Císařský řez na vlastní žádost. Jde to?

mazlicka
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂 sice jeste zadny mimco necekam, ale uz ted mam hroznej strach z prirozenyho porodu..nebojim se toho, ze budu mit silny kontrakce nekolik hodin..jediny ceho se neuveritelne bojim, je to ze budu nastrihnuta a cela zasita...to jak sem tady cetla, jak vetsinu z vas sily bez umrtveni, tak to si nedokazu absolutne predstavit!!! potom se hodne dlouho neposadit, mit problemy se sexem, protoze boli hraz atd...ja vim, ze se to da vydrzet, kdyz vidite to krasny maly miminko, ale proste ja to mam v sobe totalne zablokovany... ☹
Proto chci mit cisarsky rez. Vim, ze hojeni potom taky neni snadne, ale radsi teda aby me bolelo bricho nez tam dole...
Asi me ted hodne maminek co si to ted cte nechape a krouti hlavou, ale ja sem tak silene citliva a mam strasne nizky prah bolesti, ze nejaky siti po porodu a nasledna bolest potom je pro me aboslutne nepredstavitelna ☹ ☹ ☹

javyb
8. lis 2010

@syll. Ahoj🙂 Já si to myslím taky, tady u nás je to tak, že pokud máš 2dítě do 2let, tak by s dalším CS neměl být problém.

syraell
10. lis 2010

@jasekd
Já měla bohužel dvě plánovaný sekce a ani jednou jsem manžela na sále mít nemohla...Přítomnost mediků je podle mě úplně jiná věc...

hehena
10. lis 2010

já rodila sekcí u Apolináře a tam je to tak, že pokud je epidurální anestezie, tak manžel na sále být může.... pokud je celková, tak nemůže.

každopádně manžu vpustili, až když jsem byla přikurtovaná, napíchnutá, no prostě komplet připravená... on si sednul, oni řekli "jdem na to" jeho upozornili ať se zaboha nedívá a za pár vteřin byl Kuba venku, ukázali mi ho, manžel zase odešel za ním, nějakej dr. mi přišel říct, že je klouček v pořádku a že váží 3830 a měří 54 cm a za nějakou chvíli přišel manžel i s Jakubem.... upřímně já byla tak nafetovaná, že jsem vůbec nebyla schopná je vnímat...

kupodivu až teď jsme se s manžou bavili o tom, jakej to pro něj byl zážitek... tak říkal, že byl dost vyděšenej... krvavý tampony házeli na zem, asi při vytahování placenty mi prý vyšplouchlo množství krve, který ohodilo jednoho toho doktora.... doteď se o mě panicky bojí (ale to asi souvisí i s těma zdr. potížema, kvůli kterým jsem musela rodit CS).... nevím, jaký by to bylo, kdyby tam nebyl, každopádně by mi asi stačilo, kdyby tam se mnou mohl být chvíli předtím než by se začalo... na JIP ho za mnou pustili jednou na 5 minut, z toho byl taky vyděšenej 🙂)))
sice to nedal znát, ale při popisování bylo pak vidět, že je mu ještě nedobře....

hehena
10. lis 2010

@f.miracle naprosto souhlasím a též opravdu vůbec nechápu císaře na přání.... mě nenosili na JIP dítě ani na přiložení, tudíž jsem viděla Jakuba až po 30 hodinách...

těch maminek, který se po CS zotavily celkem rychle je podle mě minimum... ta rekonvalescence je nic moc... ještě 4 měsíce po císaři jsem měla na jizvě strupy....

f.miracle
10. lis 2010

V mém případě to bylo tak, že porod ani po 15ti hodinách pravidelných kontrakcí nepostupoval a tak mi doktor doporučil zavést epidural, abych měla pak ve finále sílu tlačit, jenže synovi se po hodině od zavedení začaly ztrácet ozvy, takže jsme uháněli na sál; dost spěchali a syn měl skoro 4 kila, takže mám 18-ticentimetrovou jizvu, vnitřní měla tendenci se mi rozestupovat a třeba při změně počasí mně jizvy dodnes pobolívají. A jak jsem se těšila, až po porodu budu znovu moct spát na břiše, tak k téhle oblíbené poloze jsem se mohla vrátit teprve po šestinedělí... 🙂

klara8228
24. lis 2010

mne zvedali uz po sesti hodinach,taky mozna proto se mi jizva spatne hoji.teda jenom pulka.po dvou mesicich mi z jedne pulky neco tece.

neu.sona
24. lis 2010

@f.miracle já teda nevím, Maty měl 3910 gramů. Jizvičku mám malinkou (tak 8-9cm)a krásnou... Asi záleží, kdo to dělal a jak to dělal. Já šla na císaře po 17 hodinách kontrakcí. Mám úzkou pánev a nesestoupil vůbec nikam. Hlavičku měl nádhernou vůbec neotlačenou. Nechápu, jak si může přát někdo rodit císařem... Já nikdy větší muka nezažila. To starání se o dítě po tom, co Tě pustí domů. Vstávání k němu v noci, když nemůžeš vstát hned. No nevím. Taky jsem se bála jako prvorodička porodu,ale když to zvládlo tolik ženskejch, tak jsem si říkala, že to zvládnu taky. Já měla sekci v epidurálu. No nic příjemnýho to nebylo, teda na pocit. Malýho mi sice ukázali, ale moc si toho nepamatuju. Byla jsem vyřízená po těch 17 hodinách a na jipu jsem byla zase skoro 1,5 dne kvůli tlaku 😖

f.miracle
24. lis 2010

@neu.sona mluvíš mi úplně z duše s tím jak člověk chce vstát a nejde to a miminko se už vrtí v postýlce nebo už brečí a člověk přemýšlí, jak vstane 😒 Taky kojení vleže - když jsme se k němu konečně propracovali, tak jsem zjistila, že je to pro malého i pro mně úplně nejlepší poloha, jenže po císaři to bylo něco naprosto nemožného... Jinak pokud jde o velikost té jizvy, tak je mi od začátku jasné, že to někdo pěkně zpackal... doktor mi řekl, že malý byl velký, tak se musel víc rozmáchnout, ale zato mi udělal plastický steh... podle mně to spíš nechal dojít do za pět 12 a pak se honem honem uhánělo...

neu.sona
25. lis 2010

@f.miracle to teda jo. Manžel byl sice 14 dní doma a v noci mi ho podával, ale i tak se mi stávalo tak 2 měsíce pěkně blbě. To moje sestřenice rodila 4,9 kg přirozeně. Byla sice potrhaná hodně, ale během pár dnů se dala dohromady. Sice říkala, že to asi dva tři dny bolelo teda pekelně, ale vstávání a takové věci problémy neměla. Asi prostě záleží. Za tu jizvu jsem ráda, uvidíme jestli bude další. Šla bych rovnou na císaře a opravdu se mi moc nechce 😠

dagina
25. lis 2010

Ahojky maminy, moc jsem nepročítala, ale mám před sebou dilema jak vlastně rodit. První porod přirozený, sice dlouhý.. malá se dostala ven za 5 min. 12, ale je v pořádku, takže nemůžu naříkat. Teď je mimi v poloze koncem pánevním, porod pro mimi dost rizikový, navíc nemohou pomoci asistentky "skočením" na bříško, bez čehož bych se u prvního porodu neobešla. Mudr se na císaře moc netvářil, prý to zvládneme normálně..., ale riskovat zdraví dítěte..., pak si něco vyčítat..., nevím...., určitě císař není procházka růžovým sadem... . Nějak nevím jak se rozhodnout....

blueapple
25. lis 2010

@dagina
poloha KP je indikací k císaři, trochu nechápu Tvého MUDr... 😠 Je pravda, že se to dá odrodit normálně, určitě tady na koníkovi je spousta maminek, které to zvládly v pohodě, ale např. moje MUDr. rodit KP přirozeně - důrazně nedoporučuje - tvrdí, že to umí jen opravdu zkušený porodník, protože mohou přijít komplikace a kdo Ti zaručí, že zrovna u Tvého porodu bude ten "pan doktor správný" ?
Já osobně se přiznám, že bych v Tvém případě neriskovala a chtěla naplánovat císaře, pokud by to MUDr neudělal, jednoduše bych ho změnila. Císař není bezbolestný, je to také riziko, ale spíše pro maminku, ne pro mimi a to je pro mě jasná volba !

melis7
30. lis 2010

@dagina Poloha KP nemusí být nutně indikací k cisaři.Rodí se i spontánně.U nás v porodnici dávají maminkám vybrat, jak chtějí rodit a to třeba i těm,které rodí 3 miminko.Já sama mám miminko porozené císařem pro polohu koncem pánevním.Jsem hroznej poseroutka a nechtěla bych ho rodit normálně.Mojí noční můrou bylo,že tam někde visí napůl porozené a hlavička nejde ven.Ale tohle je jen moje noční můra.Záleží hodně na tobě, pořádně si to rozmysli a když se nebudeš cítít na to ho rodit normálně,tak si ten císař prosaď.Když ti ho nebudou chtít udělat u vás v porodnici a budou mít blbý řeči,tak jeď klidně jinam.Přeju hodně štěstí a ať ti to dobře dopadne.Mel

dagina
30. lis 2010

Ahojky, jj, vím, že poloha KP nemusí být nutně indikací k císaři..., ale asi není prostor na hrdinství..., nejde o mě, ale o dítě... . Dnes mudr na kontrole opět preferuje normál porod, ale poslal mě i do porodky se nahlásit do rizikové poradny, tak se s něma snad domluvím. Kdyby se mě porod rozjel normálně, a já přijela do porodnice na 8 cm otevřená, možná bych se nechala přemluvit 😅

melis7
30. lis 2010

@dagina rozumím ti.Musím říct,že já bych se nedala přemluvit ani při 8cm.Ten řez se dá udělat i tak.Hrozně držím palce,ať tě v porodnici nepřemlouvají a ten císař ti naplánují.Já osobně,kdyby mě nutili rodit KP normálně,tak mě klepne a jedu jinam.Měj se a držím palce.Mel

ikarkulka
30. lis 2010

@neu.sona máš naprostou pravdu. porodu jsem se teda nebála, já jsem se na něj těšila. i když jsem se ho bála celý život, hormony v těhotenství to asi hezky zařídily. nicméně po 16 hodinách (tedy skoro jako ty) jsem byla stále "jen" na 8 cm, doktorce to nestačilo (myslim, že mě mohla nechat, navíc mi ke konci píchli epidural, takže jsem necítila nic, třeba už jsem měla i nucení na tlačení, připadalo mi to tak), tak mě donutila na císaře. byla jsem vyčerpaná, vystresovaná (moc mi to neulehčovali, místo, aby mě podpořili, poradili, co udělat pro rychlejší otevírání, tak mě i když asi nechtěně a nevědomky dost psychicky deptali a podkopávali sebedůvěru), tak jsem na to kývla. teda kývla.... řvala jsem, nechtěla jsem, ale v podstatě mi nedali na výběr.
na sále jsem byla tak hodinu a radši bych dalších 16 hodin kontrakcí. bylo to bez bolesti samozřejmě, ale nebylo to vůbec příjemné, eliáše mi jen letmo ukázali, nemohla jsem se ho pořádně dotknout, nemohla jsem si ho položit na sebe...
slíbili mi, že mi ho ještě přinesou ukázat na jip (císaře mi dělali večer), ale vykašlali se na to. nemohla jsem spát. jednak euforie z porodu, pak oblbováky, na jipu pořád něco pípalo, chodila sestřička, bylo vedro... no a nevěděla jsem vůbec, kolik je hodin, nemohla jsem se hnout, tak jsem stále čekala, kdy už mi ho přinesou.
až ráno, nemohla jsem si ho ani pochovat, jen mi ho tak podrželi u hrudníku, zkoušeli, aby se přisál.
fakt bezmoc největší. odpoledne mi ho přivezli v tom vozíčku, spal, tak mi ho nechali vedle postele, mohla jsem se na něj jen dívat, a to jsem ještě musela poprosit sestřičku, ať mi ho popoveze, že na něj nevidím, že se nemůžu natočit. pak začal plakat, nemohla jsem ho ani povozit, musela jsem hned zvonit, ať se o něj postarají. jsem myslela, že se po*, když ho odváželi.
to samé následující den a noc, kdy jsem ho ještě nemohla mít u sebe. přes chodbu bylo dětské oddělení, celou noc tam miminka brečela, já jsem byla pak na jipu sama, nemohla jsem spát, jen jsem poslouchala a říkala si, jestli to náhodou nebrečí můj eliáš a já ho ani nemůžu pochovat, sestřičky samozřejmě nemohly chovat a utěšovat všechny, tak prostě brečely.
a ani doma to pak nebylo lepší, vstát jsem sice musela, nějak to šlo, ale žádná sláva. teď už sice dobrý, o jizvě ani nevím (vlastně jsem o ní nevěděla celkem brzo), ale znovu bych nechtěla.
doufám, že podruhé budu moct rodit přirozeně, že to všechno půjde. nejde mi ani tak o tu rekonvalescenci, ale spíš o ten pocit, že nemůžete mít miminko hned u sebe, že jste o něco přišly a tak.

marooshka
1. pro 2010

dagina: já bych taky v tvým případě určitě chtěla císaře. Já tedy vlastní zkušenost nemám, ale co tak vím od kamarádek, tak souhlasím s blueapple. Moje kamarádka taky měla mimi zadečkem dolů a její dr. říkal že může rodit norámlně, ona nechtěla tak pak na kontrole v porodnici se domluvila bez problémů na císaře. Já bych na tvém místě určitě normálně nechtěla rodit. Tohle chápu, spíš moc nechápu když nějaký doktoři "doporučej" maminkám císaře kvůli velikosti mimina, to si myslím že je zbytečný(vštšinou), ale v případě že mimi není hlavou dolů to je dost pochopitelný. Neboj, určitě se v porodce domluvíš. A právě že ho plánujou třeba o týden dřív než je TP aby maminka nezačala rodit přirozeně 😉

dagina
1. pro 2010

Ahojky,
dneska jsem mluvila s kamarádkou, která KP rodila, prý lepší jak první porod, který byl normálně hlavou dolů. A také byl rychlejší...., tak nevím...., docela mě navnadila. No uvidím na čem se domluvím v porodnici..., ufff, už abych měla zdravé mimi u sebe... tohle je strašný.

smoulinda
2. pro 2010

Ahojky,
chci se zeptat, vy co jste rodili plánovým cř, kolik dní před termínem vás vzali? Nebo to bylo přímo na nebo až po termínu? 🙂

sarihy
2. pro 2010

@smoulinda - já nastupovala do porodnice den předem...večer mi zkusili dát tabletu, ale nic se nehlo, takže jsem šla druhý den na kuchanec...myslím, že se většinou nastupuje dřív, aby si tě ohlídali a připravili...

@marooshka - jak píšeš, že je většinou zbytečné doporučit císaře z důvodu velikosti miminka...nesouhlasím...pokud je doktor jen trochu kompetentní, tak volí tuto operativní variantu jen ve chvíli, kdy je to opravdu na místě...aspoň zkušenost moje a kamarádek z mého okolí...

bibuliinka
22. kvě 2014

Dobrý večer ženy. Jsem dle ultrazvuku ve 12tt,a dnes jsem se s pritelem koukala na videa prirozenehoporodu. Po pravde mam strach.nechci si davat epidural do patere,jsem srab. Davaji jine oblbovaky? Nebo to jde prezit bez analgetik?? Uvazuju o porodu do vody ale nevim zda to je risk kdyz je to me prvni mimi. A kolik ste platili??v porodnici a zaco vsechno? Termin mam v prosinci na mikulase ... Ale zvedavost je zvedavost

kacihruba
1. čer 2014

@bibuliinka Dobrý večer ;) je jasný že máte strach..boužel se na porod nelze připravit, já během těhotenství také koukala na různé videa, pak jsem si to celou dobu probírala v hlavě :D prostě mi to nedalo se nepodívat, ale zvědavost je zvědavost 🙂 já jsem začala mít porodní bolesti doma při koukání na tv, jeli jsme do porodnice když jsem měla kontrakce po 3 minutách, bolesti mi začali v 8 večer, jeli jsme kolem 10 do porodnice a 15 minut před půlnocí byl malej na světě. Také jsem uvažovala o nějakém oblbováku, lae bylo pozdě měla jsem na prvorodičku rychlí porod, ale při příštím těhotenství si ho nenechám dát, protože ta bolest se dá vydržet. Sice jsem si ke konci připadala jako kdybych byla na mol opilá :D ani jsem nevnímala co jsem dělala :D ale když pak malej byl venku..tak už je dobře..a nic nebolí 🙂 V porodnici jsem platila akorát za nadstandart nic víc ;)

bibuliinka
3. čer 2014

Tak se vzchopím a nebudu srab. Když si vzpomenu jak sem měla raz křeče jak kdyby mě něco tahalo za pupeční šnůru jak sem brečela a byla jak klubíčko,tak snad to horší nebude. I kdyby,když jste to vydrželi vy tak co by ne já...

andreamarie
9. srp 2015

Zcela tě chápu. Ti doktoři jsou celkem h...., nechci použít to slovo. Ale i natrhlou krávu po porodu šije veterinář s umrtvením. Hold to platí majitel. Dokud to budeme trpět, tak to tak bude dál. Přitom vím, že umrtvení je halířovka. Ale proč by to dělali, je to nebolí a nikdo si nestěžuje. Kdyby jim pak ale zubař nedal umrtvovací injekci, to by řvali. Nechápu, dnes se použije umrtvení při klasickém šití, u zubaře, jen žena po porodu je méněcenná.

mrlica
30. lis 2015

Ahoj ja mela necekany porod a velmi rychly s krizovou bolesti, komplet jsem se roztrhla a ver ze to siti o tom vubec nevis. Schladi ti to ledem a ja sedela uz ten den a takova hruza to nebyla.

markyska88
30. lis 2015

@kacihruba ach, tak to závidím takový krásný rychlý porod 😀

wsmoulinkaa
11. dub 2016

@wacinka ahojky. ..pišu az po letech 😄😉...po Dlouhé době jsem zavítala na koníka. ...
poslední příspěvek 5.6. Já totiž 6.6. 2009 rodila 😄😉 o měsíc dřív. ..vse v pořádku. ..teď bude Nele 7 let a jde do 1 třídy. ..
jak se máte vy...😉😉

wsmoulinkaa
11. dub 2016

A dokonce jsem četla ze jsem mela mit na porod doktora placeného. ..nic se nestihlo. .rodila jsem normalne a rychle a ještě jsem ušetřila. ..zbytečný strach 😉☺☺☺

wsmoulinkaa
26. zář 2016

@pitka 😂😂 ted si to tady čtu po 7letech. ..po teto poslední zprávě 5.6. 2009 jsem druhý den šla rodit. .praskla mi voda ráno 6.6. ...o měsíc dřív. ..Teda toto uteklo holky...ted už je v 1.tride 😄😘😍

1tetaberta
27. zář 2016

Ahoj holky, nečetla jsem diskusi, ale své druhé dítě si přeju porodit CS to jen proto, že můj první porod a to, co následovalo potom byl pro mě horor. Měla jsem větší dítě a prostě nešel vytlačit, kontrakce šílené za dvě hodiny od odtoku plodovky po minutě a neotvírání se, přistoupeno k epidurálu, protože se to nedalo vydržet, kontrakce se následně zeslabily, podán oxytocin, při otevření a tlačení po 8 hodinách od těch kontrakcí, pokles tepové frekcence miminka, musel rychle ven, nedorotovaný, skákali mi po břichu, po zlomení klíční kosti vytažení vexem, neplakal, kříšen, ukázali mi ho na 2 vteřiny, do rána v inkubátoru v poloze na zádech bez jakýchkoliv peřinek, pod kyslíkem, těsně po porodu jsem dostala třesavku, teplotu vyčerpáním, při této chvíli ke mě přišel dětský lékař a vykládal, co všechno může mému dítěti nastat po přidušení, jen jsme na sebe s manželem koukali a první co mě napadlo, že můj chlapeček může být postižený, od odeznění anestezie po šití šilené bolesti spodku, sednout na zadek jsem si nemohla 14 dní, seděla jsem na kruhu, musela jsem na chirurgii, jestli tam nemám zánět, nemohla jsem močit ani to druhé. V porodnici jsem z tohoto zážitku byla tak vyčerpaná, že jsem nemohla ani usnout, byla vedra, syna mi dali na starání hned ráno (po porodu jsem na pokoj přijela ve 3 ráno), kojení se nerozjelo, až doma od začátku příkrmy a po 4,5 měsících neustáleho odsávání mléka ve dne v noci jsem to vzdala. Syn do roka uplakaný, vždy a všude a dodnes je strašně citlivý, ale za to nemusí porod. Tak snad mě někdo pochopí proč císařský řez bude pro mě teď lepší. Prostě já normální porod nedám ani kdybych chtěla, mám takový blok, že jsem na psychiatra 🙂a závidím těm, kteří o porodu dokáží vykládat jako o hezkém zážitku ☹

laisobel
27. zář 2016

@mazlicka ahoj narazila jsem na diskuzi... Neodsuzuju strach z porodu, ale resila bych to nejakymi jinymi cestami nez cisarem. Boli rozhodne vic a dele a je pak komplikovana pece o dite a jsou velka rizika komplikaci... Myslim ze s pomoci psychologa a treba dobre PA a aromaterapie a homeopatie bys porod zvladla...
Neznam nikoho kdo by si chvalil cisar jako mene bolestivy......
Ostatni prispevky jsem necetla takse omlouvam. Toto muj nazor a nejen ma zkušenost.
Ja po neplanovanem akutnim cisari mela problemy a bolesti jeste nekolik měsíců a to pri sexu i kdyz jsem malou neporodila, zatimco holky i site po porodu jsou za sestinedeli v poradku... A siti neni vzdy nutné!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru