Císařský řez na vlastní žádost. Jde to?

mazlicka
2. čer 2009

Ahoj holky 🙂 sice jeste zadny mimco necekam, ale uz ted mam hroznej strach z prirozenyho porodu..nebojim se toho, ze budu mit silny kontrakce nekolik hodin..jediny ceho se neuveritelne bojim, je to ze budu nastrihnuta a cela zasita...to jak sem tady cetla, jak vetsinu z vas sily bez umrtveni, tak to si nedokazu absolutne predstavit!!! potom se hodne dlouho neposadit, mit problemy se sexem, protoze boli hraz atd...ja vim, ze se to da vydrzet, kdyz vidite to krasny maly miminko, ale proste ja to mam v sobe totalne zablokovany... ☹
Proto chci mit cisarsky rez. Vim, ze hojeni potom taky neni snadne, ale radsi teda aby me bolelo bricho nez tam dole...
Asi me ted hodne maminek co si to ted cte nechape a krouti hlavou, ale ja sem tak silene citliva a mam strasne nizky prah bolesti, ze nejaky siti po porodu a nasledna bolest potom je pro me aboslutne nepredstavitelna ☹ ☹ ☹

wsmoulinkaa
5. čer 2009

proč je celková anest větší problém než epi.....myslíte jako vše co se děje potom....až je po všem?? jako to kojení není možné a to že je vám špatně...každá totiž píše něco jiného a mám v tom guláš 😀

petka80
5. čer 2009

ahoj, jen nakukuju, nečetla jsem vše, jen bych chtěla říct, že porod (přirozený) byl pro mě tím nejhezčím zážitkem, že by mi bylo líto, kdybych musela rodit císařem..... No možná jsem měla štěstí, nejde to zevšeobecnit.... Nástřih jsem měla, šití bylo opravdu neříjemné, ale to už mi bylo jedno, dalo se to přežít a nijak zvlášť to později nebolelo, po měsíci už jsem o nějakém šití nevěděla....

Ale co chci říct, existují způsoby, jak se nástřihu vyhnout - napadá mě masáž hráze a taky epi-no. Takže já osobně bych spíš zkusila tuto cestu než císaře..... 😉

klaruska1
5. čer 2009

wsmoulinkaa, já měla obojí jak epidurál, tak nakonec i celkovou anest.Epidurálek jsem si nechala píchnout, protože už to bylo nad moje síly,ale nakonec se malému ven stejně nechtělo, takže volili císaře a celkovku, po narkoze jsem měla problémy, bylo mi zle a píchali mi utišující léky, takže jsem nemohla Matýska kojit, nechala mě na JIP a malého mi jen přinesli ukázat,ani druhý den když mě dali na normální pokoj mi ho tam nenechali, pořád jsem byla oblbá lékama, takže kojení nepřicházelo v úvahu a tak začali malého krmit Nutrilonem, když už jsem byla OK, tak se malému ode mne najěk nechtělo pít a taky se mi ztrácelo mlíčko-nakonec jsme se ale přece ,, rozkojili,, a kojíme dodnes a to je Matýskovi přes 9 měsíců 🙂

hupcza
5. čer 2009

na křížové bolesti jsou výborné reflexní masáže
rodila jsme 30 hodin, takže jsem se opravdu s nimi mohla dostatečně seznámit ...ale vždy jen na pár minut ..jakmile začaly, začali jsme i masáž a byly pryč ..nač postupovat takový zbatečný zákrok, když to jde i jinak

jinak -o mém šití - jeden steh (ony ty masáže hráze, pití maliníku atd. se oplatiy) jsem ani nevnímala
jako jasně, že vícstehů může víc bolet ...ale já si v té euforii ani nevšimla, že začal ani že skončil 😀

luciusek
5. čer 2009

wsmoulinkaa:doktoři doporučují radši spinal,protože mají na vytažení miminka víc času.Asi 8 minut.Za to u celkové anes.mají jen minuty 2.Já se na to ptala v porodnici přímo anesteziologa. 😉 Já rodila císařem před dvěma měsíci.Byla jsem naprosto spokojená.4 den po porodu jsem šla domů.Ani jsem nevěděla,že jsem rodila a že mám nějakou jizvu.Fakt super. 😉

luciusek
5. čer 2009

Jo a když je celková,tak ti může být špatně,můžeš zvracet a jsou po ní strašné bolesti hlavy.

wsmoulinkaa
5. čer 2009

hmmm tak to jsem zvědavá jak to še bude probíhat!! diky za info-ven to musí tak nebo jinak!! K zubaři se člověk taky bojí a můžete ho odvolat, ale toto nejde 😀 pa

luciusek
5. čer 2009

JJ,ven to musí.Když to šlo donitř,tak to musí i ven. 😀 😀

pitka
5. čer 2009

Ahoj wsmoulinkaa neboj se ničeho ja si myslím že nektere baby to tak hrozne přehánej že až určite sou baby ktere nemaj moc heske vzpomínky ale to jsou baby i ktere rodili prirodzene ja jsem rodila CR a v celkove anestezii a vubec nic mi nebylo malí se narodil v 11 hod a večír v 18hod jsem už kojila a neměla sem žádne problémi nic mě nebolelo a mléka jsem měla tolik že bych ho mohla prodávat nemyslím si že zavisi jakou anestezii ti daji ale hodne záleži na tobě jak se popasuje tvůj organizmus a tak každý to mame jinak takže neposlouchej nikoho až to příde tak sama uvidíš jake to bylo a budeš moct porovnat nejhorší je se postavit a pak je to všetko na tobě ale myslím že se to da zvládnout tak pa

wacinka
8. čer 2009

wsmoulinka: promiň že odpovídám až dnes já tu o víkendu nebyla.
Mně zemřel tatínek když mi byly 3 roky. Bohužel ještě před jeho smrtí mu u nás v nemocnici špinavou jehlou napíchli žloutenku a my pak byly celá rodina co týden na odběrech krve. Jenže moje paní doktorka, krev brát neuměla. Vždy to dopadlo tak, že nejprve do jedné ruky tam se neterefila, pak zase do druhé tam zase nic, tak se vrátila do té první tam šťárala jehlou... já si to do ndeška pamatuji v živých barvách.Měla jsem modráky přes celé ručičky a nemohla jsem s ními ani hýbat a to bylo týden co týden. MOje mamka si to do dnes vyčítá, že nezakročila, ale v té době postavit se lékaři, zas tak dobře nešlo. Ta dopktorka trpěla ještě ke všemu tím, že jí pod rukami zamřel pacient a tak byla hodně precizní. A vždy když jsme tam přišly, tak i když jsme šli jen na preventivku... tak mi hned brala krev. Pak jsem začala trpět na angíny a jezdili jsme na penicilionové injekce, další otřesný zážitek. Takhle se to stupňovalo celé dětství. Někteří lékaři a sestry mají pochopení jiní jsou arogantní.... já se za to stydím, ale bohužel s tím jde jen těžko něco dělat 😉

mourinkacb
10. čer 2009

Ahojky, císaře prý dělají v Praze v Medě, ale stojí asi 30 tisíc. Jinak já rodila plánovaným císařem a vůbec to nebylo tak hrozné, jak tady popisujete. Operace trvala cca 45 minut i s šitím, dělali mi ho ve spinále, sice se jim ho podařilo napíchnout na třetí pokus, ale pak už mě nic nebolelo a miminko mi hned po vyndání z bříška ukázali. Císaře mi dělali ráno v půl 9 a večer jsem si již došla sama do koupelny. Jasně, první dva dny mě břicho trochu bolelo, ale nic hrozného. Je třeba se co nejdříve začít pohybovat, chůzí se ta ztuhlost břicha rozchodí. Pátý den po porodu nás propustili domů a fungovala jsem naprosto normálně. Šestý den po porodu jsem sama jela autem na rodinný nákup 🙂 Jediný problém vidím v tom, že mléko se mi spustilo až třetí den. A jizva už skoro není vidět, je to jen malá asi 10 cm bílá čárka.

berryl
24. čer 2009

holky neznáte někoho kdo šel na plánovaný císař kvůli operace páteře? byla jsem v roce 12/1999 na operaci krční páteře, teď jsem v 6m a mám pěkné bolesti, začínám chodit na rehabilitace a jsem zvědavá jak to uchodím do konce těhu, prý bych měla jít na císaře a jsem z toho celkem v rozpacích, četla jsem všechny Vaše příspěvky a jestli přirozeně nebo CŘ? každé má své pro a proti

romana29
1. črc 2010

Já měla prvního díky KP, silné oční vadě a velkému plodu císaře - začala mi odtíkat plodová voda a během dvou hodin jsem byla na sále. Nic hrozného to není - a to říkám jako sralbotka největší!, měla jsem osobně velmi příjemnou atmosféru na sále, samé veselí, doktor super, malýho mi ukázali, pak mě zašily. První den dva bolesti jako při silné menstruaci + pocit táhnutí a pálení, když jsem vstávala. Třetí den jsem byla na normálním pokoji.
Teď budu rodit asi opět císařem - malá je větší, vadu očí mám pořád + jsem obézní, mám vyšší tlak a větší otoky, tak asi jo....Upřímně můžu říct, že jsem ráda, sobecky ano, nic mě nebude bolet, dítě vytáhne lékař, nehrozí mu tím pádem žádné porodní poranění jako při běžném porodu - z toho bych měla největší strach, aby se miminku něco nestalo, těch případů není málo :(.
Je fakt, že to mlíčko nevím....laktace mi začala později, už v porodnici jsme přikrmovali a pak jsme to stejně vzdali - malý se u prsu vztekal, takže jsem si mlíko radši odsávala a dávala mu ho časem lahví. Taky mám spíš menší bradavky a malý byl tahoun, netuším, jak to bude zvládat malá, ale i kdybych nekojila, svět se nezboří, můj tedy určitě ne, i když kojení je prima 🙂 , není nic krásnějšího, než mít u prsu miminko, které vás chytá ručičkou a pěkně sosá 😵

bocinka
1. črc 2010

@berryl ahoj, moje ségra jde na CS kvůli operaci páteře, měla těžkou skoliózu, má 14 šroubů a nějakou tyč... takže za tři týdny šupajdí v OC. Ale i přesto měla problémy, že jí to nechtěli udělat, tak nevím, jak s TEbou, když jsi operaci měla před 11ti lety a nebyla takového rozsahu.... ☹ to záleží na doktorovi....

bocinka
1. črc 2010

@mazlicka a k Tvému problému, když Tě budou šít, můžeš říct, že chceš umrtvit, problémy se sexem jsem neměla, spodek bolel, přece jen moje malá měla 4 kila, ale asi ne tak, jako jizva mé sousedky na pokoji, která byla CS a nemohla sedět, stát, kojit ani pomalu zvednout malou z postýlky... ☹ moje mamka byla jeden porod přirozeně a druhý CS a říkala, že už by do sebe říznout nenechala... každopádně pokud máš takový strach, tak psychiatr ti může indikovat CS... 😉 ale to ti zase musí doporučit tvoje gyndr....

romana29
2. črc 2010

Tak jsem to četla zpětně, ale některé holky píšete jak je císař šílený, jak se nedokáží postarat holky o dítě a jak je teda možné, že se musí (a samozřejmě to jde!) vstát a chodit hned druhý den, jak je možné, že třetí den jste už na normálním pokoji a máte dítě u sebe a staráte se o něj? 😉
A práh bolesti má každý někde jinde, takže někdo se cítí slabý a naříká, pro jiného je to jen trochu větší bolest, která se musí přežít, stejně jako vy jste musely přežít bolesti při klasickém porodu a taky pak nikde neříkáte, jak to šíleně bolelo a nemohly jste nic, přitom jste na tom byly xkrát hůř než my, které jsme kromě pooperační bolesti nic necítily 🙂
Naopak skoro všechny se shodujete, že přirozený porod je krásný a bolest za to stojí

maly_prcek
2. črc 2010

Měla jsem vyvolávaný porod (prozvracený, na kapačkách, na všelijakých monitorech, úlevové polohy se nějak aplikovat nedaly), skončil kleštěma, nástřih se roztrhl, takže jsem komplet zaštupovaná, 2 dny jsem skoro nevstala z postele, x týdnů jsem nemohla pořádně vylučovat, následky si ponesu celý život... Popravdě řečeno, myslím si, že CS by byla lepší, se všemi riziky a nevýhodami 😔

syraell
6. črc 2010

romana29
Naprosto tě chápu, že si klidnější, když půjdeš zase sekcí. Jenom ti nechci brát iluze o bezbolestnosti druhého císaře. Já jsem si tu druhou sekci teda pěkně vyžrala 😉 Mám pocit, že se to oproti té první hůř hojí. Ale někdo to má zase naopak, tak držím palce!

romana29
7. črc 2010

syraell díky, no uvidíme, právě si taky říkám, asi se řeže do stejné jizvy, že...Každopádně už se moc těším, až bude malá na světě 🙂

dominike
8. črc 2010

@mazlicka
Plně s tebou souhlasím, rodila jsem c.ř. akutně - miminko se začalo dusit. Musím říct že pokud nebudu mít zaručen druhý porod taky tak, tak druhé děťátko prostě mít nebudu. Bolest je po sekci první den naprosto šílená (fakt to bolí hrozně a neexistuje si ani lehce odkašlat nebo se vysmrkat) a hodně taky dost bolí cévka v močáku, ale za 3 dny jsem chodila a fungovala mnohem lépe naž maminy po nástřihu. Sex jsme provozovali necelé 3 týdny po porodu a vše bylo fajn. Se mnou na pokoji byla paní která musela dorodit přirozeně - tak dlouho blbci porodníci čekali až byla celá roztrhaná a miminko mělo neurologické potíže protože se zaseklo a mělo nedostatek kyslíku. V jizvě jsem měla pak zánět který jsem vyléčila antibiotiky ale přesto jsem chci další porod císařem.

lin18
8. črc 2010

Ahoj, taky přidám svou zkušenost. Já rodila skoro dvacet hodin...měla jsem fakt šílený bolesti v zádech, nevydržela jsem ležet na místě, takže každej monitor byl fakt utrpení. Za těch dvacet hodin se malý neposunul ani o kousek...diagnostikován nepostupující porod pro abnormální rotaci hlavičky kombinovaný s nadměrně velkým plodem. Když mi řekli, že mě vezou na císaře tak jsem byla fakt šťatsná...už jsem prostě neměla sílu...a to jsem poslední dvě hodiny jenom tlačila, skákali mi na břicho, doktor ruku snad celou dobu ve mně....no hrůza. Po císaři samozřejmě bolesti jako po operaci....ale ve srovnání s porodními zvládnutelné. Samozřejmě bolelo chození a zdvíhání se z postele, kašlání, kýchání....ale prostě v normě.
Mně teda víc vadilo, že jsem malýho viděla až asi po hodině...a to jsem se na něj jen podívala a zase ho odnesli...v té chvíli jsem prostě nebyla schopná být s ním.
Takže příští volba by byla těžká...císař je dle mého lepší pro ženu....i přes bolesti, které trvaly snad měsíc po porodu...nemluvě o tom, když se malému podařilo mě kopnout do břicha. Ale ještě dnes je mi zle při představě jak tam byl syn dva dny sám...právě přišel na svět byl zmatenej, vynervovanej a oni ho tam nechali ležet v lehátku a nemohl cítit lidské teplo a můj hlas. Nepřiložili mi ho k prsu, takže byl problém i s kojením. A taky jsme pak k sobě déle hledali vztah...myslím, že když je matka s dítětem hned od porodu pořád tak se mateřský city rozvinou rychleji.

emicka09
8. črc 2010

čau děcka - já měla taky císaře, i když ne na svoji žádost, kvůli KP a hrozně jsem ho nechtěla 😔 řvala jsem furt jak želva, kamarádkám na rameni, mamce do telefonu, manželovi kažej den několikrát 😅 teď se tomu směju, protože to byla NAPROSTÁ pohoda..ale teda k mojí pohodě přispělo víc faktorů..můj gynekolog, který mi dělal císaře, manžel na sále, kterej mě (skoro) celou dobu rozptyloval - skoro píšu proto, že když vyndali Emmi, tak po chvíli jí tam byla zima a museli odejít..ale byla jsem ráda, že ji celou dobu, než jsem dorazila já, držel v náručí on a nebyla strčená někde kdoví kde a kdoví s kým..v porodnici bylo jak v hotelu, na pokoji jsem byla sama, manžel mohl kdykoli zůstat (za poplatek - směšných 16 eur na noc) přes noc s náma 🙂 k prsu mi ji dali, až mě došili, problémy s kojením žádné, kojila jsem 10 měsíců. Emmi byla na pokoji se mnou, od prvního dne. bolesti samozřejmě byly, i když asi nijak velké, protože sestřičky se divily, že nechci paralen. nechala jsem si jen 2x dát jen čípek na noc. a to nejsem žádná hrdinka, která z principu odmítá léky, prostě mi ta bolest nepřišla nijak hrozná, možná první den, ale pak se to dalo 🙂

syraell
9. črc 2010

emicka09
Kde jsi prosimte rodila? Ze byl manzel s tebou na sale a ten zbytek ni jak z jinyho sveta🙂 To asi enbylo v Čechác, nebo ju? 😉

emicka09
9. črc 2010

@syraell - v Lucembursku.a byl to naopak doktor, kterej přemlouval manžela, aby tam byl 🙂 já vás tam potřebuju - říkal 🙂

syraell
9. črc 2010

emicka09
Tiše závidim 😉

lendam
11. črc 2010

ahoj, ja rodila cs v Neratovicich a naprosta pohoda, spinal napichli bez problemu, mimi bylo za 5min venku neomackane a ani neplakal, siti 40min a jizva nadherna. Druhy den sprcha a fungovala jsem. Laktace po 5 dnech. Nyni 25dnu po porodu bricho zahojene.

xkacatkox
11. črc 2010

já měla též porod v SC, ve spinále, bo náš hošíček byl KP, a velký plod, a musím říci, že neprostá pohoda, už o půlnoci jsme chodila jak čamrda, nic mě nebolelo, a nekolábala jsme je jak maminky po nástřihu, sezení a vstávání naprosto v pohodě,7den jsem už jezdila venku s kočárkem,pro mě to byla opravdu pohodička, měla jsem z toho strach, připravovala se na nejhorší, a fakt pohoda, pokud by si někdo myslel, že jsme šla na jisto, na SC, tak to ne, čekali jsme do 40tt, jenže náš hošíček ven nechtěl, pěkně nabral a s mojí výškou a jeho proporcema mi indikovali SC pokud bude další dítko, nezlobila bych se za SC 🙂

mes
19. črc 2010

Omlouvám se, že jsem nečetla úplně celou diskuzi jen chci napsat reakci na její první stanu..
Co se týče bolestivosti císaře a po císaři..tak si myslím, že je to hooodně individuální - stejně jako porod..Já třeba měla porodní bolesti tak šílené a srašné, že už NIKDY rodit normálně nechci a nebudu i kdybych měla zaplatit 100 tisíc..a to jsem po ničem jiném než po přirozeném porodu netoužila a šíleně jsem se na něj těšila (bohužel jsem se po skoro dvaceti hodinách kontrakcí po dvou minutách až po půl minutě..šesti hodinách na oxitocinu neotevřela ani na centimentr).

Po císaři mě břicho bolelo 2 dny,ale ta bolest se vůůůůůbec nedala srovnat s tím co jsem prožila..to byl jen čajíček a pak konec..a hlavně na tu bolest po císaři dostanete kapičky a injekce..takže pohoda..už druhý den večer a třetí den jsem byla schopna se plně a suprově starat o malého..jizvu mám nádhernou..dole jsem netknutá...nemám problémy s únikem moči jako kamarádka, ani s hemeroidy jako druhá ani s nástřihem a bolestí při sexu jako třetí...Prostě si nemůžu stěžovat, ale třeba mou známou bolelo břicho po císaři ještě dva měsíce..ale ona ho měla plánovaného..nezažila si porodní bolesti. Mně už teď přijde všechno jako pohodička..i kdyby mi uřízli ruku..tak to už asi nebude bolet víc 😀

mes
19. črc 2010

a ještě..vztah k malému mám mega silný od pvrní vteřiny co jsem ho viděla..na to císař neměl vůbec vliv (to je také hodně individuální)..kdybych ho dorodila normálně nebyla bych vůbec schopná se o něj starat, byla jsem ráda, že to byl císař a odnesli mi ho a já se mohla vyspat..kojení se nastartovalo sice o 2 dny později ale kojím stále a plně 😉

blueapple
28. črc 2010

ahoj holky,
jak už jsem psala v jiném tématu, žijeme v době moderní medicíny, je demokracie hlasuju pro to, aby maminky - rodičky měly právo volby. Stanovila bych nějakou rozumnou hranici, např. 5 hodin kontrakcí a pak bych byla pro, aby lékaři rodičce navrhli pokračovat přirozeně nebo císařským řezem. Názory některých doktorů a PA, že "žena má rodit v bolestech" jsou stupidní a pravěké...v zahraničí (např. UK) je císař na přání úplně standardní a normální záležitostí.

Pokud jsou indikace k císaři (velikost plodu, PPKP,úzká pánev, oční vady, silná cukrovka a další...) je to jasné, císař je jediná volba. ¨

Myslím si, že přirozený vaginální porod je nejlepší. Ale bez komplikací a v rozumné době - ne, aby trval např 10, 20 hodin, aby maminka byla vyšťavená, bez dalších sil a pak to stejně řízli....kde to jsme ?

Ať existuje možnost volby !!! Na porod máme rády vzpomínat a ne se na něj snažit co nejdřív zapomenout. Myslím tím na bolesti...na ten malý uzlíček nikdy nezapomeneme, samosebou !!!
V dnešní době by to přece mělo jít ! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru