Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

jajavany
13. říj 2010

@kutlicka no vidis :/ to ja som tiez myslela ze to bude automaticke ale ani pri prvom ma neposlala za ortopedom ani nic neplanovala a to sa v nemocnici cudovali ze preco nemam ten papier od ortopeda a aj to ze mala bola otocena priecne a to musela takisto vidiet na ultrazvuku...hmmm rozmyslam o zmene lekarky len neviem ci uz mam pockat kym porodim alebo teraz hmm...no to zbehni s nou k nej lebo ja si neviem predstavit ani normalny porod s takou zlomeninou vsak to sa podla mna moze aj znovu zlomit pri takom tlaku...no ale,mozno len moja dr je taka nejaka zaostala ☹
a ty si tehotna a tvoja dcera tiez??? 🙂 to je zlateeeeee budete spolu kocikovat jeeej 🙂

kutlicka
13. říj 2010

@jajavany a ešte k tomu bola Tvoja malá otočená priečne? Veď to je jasné ako facka, že cisársky! Ináč ja som tiež rozmýšľala o zmene lekárky, ale už som si povedala, že to nejako dobojujem, aj tak už posledný mesiac budem chodiť na poradňu do nemocnice. Ako sa k celému Tvojmu problému stavia ortopéd? Tiež odporúča cisársky?
Hmm, moja dcéra ide v mojích šľapajách, ja som mala 17, keď som ju priviedla na svet, ona má teraz 18. Dosť skoro, ale dcéra je inteligentné a vážne dievča, spoločne to zvládneme, pomôžem jej, veď som jej mama 🙂 Pre niekoho možno nepochopiteľné, ale ja som sa od začiatku na to jej malé tešila a ani ma nenapadlo ju posielať na potrat.

jajavany
13. říj 2010

@kutlicka no asi to uz aj ja nejak dobojujem s nou... 😒
ortoped nijak lebo ma tam neposlala s papierikom aby sa k tomu vyjadril,idem teraz 19teho do poradne tak skusim este od nej vypytat nech ma posle...ale co som citala na nete tak aj ta hernia to su vlastne vysunute platnicky zevraj aj koli tomu byva cisarsky tak ja uz neviem ci moja dr je vystudovana alebo nie 😅
poznam baby ktore rodili skor a vedia sa postarat o babetka lepsie ako tie starsie 🙂. a to mate aj obidve termin v januari??? 🙂 a aspon otec babetka sa zachoval akoby sa mal?

kutlicka
13. říj 2010

@jajavany dcéra má termín už teraz v novembri. A chvalabohu, čo sa týka jej partnera, tak sa zachoval zodpovedne a dospelo, čo ma teší 🙂 Jediné, čo mi trochu nedá spávať je fakt, že si vybrala pôrodnicu v Dunajskej Strede, kde bývajú. Pritom by mohla rodiť u nás v Blave na Antolskej, čo je podľa mňa vynikajúca pôrodnica, ale ona nechce.
Joj, a ty si vybav toho ortopéda, ja sa čudujem, že ťa k nemu hneď doktorka neposlala. Veď aký jej to môže robiť problém, vypísať jeden výmenný lístok. Trvaj na tom a nenechaj sa odbiť.

jajavany
13. říj 2010

@kutlicka jaaj tak to zachvilocku 🙂 asi si vybrala preto aby mala blizzsie potom domkou a jej priatel za nimi do nemocnice 🙂 ale tak mohla si dat aj poradit ked ty uz si dva krat tam rodila tak to tam poznas ako to tam ide...
😅 budem musiet teraz pytat lebo nebudem spavat 🙂

kutlicka
13. říj 2010

@jajavany A ozvi sa po tej poradni, ako si dopadla. Držím Ti strašne palce 🙂

jajavany
13. říj 2010

@kutlicka ozvem 🙂 dakujem

renys
13. říj 2010

@ratatooy tak přeji hodně štěstí 🙂 !!

@kutlicka se tady řehnim, jak píšeš, že bys jim pak zulíbala ruce nohy 😀 , já na tom tenkrát pocitově taky byla stejně, to byla úleva, když mně při vizitě sdělili to sladké rozhodnutí 😀 . No skutečně - co jsem slyšela, tak po první císaři většinou následuje plánovaná sekce, mají strach z ruptury jizvy a ty máš za sebou už dva, tam není co řešit 😉 .

marulka83
14. říj 2010

Baby,ja zijem v zahranici a planujeme babatko. (v Britanii). Minule som sa dozvedela,ze rodit cisarsym rezom sa na poziadanie neda, iba v akutnych pripadoch. Ako je to na Slovensku?

kveta
14. říj 2010

@marulka83 Na Slovensku sa nedá oficiálne rodiť na požiadanie cisárskym rezom. Dá sa to v Rakúsku alebo v Nemcku alebo na Slovensku po známosti.

marulka83
14. říj 2010

Aha,dakujem za radu..No mam taku skusenost. Kamaratka rodila cisarskym rezom pred dvoma tyzdnami. Tyzden na to jej vybrali stehy a hodinu po vybrati zacala silno krvacat z rezu,ked maleho prebalovala. Zobrali ju do nemocnice,ale mala tam vraj iba nejaku krvnu zrazeninku (krv nemala kde vytiect) ,takze jej to nepresili,iba zalepili..Ale vobec sa nemoze namahat.

jajavany
19. říj 2010

@kutlicka no ahoj.tak dnes som bola v tej poradni dr povedala ze este mame cas na to aby sme rozhodli ako budem rodit 😒 a do dalsej poradne mam prist az 16.11 no tak som ja zvedava.

kutlicka
20. říj 2010

@jajavany ahoj, no , to ti teda nezávidím, stále tá neistota... 😒 Ja som bola tiež dnes na poradni a malého mám uloženého v priečnej polohe. Keby tak ostal až do termínu pôrodu, tak je to u mňa jasné ako facka, že idem cisárskym. Ale čo ten tvoj ortopéd? Pýtala si sa k nemu? Ináč ja som rozhodnutá zájsť si, keď už budem na materskej, aj k očnému, pre prípad, že by som mala už horšie dioptrie než 6-ky (ďalšia indikácia na SC).

jajavany
20. říj 2010

@kutlicka no 😒 neistota,uz teraz to vidim ze to nestihnem ani pobehat ked mam ist az skoro za mesiac do poradne.ona si asi mysli ze potom ma k nemu posle ja uz jej vooobec nerozumiem.dnes som bola na sone v nemocnici to posledne v 30tt a nakoniec povedal dr ze mam 31tt hlavickou dole tak som zvedava 🙂 myslim,ze pojdem do nemocky zase na nahodu tak alebo tak ☹
noo o tom som tu niekde citala ze koli ockam tiez davaju sekciu. chcela by si radsej sekciu? ja ano,strasne sa bojim normalneho 🙂

ratatooy
21. říj 2010

@ahoj holky tak se vám hlásíme že už jsme od včera doma,děkuji vám za podporu opravdu jsem se neměla čeho bát,sekce pro mě byla ůpně v pohodě,hned druhý den jsem skoro běhala.včera nás pustili a jsem ůplně ok.jen trochu unavená ale to znáte že? 😀

veveruska0504
21. říj 2010

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat, sestra mi pověděla, že jsem zůžená, tzn. že bych mohla rodit císařem??? Dále malá je delší a už má cca 3 kg. Jaký je váš názor??? Já bych asi raději pl. císař....

jasekd
21. říj 2010

@veveruska0504 Co to znamena, zuzena? Malo prostoru v panvi? Ja mela posl.rozmer panve 16 cm (norma je cca 18-20), dost malo, kdyz mi pri porodu PA potrebovala prasknout vodu, nemohla se do me vubec dostat, podkladala me ruzne, rikala, ze jsem uzka... Rodila jsem normalne a kluk mel 3,75 kg a rikali, ze je na me velkej. Slo to blbe, ale slo to a nastrih jsem mela, ale ne nejak tragickej a natrzeni jen vnitrni (cipek), to vubec nebolelo, par stehu vevnitr a par na nastrih. Tlaceni slo blbe, porod dlouhej a pomalu jsem se otvirala, ale tlaceni uz byla ta lepsi faze porodu, i kdyz me Dr roztahovala rucne a PA tlacily na bricho, tak na to nemam nejake strasne vzpominky, prvni doba byla horsi. Pokud ti vylozene neporadi toho cisare, ja bych radsi normalni porod, pokud teda nemas treba nejake zraneni panve, necekas extremne velike dite (ja nevim, jak rychle ke konci rostou). Ja mela jen normalni porod a cisare neznam, ale nekdo ma po nem strasne problemy a nekdo je brzo fit, tak tezko rict...
@ratatooy gratulace, super, ze to melo hladkej prubeh 😉

veveruska0504
21. říj 2010

@jasekd ano to znamená že jsem užší. No právě že poranění pánve nemám, ale měla jsem vytočenou nohu z úrazu na ližích, mám trvalé následky a cvaká mi kloubní jamka v pánevním bloku a v těhu se mi to dost zhoršilo tak, že jsem nebyla schopná jít. Tak nevím, asi bych raději císař...

jasekd
21. říj 2010

@veveruska0504 Tak co zkusit indikaci pres tu poranenou kycel? A tys to v poradne vubec neresila nebo nechtej slyset? Protoze uz to mas za chvili. Zkusit ortopeda. Ja mela po narozeni vroz.subluxaci kycli (st. III), ale spravilo se to a ted se o tom se mnou uz nikdo nebavil (posl. vysetreni js mela v 18 ti kvuli skole a prej dobry), ale kdyz mas problemy porad... Ale musis se ptat, protoze jestli ti nic nerekli, tak o cisari u tebe asi neuvazujou. Mne naznacovali, ze na nej mozna dojde, s o neco vyssi pravdep. nez u jinych, ale ze se to zkusi normalne,takze moje nocni mura byl akutni cisar po x hodinach kontra, ale kdyz jsem jela do porodnice, tak jsem na to ani nemyslela a vubec si to nepripoustela a dopadlo to dobre 😵

veveruska0504
21. říj 2010

@jasekd no můj pan gynekolog je poslední dobou divnej 😖 , asi zkusím toho ortopeda, dobrý nápad, páč bych nerada byla matka mrzák.

madelen
24. říj 2010

Holky, mám asi hloupý dotaz ale jak je to s očistakama po císaři ? Je to v menší míře nebo normálně jako po porodu ?

blueapple
24. říj 2010

@madelen
jako ve všem okolo těhu - jak u koho, je to individuální...když Ti to dobře vyčistí, tak je to paráda...myslím, že tak jsem to měla já - první týden po porodu (císařem) - jen taková slabší menstruace, pak už nic... 😀 Pořád jsem na ně čekala a nedočkala jsem se, prostě pohodička.

madelen
25. říj 2010

@blueapple Díky 🙂

lamarika
25. říj 2010

@madelen já je měla 4 týdny a to dost silný 🙄

miriam11
25. říj 2010

ja som tiez mala po cisarskom silne a to poriadne tiez tak okolo 4 tyzdnov, potom este take slabe dalsie 2 tyzdne. Ocistky nesuvisia s typom porodu, ich intenzita nezalezi od toho, ci rodis cisarskym alebo prirodzene. To som sa informovala u lekara, takisto hovoril, ze vobec nie je pravda o "dobrom cisteni" pri cisarskom a ocistky su v mensej miere. Nema to vraj s tym absolutne nic. Zalezi od hormonalnej zmeny v tele matky.

madelen
25. říj 2010

@lamarika @miriam11 Aha 😒 , tak budu připravená na vše. Ale hlavně budu doufat, že se mimčo otočí a narodí se normální cestou. Já jen, abych byla " v obraze " .

blueapple
25. říj 2010

@miriam11
tak mě lékaři v porodnici řekli úplný opak. Jakmile jdou dovnitř..., tak to tam čistí a očistky jsou logicky méně výraznější, to samé měla kamarádka, která nerodila císařem, ale měla přirostlou placentu, musela po porodu pod narkózu, placentu odstranili až "chirurgicky" a taktéž po sobě "uklidili".

ale jak jsem již psala, to co platí u jedné z nás, neplatí u druhé, všechno ale úplně všechno je v těhu a okolo miminek individuální.

kalo
25. říj 2010

Já po císaři měla očistky necelé 2 týdny....

tilly24
25. říj 2010

@hhranolka
tak neviem ci sa rozhodujes ty ze ci cisarsky alebo normalny porod, ale ak ano, tak pre dieta je lepsie normalny, niekde som citala ze je to jednoduchsie pre psychyku dietata, ma cas sa pripravit na svet vonku, pri prechode porodnymi cestami sa mu stlaca hrudnik a tým je viac pripravene na samostatne dychanie, a je tam este ovela viac vyhod, kdezto pri cisarskom, je dieta hned vonku bez pripravy, a je to pren dost stresujuce, ja som rodila prirodzene, je to hrozna bolest ale da sa vydrzat, a skor sa ti aj hoji maternica a spusta sa mlieko,

madelen
26. říj 2010

Tak asi z hlediska očistků bude záležet na konkrétním " případu " . Když jsem před rokem podstoupila revizi,, tak krvácení bylo celkem minimální. Uvidíme, nechám všemu volný průběh. Dneska odpo jdu na gyn., jsem zvědavá na polohu mimíse. Ale asi dle mých pocitů, ještě stabilní polohu nezaujal a pořád to mění. Doufám, že se pak "zasekne " správně 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru