Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

terezkaaa
29. zář 2007

Doriska:já jsem při tlačení ze sebe nedostala ani hlásku-prostě jsem jen vehementně tlačila 🙂 Ale při kontrakcích to byl jekot 🙂

doriska
29. zář 2007

No vidíš Terezko, já to měla naopak. A to mně kamarádky říkaly, že nejhorší je přečkat konec 1. doby porodní, těsně před tím, než tě přestěhují na sál a dovolí ti tlačit. Tak jsem šla na sál celkem s chutí a pak mě to fakt zaskočilo. Naštěstí to trvalo jen nějakých 20 minut.....

terezkaaa
29. zář 2007

kamarádce to právě udělali asi dost blbě-ta jizva už jí taky skoro není vidět, ale má kolem tý rány hroznou tu kůži

doriska
29. zář 2007

Já tipuju, že úplně nejlepší varianta je přirozeně s epidurálem. Ale to musíš mít štěstí zase na šikovného anesteziologa. Hlavně, když je pak miminko v pořádku. Já na jizvy kašlu, stejně nenosím nahatý pupík, je mi zima na ledviny. A taky mám od narození na krku rozsáhlý "oheň", prostě levá půlka krku červená, hrůza - tak jsem si už nějak tak zvykla. Tak ať ti mimi hezky roste. Koukám, třetí měsíc, to jsou ty miminka zrovna takový roztomilý....

terezkaaa
29. zář 2007

No jo, je to brouček 🙂
Jj, s epidurálem... mně epidurál vůbec nechtěli dát, i když jsem je o to žádala včas-to mi pěkně naštvali 😒 Pořád, že to vydržim.zajímalo by mě, co bych tam musela dělat, aby mi ho dali🙂

doriska
29. zář 2007

U mě to samý. Já rodila poprvé před 13 lety, to ještě nebyly mobily, tak se člověk musel spolehnout na to, že anesteziologa zavolají z pevné linky na oddělení. No a taky se na mě vykašlali. Nejdříve, že prý mě nejdřív musí vidět paní doktorka, pak zase bylo na epidurál už pozdě. Škoda, kamarádka říkala, že je to super. Prý máš pak na ten porod jen samé pěkné vzpomínky. A anestezioložka, se kterou jsem si ten epidurál domlouvala, říkala, že je to dobré i pro miminko. Rodička prý se při vlastním porodu lépe uvolní a pro mimi to není taková makačka prodrat se na svět.

terezkaaa
29. zář 2007

já jsem měla takovou starší porodní asistentku a měla jsem z toho pocit, že mi to prostě ulehčit ani moc nechtěla 😒

arabeska
29. zář 2007

tak aj ja som si odskusala aj to aj to a mozem teda porovnat a veru prirodzeny porod bol ovela lepsi a to som bola potom veru mocisko dotrhana ale celkovo som sa potom lepsie citila a aj som sa ryxlejsie zotavila,aj ked aj teraz som sa celkom ryxlo zotavila ale ten prirodzeny porod bol pre mna aj ovela krajsim a veru nezabudnutelnym zazitkom.

certica
29. zář 2007

ja sa nedokazem zbavit utkvelej predstavy, ze vzdy je lepsie a prijemnejsie znasat bolest z hojenia niekde na bruchu, nez v intimnych partiach. cize vyslovene ten stav po porode, samotny porod prirodzeny by som si zazit chcela, ale... tato dilema tu je. a predsa len, brucho neni az tak namahane 😅 😀

natalien
29. zář 2007

Já měla přirozený porod bez epiduralu a musím říct, že bych neměnila 😵 Je to i tím, že Nell byla za 5hod na světě po odtoku plod. vody. Určitě kdyby bylo mimi nebo mamka v ohrožení života (i poloha mimi dnem pánevním, dvojčátka, óbr mimi atd), tak bych určitě byla pro císaře.

kalo
1. říj 2007

Já musela rodit plánovaným cís.řezem a myslím si, že když ženská může rodit přirozeně, je to obrovský dar. Nebudu tu srovnávat všechna pro a proti v obou způsobech (bolí obojí a s tím se musí počítat 🙂 ) , ale kdybych měla na vybranou, ani na okamžik bych se nerozmýšlela a rodila normálně....

ivush
1. říj 2007

Ja som musela (nedobrovoľne) rodiť sekciou, mala som z toho des, veľmi som sa totiž tešila na spontánny, prirodzený pôrod, ale žiaľ nedalo sa...no musím povedať, že to zotavovanie po cisárskom u mňa vôbec nebolo také hrozné ako to mnohé ženy popísujú...rana ma takmer vôbec nebolela, za najhoršie považujem bolesti hlavy, ktoré prišli po spinálke, ale inak to nie je fakt nič také príííííšerné...detičky sa rodia v bolesti a ja som s tým išla na operačku, že príjemné to byť nemôže, ale určite to bude zvládnuteľné...
Takže - ak sa dá - určite rodiŤ spontánne, ale ak to zo zdrav. dôvodov nejde - hlavu hore, nie je to nič neprekonateľné.... 🙂 😉

ina.b
2. říj 2007

Ahojky. Pravděpodobně mě čeká taky císařský řez, tak jsem se chtěla zeptat, pokud na mě přijde porod dřív, než termín plánovaného císařského řezu, jestli je také možné jen lokální umrtvení. Ráda bych mimíska viděla mezi prvníma a nezaspala to 😅

arabeska
2. říj 2007

ina urcite je to mozne,ja som mala akutny cisarsky pocas porodu a xceli mi dat spinal,len men sa nedal pixnut.takze sa neboj je to mozne 😉

aruna
2. říj 2007

ahoj holky, hlásím se - možná - do klubu... mám prcka KP, doktor mu - nevím proč - moc šancí na otočení nedává, tak se začínám psychicky připravovat na císaře a vůbec se mi do toho nechce... mám pocit, že mimi by si mělo vybrat samo TP a "prodrat se na svět".... ☹ ale zas než akutní císař po komplikovaném pokusu o porod "přirozený", to asi rovnou naplánovat císaře no... ☹ ale vaše diskuse mne trochu uklidňuje... a jaké jsou vaše mimi? jsou jiné? a měly jste bez problémů mléko i po císaři? díky za info 😉

certica
2. říj 2007

aruna, tak ja som na cisarskom ocenila prave to, ze sa dieta nemuselo tymi porod.cestami prebijat, aj ked je to asi prirodzene a normalne, ale hlavne tam bola istota, ze sa mu po tej ceste nic nestane a potom je to neporovnatelne s babatkami, co idu prirodzene - krasna ruzova pokozka, hlavicka nie je otlacena a pod. no a len na doplnenie, moj krpec bol velmi dobre a kludne dieta, skoda ze len do roka 😀 ... teraz je to cert
tymto vobec nechcem povedat, ze je sekcia lepsia, ale ma urcite aj svoje vyhody, tak ako nevyhody 😉 . takze sa neboj, ked to tak ma byt, nech to tak je, nie je to naozaj nic hrozne

danu
2. říj 2007

ja som mala moju Ellu cely cas KP a mala som mat planovanycisarsky. Vzali ma na prijem a hned v ten den ma chytili kontrakcie na sale som povedala ze mam dieta KP a mam ist cisarskym tak volali anesteziologa a doktorov a vsetko v poho sa stihlo. Mala som spinalku bolesti hlavy ziadne.
Aruna babatka ine? To ako myslis nerozumiem, su take iste ako keby isli normalnou cestou cize ako keby si ho porodila normalne 🙂

certica
2. říj 2007

samoska ta pokozticka a plet sa aj u ostatnych babatiek po par dnoch vycisti, takze to je len taky okamzity poporodny efekt by som povedala

kalo
2. říj 2007

Aruna: s kojením po císaři to u mě bylo úplně v klidu, rozběhlo se to stejně rychle jako ženský, co ve stejný den rodily normálně. A kojím doteď. Malá byla krásňoučká -jak píše certica-nebyla vůbec červená ani pomačkaná. Jenom, jak jsem ležela 3dny na JIPce a neměla malou u sebe, tak pak se mi zdála taková nervozní a jakoby v křeči. (Jak tam chudinka byla někde u sester). Ale to se zanedlouho srovnalo a je to hrozně klidné a pohodové dítě 🙂

certica
2. říj 2007

ozaj s tym kojenim, u mna tiez bez problemov, rozbehlo sa to na 3.den, ale fest 😀 a dojcila som 8 mesiacov

certica
2. říj 2007

a este doplnim, ze do porodu sa mi ani kolostrum netvorilo

ina.b
2. říj 2007

Děkuji za informace. Docela jste mě uklidnily 😉 Mimčo je také stále KP a né a né se otočit 😠 Má na to už jen chvíli... Důležité je, že bude zdravé, i když chce ukázat světu zadnici 😀

ivush
2. říj 2007

ina.b nič si z toho nerob, pre dieťatko bude sekcia určite šetrnejšia než pôrod z polohy KP...takže to iste zvládneš, veď pre miminko všetko 😉

binki
3. říj 2007

je tady někdo, komu dělali císaře, protože mimi nesestoupilo do porodních cest?

aruna
3. říj 2007

ahoj holky, děkuji moc za info 😉
danu, jiné jsem myslela povahově... přeci jen, muset se prodrat na svět, to podle mne vliv na psychiku dítěte má... ale je to můj názor...

ivush
3. říj 2007

binki, mne robili sekciu, pretože malinký bol príliš vysoko...ja som to aj cítila, že má nožičky úplne hore a nevedel sa zosunúť nižšie...
Ale je to ok, pri sekcii to vôbec nevadí, bez problémov bábo vyberú... 😉

mirka21
3. říj 2007

no mne dnes doki oznámil že je malá stále otočená KP takže idú mi robiť sekciu nebola som z toho moc nadčená alečo už hlane nech je malinká ok ale pravdu povediac radšej by som rodila klasicky a preto v kútiku srdca ešte dúfam,ža by sa malinká mohla otočiť 😅

jejke
3. říj 2007

Ahoj babenky
pisete ze su vyhody a nevyhody sekcie, ja osobne vyhody nepoznam.
Teda pre mamku co sa hodiny trapi a nejde to prirodzene, je iste vyhodou
ZACHRANA v podobe CISARSKEHO aj pre dietatko ak je v ohrozeni zivota
VDAKA BOHU za cisarsky rez.
🙂 Deticky ktore sa narodili sekciou su ochudobnene o masaz oxytocinom ,teda ja som kontrakcie mala pred oboma sekciami, ale nikdy neprestanem lutovat ze to neslo normalne. 😔

Je to prirodzene ked je detska hlavicka postlacana, ked je dietatko zrele
neublizi mu to, prave naopak, dobre pre jeho svalstvo sije atd...

Verim ze s porodom suvisia aj problemy s imunitou deti, tie moje su prilis casto chore a aj imunolog mi to potvrdil,ze nie len stres a uzivanie liekov v tehotenstve,
ale aj sposob porodu moze narusit prirodzenu obranyschopnost organizmu babatka.
Ja som sa sice nedostala za prvu fazu porodnu, ale verim ze prirodzeny porod boli viac ako brucho po cisarskom...len mozno ta bolest rychlo pominie, kdezto stehy na bruchu sa hoja ovela dlhsie a psychika zien po cisarskom/podla seba sudim/je totalne podlomena,menejcennost a pocit ze nie som uplna zena, dlho mi trvalo kym som to po prvom cisaraku prekonala. 😝

dendisa
3. říj 2007

moje pocity byly a jsou vedlejší - dcera dostala šanci narodit se bez stresu a bez nejmenšího rizika.
Asi nejde srovnat nesrovnatelné, ale my si přece nemůžeme vybrat, jak budeme rodit, že? Takže je zbytečné posuzovat, co bolí více. A jestli si někdo myslí, že císař bolí méně, měl by si ho zažít. Nejde o bolest břicha či snad bolest jizvy, při císaři vám rozříznou dělohu, a jestli normální zavinování bolí, představte si zavinování dělohy sešité. Mě to bolelo tak, že mi čtyři dny sestra chodila dvakrát denně píchat do svalu analgetika, abych se zašla sama aspoň vychcat. První a druhý den na JIP snad ani nebudu popisovat, abych tady neděsila holky, co je sekce taky čeká. Sestry mi i na normálním pokoji dávaly vložky mezi nohy, tahaly mě do sprchy a moje osobní vítězství bylo, když jsem si tam dolezla sama a mohla se v sedě, skrčená a totálně vyčerpaná, umýt. Každý slez z postele byl pro mě utrpením a pokaždé, když mi vezli malou, jsem brečela, že nemám sílu si ji vzít do náručí. Děsila jsem se, když vlezla sestra s postýlkou do dveří, jestli ji vůbec zvládnu přebalit, a taky toho, jak to bude doma. Na přebalovák jsem si ji musela dávat tak, že jsem přivezla postýlku ke skříňce, jednou rukou se opírala o nábytek a druhou rukou děcko vytahovala za zavinovačku! Pořád ohnutá do pravého úhlu a skučící bolestí.
Rodila jsem jenom jednou a císařem, a podruhé tak budu rodit nejspíš taky. Ale moje dítě to přežije a narodí se snad opět s Apgar scóre 10-10-10 bez nutnosti resuscitace. Více nepotřebuju, protože se to dá vydržet. Já za tu možnost rodit císařem děkuju. Nezapomeňte, že bolest je taky relativní, každá máme ten práh jinde. Třeba jsem sračka.
Vyberte si, co je lepší. Asi to nejde, že?

lyzenka
3. říj 2007

tak ja som sa nejake tie hodinky trapila normalne s kontrakciami 😒 a potom nakoniec museli spravit sekciu....
A to som si cely zivot predstavovala, ze inak ako normalne nebudem rodit...chcela som klasicky, prirodzene....ale clovek mieni pan Boh meni... 🙂 - a urcite vie preco.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru