Císařský řez nabo tlačit. Co je lepší?

fanfulinekkudisek
30. črc 2006

cisarsky rez nabo tlacit?co je lepsi?

pupca
1. srp 2006

mám pocit, že zbytečně císařským řezem děsíte všechny budoucí matky. Cisařský řez je normální zákrok, díky němu já vděčím za život svého syna. Myslím, že on je 100% normální a v pořádku a já taky. Jizva byla zahojena za 3 měsíce a mám stejně ploché břžíško jako předtím. Už druhý den po císaři jsem chodila a běžně se starala. A navíc od normálního porodu jsem v pohodě seděla. Do sexuálního světa po šestinedělí byl vstup úžasný. Nechte to osudu co Vás čeká, ale neděste se toho, co má být to bude. A děloha, myslím, že je tam kde má být a vypadá tak jak má

silda
1. srp 2006

Já osobně jsem člověk propagující klasický porod, nebo alternativní, ale přirozený.Císař jen v nutnosti ohrožení.U normálního porodu se osvědčilo, že čím míň zásahů personálu tak tím míň patologií.Jde hlavně o zdraví rodičky a miminka i když císař se pro někoho zdá být pohodlný.

trissie
1. srp 2006

pupca: já myslím, že to celé bylo o tom, že tu někdo propagoval, že porod dělohou není pro ženu jakožto zástupce homo sapiens sapiens přirozený a že nejlepší je za všech okolností císař.

Což asi se shodneme, že není, ale nikdo tu nezpochybňuje je to operace používaná k záchraně života a zdraví maminek i miminek tam, kde je to potřeba, a že doktoři většinou poznají, kdy to potřeba je, a proto je lepší to nechat na nich...

a mimochodem, kamarádka byla na císaři v březnu (při normálním porodu by kvůli začínajícímu rozštěpu rohovky oslepla, takže díky bohu za tuhle možnost), ale bohužel je jedna z těch, co na císaře špatně reagují - zánět dělohy fakt dost špatných rozměrů (doteď není úplně v pořádku), a podle doktorů se to bude opakovat při každém dalším porodu (přičemž přirozený porod není možný)... takže jejich holčička asi zůstane jedináček. Ale fakt kdyby nemohla rodit císařem, tak nemají dítě vůbec...

womann
1. srp 2006

Souhlasim s klasickym porodem-jak uz jsem psala..K tem alternativnim poloham pri porodu-rodila jsem klasicky a byla jsem rada,ze jsem se mohla poradne zaprit rukama a ze mi asistentka pomohla tlakem na brisko-mimi bylo velke-4300g-a sama v podrepu bych to fakt nezvladla...Ale kazdy to ma jinak...

pupca
1. srp 2006

tak jsem ráda, že nejsem zcela ojedinělý případ. Já si císaře taky nevybrala v ankete a vím, že další bude zase císař ale mám šmudlíka zdravého a skvělého a to je nejdůležitější 😀

bajunka
1. srp 2006

Já teď nehaním císaře, když to jiným způsobem nejde a zachrání to dítěti a matce život, nebo aspoň jednomu z nich. Jen říkám, že u dalšího těhotenství je to rizikovější, u nás v rodině těď tak přišli o miminko, první těhotenství muselo být zakončeno císařem a druhé bylo 9 měsícu v pohodě a pak na konci praskla ěloha a miminko se dostalo do břišní dutiny a hodinuý po vyjmutí zemřelo, naštěstí matka přežila. Myslím si,že je blbost dělat císař jen kvuli strachu z bolesti, či z estetických důvodů.Rozhodně chci přirozený porod, jen pokud to nepůjde jinak tak ten císař.

aktaka
1. srp 2006

Holky, já nechápu, proč to tu řešíte. V ČR není možné rodit císařem na požádání (tedy pokud nepočítám uplacení doktora), takže je to stejně neovlivnitelné.

mmmk
2. srp 2006

Taky se priklanim k prirozenemu porodu. Ted jsem videla tady v Nemecku v televizi dokument, kde pokazde ukazuji treba rodice v prubehu tehotenstvi, porod a treba za mesic po porodu. A tam prave maminka rikala, ze chce rodit (jako Victoria Beckham) cisarem. A doktor rikal, ze nejde na plastickou operaci, ale privede na svet dite. Tak ona jen pokorne kyvla. A pak uz bez pritomnosti maminky rikal, ze tyhle napady maji od celebrit 😎

georgine
2. srp 2006

příkláním se k názoru mmmk, nevím kdo vymyslel toto téma, podle mě se na to nedá s určitostí odpovědět, kdyby na to byl návod jak zpříjmnit porod pro matku i dítě tak se určitě takhle rodí.. Vychutnejte si přirozenost, pokud možno.

mobina
2. srp 2006

Také souhlasím s mmmk. Nic není zadarmo, takže pokud nejsou komplikace, rozhodně přirozenou cestou.

winnie
2. srp 2006

Přirozený porod je většinou lepší pro matku i dítě. Samozřejmě jsou situace, kdy se gynekolog v zájmu matky, dítěte nebo obou musí rozhodnout pro císařský řez, ale není to nic hezkého a jednoduchého. Ještě že v ČR není sekce na žádost matky. Existují i tzv.sdružené indikace, kdy se může přihlédnout i k prosbě matky, ale to záleží na okolnostech porodu a na gynekologovi.

fanfulinekkudisek
autor
2. srp 2006

ja jsem vymyslela toto tema a co ma byt? patm se a od toho jste tady vy , jsme zvedava na vase nazory . Ja jsem v zahranici a cisarsky rez je mozny na pozadani. Tedy se ptam co je asi tak lepsi . 🙂

mmmk
2. srp 2006

Cisarem rodi v CR celebrity, vsude to rozhlasuji a pak si maminy mysli, ze je to normalne na pozadani jako treba injekce do stehna nebo do zadku 😵 Celebritky maji vsude znamy nebo jim to doktori udelaji, aby se damam nahodou nevytahla panev a ony nebyly uz kralovnami vecirku a aby se ti doktori zviditelnili 😀

ambret
9. srp 2006

Myslím si, že pokud to není nezbytně nutné, je lepší porod normální cestou. Taky jsem trpěla tři dny v bolestech při prvním porodu, jak psala jedna pisatelka, ale nezanevřela jsem. Také jsem si říkala, už nikdy nebudu rodit a ejhle. Druhý porod už byl lepší a třetí byl úplně supr, byl nejlehčí a tyky u něj byl můj partner.

hata
9. srp 2006

ambre-to jsem ráda,že nejsem sama,kdo má tři ratolesti 😉 už jsem si připadla trochu jako exot 😀

zuzovi
10. srp 2006

Ahoj, já se rozhodně přikláním k přirozenému porodu, moc se na to těším, ač jsem ještě nikdy nerodila, ale ten pocit, že je se mnou manžel a budu moc vidět miminko, ten se asi nedá ničím nahradit, takže když to jde, tak bych určitě rodila bez císaře.

ambret
14. srp 2006

Hata, proč jako exot? Na mě tedy sice kolikrát koukají a myslí si, že jsem si je někde půjčila. Je mi 26 a nejstarší dcerce je 7let a mě 26 a ještě ke všemu vypadám na 22let(prý :o) ). Prostřední jsou 4 a nejmladší 2roky. Když se s někým bavím, myslí si, že jsou to snad mí sourozenci. A jak velké máš ty dětičky?

marlenka23
28. srp 2006

Mám dvě děti. Porod byl vždy celkem rychlý. Po prvním porodu jsem přísahala, že druhé rodit už nechci. nakonec jsem stejně rodila normálně. pokud nemáš nějaké problémy, nebo není mimi ve špatné poloze na porod, určitě doporučuji klasickou cestu 🙂

Je v tom sice bolest(která se dá přežít - mluvím za sebe) ale já bych do císaře nešla.Souhlasím s bajunkou, že děloha pak už není tak pružná a také jsem viděla a ležela s maminkami, které byly po císaři a mnohem pomaleji se dávaly do kupy. Zatímco já třetí den běhala, oni se jen tak ploužily, bylo jim špatně a upřímně vzato - když bych se nemusela nechat řezat - nešla bych na to ani za nic.
Ale to je jen můj názor.

tereke
28. srp 2006

Chtěla bych se přidat k zastáncům přirozeného porodu 🙂 Ač to tak nevypadá, ale císařský řez (SC) není banální operace na požádání. Je třeba si uvědomit, že během SC se mamince a tím pádem i dítěti dodává spousta cizích látek (anestetik atd.), které pro něho nemusejí být bezpečné. Pokud budete mít možnost shlédnout SC třeba i na videu, rozmyslíte si to, není to tak jednoduché jak se to zdá.
A ještě k nástřihu, já bych ho volila, raději jizvička, než být roztžená až ke konečníku a mít poporodní inkontinenci ☹

caira
29. srp 2006

Ahoj vespolek, sice nemam jeste nic odrozeno a ani jeste necekame..ale k tomu porodu ja nevim nevim...Ziji v UK, takze bych si mohla vybrat jaky porod chci..ale rozhodne v tom nemam jasno, co je lepsi nebo ne, znam pripady, ktere nedopadly dobre v obou pripadech, takze je tezke rict, ktery porod je bezpecnejsi..Ja se bolesti bojim jako cert krize,takze naprosto urcite budu trvat na epiduralu a rajskem plynu nebo tak neco..Ale hadam, ze pro to jak budu rodit bych se rozhodla az podle toho, jake rizika by v tom byla pro dite, kazda budouci matka urcite udela to, co je pro dite nejlepsi..takze kdyby mi nakonec bylo receno, ze pro dite je nejlepsi kdyz budu rodit treba s nohama za krkem 😀 tak to rozhodne udelam. 😀

mynona5
6. led 2007

Nechapu proc vznikla tahle diskuze... a take nechapu proc tak odsuzujete cisarsky rez. Ja bych byla naopak pro svobodnou volbu - jestli si preje byt nejaka zena rozrezana, tak je to jen jeji vec a ostatnim do toho nic neni. Nevim proc by si to mela kazda vytrpet KDYZ NEMUSI a kdyz to jde i jinak. Ja rikam: "proc ne!" A takove nazory doktoru ze porod neni plasticka operace.... 😀 to sice neni, ale on jako muz to asi nemuze chapat, jeho nic takoveho nikdy neceka!! CISAR ma sice i nejaka negativa ale TEKE SVE VYHODY! napriklad jako jsem nedavno cetla clanek tykajici se CR: sexualni zivot se vrati drive do starych koleji, mensi riziko pozdejsi inkontinence apod. Takze proc se trapit na porodnim sale? po CR to sice take boli, ale asi ne tak jako samotny prirozeny porod. Jen jen smutne ze si zena nemuze zvolit jakou cestou chce ona sama porodit ☹ Snad je u nas demokracie, ve Velke Britanii je to zcela prirozene.

kristi
6. led 2007

hm, je to dost k zamysleni. holt u nas si jeste vybrat nemuzeme, coz je skoda...ja bych do toho cisare klidne sla, ale musela by ta jizvicka byt opravdu neviditelna, protoze chodime na nudy a nikam bych ji neschovala 😀

romana27
6. led 2007

Já osobně bych brala, kdybych mohla mít císaře. Jak kvůli bolesti ( pořád si možná i naivně myslím, že je horší bolest na přirození, než když tě bolí břicho ), pak taky sobecky právě kvůli možnosti pozdějších problémů s inkontinencí a v sexuální oblasti.
Uvidíme, jak to bude. Mám devět dioptrií a když oční lékařka uzná, že by mi mohla např. prasknout sítnice 😢 , tak mi dá doporučení.

Jinak ale úplně nejraději bych rodila v nějaké prima jakoby domácí porodnici ( normální pokoj, hudba, klid a v případě nouze převoz na pokoj vedle, kde by bylo vše potřebné ), ale to asi nehrozí...

kristi
6. led 2007

romano a proc?? staci se jen probrat porodnicema a urcite takovou najdes

romana27
6. led 2007

Nevím, ale jet třeba hodinu někam, to asi neklapne. Navíc to pak stejně může být překotný porod nebo tak a než bych dojela, tak bych mohla zrovna porodit sama 😀 Jsem smířená s kroměřížskou porodnicí 🙂

luciez
8. led 2007

Ahojky, já jsem měla císař, bylo to celkem v pohodě, musela jsem preeklampsie nebo jak se to jmenuje. Měla jsem epidurál, takže jsem malou mohla hned pochovat. Ale to hojení bylo pomalý, ale taky to šlo vydržet, sice ty po normál porodu už byly doma a já jsem tvrdla v nemocnici, to byla smůla, ale když je císař potřeba, tak to tak musí být. Teď se bojím u druhého mimča, jaký bude porod, císaři bych se nebránila, ale pokud nebudou problémy, tak proč?

renataku
10. led 2007

ahojte holky, tak čísař doporučuji pouze při akutním stavu, což znamená když je opravdu nutný a nejde jinak...sama jsem se týden svíjela v porodních bolestech a dva dny dokonce po 2 minutách a neotvírala jsem se,ani milimetr, tak jsem musela na císař a jelikož jsem měla na vybranou a nechtěla jsem si nechat ujít narození a první vteřiny s mým vytouženým miminkem, tak jsem si nechala píchnout pouze spinální anestezii, takže jsem byla pouze umrtvená od pasu dolů a viděla i slyšela křičet našeho drobečka, bylo to krásné a nezapomenutelné...ale ty bolesti potom...také nezapomenutelné...injekce na tišení bolesti nezabírali...a každý pohyb byl pro mě těch pět dní po císaři bolestivý a nevěřila jsem, že mi bude ještě někdy dobře...ale už mám 8.měsíců po porodu a jsem fit...takže moje rada zní, pokud to jde, tak se snažte přirozeně... 😉

balala
13. led 2007

No já se celé těhotenství chystala na normální porod,chodila na cvičení,...trénovala dýchání a můj porod nakonec dopadl císařem z porodu nemám tak špatné zkušenosti,měla jsem epidulár(z kterého jsem měla vždycky velkou hrůzů) a byloto fajn,že jsem hned malého mohla vidět,ale ty 3 dny po císaři nic moc,ale naštěstí jsme to rychle zapoměla. Hlavně,že je maléj zdravej a o.k.

4a
13. led 2007

renataku,
dávám ti zapravdu. Já musela mít císaře, epidurál mi nešel napíchnout. Paní doktorka to zkoušela 8x. Nepříjemný byly jen první dva vpichy 🙂 , ostatní jsem už moc necítila. Tak jsem měla celkovou narkózu. Ale potom..... říkala jsem sestře jak si můžou celebrity dobrovolně vybrat císaře, ukrutně bolel každý pohyb. Sestra se mě ptá, rodila jste normálně? Tak nic neříkejte. Sednout, lehnout, vstát, jít. Peklo!!!! A smát se. Byla tam jedna sestra srandistka, na jednu stranu strašně fajn, ale na druhou stranu jsem ji proklínala, protože jsem se musela smát a to byla strašná bolest. Co ale bylo fajn, že sám doktor mi řekl ať si beru čípky proti bolesti, protože proč by to mělo bolet, když nemusí. Ale každý den to bylo lepší a lepší.

Na druhou stranu máme v rodině docenta gynekologie. Sám je zastáncem císaře, protože je to pro maminku i mimi menší riziko komplikace, a je to rychlé. Jeho žena, taky gyndařka, když rodila, tak byli domluvený, že kdyby cokoli ukazovalo na problém, tak ji hned říznou. Porodila během hodiny pod kontrolou a jen nenávidí doktorku co ji šila, že prý se jí pomstila za to, že jí vyfoukla jejího současného partnera. Protože ji sešila blbě. Ale jsou na v Bratislavě, a tam je to s císařem trošku komplikovanější.

Stěžujete si slovenské maminky na přístup v nemocnicích, ale pokud nebudete hlasitě volat a stěžovat si i přímo na místě a hned, nic se tam nezmění. Zájem o změnu u doktorů není, mají pocit, že jsou nedocenění a s úplatky už to tam není tak růžové, protože po doktorech dost jedou a nasazují agenty. Takže tak.

adamek
26. led 2007

NO NEČETLA SEM VŠECHNO ALE ZA SEBE ZE SVÉ ZKUŠENOSTI VÁM MŮŽU ŘÍCT ŽE POROD PŘIROZENOU CESTOU JE LEPŠÍ..PRVNÍ DÍTĚ SEM RODILA PŘED 6 LETY TRVAL 14 HODIN NECHALA SEM SI PÍCHNOUT EPIDURÁL A BYLO TO O NĚCO LÍP SNESITELNĚJŠÍ.DRUHÝ POROD MÁM ZA SEBOU 7 MĚSÍCŮ A AČKOLI TO MĚL BÝT POROD PŘIROZENÝ NAKONEC TO BYL CÍSAŘSKÝ ŘEZ.PO 5 HODINÁCH SEM SI NECHALA PÍCHNOUT EPIDURÁL STÍM ŽE MI TO ZASE POMŮŽE ALE PANÍ DOCHTORKA SE JAK SI NETREFILA A TAK SEM ZAČALA NECÍTIT NOHY STAHY NEMOHLA SEM DYCHAT DO TOHO SEM ZVRACELA A BĚHEM 2 MINUT SEM BYLA NA SÁLE NO NAPOSLEDNÍ CHVÍLI...NO NIC PŘÍJEMNÉHO JEŠTĚ ŽE TAM BYL SEMNOU MŮJ CHLAP.NO PO NORMÁLNÍM PORODU MŮŽETE CHODIT AŽ NA TO SEZENÍ A MODŘINY ALE PO CÍSAŘÁKU JE TO HNUS SKORO CELÝ TÝDEN SEM NEBYLA SCHOPNÁ VZÍT MALÉHO Z POSTÝLKY BYLA SEM RÁDA KDYŽ SEM DOŠLA DO SPRCHY NEBO NA ZÁCHOD MĚSÍC PO SEM JEŠTĚ NEBYLA MOC POUŽITELNÁ
NO TAKŽE CÍSAŘ JE PROMĚ ROZHODNĚ HORŠÍ IKDYŽ JE TO TAKŘKA BEZ PRÁCE.. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru