Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

irisiris
5. říj 2007

Ahojte, ja som dva tyzdne po druhom cisarskom a musim povedat, ze je to ovela lepsie ako po prvom! Najskor som chcela rodit normalne, ale potom som sa rozhodla pre planovany cisarsky (mali sme rozne komplikacie)a rodila som v spinale spolu s epiduralkou, ktoru mi nechala doktorka zavedenu este 2 dni a doplnala mi ju v pripade bolesti. Rano po porode som uz mohla v pohode chodit a na druhy den som uz skoro ani nevedela, ze mam rezane brucho. 🙂 Prvy raz ma celkom uspali, takze aj mimco som videla az po 6 hodinach, teraz som ju videla hned. Ak by som si mala vyberat, chcela by som mat oba porody prirodzene, ale ked to nejde, tak radsej so spinalom ako v celkovej anesteze 😉

jejke
6. říj 2007

Irisiris, blahozelaaaaaaaaaaam, takze dievcatko?
No vidis ako krasne Ti to vyslo, prajem vela zdravia babenku a Tebe skore zotavenie 😅

jejke
6. říj 2007

Dendisa?
neskomolila som Ti meno?ak ano prepac ☹ Nie nie si"sracka"
aj mne pichali injekcie od bolesti, okrem toho som mala aj tri krat denne antibiotika injekciou a este oxytocin na stahovanie maternice, ale moja sekcia bola "rozsiahlejsia" viac stehov kvoli dotrhaniu maternice,
tak sa sestricky zlutovane blizili k mojej posteli, a ja frajersky NIE!nepotrebujem, nedavajte mi od bolesti..
...aukajuc.. 😲 😲
😝 a tak som horsie znasala dopichany zadok na ktory som si nemohla lahnut ako dorezane brucho 😀 😢 ...hnus hnus pocit, ked som videla ako zeny po normalnom porode chodia tahavou chodzou...hmmmmmmmmm
Naozaj sa to neda porovnavat. 🤐

sloboda4
6. říj 2007

ahojte,
pridavam sa ku všetkym "trpitelkam". tiež som si odtrpela cisarak aj ked si myslim že tie bolesti sa fakt budu s nami vliect už stale...ale cooo, ved my ženy sme veeelmi statočne, nie...
tiež už začiname pomyšlať na dalsie babatenko, ale fakt mam z toho neskutocny strach...tolko žien hovori, že dalšie tehotenstvo po cisarskom je hrozne bolestive /že ako sa natahuje maternica, tak to velmi boli/ a tiež by som rada aspon jedno dieta odrodila normalne 😉 da sa to vobec po prvom cisarskom?

doriska
6. říj 2007

Ahoj Slobodo,
já jsem rodila první dcerku přirozeně a druhou císařským řezem a přestože ten přirozený porod byl velmi rychlý a nekomplikovaný (pouze 3 hodiny), dovoluju si tvrdit, že císař je lepší. Ani ten argument, že po císařském řezu ti trvá déle, než se dáš dohromady, u mě neplatil. Za dva týdny už jsem byla na 100% fit, kdežto po přirozeném porodu mě trápila jizva po nástřihu ještě snad půl roku potom, měla jsem bolestivé pocity při sexu a vážně jsem si myslela, že s orgasmy už je definitivně konec.... Nakonec se to spravilo, ale jak říkám, půl roku minimálně. Ta jizva na břiše po císaři se mi zahojila velmi rychle a teď po dvou letech už není skoro vůbec vidět. Jinak jsem teď opět těhotná, začínám osmý měsíc, a žádné neobvyklé bolesti během těhotenství způsobené roztahováním dělohy jsem teda nezaznamenala, a to už mám břicho jako balón. Po jednom císařském řezu se rodit přirozeně dá, pokud tedy pro něj nejsou nějaké trvalé důvody, třeba stav po úrazu pánve, velký počet dioptrií, těžké astma... Samozřejmě musí být mimi správně otočené a nemělo by mít víc než 4kg. Tak myslím, že by ti ten druhý porod mohl vyjít přirozeně, jak si přeješ.

terezkaaa
6. říj 2007

doriska:Připadá mi to trošku nešikovně řečeno,že "císař je lepší".To, že se jizva může hojit tak dlouho není vůbec pravidlo.Mě teda po pár dnech už nic nebolelo a při sexu taky v pohodě...Někdo si zase po císaři stěžuje kvůli jizvě na bříšku, jak to bolí a někoho zase ne...je to všechno individualní...záleží prostě na doktorovi, jak se s tím vypiplá a sobě samé-každé tělo se s tím popere taky jinak...

vavka33
6. říj 2007

Ja som chcela strasne druhy porod cisarskym rezom,pretoze ten prvy bol neskutocne dlhy a vycerpavajuci
Chcela som prist lahnut si a nic necitit,ziadne niekolko hodinove bolesti na nevydrzanie,len pocut plac babatka a vnimat strkotanie chir.nastrojov pri celom tom zakroku.Bola som ochotna si to aj zaplatit,aj neviem co,ale proste sa to nedalo.tak som s malou dusickou isla do porodnice a bala sa ze ten druhy porod bude taky hrozny ako prvy,ze snad mi urobia cisarsky.no nic take sa nestalo,cely moj prirodzeny porod trval 2hodiny plus este sitie,aj ked kontrakcie boli silnejsie -na nevydrzanie-slo to rychlo.este v ten den som sa dokazala ist sama umyt,chodila som,starala sa o malu.
Spolu so mnou,ako som dostala vyvolavacku prisla na vzdycharen spolubyvajuca z izby,zacali ju chystat na cisarsky,ja som medzitym zacala mat bolesti,ju potom odviezli na saly,zachvilu som utekala na sal aj ja,zaplakala jej Natalka a o pat minut po nej moja Lea.
Ta baba sa z postele nedokzala zdvihnut este tri dni po porode,mala obrovsku/pre mna /jazvu na bruchu pozopinanu zeleznymi spojmi a bola ubolena a uvzdychana,stale tabletkach a liekoch na spanie.Dcerku nedokazala ani udrzat v naruci na kojenie,nemohla sa ist prejst,len pomalicky so sestrickou,mala cievku a "jedla "vyzivu z infuziek
Ja som bola ubolena tiez,ale mobilna a stastna,ze som nakoniec nemala ziadny cisarsky rez,lebo som videla ako ona trpi.Teda mne sa to tak javilo.
Ta baba stale vravela na tej vdycharni,ze ako to mozem vydrzat take bolesti,ze ci to tak naozaj boli,no a ked sme boli po porode a videla ako som oproti nej "v pohode"povedala,ze fakt radsej mohla odtrpiet tie kontrakcie.
Tym som chcela vlastne povedat,ze je tazke povedat,ktory porod je lepsi,to by asi jedna zena musela prezit oba a aj tak by sa to nedalo porovnat,lebo kazdy porod je iny.
A asi to treba nechat na lekarov a nevyberat si silou mocou cisarsky,ja som toho priklad,kto ma tu zazil na MK pred porodom,vie,ako som ten cisarak priserne chcela.teraz som rada,ze mi ho nechceli urobit.
Prajem vsetkym nastavajucim mamulkam lahke a pre nich tie spravne porody-ci uz cisarsky,alebo prirodzeny porod.

iza
6. říj 2007

ahoj holky,
tak já přidám svoji zkušenost s CR. Kvůli vysokému tlaku micvyvolávali porod(40tt, takto bylo tak akorát)...vyvolávali ho tři dny,dva dny ni a třetí den odešla zátka,praskla voda,ale já se vůbec neotvírala,kontrakce jsem měla po třech minutách..na porodním sálamudr rozhodl , že bude nejlepší jít na CR(že by mě tam mohli mučit den,ale že si myslí, že normální cestou stejně neporodím) a tak se šlo.Epidur mi nějak nešel napíchnout(snažili se 20minut a mě to teda pekelně bolelo...víc než ty kontrakce 😅 ) a tak jsem měla celkovou anestezii....musím říct, že bylo divný se probudit a mít už mimi...manžel mi hned ukazoval jeho fotky,říkal jak je krásný...já byla děsně oblblá a tak mi to nějak vůbec nedocházelo...to že už jsem máma
tak a jak jsem se cítila po CR ?
- asi po hodině po probuzení(to už jsembyla na JIP) jsem začala být víc při smyslech a začalo trochu pobolívat břicho,hlavně když jsem chtěla zakašlat....nechala jsem si dát injekci a čípek proti bolesti a bylo to Ok až do rána
-brzo ráno jsem musela vstát a jít se umýt..no bolelo to,ale řekla bych že míň než napichování epidualu
😉
- dopoledne jsem opět vstala a i dělala malé cviky s rehab. sestrou(v sobě jsemměla opět čípek proti bolesti a injekci)..taky jsem měla cévku,kanylu a drén..tak jsem nevěděla do který ruky si mám dát ty všemožný pytlíky co se mě čouhaly 😀
- odpoledne už jsem byla na šestinedělí a tam byl pro mě největší oříšek zvednout se z postele, ale už druhý den po CR to šlo lépe..
- musím říct,že jsem poctivě brala čípky proti bolesti celé tři dny po CR, 3x denně..bez nich by semi asi tak lehko nespalo a nechodilo...
- 4den už jsem se cítila ok
-5tý den mě pustili dom a na větší prochajdu jsem si troufla až 10tý den poporodu
-jizvu mám hezky zahojenou,není ani vidět
Tak myslím,že je to všechno děsně subjektivní a že se to nedá srovnávat....nic nemá plusy a ani mínusy,prostě to je věc,která není ani tak v našich rukách,ale je to na matce přírodě....
jo jen s kojením byl boj..nerozkojila jsem se,ale nevím jestli je to vina CR...možná bych se nerozkojila ani kdybych rodila normálně

doriska
6. říj 2007

Terezko,
já myslím, že z toho mého příspěvku vyplynulo, že píšu sama za sebe, jak mně to připadalo, ne obecně. Jasně, že každá to má jinak. Já jsem třeba na pokoji byla s paní, která rodila počtvrté, předchozí tři porody měla přirozeně, a říkala, jak je ten císař příšerný. Prý ty tři přirozené porody měla naprosto v pohodě, ani nikdy nebyla šitá, a do porodnice prý jako by si jen tak odskočila. Z porodního sálu by prý mohla odkráčet rovnou domů, kdyby to šlo. Někdo má prostě na ty přirozené porody talent.

jejke
6. říj 2007

Sloboda ano da sa ale nemusi to dopadnut dobre...prejdi si temy o cisarskych ja uz sa tu tooooooooooooooooooooolko opakujem, baby mat ten rozum co teraz NIKDY by som nesla ani sa len nepokusila rodit po cisarskom druhe dieta vaginalne.
FAAAKT, cisarsky je bezpecnejsi 😉

iza
6. říj 2007

jo ještě jsem zapomněla napsat, že mi píchali oxytocin do břicha (to nebolelo) a na břiše jsem spala asi tak do dvou týdnů po CR...a taky očistky trvaly docela krátce(ty silný byly jen pár dnů)...no prostě možná jsem nějakej extra dobře hojivý pacient, ale musím říct, že jsem byla brzo fit 😉

sloboda4
7. říj 2007

jejke ahoj,
no vyhladala som a našla /tie temy/...fakt je to asi velky risk...a ked som čitala co si zažila ty ☹ 😨 ...no... asi ostanem pri tom cisarskom...ak sa možem spytat...ake si mala tehotenstvo, nebolievalo ta brusko ako rastlo? a preco si isla rodit normalne? doktori ta neupozornili že co sa može stat? ☹

jejke
8. říj 2007

Sloboda, ano bolelo,myslim brusko, ked sa napinalo pocas tehotenstva... ale dalo sa to zniest, horsie to bolo ked mi brusko zacalo tvrdnut... a bola som "rizikova", ja som namala bolesti v jazve ako niekto tu uz pisal...
mna bolelo celkovo brusko ked ma babo silno koplo, alebo "boxovalo"..
mne sa vsak spustili kontrakcie po vysadeni liekov a nastastie to som uz bola v nemocke pripravena na cisarsky, ale kedze sa to tak rachlo rozbehlo

rozhodli sa ze"ideme normalne"
a vtedy to prasklo...
ja som to akosi nepocitovala ako "PRAAAAAAASK"
skor len takee zosilnenie bolesti...tak prudko to zosilnelo ze mi bolo na odpadnutie a vsetci tam tak panikarili ze som asi omdlievala sj z tej hrozy...
Bolo to par minut na ktore nikdy nezabudnem, zdalo sa mi ze vidim "zubatu"
modlila som sa len aby si nevzala dietatko...radsej mna... 😢

sloboda4
8. říj 2007

jejke...chlpy na rukach mi stoja... ☹ tak to by som nechcela zažiť....ja som s tou jazvou zatial v pohode, ale ked sa mi stane že ak priberiem 2-3kg tak ma tak začne boliet....nechutna bolest, preto sa bojim tehotenstva....no asi si ho zase cele odležim na rizikovke... ☹

jejke
8. říj 2007

Sloboda"zase"?
Kvoli comu ak sa smiem spytat?Ja som pri prvom lezala len dva tyzdne a potom sa narodil v 36+4 tusim...
😒

sloboda4
8. říj 2007

jejke...na konci 3 mesiaca som zacala krvacat /v noci 😉 / tak ma nechali v nemocnici 2 tyždne, ale tam to nejako nevedeli zastaviť /jeden den som nekrvacala a druhy den som mala akoby normalne kramy...tak sa to striedalo dokola ☹ / a ked ma pustili domov, tak ked som lezala bolo všetko OK ale ako nahle som sa postavila a chodila tak sa mi to zase spustilo...doteraz mi nikto normalne nevysvetlil preco vlastne to bolo...tak som si preležala do 8 mesiaca...riadne som pribrala a potom som mala zase vysoky tlak...že vraj z toho pribratia 😅 ....šak ale co ked som iba spala a jedla 😅 ....tak zase som išla do nemocnice...a bola som tam 1 tyžden a maly bol stale KP a kvoli tlaku už nechceli čakať tak som išla na sekciu /tušim 37 tt/.......no to bolo 7 mesiacov ležania a škrtania dni v kelandare....bože to by som už nechcela zažiť ☹

biba12
8. říj 2007

AHojte,

ja som rodila prirodzene. Spolubyvajuca rodila cisarskym a este 2 dni bola uplne odrovnana. Prve rodila normalne a povedala, ze cisarsky uz v zivote nechce. Ale maly bol otoceny priecne, takze sa inak nedalo. Ja som sice zasita od konecnika az po... Ale cisarsky ani za svet potom ako som ju videla. A to si tyzden nemohla poriadne sadnut, po kazdom WC chodim do sprchy. Mala som sice nastrih na 4 stichy, ale kratku snuru, maly zacal stracat ozvy, tak musel rychlo von. Tak mi ho vytlacali/vracal sa spat ako jojo/. A bohuzial ma natrhli tak, ze ma 45 minut sili. Ale lepśie ako cisarak.

certica
8. říj 2007

biba, to sa fakt tazko porovnava len tym, co vidis a pocujes u druhych. ja som napriklad po cisaraku vobec nebola odrovnana, na druhy den som v pohode behala, aj maleho nosila, nic ma nebolelo, jasne ze brucho citis a trosku musis opatrnejsie pri prudsich pohyboch alebo vstavani tie prve 2-3dni, ale inac uplna pohoda - teda v mojom pripade. dokonca ani na wc som nemala najmensie problemy, jazva ma nikdy nebolela ani nereaguje na zmeny pocasia a pod. , bolesti hlavy tiez nepoznam, sex bol uplne bezproblemovy (8.den po porode), laktacia mi nabehla tiez bez problemov, nepoznam zapaly, nic... mozno som mala velke stastie, mozno zhoda nahod a mozno mi tak dobre reaguje organizmus, neviem.
ono je to vazne prudko individualne a tazko povedat, ci by som tak dobre znasala aj prirodzeny porod. a samozrejme otazka, aky by ten porod bol - lahky, tazky, rychly, s komplikaciami... to je tiez vzdy ine aj u jednej a tej istej osoby.
chcem tym vlastne len povedat, ze nema vobec zmysel porovnavat 😉

jejke
8. říj 2007

Biba12 no ano asi mas pravdu, aj ked kto nezazil, nevie presne o com hovori 😉
Ked dietatko stracat ozvy, je ohrozene, nechapem ako Ta mozu nutit ho porodit, ked mu tak moze opuchnut mozog, nastane poskodenie a potom same problemy s nim, ak nie umrtie...chudatka ktore kvoli tomuto zomreli 😢
a chuderky mamky co sa trapia s takto poskodenymi detickami-anjelikmi 😔

☹ Verim ze nase zdravotnictvo uz pokrocilo tak, ze sa tu zbytocne NEPLYTVA cisarskymi ale zas na druhej strane ked treba zachranovat, tak teda VTEDY JEDINE CISARSKY.
Ani nevies ake stastie si mala.
😲
Sloboda,uz sa mi to zda akoby kazdy pribeh tu mal cosi s mojim spolocne, aj ja som nazaciatku prveho krvacala, ale nastastie to zastavili...
potom nastali problemy ku koncu,s tym tvrdnutim bruska... ale s liekmi to ustalo tiez, takisto bol moj prvy syncek KP, takze este mi povedz, ci nemas nejaku chybu maternice, lebo potom si uz fakt "moj pripad" 😀

romana27
8. říj 2007

já si zase neumím představit rodit "normálně", malej byl KP a tak jsem rodila císařem. Bolest bych přirovnala k silné menstruaci, takže pohoda 😉 .
Dokonce mi museli nutit injekce proti bolesti, já je nechtěla 🙂) ale přesvědčili mě, že se tím tělo dá rychleji dohromady.

Naopak si myslím, že mnohé z vás, co rodily normálně, trpěly spoustu hodin a ještě je šily, si zažily nesrovnatelné + ještě se musely o dítě starat hned od začátku! Myslím, že to měly mnohdy těžší než já a každou, co to zvládla, upřímně obdivuju 😵

sloboda4
8. říj 2007

jejke 🙂 chybu maternice...no to som naštastie z ust lekarov nikdy nepocula 🙂 ...ale važne...to čo je? ☹ neznie to prijemne....ty si to mala?....
jejke a ty si preco krvacala?...čo ti povedali lekari? ja iba viem ako sa moje krvacanie zacalo/teda pri akej cinnosti/, ale zaujimalo by ma či keby ta "cinnost" nebola, či by som krvacala aj tak... ☹

jejke
10. říj 2007

Ahoj Sloboda, v tom deviatom tyzdni som krvacala a diagnoza znela kruto"zacinajuci potrat"
napokon mi povedali ze to mohlo byt len "pseudospinenie" v case ked by som mala mat manstruaciu, teda ze telo si este nezvyklo na tehotenstvo a chcelo by pokracovat v cykle.. 😅
Na izbe so mnou bola tiez jedna mladucka zienka ktora spominala"cinnost" a nasledne krvave hlieny... 😎
Teda jej tu"cinnost" lekar zakazal... 😎
Ja som si bola 100°/°ista ze mi to krvacanie zacalo po vysetreni v poradni
teda od vysetrenia som mala postupne krvave hlieny a viac a viac az to zosilnelo tak ze som musela na pohotovost...boli aj krce takze ja by som nepovedala ze celkom "bezpecne spinenie"
Nuz ale pri vaginalnom ultrazvuku mi doki povedal ze tam vidi "priecku" v maternici, co nemusi nic znamenat...
Do 25tyzdna som bola v pohode a ani som nevedela co mi hrozi ked brusko tvrdne, no ked sa mi ZACAL SKRACOVAT krcek maternice, dali ma do "rizikovky" popri liekoch a oddychovom rezime doma som dvakrat"uz uz" mala do dvoch dni rodit,poslali ma do nemocky a po tyzdni pustili domov 😝 podla toho ako prudko som sa otvarala...tonizovala a co ja viem co este mi zistili, ale napokon sme vydrzali do 36+4
Trochu nezrely, ale inac v pohode 😉
Pri druhom tehotenstva som si uz uvedomovala co mi hrozi a ziadne tvrdnutie bruska som nepodcenila.(akukolvek"cinnost" 😉 som musela obmedzit)
Zvlastne je ale ze mi povedali ze s takouto prieckou v maternici budem mat PRIECNE polohy deti, hoci prvy bol KP, druhy uplne v pohode.
"poroditelna poloha"
Zial stena maternice to nevydrzala a moźno ma to pocas tehu tak bolelo prave preto lebo bola stena tenka, neviem, tazko to uz teraz zistim.

Udajne hrubku steny maternice sa da zistit na ultrazvuku, takisto magnetickou rezonanciou a ak este nie je pacientka tehotna aj HYSTEROSALPINGOFRAMom, co je vstreknutie kontrastnej latky do maternice a na snimku sa ukazu aj odchylky tvaru a tak... 😀
Ked namas ten isty problem ako ja, potom by si teoreticky mohla aj rodit vaginalne, len si prosim Ta zisti tu hrubku steny maternice,ked pojdes na USG
mne sa nikto neunuval to zistit 😢 dozvedela som sa o takej moznosti az tu na KONIKOVI. 🙂

sloboda4
10. říj 2007

jejke...diky ti za info 🙂
...no rodit normalne 😅 teraz už asi nie 😔
povedali sme si doma že este rocik dva pockame a potom sa pustime na dalšie dieťa, ale neviem...rodiť normalne asi nie....nič mi nestojí za to aby sa s babatkom alebo so mnou nieco stalo....a riskovať nebudem, ja nerada riskujem v týchto veciach 🙂

jejke dakujem z info, som o niečo mudrejsia, diky 😉

dendisa
10. říj 2007

ještě když se bavíte o normálním porodu po císaři, kamarádka tak rodila a málem jim zůstala pod rukama. Nutno dodat, že vaginálně rodila na vlastní žádost (nechtěla už podruhé císaře)přestože byla upozorněna na všechny komplikace, které můžou nastat. Popisovala mi ten porod a Dr. House se může jít se svými případy zahrabat 😉 . NIKDY!

certica
10. říj 2007

dendisa,
vies mi povedat, preco a ake nastali komplikacie? velke babo, kratky cas.odstup medzi porodmi, uzka panva,...??

kajule
10. říj 2007

Ahoj holky, tak já jsem ráda, že jsem rodila normálně. 🙂 Jsem si říkala, že kdyby byl každý porod jako Páti radši budu rodit než chodit k zubaři. 😅 😀 Ne vážně, pže nějaký extra velký bolesti jsem měla půl hodiny a Páťa se narodil, co přišel doktor na třetí zatlačení a hned jsem ho měla u sebe, řval jak blázen a já jsem nemohla věřit, že to bylo tak rychlý a mám ho už u sebe. 😵 Bylo to to nejkrásnější, co jsem kdy zažila a pokud to půjde chci i příště určitě rodit normálně. 🙂

kajule
10. říj 2007

A to jsem se toho bála, pže ne že bych tu pánev měla nějak extra úzkou, ale ty hodnoty jsem měla těsně kolem toho normálu. Jsem ale moc ráda za to, že jsem rodila, tak jak jsem rodila. Nedovedu si představit, že bych šla na císaře a doufám, že ani příští porod nebudu muset. Ono ani u toho císaře ženská nemá jistotu, že všechno dopadne dobře.

kalo
11. říj 2007

No já mám první dítě císařem a doufám, že druhé si už pěkně vytlačím 🙂

dendisa
11. říj 2007

certica: mezi porody měla tuším 1,5 roku. Což je docela brzo, ale právě, že slyšela zvěsti o tom, jak rodily ženské po císaři vaginálně i dříve, tak se nebála a naprosto připravená a odhodlaná čekala na kontrakce.
Komplikace byla v tom, že jí to ruplo během toho, když dítě vytlačila, a začala z ní proudem valit krev. Čehož si doktorka nevšimla hned - zaobírala se placentou, a najednou, jé, nám to tu nějak teče... Téměř okamžitě omdlela a už byla pod narkozou, manžel byl samozřejmě u toho a ta zachraňovací jatka viděl, protože v tom kvaltu ho ani nestihli poslat pryč. Než ji teda převezli na sál. Celá nemocnice se pak chodila dívat, která ta maminka jim tam málem zařvala. Včetně uklízeček 🙄 .

kajule
11. říj 2007

Jinak ale asi bych se bála nejen kvůli tomu co tady píše dendisa jít po císaři na další porod vaginálně. To už bych chtěla znovu toho císaře.
Dendi, teda odvahu jakou měla tvoje kamarádka jít rodit takhle i když ji lékaři varovali bych vážně neměla. Nakonec se ukázalo, že to asi nebyl nejlepší nápad. ☹ No hlavně že ale všechno dopadlo dobře. 😵 I když to že se tam na ni chodili dívat i uklízečky jako na nějaký výstavě to tak trochu nechápu. 🙄 🙄 🙄

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru