Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

doriska
21. říj 2007

Sisstin, přesně, jak říkáš. A jak to máš domluvený ty? Koukám, že už to bude každou chvíli? Přirozeně s epidurálem? To je myslím dobrý kompromis. Já jsem takhle moc chtěla rodit před 13 lety, když jsem čekala dceru. Domluvila jsem si to přímo s anestezioložkou a rodila kvůli tomu v krajské nemocnici, která je od nás 80 kiláků daleko, protože u nás to ještě nikdo neuměl dělat. A hádej jak to dopadlo? - prostě mi ji nezavolali. Nejdřív, že prý je na epi příliš brzo, potom zas už bylo moc pozdě. Takže to bylo hodně přirozeně. Jediný, co mě píchli, byl oxytocin úplně nakonec, když už byla malá venku, prý aby se rychleji porodila placenta. Paradoxně dvě moje kamarádky, které tehdy o epidurálu ani nevěděly, k němu přišly, ani nevěděly jak. Prostě jim ho nabídli až na místě a říkaly, že to bylo úplně super, že vše šlo hladce a že na porod mají jen hezké vzpomínky. Tak ať to máš také tak a pak nám sem písni 😉

sisstin
21. říj 2007

doriska: no já to nemám domluvené nijak 😠 po termínu jsem nastoupila už do rizikové poradny do porodnice, kde budu rodit..je to tam jak na běžícím pásu, vlastně nevím vůbec nic, jen, že tam mám přijít zítra znova, že na porod se to ve čtvrtek nechystalo 😕 o porodu ani slovo...a pochybuju, že se mě někdo bude ptát, jak si to představuju 🙄 prostě přijdeš na příjem a někdo se tě ujme, kdo má zrovna službu 😕 ale jestli neporodim přirozeně, tak mě asi čeká vyvolávačka do pár dnů, protože už přenáším pět dní 😖 a taky se bojim toho, že mi řeknou, že je na epi moc brzo nebo moc pozdě..a nedaj mi ho 😠

doriska
21. říj 2007

Sisstin, tak se na ten epidurál zítra v nemocnici přeptej. To, že je to u vás jak na běžícím pásu, je spíš dobré znamení, to by mohl být epidurál kdykoliv = ve dne v noci. U nás je malá porodnice a epidurál je možný, jen když má daný anesteziolog službu. Takže musíš rodit pokud možno dopoledne ☹ , protože on většinou slouží dopolední, kdy se dělají plánované výkony. A to se málokomu podaří to takhle načasovat. Kdyby tě nějak odbyli, zkus se zastavit přímo u anesteziologů, ti mívají "hnízdo" na ARO, a normálně tam "drze" zazvoň a zkus se domluvit s některým z nich osobně. Anesteziologové mívají pro nás rodičky většinou větší pochopení než porodníci... Já myslím, že to za trochu úsilí stojí. Když nerazíš na šikovného anesteziologa, je potom takový porod super, a necítíš ani nástřih, ani následné šití. Tak ti držím palce, ať dobře pořídíš!!!

sisstin
21. říj 2007

doriska: no kamarádka tam rodila CR v pondělí, epi ji prostě nedokázali na píchnout..prej ani třem jiným holkám, tak šla do celkový..tak si moc velký iluze nedělám 😠

jeina1
21. říj 2007

Ahojte.Jejke nemysli si ze som to mala take ruzovucke.To si na strasne velkom omyle!!!!!!!!!!!!!!Bolo to horsie ako si dokazes predstavit a predsa sa sa priklanam k normalnemu porodu.Nie vsak za kazdu cenu!!Je to moj nazor a nie len "HLASKA".Myslim ze je to otazka celkoveho priebehu porodu a nie nestastnej nahody.Tak ako napisala Doriska.Ja som len napisala MOJ NAZOR!!! 😠 kazdy ma pravo v tejto rubrike napisat svoj Nazor.To ze tebe to neslo podla predstav a mala si proble s maternicou tak to ma mrzi.Mne sa druhy porod zacal uplne spontanne tak som asi mala Dr.poprosit aby ma rychlo zasil 😀 .Mala som ten porod velmi bolestivy a poviem ti tiez som mala na male no lekar bol mlady a ja som bola jeho prva mamina po CS a tak si to skusal na mne ake to je rodit po CS normale.Naozaj veeeeeeelmi prijemne. 😠 A predsa by som bola radsej ak by to bolo znovu normalne,no ako som uz povedala nie za kazdu cenu.

jejke
21. říj 2007

Ano verim Ti, ale ked tu napises ake je to dobre oproti cisaraku, vies ze takato informacia moze ovplyvnit ine mamicky ktore este nerodili? 😀 )
a veria vsetkym ake je super rodit normalne...
Kym som to sama TAKMER nezazila, tiez som takym nazorom verila... 😉
Nechcela som sa Ta dotknut, sorry 😖
Vsetko dobre prajem 😉

jeina1
21. říj 2007

😉 😝 😵

jejke
22. říj 2007

😉 😝 😀 Ale kludne som mohla napisat "TAKMER zomrela" 😵

grety
22. říj 2007

ja vam napisem svoj nazor - obdivujem vsetky zeny, ktore rodili normalne. cisarsky na poziadanie nie je oficialny, ale podotykam, ze kazda jedna z vas by si ho dokazala vybavit, len si treba vybrat porodnika a v tichosti sa s nim dohodnut. nezavisi to od ziadnej porodnice, ani zakonov.... len od lekara s ktorym sa dohodnete. cisarak je uzasna vec, dietatko je na svete za par minut, netrapi sa, zene je zle mozno prve 3 dni ale tu bolest popri dietatku ani neciti, a z minuty na minutu je to lepsie. som alergicka na nazory, ze zena si musi to svoje odtrpiet, inak nie je plnohodnotnou matkou, a podobne kidy ..... vsetky baby, ktore mate nizky prah bolesti, by mali rodit cisarskym, nemaju tak potom traumy cele tehotenstvo. ja som si tehotenstvo vobec neuzila, lebo som mala velky strach, a nakoniec som sa aj tak rozhodla pre cisarak. teraz uz viem, ze druhe tehotenstvo si naplno uzijem bez akehokolvek strachu a ukoncim ho opat cisarskym.

tinax
22. říj 2007

kedze budem musiet riesit dilemu ci cisarsky alebo normalny porod tak som si to tu trochu citala. Ale ako tak vidim tak nazory su 50:50. Asi je to ako so vsetkym, kazda to vnima individualne. Kedze som to necitala vsetko detailne chcela by som sa opytat ci tu nie je nejaka kocka co mala problemy s bedrovymi klbmi (alebo jednym) a riesila podobny problem. Rada by som pokecala o skusenostiach.
Sice nie za seba ale kamoska isla rodit normalne a az ked uz bola takmer na dne a tym ze jej mama robila v nemocnici jej nakoniec robili cisarsky, lebo mala velmi uzku panvu a malu nedokazala vytlacit. A teraz hovori ze nechce dalsie dieta lebo si nevie znovu predstavit tu traumu. Mozno ju to raz prejde ale je to hrozne ked ju nechali tak vytrapit a skoro prisla o malu. (mala ma teraz 20 mesiacov)

doriska
22. říj 2007

Jo, jo, Tinax, to je ta úplně nejhorší varianta - když máš nakonec 2 v 1. Moje známá čekala holčičku, váhový odhad byl 3,7 kg, ještě špatně otočená, ne snad přímo konec pánevní, ale nějak jinak ne zrovna ideálně. No a narazila na porodníka, co byl přesvědčený, že se to zvládne přirozeně. Ona škemrala o císařský řez, protože se bála komplikací, aby mimi bylo v pořádku. Ale přesvědčili ji, že to půjde, takže rodila den a noc, nakonec, když už byla úplně na dně a taky miminko toho mělo dost, se dočkala toho císaře, a aby toho nebylo málo, po operaci se jí zauzlily střeva a musela na další operaci. Měsíc ji nosili malou jen na kojení, než se dala trochu do kupy. Opravdu těžce zasloužené dítě.... A o dalším těhotenství, respektive porodu, nechce pochopitelně ani slyšet.

tinax
22. říj 2007

mne doktor tiez hovori ze mam cakat skor vacsie babo - okolo 4kg. Tak to uz mi zacina ozaj nahanat strach. No zajtra idem na dalsiu poradnu tak som zvedava co povie.

masulenka
22. říj 2007

Tinax-hlavně si nepřej dítě okolo 4kg rodit přírodní cestou! Takže jsem nakonec za císaře ráda-ale už ho raději nechci-jen kdyby mi zase vyvovlávali 3dny tak si ho i podplatím! 😝 nemáme to určitě děvčata na světě lehké,ale tam na hoře to máme zajištěný a každé naše malé bábetko je schůdeček do nebe -jak říká moje babička! 😉 🙂

terezkaaa
23. říj 2007

no, holky, moc tomu nevěřte, mně před porodem strašily,že má přes 3,h a malej se narodil 3kilovej 🙂

terezkaaa
23. říj 2007

pardon ne 3,h ale 3,5 🙂

masulenka
23. říj 2007

No mě řekli den před porodem že má okolo 3300g-3500g a měla 4kg 😕 takže záleží nooo

vesi
23. říj 2007

mne pri prvej odhadli skoro presne a pri druhej odhadovali 4kg a mala3,5 kg 🙂

kalo
23. říj 2007

No mě se sekli taky víc jak o půl kg..strašili, že je malá hrozně malinká, že má jen 2,10 a že proto musím na císaře co nejdřív, tak jsem šla o 2 týdny dřív. Malá měla 2,70!!! Takže úplně v pohodě. A to mi před tím dělali asi 3 přeměřování nějakým spešl ultrazvukem. Takže tomu fakt nevěřit...

certica
23. říj 2007

vesi, kto ti robil ten odhad pri saske?

vesi
23. říj 2007

pri saške Dr. drobný a teraz si spomínam, že asi aj pri Nikolke 😝 😀

certica
23. říj 2007

dik, takze janac to isti 😀

vesi
23. říj 2007

k janačovi som chodila do rizikovej poradne a bol super 😀 on mi pri oboch deťoch povedal, že to budú baby 😀

tinax
23. říj 2007

tak ja som bola dnes na poradni a Dr. stacil ten jeden papier od ortopeda. Hned mi dal papier do nemocnice, ze si mam ist dohodnut termin planovaneho cis. Akurat teraz zvazujem ci spinal alebo celkova narkoza. Nie je tu niekto mudry kto vie zhrnut najvacie vyhody/nevyhody oboch. Pytala som sa aj Dr. a on ze z jeho medicinskeho hladiska je to zajedno. Akurat tu u nas robia malo spinal tak uvazujem. Bola som pozriet aj NR, ale tam je cela budova rozbita, hromada prachu, hluk - no des. ☹

certica
23. říj 2007

tinax, spinal je lepsi hlavne pre dieta - nie je omamene narkozou a lekari maju aj preto relativne viac casu pocas vykonu operacie, ak si len umrtvena a nie uplne uspata

tinax
23. říj 2007

moze celkova narkoza ohrozit dieta alebo nejak poskodit - nejake trvale nasledky?

vesi
23. říj 2007

tinax, ja som mala prvé v celkovej narkoze, druhé v spináli a rozhodne ľutujem, že aj prvé nebolo v spináli. vidíš bábo okamžite ako ho vyberú, bolo to úžasné až mi tieklislzy dojatia, ľúbim obe svoje deti, ale z druhého pôrodu mám oveľa silnejší zážitok 🙂

terkaz
23. říj 2007

ahoj holky , ja jsem rodila normalne , taky jsem se hrozne bala, porod byl dlouhy( 21hod.) a desny ,ale kdyz mi po tom vsem dali Filipka na bricho , byl to ten nejkrasnejsi okamzik na svete. Nikdy bych neverila,ze to reknu,ale i po te hruze bych chtela rodit normalne a zazit to znova. i kdyz se bojim a nesnasim bolest. 😉

certica
23. říj 2007

tinax, to asi nie, len je po prichode na svet+nejaky cas babo take ospale, ale ono tie medikamenty samozrejme odzneju. niekedy treba trosku pomoct s prvotnym dychanim, ale to je myslim normalne. ved aj ty, ked sa zobudis z narkozy, citis sa omamena. teda ja som v narkoze nebola, ale...
vacsinou uplna narkoza sa vyuziva, ked treba akutne zasiahnut, rychlo a nie je cas na spinal alebo ak sa nedari zaviest ho, ale podla mna pri planovanom cisarskom sa vacsinou snazia v dnesnej dobe uprednostnit tu spinalku. zas zrejme zalezi od tej ktorej nemocnice.

tinax
23. říj 2007

vesi, dakujem. Ved prave pre ten zazitok ze by som mohla maleho vidiet hned ako sa narodi by som chcela spinal. Pride mi to divne ze jeden moment mam brucho a druhy ked sa preberiem uz je maly na svete a ani o tom neviem. Stale zvazujem, hlavne koli tomu ze tu vraj tie zakroky tak casto nerobia. vesi, ako si sa zotavovala po porodoch? Citila si rozdiel?

vesi
23. říj 2007

cítila, ale skôr by som povedala, že to bolo vekom 😝 točila sa mi hlava, ale to som mala aj pri druhom tehu, tak neviem. ináč v pohode, netreba myslieť na bolesť, len sa tešiť z bábätka 🙂 lekári so mnou žartovali ked ma otvárali a ked bola malá vonku a 3X mi ju ukázali, dali pohladkať aj pobozkať, tak sa ma potom pýtali či ma majú uspať kým to dokončia, tak som sa potom už dala 🙂 bolo to fajn. pri prvom mi dali na výber, ja som bola bojko, tak som sa dala uspať, teraz to ľutujem 😒 pri druhom ma nemohli uspať, tak som teraz rada 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru