Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

timbouctou
21. led 2011

ahoj, já jsem při prvním mimču taky zadržovala dech když to nejvíc bolelo, ale při druhém to už nějak šlo líp. Bohužel se nesplnilo moje očekávání, že druhý porod si fakt užiju, budu za frajerku a bude to fajn. Hlavně jsem zakázala přítomnost muže, který o to tedy stejně moc už nestál 😀 ale při prvním porodu z toho byl celej zelenej, že nemůže nic dělat, nijak mi pomoct.
Tak jsem se tedy těšila, sanitku jsem volala až když byly kontra po 5 minutách, než jsme tam dojeli, od nás skoro hodinka tou vejtřaskou, tak po dvou. Plodovka odtekla pěkně na wc před prohlídkou, při prohlídce otevření na 5 prstů. Doktorka že prý za hodinku je na světě, jen malý klystýrek uděláme a frčíme na sál. No, za hodinku bylo jasné, že to tak rychlé a jednoduché nebude. Mimino se začalo schovávat při kontra až nahoru k bránici, tam to tak netlačilo, a mezi kontra, kdy jsem se potřebovala nadechnout, se tlačil ven. No chuťovka. Takže císař ve chvíli, kdy jste otevřený, máte příšerně namožený břišní svaly a mimino je dlouhý jak tejden před vejplatou, takže nejde ani dát epidural protže se neohnete, to je fakt maso.
V 9:17 byl na světě, a druhý den v 9:00 mě zvedli a hnali do sprchy a na šestinedělí. Několik hodin šílených bolestí mě přesvědčilo, že třetí dítě pro mě už opravdu není.
Ale pozor, mám několik kamarádek, které šly na plánovaného císaře z různých důvodů a ty svorně tvrdí, že to sice bolí, ale s čípkem proti bolesti se to dá v pohodě zvládnout.
Takže, pokud císaře, tak bez kontrakcí a s epiduralem, to je asi o 200 procent schůdnější.

mpavlinka
21. led 2011

@maly_prcek 😢 😢 chudáku... měla jsem stejný porod jako ty, jen naštěstí bez kleští ☹ , ale jinak taky ruptuta třetího stupně, šili mne pod narkozou hoďku a půl. Močení ve sprše, stolice utrpení nelidský. Sedla jsem si po dvou měsících. Dohromady jsem se dala po půl roce. Mám trvalý následky - poškození svalů pánevního dna. Co já bych dala bývala za císaře ☹

timbouctou
21. led 2011

@kaja73 přesně vím, jak ti bylo při tom napichování, mě píchli tu horní kanylu a tu spodní dělali taky asi 5krát než rozhodli, že to vzdaj. Ale při probuzení mě vlastně ani nic moc nebolelo, tekly mi do žil nějaký sajrajty proti bolesti, ale ten druhý den jsem si užila za celý život, fakt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru