Císařský řez nabo tlačit. Co je lepší?

fanfulinekkudisek
30. črc 2006

cisarsky rez nabo tlacit?co je lepsi?

rova
26. led 2007

Tak po jednom porodě nemám srovnání, ale jsem ráda, že jsem prožila přirozený porod..i když na můj vkus moc dlouhá první doba - přes 30hodin, ta druhá na prvorodičku prý dost rychle - pár minutek, takže se to tak nějak kompenzovalo a jsme rádi, za to jak to proběhlo! 😀

hraskovka
28. led 2007

Ahoj, musím vám napsat, císař - nebo klasika. Chtěla jsem do poslední chvilky normálně, ale před týdnem jsem se dozvěděla, respektive mi byl doporučen císař. Je to kvůli mé zdravotní vadě a navíc jsem 0 Rh negat, manžel pozitivní atd. Musím říct, že jsem to obrečela, nevím jak to sdělit manželovi, který se o mě celou tu dobu stará s veškerou péčí a láskou a k porodu se těší. Je to nae první miminko a moc u toho chtěl být. Snažím se zjistit, zda je možné aby tam byl aspoń v epidurálu (pokud se povede), ale vše je na rozhodnutí anesteziologa, protože se jedná o klasickou operaci a během té se na porodním (operačním) sále nemá zdržovat nikdo jiný než personál. U nás v Ústí nad Labem dokonce říkají, že pokud tam partnera nechají dají mu na tělo miminko namísto mamince a on se pak o něj postará (kromě kojení)se sestřičkou, umyje ho a odveze do inkubátoru (nevím, jestli v tomto nejsem naivní...). Tak nevím, budu to zjišťovat tento týden, ale věřte že kdyby to jen trochu šlo, byla bych ihned pro přirozenou cestu, neberu teď jizvy po císaři, komplikace se vstáváním atd., ale myslím, že každý by si měl aspoň trošičku "vytrpět", aby si pak všeho o to víc vážil a měl z toho takový lepší a zasloužený pocit.

dashak
28. led 2007

Hraskovka, jak kde. Mojeho manžela nepustili - to bylo na fakultce, měla jsem bez narkozy. Kamarádka rodila v městské, měla narkózu a manžel byl celou dobu u toho, dokonce ne u hlavy, ale normálně se díval, jak malou tahají z břicha.
Taky jsem byla z toho smutná, že nemůžu rodit normálně, ale ve finále to musíš hodit za hlavu, protože se jedná o zdraví miminka a to je důležitější než to jak si vydobylo cestu na svět. 🙂

lilourich
29. led 2007

Ahojky holky takže i když jsem měla rodit normálně, tak malej šel císařem a to bez jediný mojí bolesti. U doktora mi natočili graf a při tvrdnutí břicha mu dost klesl tep jen na 70, takže jsem jela na pozorování do porodnice, kde mi udělali zátěžový test, a při něm klesl i na 50 tepů. Takže začali všichni lítat a šla jsem na sál. Ty první tři dny po operaci jsou hnus, ale teď je to 10tý den už vůbec nevím že bych byla operovaná, prostě se cítím jako by nic, minimálně krvácím, protože mě dobře vyčistili a nemám žádný problémy typu hemeroidy, nástřih a tak. Navíc ta jizva je ještě pod tou se slepáku, takže nepujde vůbec vidět, a břicho už je skoro v normálu. I když to bylo nečekaný, jsem šťastná že to tak dopadlo. Takže kdybych si mohla dneska vybrat, tak bych šla na císaře místo na normální porod, někde se trápit 😉 ale protože se u nás vybrat nedá, tak je to asi spíš na náhodě.

dashak
29. led 2007

Lilourich, tak tos měla štěstí. Mně bolelo břicho tak 3 měsíce, navíc jsem manželovi skočila v posteli břichem na koleno, což bylo hooodně bolestivé a začla jsem zase slabě krvácet. A když jsem se v létě koupala v bazénu, tak z té studené vody mě rozbolelo břicho a začla jsem zase krvácet. Teď jsem pro změnu zase prochladla venku, takže děloha se stále ozývá. A jizvu mám pořád hrubou a fialovou a to jsem po porodu 10 měsíců.

kacabacka
29. led 2007

lilourich: a kde jsi rodila?

lilourich
29. led 2007

kacabacka v Kadani 🙂 dashak, tak to je teda něco. Mě taky přijde, že jsem se dostala pod nůž skvělýmu doktorovi, vlastně celýmu týmu. Můžu upřímně říct, že opravdu to břicho necítím ani při vstávání z postele, no prostě vůbec a jizva je už teď zvětloučká a vůbec není vystouplá. 😉

atelektaza
4. dub 2008

je nový přehledný článek o císařské řezu na http://www.jinyporod.cz/clanky/porod/cisarsky-rez

Zmínky o důvodech k císařskému řezu, komplikacích, problemech atd.. jsou tam přeložený i trochu výzkumy a postoje světových lékařských časopisů.

petule.h
4. dub 2008

já jsem měla císaře a byla jsem spokojená, po týdnu tě nebolí naprosto nic... 🙂

kalo
4. dub 2008

Já měla první císařem...hnus!!! Tak snad jestli budeme mít další dětátko/a/ a bude vše bez problémů, tak pevně doufám, že si ho vytlačím!!! 🙂 🙂 🙂

mobina
4. dub 2008

Souhlasím s Kalo. Pro mě to byl taky dost hroznej zážitek, takže tajně doufám, že jestli bude druhé mimi, půjde pipinkou a ne břichem 😉

dvojka
4. dub 2008

První dítě jsem měla taky nakonec císařem,byl to knus,kéž by druhé bylo spontálně(teda jestli někdy druhé bude) 🙂

dvojka
4. dub 2008

oprava-byl to hnus

mobina
4. dub 2008

No já hlavně měla ty ukázkový stavy, co popisujou v tom článku. Pocity selhání, odpor k dítěti.... ☹ Všechno se začalo uklidňovat až nějaký 4-5 den po porodu a naplno propuklo až doma 😒

dvojka
4. dub 2008

To já si hledala k malé cestičku daleko dýl,opravdu daleko dýl

mobina
4. dub 2008

Tak to můžu být ještě ráda, že to přišlo takhle brzy 😅

dvojka
4. dub 2008

to určiě ano..U nás to bylo hektický několik měsíců...

llucinka
4. dub 2008

já byla na císaře a u druhého chci jít znova. Jak tu někdo psal, nejsem nastřižená ani hemeroidy nic podobného. Po probuzení to sice byl děs běs, ale dneska už na to celkem i zapomenu a těším se z malého 😉

mikca
4. dub 2008

osobně sice nemůžu srovnávat..rodila jsem obě tlačením, ale byl jsem na pokoji s holkou co rodila řezem..a ta si teda skusila..kdežto já byla po dvou hodinách na nohou mohla jsem se jít vyčurat osprchovat..kdežto dotyčná ležela a byla odkázána na personál(jak mytí tak čůrání na misu)...
lucinka sice nejsi nastřižená ale máš šlic přes celé břichoo ne 😀 ..tek nevím jestli není lepší nekolika centimetrový nástřich nabo vůbec žádný než jsitá jizva.....a já teda pevně doufám že se císaře na přání nedělají 😝

dvojka
4. dub 2008

mikca-ta jizva je to nejmenší,ale císařák byl pro mě nejhorší zážitek,ale hlavně že malá byla naživu..

Už jsem slyšela že celebrity si císařáky planují-to já teda nevim,opravdu bych to chtěla podruhé zkusit spontálně 🙂

petule.h
4. dub 2008

císaře jsem měla a zase asi mít budu, ale musím říct, že jsem si zažila i porodní bolesti, no hrůza, asi bych to vydržela to je jasné, ale císař mi vyhovoval,vzbudila jsem se, nic moc jsem bolest necítila, až druhý den, když jsem musela vstát, ale to bolí (holt díra v břiše), začala jsem chodit hned, chtěla jsem to rozchodit a být ok, to je, ale o přístupu každé holky a po týdnu v porodnici jsem šla totálně v pohodě, po 4 dnech jsem chodila úplně stejně dobře a když jsem viděla ty holky jak chodí po normálních porodech a nosili si kruh, aby se mohli najíst aby si vůbec sedly moc sem jim to nezáviděla.jo fakt je, že když mi malého poprvé přinesly, také jsem k němu neměla takový vztah, ale během 2-3 dnů jsem věděla, že ho za nic na světě nedám.Vše má své.

dvojka
4. dub 2008

Petule-já rodila 18 hodin a skončilo to císařem-

petule.h
4. dub 2008

já byla ZASE od čtvrtka na vyvolávačkách a v sobotu ráno jsem musela na sál pač mi málem praskla děloha a neotvíírala jsem se, jinak jsem dostala hned cévku a druhý den když mě vezli z jipu jsem si jí nechala vyndat a šla se hned osprchovat, takže já to opravdu neměla nijak hrozný.určitě záleží na každém těle a mysli, jak se s tím vypořádá.Já právě pokud bych přenášela a neotevřela se, tak musím na císaře, má ztuhlost dělohy, jinak by to nešlo, ale opravdu jsem asi měla štěstí, že jsem s tím neměla žádný problém...Jinak si myslím, že na přání ho někomu určitě udělají...ale bude to asi jak píše nikca pro celebrity, ale myslím si proč né, je to každého věc.mě je to fuk jak budu rodit, ale pokud bych se otevřela, tak budu chtít určo epidural, pač jsem srababa 🙂

dvojka
4. dub 2008

Petule - a oni ho né v každé porodnici nabízí,mě ho odmítli dát.

Ale to sis taky musela zkusit aspon co se týká nervů,koukám že jsi znovu těhotná...Moc gratuluju,opravdu moc

petule.h
4. dub 2008

jojo, nervy to byli, já bych ho asi sama od sebe nechtěla.Uvidíme co přijde v červenci 🙂 ,no nechme se překvapit.To čekání je ale hrozné.Je to takové neřízené pravidlo, že kdo rodil císařem poprvé a měl trable, rodí většinou i druhé tak, takže uvidíme, mě je to fuk, hlavně že to bude zdravé...

dvojka
4. dub 2008

hmmm....to je pravda pravdoucí....Ale jestli ti hrozila ruptura dělohy,tak to doktorři radši nerisknou,i když pokud budeš pod stálým dohledem tak to klído píďo bude OK!!!

Držim palce....A hrozně ti závidim

petule.h
4. dub 2008

to dítě, nebo toho císaře 🙂

dvojka
4. dub 2008

😀 😀 😀

no miminko každopádně 😉

petule.h
4. dub 2008

tak to já jsem taky ráda, pač poprvé jsme čekali přes rok a teď to bylo do 2 měsíců.Holt tady nehrála roli psychika, tak už jen aby byl klučina zdráv 😵

dvojka
4. dub 2008

Určitě bude-bude to kluk jako buk...
My jsme Kristýnku splodili za 4 měsíce a to druhé na sebe zatim nechá čekat,ale pořád to jde zatim se snažíme půl roku...To neni žádná doba 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru