Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

zlatka
25. čer 2010

Já mám teda za sebou jak porod císařem, tak normální a podle mě je mnohem lepší spontánní porod.Císaře jsem měla kvůli KP, to bych se normálně rodit hodně bála, jako prvorodičku mi to ani nedoporučili, ale druhé miminko mělo správnou polohu, dali mi na výběr-tak jsem se na normální porod moc těšila a bylo to úúúúžasný, adrenalin jako kráva 🙂 , skvělá akce, měla jsem štěstí, že byl rychlej.A nejkrásnější na tom byly ty dvě hodiny "po akci", kdy jsem byla na pokoji jen s miminkem a tatínkem, u císaře jsem miminko viděla jen na moment a tatínka vůbec, až na druhej den. S kojením problém nebyl.Dokonce jsme byla na pokoji s paní, která byla po císaři a mohla zásobit půlku oddělení mlíkem. A co se bolesti týče- po normálním porodu je člověk dřív v pohodě, po císaři se cítí maličko hůř.Toť moje zkušenost.

lendam
26. čer 2010

muj nazor je, ze by porod mel byt prijemnou vzpominkou. Nekdo si pod tim preje spontalni porod, pro nekoho je to sekce, netouzi se trapit 1.dobou porodni. Jsem pro to, aby rodicka mela na vyber.

renia
26. čer 2010

A da sa na slovensku poprosit o cisarsky? Rodila som normalne, no bolo to nieco hrozne. Bola som aj psychycky, aj fizycky zdeptana,hotova...niekolko hodin po porode som vkuse revala z otazkou:toto co bolo,pre boha...Uz sa bojim mat druhe dieta, aj manzel,lebo bol pri mne, ale keby sa dal vybavit cisarsky, tak nevaham.ja si myslim,ze som mala taky tazky porod preto, ze som krpata-156cm a 46kg.

latvia
26. čer 2010

@renia na vlastnu yiadost sa cisar vzbavit neda....ale najdu sa doktori ktori si nejaku tu indikaciu na cisara najdu...

lendam
27. čer 2010

Musi pro nej byt nejaka indikace-konec panevni, velky plod, stara prvorodicka,..

bufina
27. čer 2010

Já jsem rodila císařem 2x a byla to naprostá pohoda. První porod měl probíhat normálně, takže jsem si "užívala" 11 hodin bolesti, otevřená 4 cm, pak teda za mnou PA přišla že mně dá epidurál, bylo to kolem 22 h. večer. Pak se to celkem rozběhlo, ale malá nebyla vůbec sestouplá dole (z ničeho nic mně ráno rupla voda v 35+2tt) Takže jsem byla už skoro otevřená, ale doktor kolem 23.30 nakonec řekl že to nemá cenu na něco čekat do rána, že udělá císaře. To byly pro mě v ten moment ty nejkrásnější slova. Sice jsem vždycky chtěla porodit normálně, tatínek aby přestříhnul pupeč. šňůru, ale takhle mně to za to nestálo. Su ráda že se doktor rozhodl tak jak se rozhodl. Už dřív jsem tu četla příběhy mamin kdy doktoři pořád na něco čekali a pak bylo skoro pozdě... A to ten doktor měl max. 30 let, možná míň, ale byl super. U druhýho porodu, to byl malej taky KP jsem dojela do stejný porodnice, doktorka si přečeta průběh prvního porodu, šla se poradit s ostatníma doktorama a rozhodli že radši udělají císařa hned. Tak jsem byla taky moc ráda. Dohromady jsem se dávala pár dní a po týdnu jsem už skoro ani nevěděla že nějakej císař byl 🙂

collette
27. čer 2010

@lendam a starou prvorodičkou je míněno co? 😀

lendam
27. čer 2010

@collette No já! prvorodička skoro v 41 letech 🙂

collette
27. čer 2010

@lendam no náhodou, super, Lukášek je nádhernej 🙂

lendam
27. čer 2010

@collette Ale nechce pít zlobíšek...to ale s mým věkem nesouvisí 🙂

collette
27. čer 2010

@lendam to oni tak občas dělaj 😉 I když Kuba by býval pil, ale koza dát nechtěla ☹

jankasramka
30. čer 2010

@renia podla mna dostatocny dovod na cisarsky je vaha pod 50kg. to nebrali do uvahy doktori pri rozhodovani?
teda sory ze sa tu do toho pletiem, len tak som si citala, lebo mna tiez caka cisarsky za 3tyzdne🙂
a ja som kdesi citala ze pod 50kg sa robi cisarsky, iba ak by zena chcela inak tak ju nechaju...neviem no...

renia
30. čer 2010

@jankasramka moja gynekologicka stale hovorila, ze aka som utlucka, ale cisarsky nespomenula, moju vahu vedela
ked som mala kontrakcie, porodnicka hovorila, ze uvidime, ako to pojde,bola velmi mila, no a rano sa menila smena, mlady porodnik na mna este nahucal, aby som tlacila poriadne, lebo ublizim dietatu. A kontrakcie-silne mi zacali o 16tej, porodila som 8.22 rano. Mala som aj epi, a aj ked mi ju doplnovali, ucinkovala len od 4tej do 7mej.
A neviem preco, od porodu mi dost casto puka v panve, mate to niektora? Dovtedy nikdy.
Chcem druhe babo,ale fakt mam obrovsky strach z porodu.

jankasramka
30. čer 2010

@renia podla mna by si to mala dopredu s niekym dohodnut, neviem presne ake podmienky su v tvojej nemocnici ale podla mnaurcite za nejaky priplatok (oficialne nie uplatok) mozes dohodnut lekara ktory ti umozni cisarsky. myslim ze v BA je to okolo 7000sk. je to sice dost ale podla mna za tu istotu a pokoj v dusi to stoji.
ja som sa celych osem mesiacov pripravovala na normalny porod-a fakt som mala strach , skoro az paniku, lebo viem ze mam blbu panvu a urcite sa to dieta odtial nevysplachne ako v mnohych videach🙂
ale teraz ked mi povedali ze to bude na cisarsky tak fakt nebanujem tie peniaze, som uplne kludna, urcite to zato stoji, aj za to druhe babo ktore by si mohla mat🙂

latvia
30. čer 2010

@jankasramka zazmluvnit lekar k porodu je jedna vec a urobit cisara na poziadanie druha 😅 okrem toho, pri cisarovi su 2 lekari,takze budu musiet byt obaja informovani a je mozne ze ten druhy nebude suhlasit....okrem toho planovany cisar nejde zazmluvnit, resp. zazmluvnenie je vtedy ked ti lekar pride do nemocky mimo sluzbu.....aspon ja som to tak pochopila

luciarichard
30. čer 2010

@renia ja som mala v BA na antolskej zazmluvneneho porodnika ... mna teda ani nenapadlo ze by som mala rodit sekciou ale doktor hned v prvej poradni skonstatoval podla velkosti bruska ze to bude velke babo a mal pravdu moja Sofia sa narodila ako 4kilova. Preto mi nechal preistotu urobit predoperacne vysetrenia keby bol nutny cisarsky .... Nakoniec som malu celkom bez problemov podorila prirodzene a bola som maximalne spokojna a hlavne nemam z porodu negatívny zazitok 😉

luciarichard
30. čer 2010

@renia a este jedna vec myslím ze si natrafila na zleho doktora mozno iny by ti urcite urobil sekciou ale tazko povedat ... ale skor ano pri tvojej vyske... ozaj a kolko vazila tvoja mala pri porode ?

jankasramka
1. črc 2010

@latvia no nemyslela som ze aby si zazmluvila cisarsky, som myslela ze nech sa porozprava sukromne s nejakym doktorom ci by jej mohol vyhoviet- t.j. vopred ju akoze vysetri a "naordinuje" cisarsky. a ona si ho potom pojde zazmluvit. ved urcite z toho nejaky benefit ma ked si ho zazmluvia tak podla mna nie je tak nemozne zohnat aspon jedneho takeho...
neviem , mozno je to nerealne, ale ja by som to asi skusila, ved nema co stratit...

latvia
1. črc 2010

@jankasramka to ano, potajme sa dohodnut da

renia
1. črc 2010

Miska vazila 3220g, takze nebola velka. Urcite si pri dalsom tehotenstve doktora zazmluvnim, a opytam sa, ci by sa nedalo cisarskym. A ked povie nie, nevadi, mozno kym znova otehotniem ma trauma z porodu aj prejde.

vodnari
8. říj 2010

Ahojček ja mám momentálne dilemu či i dať cisársky alebo nie....doktor mi navrhol že pri mojej diagnoze by to bolo dobré,ale ja neviem....mám problém s ladvinou....asi by som chcela rodiť normálne lebo po pôrode bolesti pomonú ale po cisárskom to ževraj dlho bolí....môžte mi nejak poradiť? Mám sa rozhodnúť do nedele tak neviem....

estterka
8. říj 2010

@vodnari ahoj,asi zalezi od pripadu,ale ja som po cisarskom na treti den uz ani nevedela,ze ma operovali. tak ano,tie prve dni boli vstavanie z postele a aj naspat si lahnut,vzdy mi pomahali-je to rozrezane brucho,ale vravim,mna operovali v pondelok vecer a vo stvrtok sme boli doma fit.ja na sekciu nemozem nic zle povedat.

crawler
8. říj 2010

@vodnari a jaká jsou zdravotní rizika? Osobně, kdyby to nebylo nějak extra riskantní, tak bych rozhodně chtěla být tebou rodit přirozenou cestou. Když si vezmu, jak dlouho se vzpamatovávám po sekci 😝 ...Nemáš miminko u sebe,... po normálním budeš možná sedět na nafukovacím kruhu skrze nástřih, ale koukni se mi do alba - po císaři nebudeš moc kloudně sedět vůbec...Pro mě by to byla jasná volba - ale je třeba zvážit ta rizika ohledně ledviny - nejlepší by asi bylo pořádně si o tom promluvit s lékařem - však oni sekci jen tak nedoporučují, takže jestli k tomu má důvod...

crawler
8. říj 2010

@estterka mě operovali v neděli odpoledne a dobře jsem si sedla až v pátek...dodnes mám ale břicho mrtvé na omak a bolestivé třeba když mě syn kopne...ale opravdu - každá to snáší jinak...

estterka
8. říj 2010

@crawler urcite,aj po prirodzenom porode sa kazda zena inak rychlo da dokopy 😉

vodnari
8. říj 2010

Ladvina mi nepracuje tak ako by mala a preto mi odporučuje ten cisársky rez...ale že to záleží na mne....povedal že možno dieťatko budem vládať vytlačiť ale že radšej by to riešil tým cisárskym....uvidím aké budem mať výsledky v nedelu...možno budú také zlé že mi už nedá ani na výber a rovno ma odrodí cisárskym...len sa toho cisárskeho trošku bojím....

vodnari
8. říj 2010

@crawler drobček je nádherný....ako dlho ťa to bolelo? Tá jazva nevyzerá moc lákavo....dúfam že si už v pohode....

crawler
8. říj 2010

@vodnari jojo, už jsem ok...první 2 týdny nestály za nic (přidaly se i problémy s kojením)...Nicméně - pokud půjdeš sekcí, tak se neboj! 😉 zvládneš to a důležité je, že u sebe budeš mít miminko - stejně jako bys zapoměla na bolest kontrakcí, tak zapomeneš i na pooperační bolesti 🙂 Co se týče mě, tak já si nenechala dávat nic na bolest- vyjma první noci, abych nabrala trochu sílu, protože jsem předtím 16 hodin "rodila" přirozeně, ale když budeš chtít, tak ti vždy od bolesti můžou ulevit - to víš - je řízlá i ta děloha, což je samozřejmě horší než ta povrchová jizva na bříšku...Ale pokud mohu doporučit, tak si dej spinální anestezi, abys byla při porordu bobíška a užila si ty nezapomenutelné chvíle!!! A pak hlavně hodně bumbej, abys neměla po anestezi migrény - to by ti nepřidalo...Ale třeba Ti to dopadne všechno krásně přirozeně...uvidíš😉 Stejně za ten zázrak stojí všechny ta bolest - ať už taková nebo maková - v tuhle chvíli je to pro tebe těžké, ale uvidíš sama 😉

vodnari
8. říj 2010

@crawler Veľli pekne ďakujem za radu....uvidím teda v tú nedelu ako dopadnu výsledky....vážne si mi pomohla ,už mi je trošku lepšie a som trošku kľudnejšia....hlavne nech ho už držím pekne krásne v náručí... 😉

janab78
8. říj 2010

Vodnari, uvidis, co rekne doktor. Sekce není zase až tak hrozná, já byla brzo fit. Bolesti snesitelné.
Crawler- jizvu náš nějakou velkou, to se nedivím, že byla sekce nic moc. Frantisek je fesak🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru