Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

toni78
24. čer 2008

Ahoj mamky-můj první porod byl ukončen taky císařským řezem-do TP my zbývalo asi 2dny když jsem začala hodně krvácet(akutní CR) bylo to už ale před 8 léty.Ted čekám dalšího drobečka a hrozí mi opět císař ale z důvodu že mám špatné výsledky na EKG i na ekg holtru,takže můj internista bude v červenci zvažovat či mě pustit rodit normálně nebo CR. Já se poslední dobou opravdu sleduji jak špatně se mi dýchá a mám strach že dítě nevytlačím a budou mít na porod.sále víc práce semnou-opět zvažuji(ikdyž nerada) nad CR-sice si určo po něm opět vytrpím z bolestí jizvy ale to dítě za to stojí a já ho ohrožovat nehodlám 😉

suzana121
30. čer 2008

Ahojte mam otazku moj mali ma vraj 4800kg a nevia sa rozhodnut ako ma nechat rodit da sa porodit take babo normalne?

janula2008
30. čer 2008

Jej to je dost velky, to ti neporadim, ale ja bych teda dala prednost cisari. Dala jsem prednost i se 4kg.,ja jsem poseroutka 😀 .

miriamkac
30. čer 2008

Ahojte
suzana121 naozaj to bude riadny chlap 😉 ...........zavisi aj od tvojich proprcii a postavy. Poznam zenu, ktora porodila 4500g chlapceka, ale to bola riadna "baba".....ja si myslim, ze ta nenechaju trapit.... 😒

miriamkac
30. čer 2008

este podotknem......ked som rodila malu (spontane) tak pokial by mala nad 3500 g, robili by mi cisarsky (vzhladom k mojim "proporciam" meriam "az" 150cm) 🙂 ale mala mala 2900g takze isla spontane....

mirka8429
1. črc 2008

suzana ja myslim ze lepsie je ist cisarskym ked je taky velky aby si sa nedotrhala..

Mne hrozil najprv cisarsky lebo malicky bol zle otoceny..ale na poslednu chvilu sa otocil a tak som rodila normalne..chcela som rodit s Epi ale tu mi nestihli dat...a tak som mala strasne kontrakcie pisem len tie brutalne od 21:45 do 3:30...citila som aj šitie a pôrod bol hrozny..no ale ako prvorodicka som sa celkom skoro otvorila vlastne za 5,5 hodin..ale ked budem cakat druhe chcem tiez rodit normalne...dufam ze to bude rychlejsie 🙂

toni78
1. črc 2008

suzana-pokud si budeš moct vybrat vol raději císař................ale mám pocit že ti dr. navrhne tuto variantu sám, dítě máš opravdu dost velké(aspon bude pěknoučké kulatoučké) 😉

herta
2. črc 2008

holky tak já nevím já bych do CS schválně nešla ani za nic.my museli pro KP.a bylo to brutus přesně před rokem. 😲 v pátek nám řekla v pondělí rodíte.dobrý od pátku jsem nespala.byla jsem na nervy nevěděla jsem jestli celkovou narkozu nebo spinál nakonec jsem se rozhodla pro spinál a to bylo asi to nejhorší z celýho porodu bolelo to jako blázen blbě se trefila. 😝 tudíž doteď mám problémy se zádama rok chodím jak po.raná a bolí to jak čert.dva pohmožděný obratle a dvě plotýnky v háji chtěli mě poslat na operaci zad s tím že rekonvalescence je až 3roky.(dítě si mám asi zmrazit až to nebude bolet či co?) první co mě naštvalo že manžel u toho nemohl být i když v pátek mi řekli že když budu uspatá jen do půlky tak může,ale 10mediků tam mohlo být,jako by oni byli čistší když si oblíknou ty zelený hábity.odvezli mě z pokoje 12,05 o dvě patra jinam a 12,27už malej řval jak blázen.operoval mě přednosta takže poho akorát ten mladej se ho furt ptal proč se dělá tohle a tamto no děs tam ležet a představovat si to.pak jsem se podívala na tu prosklenou zeď vedlě mě byl to děs.bylo tam to břicho vidět rozfikaný dost nechutný pak už jsem se nedívala.ukázali mi ho moc blízko takže jsem ho moc neviděla ale půl hodiny co mě šili a tak tam vedle celou dobu řval tak jsem aspoň věděla že je živej pak ho donesli bylo to krásný okamžitě přestal brečet dali mi ho tvářej na tvář krásný cucal si paleček a byl sladkej.pak přišel šok.línej zdravotní bratr mě chyt za umrtvený nohy a řek mi ať se chytnu za madlo na posteli vedle operačního stolu a přeskočím si. nechci domyslet jak s člověkem zacházej když je uspatej celej. 😲 asi je házej jak pytel brambor. 😠 pak zkoušela na chodbě sestra kojení a sál krásně i když neměl co.to bylo tak asi 13hodin a pak mě odvezli na JIP malýho na novorozenecké.a já se každou hodinu domáhala toho aby mi ho donesli sestra na JIP na mě čuměla jak na debila a že maj sestry moc práce a ty dvě patra sem nidko nepůjde až ráno.nakonec jsme ji ukecali ještě s jinou paní po cs a donesli je laskavě v deset večer najedený spavý přiložila ho špatně navíc na rozpláclý prsa ani nebyla ochotná mi zvednout postel výše dala ho na 5vteřin on nechce a nesla ho pryč 😲 😲 😲 musela jsem jí prosit abych si ho mohla telefonem vyfotit.a tvářila se jak kdybych po ní chtěla bůhvíco.ráno se celá situace opakovala.pak přišla sestra která mi nedovolila v noci se přetočit na bok že mám napíchlý obě ruce a řekla to jsem zvědavá jak vy se dneska zvednete když celou noc ležíte jak prkno na zádech. 😠 😠 pak přišla jiná nás učit chodit.to že se člověk s pohmožděnýma obratlema a rozřízlým břichem těžko zvedá je jasný,ale jí to tak jasný nebylo řvala na mě jak kráva postavila jsem se a pozvracela se (kvůli bolesti zad a hlavy)pak mě odvezla na pokoj a i když věděla že nemůžu chodit tak mi VYRVALA cévku že mě to aspoň donutí.měla jsem víc morfiových injekcí než normálně kvůli zádům jak mě bolela.tudíž jsem usnula a prostě nevěděla o sobě.a bohužel mi vypadla vložka kterou mi tam dávala ona a bez kalhotek tzn.postel celá od krve a přišla a začla na mě řvát co si to jako dovoluju a sprostý výrazy který se semka moc nehoděj. 😠 😠 😠 o tom kojení ani mluvit nebudu stopadesát sestřiček co sestra jinej názor prostě úplně blbý.nechápu jak tam můžou dělat.a hlavně ho nosili nakrmenýho což jsem nechápala.ve středu moje bolest zad a hlavy po tom spinálu dosáhla takovýho stupě že jakmile jsem se zvedla byť jen do polosedu už jsem bolestí zvracela i při kojení jsem pozvracela malýho.malej chodil na žloutenku na sluníčko a sestry ho ani nenamazaly takže byl vysušenej až měl puchýře hrůza nemohli jsme se toho 4měsíce zbavit.ve čtvrtek už jsem si myslela že už to tam nepřežiju.nakonec tam přišla moje gynekoložka na službu a ta zařídila že mi na ty záda koukli řekli konečně že byl ten spinál zfušovanej a mám to z toho při kojení se nic nesmí tak mi napsali mast na záda která pomohla tak na 5min.a nejhorší že hned vedle je lékárna ale musela jsem čekat až mi manžel druhej den přijede a sežene tu mast,jako že by mi zatím dali nějakou erární 😕 to asi neexistuje.a ty bolesti v zádech když jsme jeli domů každá zatáčka všechno bylo to šílený záda mě bolej doteď půl roku mi nikdo nepomohl až jsem se pak naštvala a z protekce jela do prahy a tam mě poslali na ct a řekli že jsem mohla ochrnout protože se mi to tam doskříplo tak až jsem přestala chodit na jednu nohu.jizva mě s ohledem na šílený bolesti zad bolela snad jen 3týdny pak už jsem to nevnímala.ale vytlačit kočár ze sklepa v paneláku bylo peklo to samý někam jít.syna jsem vozila po bytě v kočáru protože jsem ho 3kg neunesla.a teĎ konečně mi někdo pomohl chodím obden na rehabilitace se zádama po cs mi ukazují po roce cviky aby se odděliliy ty vrstvy v břiše a nesrostlo to - nikdo mi nic takovýho po porodu neřekl ohledně cvičení pomalu pilujem od píky břišní svaly aby všechno nemusela tahat záda.a pomalu velmi pomalu a jen díky dřině a odříkání to jde.měla jsem takový stavy kdy člověk říkal malýmu synáčkovi kterýho hrozně miloval ale zdravotní stav neumožŇoval se o něj starat že si měl vybrat lepší mamku protože já jsem prostě se nemohla hýbat.hrozný hrozný hrozný.proto já císaře nedoporučuju NIKDY.nejvíc mě štve to že já mám širokou pánev cvičila jsem i hráz jsme masírovali a prostě to nevyšlo.proto chcem mít druhé děťátko až si vycvičím břišní i zádové svaly a nejdřív tak za 5-6let aby se zvýšila pravděpodobnost že porodíme přirozeně a budu doufat že druhý mimís nebude takový paličák a otočí se včas. 😉 vím že přirozený porod bolí ale pokud nenechávaj rodit neporoditelné jako velká hlava,obličej nahoru a pak.tak si to mamina odtrpí a pak 3tejdny to bolí.a pak už je to lepší.ale mě osobně to dneska přesně bolí rok.a je to měsíc co mi záda nebolí hned od probuzení přece jen jsme to trochu vycvičili tak že mě záda bolí až po obědě. 😉 každopádně se omlouvám za dlouhý příspěvek ale musela jsem to všechno napsat,jen k tomu dodám že i přestu přeze všechnu bolest jsem ráda že se malý narodil zdravý živý nepřiskřípnutý nepřidušený je strašně chytrej a všechno ony ty KP jsou dost nebezpečný na to že se rodí hodně dlouho a může se stát cokoli.je mi fuk jakákoli bolest moje když vím že díky ní je moje dítě v pohodě.s odstupem roku nejvíc bolí necitelnost personálu a to že mi ta anestezioložka to blbě napíchla a pak se snažila to zapřít a přitom vím od třech jinejch na sobě nezávislejch doktorů že je to její vina.kdyby se aspoň omluvila,když už mi zkazila zdraví na celej život 😖 ☹
sestra rodila akutní cs v celkové anestezii a břicho jí bolelo nejvíc 2měsíce záda měla ok.ale teĎ je to 8let a zas jí bolí jizva že na ní nemůže mít ani oblečení kalhotky a tak.ale to si taky myslím že je to kus od kusu a záleží na pečlivosti dr kterej sešívá ty vrstvy.já zas klidně můžu nosit bokovky který jsou v místě jizvy a úplně bez problémů.držte mi pěsti kočky ať se mi povede ta záda spravit bez operace kterou odložili až bude malýmu 3roky.nechci tam jít.tím spíš že spoustu lidí po výměně plotének ta záda bolí víc. 😖

toni78
3. črc 2008

herta-uffff,zážitek hrozný!!!! Já měla první císař a až na teploty které se hned po porodu dostavili si nemůžu stěžovat,je fakt že záleží na jaký personál natrefíš-já sama pracuji v nemocnici a vím že některé sestry jsou změrzlé a bez nálady a vylívají si zlost na pacientech ale jsou i takové sestry které by se právě pro pacienty rozkrájeli.To máš těžké..................joo a mě čeká asi taky císař(opět) 😒

janula2008
3. črc 2008

Ahoj herta a holky, ten zážitek to je fakt hnus. Já taky neměla nic moc, spinál napíchávali na 3x, pořád se nemohli trefit, ale naštěstí jsem byla tak v šoku ze všeho, že to ani nebolelo. Jizvu mám údajně sešitou krásně a snad týden po porodu už ani nebolela. O personálu škoda mluvit, doktoři perfektní, sestry z dětského a na šestinedělí hrůza. S každým dotazem je člověk otravoval, o kojení nemluvě (nejde to hned napoprvé?stejně budete přikrmovat z flašky.Naštěstí se mnou pak ležela maminku už druhorodička, vše ukázala a stále kojíme 😉 ), byl to prostě boj a jsem ráda, že už je to za náma. Ale je fakt, že po císaři měl člověk ten týden co dělat ze sebou, natož se ještě starat o mimi to byl nadlidskej výkon...

elenaakiko
7. črc 2008

ahojte, ja som v novembri porodila tiež poriadneho "chlapa" mal 4170g a 51 cm.rodila som spontánne. teraz čakáme druhé, doktorka vraví, že je o niečo väčšie ako má byť, takže asi to bude tiež poriadny chlap alebo poriadna slečna.

pajinkaa
14. led 2009

ahojky,

mám jen dotaz - určo to tu už někde je, ale celou diskuzi jsem nečetla...

Pokud jsou předpoklady pro císař, na kdy před plánovaným termínem (dle ms, či utz) se naplánuje? díky za info.

dula_renka
15. led 2009

pajinkaa lekár sa najskôr rozhodne podľa tvojho zdravotného stavu a podla toho ako sa darí bábatku

pajinkaa
15. led 2009

Reni - děkuju moc za odpověď 🙂 . Tak se zeptám dr příště v poradně, jak to se mnou vidí 😎

snad bude dobrej můj stav i prckův ..

díky!

stvura
16. led 2009

Ahoj kocky, drzim vam paste, nech vsetko vyjde.
Ja by som rozhodne zvolila pokial sa da moznost spontanneho porodu, nie cisarsky. Mam vsak dojem ze u nas v NZ robia kazdej druhej mamine cisarsky, uz deticky nad 4 kg bez ohladu na proporcie matky...
Vacsinou vsak velke baby mavaju male deti...ja som plnostihla i moja kamoska a mali sme trojkilovych drobcov...

pondelok
16. led 2009

stvura a preco nie cisarskym? ved ked zena nemoze prirodzene ako ma potom rodit?

vcielocka1
27. dub 2009

😉 ahojte,
nakolko idem rodit cisarskym v celkovej anestezii, chcela by som Vas poprosit o info ako to cele prebieha, ak mozete poprosila by som co najpresnejsi priebeh - bude to v ruzinove... dik za info, pomoc...

lenuusqa
9. črc 2009

AAhojte baby. Som gynekologicka a pokusim sa vam blizsie uviest okolnosti okolo spontanneho porodu a porodu cisarskym rezom.Spontanny (prirodzeny) porod je ovela prospesnejsi pre matku aj dieta.. Aj ked nie je porod ako porod.. Nic sa neda dopredu urcit. Vsetko sa ukaze az na porodnej sale.. Cisarsky rez je ovela riskantnejsi pre matku ako aj pre dieta .. Preto vam neodporucam rozhodnut sa rodit cisarskym rezom aj napriek tomu ze ste uplne v poriadku a mate sancu porodit prirodzene..Ak sa vyskytnu komplikacie pri porode alebo ak lekar urci este pocas tehotenstva ze vam bude vykonany cisarsky rez vtedy je najrozumnejsie nechat si ho urobit. Za normalnych okolnosti vam radim rodte prirodzene 🙂 a nicoho sa nebojte. Lekar je tam na to aby vam pomohol .Ak dodrzite instrukcie lekara dietatko v pohode porodite 🙂 Prajem vam vela stastia pri porodoch

babulka123
9. črc 2009

lenuusqa... a prosim ta.. je lepcia celkova anesteza alebo spinal.. ja som sgtrasny stresmen, idem rodit cisarom kvoli rozpadavajucej sa lonovej kosti neviem sa rozhodnut kvoli anesteze.. ak mozes pls. porad..
dakujem

biancarv
9. črc 2009

dobrý deň, nechcem sa vám miešať do debaty, ale mám dobrý link na krátke videá rôznych typov pôrodov:
http://www.tehotenstvo.eu/article/14/video-poro...

annamary
10. črc 2009

ano a ja by som rada pripomenula vsetkym porody -spontanne kde zeny rodia celý den niekedy aj celu noc už som pocula aj o 4 DNOVOM PORODE!!! pozor fakt 4 dnovom, ja som mala cisarsky akoze kvoli tlaku ale neviem si vynachvalit ani som nevedela že rodim super odporucam a dietatko bolo nepopucane a ako som porodila o 2 dni na to doniesli co so mnou lezala na izbe po spontannom porode chuderka rodila 12 hodin keby ste ju videli aka bola znicena akurat by som poukazala na nedostatky v slovenskom zdravotnictve-t.j. nedostatocna informovanost pacienta nasledkom nizkych platov sestier a zdravotnickeho personalu, neskor dodana infuzia proti bolesti=zbitocna bolest a neskore prinesenie dietata k matke kym nie je schopna sa zdvihnut. Ale urcite odporucam cisarsky rez, spontanny porod odporucam zenam na dedine na poli nie v 21. storoci zbitocne utrapy. A rez mi uz skoro ani neni vidno ked ide o to a ani ziadne zasivanie pošvy a podobne utrapy...

danka5
10. črc 2009

lenuusqa:
mohla by som sa spýtať na Tvoj názor?
lekárka mi odporúča cisársky rez - kôli veku /na jeseň budem mať 38rokov/ + som drobnej postavy /156cm, povodná váha 47kg, teraz 56kg/, ale panvu mi nemerala.
Mne sa to nezdá, prvý pôrod som mala síce až pred desiatimi rokmi, ale nemala som žiadne komplikácie, môžem povedať, že to bolo rýchle /na dva nádychy bola maličká vonku/
Celé tehotenstvo sa cítim výborne, nemám žiadne bolesti, nepociťujem únavu, pravidelne cvičím, plávam.
Stále verím, že sa mi podarí dohodnúť a budem rodiť prirodzene, pokým sa nenájde iný dôvod. Zdá sa mi úplne zbytočné absolvovať operáciu len preto, že mám vyšší vek. Moja lekárka oponuje, že už nemôžem byť v takej kondícii ako pred desiatimi rokmi. Ja osobne sa cítim dokonca lepšie, posledných 10 rokov cvičím a športujem rozhodne viac ako kedysi.
Myslíš, že ak sa nevyskytne iná komplikácia, neurobím chybu, ak budem chcieť rodiť prirodzene?

moncicik
10. črc 2009

Můj osobní názor je klasický přirozený porod,mám tu zkušenost s oběma a sekce je sice rychlejší bez kontrakcí ale ty bolesti té jizvy potom,problém s kojením a celkově stav po operaci .
U klasiky se přetrpí kontrakce a porodem bolesti zmizí a můžete se věnovat miminku.
🙂

reruna
10. črc 2009

monicika, ale jakou máš jistotu, že po normálním porodu to bude tak jak píšeš, ty jsi možná jenom měla štěstí, mě stačí přirozené porody mých sester - jedna byla děsně potrhaná se spoustou vnitřních i vnějších stehů, bolest jetě půl roku po porodu, druhá zase měsíc po porodu strávila po nemocnicích a doktorech, 3x kyretáž dělohy, kvůli neodlučující se placentě, no pak mi stačí si přečíst i pár popisů přirozených porodů z diskusí a jímá mě docela hrůza. JJasně že císař je operace, bolesti jsou po něm hrozné, při představě, že bych to měla absolvovat znovu je mi zle, ale aspon už vím, do čeho jdu. Kdybych uměla předpovídat budoucnost a věděla, že přirozený porod bude super, tak to víš, že bych raději volila ten. Já zatím nevím, jestli budu podruhé rodit zase císařem, nechávám to na rozhodnutí doktorů. A ty jsi měla první císaře a druhý přirozeně nebo naopak?

nina41
10. črc 2009

ahojte ja som porodila 4 synov normalne a teraz 5 som mala cisarsky,ale horši je ten cisarsky,tie bolesti po cisars. su hrozne.

schwarzovka
10. črc 2009

měla jsem akutní sekci...bolesti jsem měla normálně taky a radši bych příště přirozeně...nezáleží mi jestli to bolí, nebo jestli budu "potrhaná", ale prostě přirozeně je přirozeně...už jen pro to dítě...

reruna
11. črc 2009

já jsem nedávno četla tuto větu a úplně souhlasím - přirozený porod neznamená vždy nejbezpečnější pro maminku nebo pro dítě.
takže takové to přirozeně je holt přirozeně .... vždycky to taky není úplně nejlepší, já například kdybych rodila svého syna přirozeně asi by to skončilo velmi špatně

iinuska
11. črc 2009

nina, tak klobuk dole, 5 deticiek 🙂

kubaka
11. črc 2009

já měla obě děti plánovaným císařským, byli velcí. Nejde si moc vybrat - doktor rozhodne, co je pro tebe a pro dítě dobré. Pokud je k tomu nějaký důvod, tak bych se neprotivila jejich úsudku. Já druhého syna měla taky ve 38 a kvůli věku mi nikdo nenavrhoval sekci - hlídali velikost miminka a nakonec ho akutně vyndali týden před termínem - stejně už měl 4300 a obrovskou hlavu - jako jeho starší brácha. Tyhle děti bych normálně neporodila, takže jsem se spíš modlila, abych zase šla na císaře.
S bolestmi to není tak zlé - pořád něco dávají a druhý den jsem už chodila. SPíš celkově pooperační stav je nepříjemný. Tělo je vlastně po velké operaci a v rekonvalescenci a k tomu vstáváme, kojíme, nevyspíme se - byla jsem vyřízená ještě měsíc po porodu, než jsem zase nabrala sílu. nemám srovnání, ale pooperační stav je záhul sám o sobě. Ovšem pro děti to byl nejbezpečnější způsob - jinak by se nemohly ani narodit. Takže zase jsme u toho, že rozhodující je co je dobré pro miminko.

nina41
11. črc 2009

iinuska dakujem,mam riadne veselo 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru