Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

kuliskaa
23. říj 2007

Tinax-císař se dá dělat při spinálním umrtvení těla-tedy za tvého vědomíjsi umrtvena-od končetin až po krk...jinak narkoza do 40min.nemůže ohrozit plod! 😉

vesi
23. říj 2007

umrtvená si od pása dole 🙂

kuliskaa
23. říj 2007

nee-já byla od noh až ke krku

vesi
23. říj 2007

u nás to robia od pása dole 😉 už to bolo dosť nepríjemné, neviem si predstaviť, že by to bolo až ku krku 😝

llucinka
23. říj 2007

Ahojte, taky to tady sleduju, že je to asi 50 na 50. Mě moje doktorka kvůli preklamsii poslala do nemocnice a tam mi po vyšetřeních začali porod vyvolávat. Mám poměrně nízký práh bolesti a když mě po zavedení tablety začaly kontrakce, tak jsem si říkala, že to není až tak hrozný. Na co nejhůř vzpomínám, bylo vyšetření, jestli už jsem otevřená. Samozřejmě jsem nebyla, malej vysoko, ale doktorka mě chtěla roztánout a pomoct tomu a to byl teda záhul, až jsem málem manželovi zlomila ruku. Přála jsem si celé těhotenství SC, a nakonec jsem se ho po několika hodinách dožila. Neotevírala jsem se, měla jsem vysoký tlak, který nechtěl klesnout a SC bylo pro mě vysvobození. Nechci tu psát, jak je SC super, protože to, co jsem zažila pak, nebylo o moc lepší. Ta bolest v břichu je šílená, to jsou kontrakce úplná hadra, navíc mi byla strašná zima, rodila jsem večer, takže na pokoji tma a já jenom brečela. Protože jsem neviděla ani malýho, manžela jenom chviličku a do toho to břicho. Jediné, co bylo super, byla ta sestřička, co se o mě starala. Úplný Anděl s velkým A. První dny byly hrozný, hrozně jsem přes těhu zcitlivěla, takže mě všechno hnedka rozplakalo. Malého mi nosili jen na kojení, do sprchy jsem šla na druhý den dopoledne, daleko dřív než jsem vůbec měla a všechno jsem přežila. Bolelo to pekelně, co si budeme vykládat. Ale jako velké pozitivum beru to, že mám všechno dole tak, jak jsem měla dříve.
Na jizvu jsem se dokázala podívat až doma a to za 14 dní po narození malého. Bála jsem se, co uvidím. Ale je to ok.

Můj závěr je takový, že pokud další dítě, jedině znova císařem. Neumím si totiž představit, že bych měla jizvu a ještě dole všechno ... No však víte. Kvůli preeklamsii v prvním těhu to vypadá, že pokud bude i druhé, bude preeklam znova a SC je skoro jistý. Ale do normálního porodu bych už nikdy nešla. Takže pokud podruhé, jedině SC.

Navíc v císaři je výhoda ta, že mimi je hned na světě, nikde se nemačká, nekrčí. A to bych chtěla dopřát i druhému mimi. 😉

masulenka
23. říj 2007

Vesi:a až to povolilo zjistili že jsem alergická na jod 2h jsem necítila ani prsa takže nic a pák 🙄 ohééééééň...takže nikdy nezapomenu že jsem necítila tělo až po klíční kost!
Lucko-s tebou souhlasím a asi máme stejný těla -pak už budeme druho-rodičky tak už nás tak dlouho nebudou trápit a doufám že nám je dříve vytáhnou jak prvně!...ale já si přeji rodit normálně...jenže chtít můžu a vyšetření pro otevření jsem prošla asi 15x pač jsem rodila se stahama co 2min.-2 dny na noc opiáty a druhý den repetéé-ani centák k dobru ...však víš o čem mluvím! ☹ A pak ještě velký překvápko nalévání mléka-no po císaři co se taky dalo čekat! 😢

ajuskamimi
24. říj 2007

KULISKAA presne ako pise vesi, u nas umrtvia od pasa nadol, cize pocas porodu mozes hybat rukami a ked ti donesu malicke este kym ta siju, mozes si ho pohladkat, pobozkat, pritulit 😀

kuliskaa
24. říj 2007

Ruce jsem citila,ale malou mi jen ukázali a naklonili k políbení-necítila jsem po klíční kost-je možné že to má být jen po pás-asi jsem citlivější anebo to píchl vysoko-dávali mi to až nad 8 obratel-a taky záleží jestli jste měly lokál nebo spinál... 😉

lukanek
29. říj 2007

ahoj všichni, vidím že zde již delší dobu diskutujete na téma jestli je lepší spontání nebo císařský řez. Já jsem se letos v létě velmi těšila na spontání porod, vydýchala jsem veškeré kontrakce, pocítila jsem na vlastní kůži, že je to skutečně bolestivá záležitost, a v okmažiku na který každá rodička čeká - kdy porodní asistentka sdělí že můžete tlačit, že asi tak za 20 min by mělo být miminko na světě, se něco zvrtlo a miminko se začalo dusit, takže se po dvou zatlačeních která mi připadala nekonečná okamžitě spěchalo na sál na císařský řez, aby se malého podařilo zachránit. Všechno klaplo a máme doma krásného zdravého dnes už 4měsíčního chlapečka. Jen bych chtěla napsat, že dobrovolně podstupovat císařský řez není dle mého názoru dobré rozhodnutí - břicho je sešité pokud možno v minimální jizvě asi tak 10 cm, je to tzv. bikiny řez takže v plavkách není ani vidět, ale je potřeba si uvědomit, že je to operace jako každá jiná, obrovský zásah do těla, je rozřezaná kompletně nejen kůže ale i celá břišní dutina stejně jako děloha. A to se hojí poměrně dlohou, pokud pominu bolesti které to po operaci provázejí, riziko trombozy, stejně tak i nepřijemné vstávání k miminku, skoro nemožné chování mimča bez bolesti, tak je potřeba si uvědomit i značné riziko do budoucna co se týká dalších porodů, protože pravděpodobnost nutnosti dalšího císaře se zde zvyšuje a kolikrát se tak dá řezat do člověka? zpravidla 2 dětí a více ne, stejně tak je zde i velké riziko že děloha třeba byla poškozena, zjizvena atd a to jsou také další komplikace. Já jsem byla na pokoji se dvěma maminkama co rodily v ten den jako já spontáně a obě dvě běhaly kolem svých miminek jako by nic, byly naprosto psychicky vyrovnané, a já jsem se půl hodiny zvedala do sedu a pak jsem teprve lezla z postele, prostě je to obrovský nepřirozený zásah, přirozený je spontání porod a ten lze jen díky kontrakcím a kontrakce bez bolesti prostě nejdou, ale pokud se naučíte správně dýchat tak to bolesti dokáže velmi zmírnit, kromě toho lze aplikovat epidurální anestezii, která prý také pomáhá, S tou nemám zkušenosti, a protože jsem zažila velmi bolestivé kontrakce ale i bolesti po císaři tak musím říci - dobrovolně císaře nepodstupuje, ze všech výše uvedených důvodů - na bolesti během porodu hodně rychle zapomenete díky miminku ale jizva zůstává.

doriska
29. říj 2007

Ahoj Lukánku,
já jsem zažila taky obojí, přirozený porod i císaře, a mám to přesně naopak. Jen jsem chtěla říct, že po přirozeném porodu jizva často taky zůstává, protože většinu prvorodiček stejně nastřihnou, a hojení nic moc. To ty jsi nezažila, tak si na to spíš pozapomněla. Navíc, ta jizva je na choulostivých místech, pokud tě zašijou špatně, nebo se ti začnou rozpadat stehy předčasně, prostě nastanou komplikace v hojení, může ti to zkazit radost ze sexu na hodně dlouhou dobu, ve výjimečných případech navždy. Ono se to většinou časem spraví, ale můj manžel si se mnou užil trochu legrace až tak po půl roce. A po porodu jsem rozhodně neběhala jako laňka. Měla jsem problémy se posadit a do schodů to taky moc nešlo. A to nemluvím o hemoroidech, které tě mohou v důsledku tlačení taky pěkně potrápit. Nebo mojí kamarádce se podařilo vytlačit si konečník, říkala, že to bylo hrozný, prý porod samotný byl proti tomu procházka růžovou zahradou. Jasně, že císař taky není příjemná záležitost, a máš určitě pravdu v tom, že člověk by ho neměl žádat hned napoprvé, zvlášť pokud plánuje kupu dětí. Přirozený porod s epidurálem je podle mě nejlepší alternativa. A na závěr dodám, ať si každá rodí jak chce, to je ideální stav, kterého se u nás v ČR zatím nepodařilo d

doriska
29. říj 2007

...dosáhnout. Škoda.

sisstin
29. říj 2007

doriska: tak nakonec mi tu epi nedali...ale dalo se to i tak..jakž takž 😅

doriska
29. říj 2007

Ahoj Sisstin,
tak moc moc gratuluju, ať vám chlapeček pěkně roste. Zrovna včera jsem si říkala, že ti musím písnout do interní pošty, že už je mimi asi na světě. Já to mám už taky za pár.... Tak se mějte fajn!!!

tinax
30. říj 2007

no takze som sa tu tolko rozhodovala ze ako pojdem rodit az nakoniec priroda rozhodla za mna. Uz mam drobca pri sebe a vsetko islo tak rychlo ze nebol cas na rozhodovanie ci spinal. Musim ale priznat ze som si myslela ze to po narkoze bude horsie, nebola to ziadna slava ale uz na druhy den poobede som chodila a teraz (6dni po) som uz doma a uzivam si muza s malinkym. 🙂

vesi
30. říj 2007

tinax, sissti, gratulujem k detičkám 😉

certica
30. říj 2007

pripajam sa 🙂 , vesi si ma predbehla 😀

vesi
30. říj 2007

😀 😀 😀

kuliskaa
31. říj 2007

Také sisstin blahopřeji... 😉

majka07
31. říj 2007

ahojky, já se na spontální porod těšila, ikdyž jsem už od 17 tt tušila, že půjdu bohužel na CŘ, což to pak opravdu nastalo, nebot Maju byla v příčce a to skoro celé těhu, no říkala jsem si tak to zvládnu, holt si v porodnici pobudu 8 dní, bohužel jsem měla komplikace, špatná reakce na drenový materiál, vznikla nekroza, jizva suprová, nebyla vidět krásně se hojila, ale dírka po drenu se zvěšovala a dělala stále větší a větší neplechu, místo 8 dnů v porodnici jsme tam strávili měsíc a já prodělala ještě jednu operaci, každý den su chodila na zákroky na výšrab mrtvé tkáně na břichu, měla díru do břicha jak nevím co...nikomu bych to nepřála.

bblanka
1. lis 2007

Jsem 4 měsíce po císaři, díky preklamsii jsem rodila na 34 týdnu a císaře bych už nikdy v životě nechtěla,bolesti jsou do teď, jizva viditelná a velká a když mi malýho tahali z břicha,bylo to jako kdyby mi vyrvali nějaký orgány, hroznej tlak a tak nepříjemný. Je fakt,že jsem nezažila normální porod,ale brala bych ho radši.Píchali mi epidural,takže jsem byla normálně při vědomí,všechno slyšela a cítila to tahání.Malýho jsem viděla až po třech dnech a strávila jsem týden na jipce.takže žádný chování malýho,kojení zakázáno-takže byl hned od mala na flašce,prostě hrůza.Dobrovolně bych na císaře nikdy nešla

certica
1. lis 2007

blanka a preco si maleho videla az po 3 dnoch? 😕 , mala si nejake pooperacne problemiky?

elinka27
1. lis 2007

ja mam zasa maleho stale zadockom dole, a lekari sice tvrdia,ze mam velku panvu a porodim aj opacne,ale ja som sa radsej rozhodla pre CR pretoze sa bojim,ze by sa pri tom porode mohlo malemu nieco stat. A samozrejme planujeme aj dasie dieta,ale uz asi ked raz porodim CR tak uz tak budem rodit stale 😒

certica
1. lis 2007

elinka, na tvojom mieste by som tiez chcela rodit jedine SC a nie je to dovod ani podmienka, ze musis aj dalsie deti porodit takto 😉 zalezi od okolnosti...

certica
1. lis 2007

a netreba sa zbytocne bat - kolko ludi, tolko nazorov 😉, ja zas na cisarsky nemozem povedat nic zle

tessa
1. lis 2007

ja len tolko k cisarskemu, ze keby sa na mna neboli lekari vykaslali, tak som mohla rodit prirodzene... 😖
Ale cisarak v pohode, az na tie bolesti po nom...Ale za par dni presli, dokonca sme nevydrzali ani sestonedelie, a sexikovali uz po 3 tyzdnoch 😀

certica
1. lis 2007

tess, my po 8 dnoch 😀

tessa
1. lis 2007

certi, ja som sa pocttivo snazila dodrzat to sestonedelie, ale neslo to,tak aspon na tie 3 tyzdne som bola hrda 😀

lalitagopi
1. lis 2007

Vyborný článok o pôrodoch! Odporučujem 🙂

http://www.evalabusova.cz/cesty.php

jejke
2. lis 2007

No ako sa Vam to tu, v tejto teme zvrtlo, co??? 😀
Kto skor sexoval po cisaraku 😀
😀
😝
Nehnevajte sa ze som tu zas za"mudru"(sa nenavidim za to)
ale ste odstrasujuce pripady, baby.
Nielen ja, ale aj manzel bol po tom ako ma videl po narkoze uplne odrovnany
a som rada ze sme to museli znova pretrpiet aj pri druhom, lebo cely cas odkedy sme sa vratili domov z porodky bolo na 1. mieste dieta, my sme mali asi tzv. rekonvalesencnu pauzu, ale vsetko zle je na nieco dobre, najst si k sebe cestu nanovo je krasne.
Upevni to vztah.
Ak sa niekto na sex citi uz tyzden po porode, hmmm, asi je dost odolna povaha, ok, nesudim,prave naopak obdivujem ... 😎
Rozhodne TEDA rozumne to nie je, ja by som neriskovala, moze sa pri tom natrhnut nezahojene tkanivo na jednej z tych vrstiev, asi prilisna opatrnost skodi
ale NEOPATRNOST skodi viac 😉

certica
3. lis 2007

jejke, to praveze nebolo o odolnej povahe, skor o sile hormonov a pudov 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru