Císařský řez nabo tlačit. Co je lepší?

fanfulinekkudisek
30. črc 2006

cisarsky rez nabo tlacit?co je lepsi?

dludli
30. črc 2006

je to je zajimave tema 🙂 akorat se me jeste netyka ☹ myslim si ze kdyz neni indikace na cisar, ze je pro mamku i detatko lepsi prirozeny porod

1gaga1
31. črc 2006

mozna ti pomuze kliknout v pravem hornim rohu na modrykonik.cz:-)

mandarinka
31. črc 2006

No určitě pokud nejsou komplikace je lepší normální porod, už kvůli hojení a délce pobytu v nemocnici...

bera
31. črc 2006

já bych se taky přikláněla k normální cestě než k císaři ...

marinka
31. črc 2006

Já sice ještě těhu nejsem, ale vím, že jednou budu muset na císař, protože mám srdeční vadu a příliš úzkou pánev, takže bych se při porodu hodně natrápila. Ale musím říct, že mě to docela mrzí, i když dne může být maminka vzhůru i při císaři a zažije ten okamžik, kdy jí mimi položí na prsa. Ale stejně to podle mě není ono a nejraději bych si to prožila se vším všudy..

majkyz
31. črc 2006

Co vím, tak hojení po císařském řezu je mnohem bolestivější a obtěžující než po normálním porodu. A zdá se mi to zbytečné v případě, že není nutný. Nejsem sice těhotná, ale porodu se děsím hodně dopředu, ale stejně bych se přikláněla k přirozenému porodu s tatínkem a se vším co k tomu patří (může být tatínek u císaře??? to teď váhám, jestli jo nebo ne). Veř, že alespoň co vím z nemocnice, je lepší ji opustit co nejdřív, znáš to....... ☹

marinka
31. črc 2006

Ano, tatínek už běžně bývá u císaře..

majkyz
31. črc 2006

Já jsem si to myslela 😉 Každopádně se moc těším, až dodělám školu a budeme mít trochu zázemí na miminko.... Kdo to plánujete teď, přeju moc štěstí a myslím, že je potřeba si to pořádně užít! A doufám, že nemáte v okolí takový škodiče, co pořád tvrdí, že děti kazí život... ale já jim ukážu!

gedren
31. črc 2006

Ja myslim, ze takovehle uvahy jsou zbytecne, protoze o cisare si rict nemuzete, jde to jenom na zaklade lekarske indikace. Mozna za uplatek, ale kazdopadne povazuje se za daleko rizikovejsi (pro zivot maminy i ditete) nez prirozeny porod, proto nemuze byt jen tak na prani.

Je lepsi nic neplanovat, protoze pak se clovek akorat trapi, ze to nevyslo, jak chtel. Maminy, co tlacily, si stezujou, ze je to bolelo a ze jsou potrhany, maminy, co je rezali, si zase stezujou, ze si to neuzily a ze selhaly...proste porod neni zadna sranda a budme rady, kdyz to vyjde tak, abychom z toho vysly co nejlip my i miminko 🙂.

pupca
31. črc 2006

císař jsem si zažila, syn se narodil po šíleném období bolesti. Jednoho dne v úterý v noci mi začaly porodní bolesti a v sobotu ráno ( naštěstí ten samí týden ) se doktoři smilovali a udělali mi císaře. Můžu Vám říci, že to byloé pro mě vysvobození, byla tam taková praštěná sestřička a ta razila heslo, jen ji nechte at se vyvzteká, tím si můsí projít každá. Nejhorší na tom bylo, že mi ty 3 dny nedali najíst a pořádně ani napít, co kdyby to nakonec jen dopadlo. Od té doby jsem si řekla, že pokud ještě někdy rodit, tak jedině císařem, myslím, že v dnešní době je už dávno za námi to abych musela 3 dny trpět jak pes. Měla jsem velké stěstí, že to malý přežil.
Ale rozhodně to neberte. že nás chci děsit, jan s chutí do toho

kacabacka
31. črc 2006

A co injekci proti bolesti do míchy? Nebo jak se to dělá?

frufrunka
31. črc 2006

Holky, přítel je pediatr a o porodech toho tedy ví víc než dost - u porodů tráví spoustu času. A věc se má asi tak: Pro maminku je prý nejlepší klasický porod, hezky tlačit (nelíp za podpory partnera) a pokud to není nutné, ani nenastříhávat. (někde nastříhávají automaticky, ale prý je pak prasečina, jak to šijou - jen tak něco chytnou a sešijou, že se za mě bude prát, aby mě nenastříhávali, pokud to nebude vyloženě nutné). Pokud to musí být císař, tak pak se dá umrtvit do páteře - epidurál. Tam si to ale chce dopředu zjistit (od kamarádek apod.), kdo v té nemocnici ho doopravdy UMÍ. Není to jen tak, kolikrát to nějaký doktor píchá až napotřetí a ještě blbě - maminku říznou do břicha, ona zařve a pak jí stejně dají celkovou narkózu, aby to mohli dokončit. To je ta nejhorší varianta. Ta nejlepší je, že pan doktor vysvětlí, co se bude dít, maminku položí na bok, napoprvé jí napíchne, pak jí mravenčí nohy a pak se hezky v klidu vyndá miminko, které položí na prsa a maminka si ho užije. Takže tohle je fakt čistě o lidech... Obecně tedy: Tlačit bez nastřižení, případně nastříhávat až když je to potřeba, ne preventivně. A pokud císaře, tak si dopředu zjistit, kdo fakt umí epidurál a na tom doktorovi trvat! Samozřejmě tohle jsou jen takové obecné rady, jiný lékař může říci něco jiného a určitě záleží na přání maminky. Hodně jich prý chce císaře kvůli tomu, že se bojí, že se jim porodem vytáhne pochva a už nebudou pro partnera tak uspokojivé jako dříve. Ale nevím nevím, tenhle přístup se mi ani trochu nezamlouvá, naopak, podle mě by partner měl být na svojí "maminu" pyšný, ne? Tak ať se všem daří a ať máte na porody jen ty nejlepší vzpomínky! 🙂 Nás to čeká taky až za dlouho... Ale už se těším! Papa a krásný den!

marselina
31. črc 2006

ahoj,já jsem rodila normálně a můžu říct,že to bylo v pohodě.bolesti byly,to je jasný,ale syn se narodil během hodinky a co se týká mě nemuseli mi provádět ani nástřih ani žádné šití,bylo to tak bodře připravené,až jsem to nečekala.Měla jsem jít na císařský řez,protože náš syn si seděl na bobku jako králíček a ne a ne se otočit,asi pět dnů před plánovaným termínem se nám brouček otočil a narodil se až 3dny po termínu,máme krásné už skoro 11.měsíční nedělňátko.

georgine
31. črc 2006

nemá smysl si stím zatězovat mozek... Jak to má přijít, tak se to stane.. Rodila jsem normální cestou. asi 12 hodin, maličký se otočil nosánkem k mému břichu, a tak se nemohl dostat ani tam ani ven. Pomáhali mi všichni jak mohli, jedni za spodu a další od bříška, a po 2 zatlačení a za pomoci obávaných kleští, byl můj brouček na světe, jen mel otok na hlavičce, ale byla jsem rád, že to nakonec takhle dopadlo. Na pokoji jsem byla i s rodičkama, které rodily císařem, ale řeknu vám, že bych císaře kdyby to šlo nechtěla, už kvůli šití, a jizvě, a celkově se to delé hojí, nemůžeš si lehnout, ani vztávat. A pak jedes po 14 dneh vytahovat stehy. Ale znovu se vracím k tomu, že co se má stá stane se.. tomu nezabráníš a když se podívaš do postýlky vedle tebe všechna bolest je rázem pryč...

kveta
31. črc 2006

Cisársky rez je veľmi dobrý pre dieťa. Hlavička dieťaťa je pomerne citlivá a tak sa pri prirodzenom pôrode môže veľmi stlačiť a dochádza k poškodeniu mozgu. Väčšina detí s obrnou je tak postihnutá vďaka poškodeniu mozgu pri pôrode, veľká časť mentálnych retardácií detto... Takže napriek komplikáciam pre matku, ja by som zvolila cisarák.

Pupca, tú Tvoju sestričku by som si dodatočne vyhľadala...

hata
31. črc 2006

kveto-nemohu souhlasit,četla jsem toho dost o této tématice a všude se zhodují s naprostým opakem,negativa jsou ohledně plic dítěte alergií a celkového ps.vývoje,je to pro mimi nepřirozené a šok,má menší obranischopnost,protože se setká s bakteriemi později,než mimi,které je potká při samém porodu v těle matky atd..

womann
31. črc 2006

kveta-to je blbost.Normalni porod je ta nejprirozenejsi vec na svete.Samozrejme kdyz to jinak nejde,tak zaplatpambu,ze mame cisare...

aktaka
31. črc 2006

Kveta, k tomu poškození mozku může dojít, ale hlavně při použití kleští, z přirozeného porodu je po procento případů minimální.

katwind
31. črc 2006

Květa - musím se přidat k ostatním, není přirozenější věc než je normální porod. Můj lékař říká, že naopak stres, který dítě zažívá při přirozeném porodu, je pro něj dobrý, je to základ do života, je to pro něj zdravé se probojovat porodními cestami. vytahání pochvy - mnoho žen po porodu tvrdí, že jejich sexuální život po porodu je mnohem kvalitnější než předtím, takže toto bych taky jako argument nebrala. Císařský řez je dnes na mnohem lepší úrovni než dřív, troufám si říci, že jizev ani hojení není tak hrozné jako to bývalo. Není ovšem nad přirozenost. Bolest - porod bolí, ale pokud je žena zdravá a připravená, tak to zvládne (naše mamky to taky zvládly, moje třikrát a říká, že to nic nebylo 😀 😉 )
Takže porodu se nebát a mít důvěru v sama sebe. Když s eněco zkomplikuje, i císař je dnes snad již kvalitní, takže vzhůru do plození 😵 😉

kveta
31. črc 2006

Dievčatá, nič v zlom, ale treba čítať aj odbornú literatúru, nie len články česko-slovenských /kresťanských/ lekárov.

Pôrod človeka, narozdiel od pôrodov ostatných cicavcov, je vďaka neprirodzenej polohe pôrodného kanála veľmi rizikový. Ženy v oblastiach bez pôrodníkov majú 20-25-percentnú úmrtnosť, rozumej každá žena má v živote 20 až 25-percentnú šancu, že umrie pri niektorom /spravidla poslednom 😀 / pôrode. Ostatné primáty úmrtnosť matiek pri pôrode prakticky nepoznajú. Naše prababičky by o tom vedeli rozprávať viac.

Čo sa týka stresu pri prirodzenom vs. cisárskom pôrode: psychologické výskumy ukázali, že deti z cisarákov sú pokojnejšie, sebavedomejšie, s menšou pravdepodobnosťou výskytu neurózy a menej citlivé na bolesť. Zriedkavejšie trpia poruchami učenia a s menšou pravdepodobnosťou sa u nich vyvinie sado-maso orientácia.

Hata, preboha s akými baktériami sa podľa Teba stretne to dieťa neskôr pri cisaráku ako pri prirodzenom pôrode a prečo si myslíš, že neskôr, keď pri cisaráku dochádza ku kontaktu s prostredím rýchlejšie.

A k tomu šoku z cisaráku sa mi nechce ani vyjadrovať - radšej si pozri čosi o šetrnom pôrode a potom mi príď sem znovu povedať o tom, že cisarák je pre dieťa šokom narozdiel od prirodzeného pôrodu - to je už totiž doslova blud.

katwind
31. črc 2006

Květo, také nic ve zlém 😉 Ale vypadá to, že odbornou literaturu nečteš spíše Ty... Nevím, jak u vás na Slovensku, ale tady opravdu nevychází téměř žádné popuilární křesťanské články, ČR je velmi ateistická země🙂
Žena je savec a stejně jako je jí přirozené kopulování (zezadu), je jí přirozený porod, a to v podřepu (ne bobku). Doteď bylo běžné, že žena rodila na stole v leže, což je opravdu nepřirozené, ale dnes již porodnice nabízejí možnosti volby polohy při porodu (teda většina porodnic). To již přirozené je.
Říkat, že operace (a tou císař je) je přirozenější než normální fyziologický stav (porod), je trošku mimo mísu. Mnoho žen musí podstoupit císaře ze zdravotních důvodů, což je správně a přeji jim mnoho zdraví, ale volba porodu není, když je žena zdravá, je samozřejmý přirzený porod. Jsem o tom opravdu přesvědčená a neznám ve svém okolí nikoho (ani laika ani odborníka), který by tvrdil něco jiného...

herminka
31. črc 2006

Nečetla jsem celou diskusi, ale myslím, že císař je operace jako každá jiná a pokud těhotenství i porod probíhají fyziologicky a nevyskytnou se nějaké komplikace, je lepší přirozenost 😉

kveta
31. črc 2006

Katwind, pôrody inak ako na chrbáte na Slovensku robí minimum nemocníc. Mnohé to deklarujú, ale v skutočnosti nerobia. Preto toľko sloveniek rodí v zahraničí /napr. v Brne/. V tomto je české pôrodníctvo ďaleko pred slovenským. U nás máme napr. aj štátnu pôrodnicu v jednom z najväčších miest, kde sa nedávajú žiadne prostriedky na tlmenie bolesti, lebo primár hlása, že žena má rodiť v bolestiach... Takže prirodzený pôrod v Čechách /a zrejme kdekoľvek inde/ a na Slovensku sú dve diametrálne odlišné veci. Len na ilustráciu: poznám prípad, kde nútili rodiť na chrbte aj ženu s obrátenou maternicou /včas diagnostikovanú/.Jednoducho na Slovensku je skostnatené pôrodníctvo.
K tomu, že žena je savec: áno, ale príroda nepočítala s tým, že sa postavíme na zadné a zhorší sa tým priechodnosť pôrodných ciest. Preto ostatné savce rodia ľahšie ako homo sapiens a nepoznajú perinatálnu úmrtnosť rodičiek.

Netvrdila som, že cisarák je prirodzenejší než normálny pôrod. Tvrdila som, že je bezpečnejší pre dieťa.

Hata, ospravedlňujem sa Ti za tón predchádzajúceho príspevku /v telke práve hovoril Ficko, tak som bola rozčúlená/. Prepáč.

marinka
31. črc 2006

Souhlasím ve všem s katwid, přirozená poloha pro porod je skutečně v podřepu, rodit na zádech se začalo proto, že je to pohodlnější pro lékaři, nikoli však pro matku, pro kterou je takto porod nesrovnatelně náročnější. Čím dál více porodnic se už snaží matce porod co nejvíce usnadnit a umožňuje jí si vybrat, v jaké poloze chce rodit, pokud jsou na to uzpůsobeni. Nevím, jak je to na Slovensku, tam je to možná ještě trochu pozadu, ale několik mých kamarádek bez problému rodilo jiným než klasickým způsobem..

vivian
31. črc 2006

U nás si rodička nemůže vybrat, jestli bude rodit nebo jestli půjde na císaře... Císařský řez je velká OPERACE (se všemi komplikacemi, které u takových operací bývají), k níž se přistupuje jen z vážných důvodů (obvykle pokud by porod vaginální cestou ohrozil dítě nebo matku na životě), ne na přání rodičky. I když kdo ví, možná bys našla doktora, který se nechá podplatit a dítě ti vyoperuje... 😒

loafer
31. črc 2006

Holky ahoj. S tim cisařským řezem. Pokud žena na císaři strategicky trvá- bojí se bolestí, že to nezvládne a tak-, pak je lepsi, pokud je ji udelan. Je to proto, že taková žena to má už v hlavě, špatně rodí, je psychicky labilní a od toho se pak odvíjí celý porod...Jako problémy s dítětem a všechno. Jak už tady bylo ale řečeno, císařský řez je vlastně zásah do organismu, jde o velkou operaci, která s sebou může přiněst řadu komplikací. Taky doba rekonvalescence je delší atd...Spontánní porod není taky žádná sranda, záleží na psychice maminky, na podpře tatínka, na spolupráci atd. Je jasný, že to bolí, ale když už se rozhodneme, že chceme mít dítě, tak s tím musíme počítat. A ten nesmysl, že císař je lepší než spontánní porod...to nevím v čem se to teda píše...Ale rodit spodem je přirozené, stres pro dítě, který vede ale k mnohem rychlejsí adaptaci na nový svět, u dětí po císaři je to mnohem pomalejší, o tom by mohly povídat maminky, které se marně pokoušjí rozkojit atd...

loafer
31. črc 2006

Jo, a rodit na zádech se začalo proto, zě Ludvík XVI byl úchyl a chtel se dívat na své rodící milenky- od něj taky vznikla ona známá gynekologická ,,koza,,. Ale dnešní moderní porodnictví nabízí mnoho alternativních poloh...od klasicky, přes vanu po stoličku.... 🙂

hata
31. črc 2006

loafer-stručné-přesné 😉 ,samozřejmě že poloha na zádech není nejlepší-vím o čem mluvím...rodila jsem sice pouze třikrát,ale jednou ve dřepu,potom na zádech s epiduralem a nakonec přirozeným porodem.Měla jsem velký strach a před 3porodem,jsem chtěla za každou cenu císaře,proto jsem se snažila o tom dozvědět co nejvíc a polovičku těhotenství jsem pročítala vše možné Kveto.Nejlepší porod byl ale ten třetí přirozený.
Mimi se má narodit do ticha,přítmí,,měl by dotepat pupečník a co nejdřív by mělo následovat přiložení k prsu.Císařský řez je krajní možnost,ale i tak,plno dětí z mého okolí se narodilo císařem a jsou zdravé a k světu.

bajunka
1. srp 2006

Ještě k tomu císaři, taky by jste si měli uvědomit, že po císaři už nebude děloha nikdy tak průžná a odolná jako předtím a to vede ke komplikacím, při dalším těhotenství a následně porodu. Klidně může při těhotenství nebo porodu prasknout v jizvě po císaři.

leilanni
1. srp 2006

holky, já i brácha jsme se narodili císařem a jsem normální 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru