ale bylo to pich,pich a hotovo 😉) Do císaře bych dobrovolně nešla, je to velká operace a má spoustu rizik. Jak pro matku tak pro dítě. Až budeš těhu tak zkus masírovat hráz a vyzkoušet můžeš také balónek Epi-no. Na koníkovi je o něm dost rozsáhlá diskuze. Další důležitou věci je vedení porodu. Poloha u porodu má velký vliv na případná poranění. Např. poloha v dřepu na porodní stoličce výrazně snižuje riziko nastřižení a poranění. Zkus si o tom co nevíce přečíst a při porodu vyzkoušet.Ale hlavně se skus zbavit toho strachu 😉 . Sice některé maminky líčí jak bylo šití hrozné, ale spoustu mamin také tvrdí, že to vůbec nevnímaly 😉

mazlicka
autor
4. čer 2009

konja --- porodnice mam docela blizko, takze to by zas takovy problem nebyl. ale jak si psala tak je dobrej napad ty porodnice potom obejit a zeptat se na vsechno kolem toho. to urcite jednou udelam 🙂 a diky ze si napsala o te poloze, ktera ma snizovat riziko nastrizeni. me takovy polohy prijdou lepsi nez na tom klasickym kresle, nemuzu ale posoudit ze jo...budu na to potom myslet az to bude aktualni 😀

wsmoulinkaa
4. čer 2009

holky....jedna holka od nás z města se tak strašně bála porodu a dávala to patřičně najevo...mamka musela s ní chodit i na gyndu(hysterka) a vážně toho císaře dosáhla! asi ale musela být extrém 😉

wsmoulinkaa
4. čer 2009

tak moje kamarádka rodila první spontáně a druhé císařem a říkala, že teda císař nic nebylo.....jizva se zahojila v pohodě a zas tolik ji to nebolelo! Zádně komplikace, nic. Jen se nesmí delší dobu nic těžkého zvedat, nebo nosit..... tak tu nestrašte!! 😉

andy80
4. čer 2009

Já porodila obě děti přirozeně, u obou vzhledem k nepostupujícím porodům hrozili CŘ, jak se mi ulevilo, když jsem se jim vyhnula. U prvního byl teda porod za pomocí kleští, u druhého jsem sebrala všechny síly a ač se malé nechtělo porodila přirozeně. mmch u prvního jsem měla nástřih a dost stehů a po šestinedělí jsem ani nevěděla, že jsem byla šitá, po druhé porodu nástřih být nemusel a měla jsem jeden steh jen kvůli tomu, že malá měla 4190g, ale hned druhý den po porodu jsem si sedla a žádné komplikace nemám. Naopak po CŘ hrozí víc komplikací než po přirozeném porodu.

andykov
4. čer 2009

jo, holky, fakt nestrašte a nedělejte z císaře drama. já jsem na bolste cíťa a měla jsem to samý, bála jsem se nástřihu a šití, ale u mě byla indikace kvůli špatnému uložení ledviny a když mi dr.řekl, že to je důvod k sekci, tak jsem na jednu stranu byla ráda, i když ke konci těhu už mi bylo jedno jak porodím, spíš mě rozčilovalo, že se urologové s gynekologama nemohli shodnout, co je lepší 😠
nakonec byl císař. bolelo to a dost, péči o malou bych nezvládla, ale za 3dny mi bylo o milion procent líp a jizva jen táhla. po vyndání stehů 5.den úplná paráda. tak nepůašte s bolestí, která se táhne týdny. pokud nejsou komplikace, tak určitě max.měsíc může bolet, spíš jen pobolívat. ale jo, myslím si, že normal porod bez většího nástřihu je určitě lepší než císař.

apfele
4. čer 2009

mazlicka : Já jsem rodila císařem, bohužel plánovaně, mimčo bylo polohou KP, a bylo mi hrozně líto, že jsem nemohla rodit normálně. Hlavně císařský řez je operace, a neznám člověka, který by se nechal řezat jen tak když nemusí. A pokud máš nízký práh bolesti věř, že tohle tě bude bolet stejně a možná i déle. Jsem 9.měsíců po porodu a někdy tu jizvu cítím a není to zrovna příjemné.

wsmoulinkaa
4. čer 2009

jéééééé jej nechte toho kozy jedny 😀 poprvé jsem rodila normálně a s nástřihem a stejně nevytlačila ani po půl hodce-sestra stlačila břuch a malá vyklouzla!! ale pipka mě bolela snad přes týden teda!!

cířař mi hrozí ted, jelikož mám úzkou pánev a mimi se zdá být větší než první ale ještě stejně počkáme až do konce...jak moc povyroste. práh bolesti mám docela nízký a bezbolestný to nebude určitě......výhoda je jen ta, že si nemusíš protrpět bolesti, když máš císař plánovaný.

klaruska1
4. čer 2009

mazlicka-ničeho se neboj, jsme přece ženské a ty vydrží víc než člověk 🙂 🙂 🙂 já rodila císařem, po 12 hodinách, kdy to prostě nešlo-každopádně bych ale brala přirozený porod-menší komplikace jak při porodu, tak i po něm, po císaři ti zůstane jizva, druhý porod musíš absolvovat znovu císařem, pokud máš celkovou anestezku, tak je daleko větší riziko, jizva se dost dlouho hojí, ze začátku jsou problémy s kojením a máš co dělat, aby ses zvedla z postele a postarala se o sebe, natož o mimčo.Samozřejmě, že to nakonec zvládneš 😉 Jediná výhoda oproti klasickému porodu byla v tom, že se můžeš jít normálně vyčůrat-teda když tam dolezeš 🙂 Ničeho se neboj, je normální mít z toho strach,ale spoustu budoucích maminek ani nenastřihávají ani nešijí a uvidíš, že je to nejmenší, co můžeš pro svého mrňouska udělat. 🙂

martuli
4. čer 2009

Jsem prave 17 dni po cisari, jizva se krasne hoji, z postele jsem vstala asi 16 hodin po ukonceni CR. Nemyslim si, ze by to bylo tak hrozne, jak tu pisou nektere holky.

klaruska1
4. čer 2009

martuli, hrozné určitě né,ale je to horší než po klasickém porodu a pokud to jde přirozenou cestou, tak proč volit operáci a zbytečné kuchání 🙂

jeudi
4. čer 2009

ahojky ja mam take snizeny prah bolesti a ziju a z vlastni zkusenosti bych se ted uz bala vice porodnich bolesti nez nastrihu ,protoze ten vubec ale vubec necitis ja ani nevedela ze smikly a bala jsem se toho take nejvic a siti to je oproti porodu prdlajs..a cisar na zadost se asi nedela a je to i dost nezodpovedne ,kdyz to neni potreba .miminko se ma narodit prirozenou cestou a sama uvidis ze je to lepsi..a pinda se ti bude hojit mene dele nez rez na brise ..a bolet to bude take mene ..

wsmoulinkaa
4. čer 2009

tak to uvidím ještě jak dopadnu ted po druhé...a když budu císařem...tam dám vědět co se mi zdálo horší!! 😉 🙂

jeudi
4. čer 2009

smoulo ja bych to asi hodne obrecela kdybych musela pod kudlu 😔

wsmoulinkaa
5. čer 2009

to já ne!!! nějak mi to neva a nebojím se, spíš toho jak dlouho to budu rozcházet-ale stejně nevím co mě čeká, tak uvidím. V úterý se dozvím víc-jdu na měřění plodu tak se uvidí...ale stejně píšou, že ty vysledky váhy nejsou 100% takže spíš počítám se spontáním porodem!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru