Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

nadhera
6. lis 2007

zajtra idem na amnio, tak sa hned opytam ako so mnou - ci automaticky sc alebo normalne.

certica
6. lis 2007

nadhera, drzim prsty 🙂
u teba si myslim, ze sc - mas tam prakticky len nieco vyse roka rozdiel

nadhera
6. lis 2007

asi aj to chcem 🙂

certica
6. lis 2007

sme dve 😀

nadhera
6. lis 2007

uz viem, co ma caka, tak naco skusat nieco nove ... a verim ze je to uz naposledy.

certica
6. lis 2007

asi tak, tiez sa mi nechce v tomto smere riskovat, aj ked v beznych veciach hej.

doriska
6. lis 2007

Ahoj holky,
já jsem rodila 2x, jednou přirozeně před 13 lety, jednou akutní sekcí v celkové narkóze před 2 lety, teď mě čeká třetí porod. Bude (doufám) plánovaným císařem přesně za 2 týdny, buď v epidurále či ve spinále, to za mě asi rozhodne anesteziolog. Rozhodně si nechám poradit od něj. Mám z toho trochu vítr, protože u obojího hodně záleží na tom, na jak šikovného anesteziologa narazíte. No, pak vám sem písnu, jaké to bylo. Zatím se mi pořád ještě císař jeví jako lepší varianta. To nejhorší pro mě bylo, když mi tahali z břicha dren, jinak mi to přišlo celkem snesitelný, i to vstávání do sprchy. Jinak dneska jsem byla v porodnici na natáčkách a hned vedle v místnosti úpěla paní směřující k přirozenému porodu, úplně mi bylo špatně za ní.... Škoda, že to břicho není na zip nebo že by klokaní vak? Ten by se taky šiknul. Hned by se zvýšila porodnost.

tiki
7. lis 2007

To ja bych sla do cisare klido znovu, kdybych nechtela aspon dve dalsi deti, radsi ale tri 😉 . To by byl cisarema celkem problem.
Nemam srovnani s normalnim porodem (teda kdyz odmyslim tech par hodin, kdy mne furt monitorovali az zjistili, ze se dite blbe okyslicuje), ale ta rekonvalescence se po cisari nechala vpohode prezit...

lante
7. lis 2007

Ahoj babule,

pred pár týždňami som písala o tom, že mám plánovaný cisarák. Tak auž mám takmer tri týždne po ňom. Prirodzený pôrod som nemala, ale mám pocit, že som sa z toho cisaráku dostala skôr ako kočka čo bola so mnou na izbe a rodila prirodzene. Hlavne podľa mňa preto, že mne malého nosili iba na kojenie a ona ho po cca 6 hodinách dostala na izbu a staraj sa. Bola chúďa z toho pekne na prášky a po prvej noci už bulila každú hodinu - "krásny" príklad po pôrodnej depky. Čo ma moc teda nepovzbudzovalo.
Najhoršie bolo prsne to čo píše Doriska, teda keď mi ťahali dreny, ja som totiž mala až dva. Prvý sa dal ešte vydržať, ale ten druhý.....brrrrrrr. Fak prečo nie sme ako klokani?? Taký vak by bol fakt skvelý.

Ale ešte jeden postreh. Nie je cisarák ako cisarák. Pretože ja som prišla bez bolesti, posadili ma na stôl, napichli spinal, položili a išlo sa na vec. Ale keď nechajú tehulu najskôr x hodín trápiť a potom veľkodušne spravia cisarák je to akoby rodila aj normálne a plus cisarák k tomu. Takže po takomto niečom sa určite zotavuje horšie....alebo po celkovom uspatí.

nikka.vo
7. lis 2007

Holky, já žádný dren neměla... 😕 znám to teda jak je to hnusný, tahali mi ho 4x ze stehna ,čekala jsem ho i při císaři a nic 😕

Já bych chtěla rodit druhé normálně, prostě zažít ten pocit, mám pocit že jsem o něco ochuzená, nechci zase strávit v porodnici týden, chci být normálně ,,funkční,, , aby mě nic nebolelo a nemusela jsem chodit v předklonu 😒 (kromě teda případnému šití hráze)

Samozřejmě mám bobky, jaký to je, když máte v porodních cestách mimino 😲 a ještě ho vytlačit, ale na druhou stranu to většina popisuje jako to lehčí z porodu a bolesti vim jaký jsou, tak je to v podstatě jedno 😅

sue
7. lis 2007

Nikka.vo ... ma pobavilo ako si napísala, že "aby mě nic nebolelo" - ja teda nepoznám ženu čo by ju po prirodzenom pôrode nič nebolelo 🤐 nevravím, že cisársky rez je menšia bolesť, to sa porovnávať nedá... ale nemysli si, že po prirodzenom sa budeš cítiť ako laň 🤐

doriska
7. lis 2007

Sue,
to jsi mě teda pobavila.... Vzpomněla jsem si, jak jsem druhý den po přirozeném porodu bojovala s bolestí jizvy po nástřihu. Sestři mi řekla, ať si dojdu k nim na sesternu, že mi na to dají led. Tak jsem šla a její kolegyně z mrazáku vyndala kondom naplněný vodou zmrzlou na led, prostě takový ledový úd, koukala jsem na to jako blázen. Že prý si to mám strčit mezi nožky. No, trochu to pomohlo, ale stejně to trvalo dlouho, než jizva přestala bolet úplně. A první sex po šestinedělí, úplná hrůza, horší než když to bylo poprvé. Je pravda, že v předklonu se chodit nemusí, ale zase se člověk pořádně neposadí a dojít si poprvé na velkou, zvlášť když jste po porodu čtyři dny nebyly, je jako si ten přirozený porod ještě jednou zopakovat v malém. Já jsem aspoň na WC skuhrala skoro stejně jako na hekárně.
Ale je možný, že jsem měla jen smůlu, třeba mě to šití prostě nesedlo.

Nikko, a jak to, že jsi neměla dren? Ptala ses na to? To by mě zajímalo, kam se poděje ten tekutý nepořádek, který jinak skončí v krvavé kabele? Já ho tam měla přes dvě deci. A dělohou ven to podle mě jít nemůže?

sue
7. lis 2007

Doriska, ja som neznevažovala cisársky rez, len som sa snažila napísať, že ani jedno ani druhé vonkoncom nie je bezbolestné 🤐

doriska
7. lis 2007

Sue, vždyť já vím. Obojí stojí za bačkoru, při přirozeném porodu to nejvíc bolí předtím, při císaři potom.... Já bych řekla, že nejlepší kompromis je přirozeně s epi, když člověk natrefí na šikovného anesteziologa. To jsem ovšem ještě nezkusila, tak nedokážu říct.

sue
7. lis 2007

Doriska, taký istý názor mám aj ja... že prirodzene a s EPI - teda pokiaľ je všetko v poriadku.

michalag
7. lis 2007

ja si myslim , ze pokial´nemusi byt cisarsky tak naco o nom uvazovat. Ja som rodila prirodzene a mam nan len krasne spomienky a keby som mala ist znova tak prirodzene, pokial by bolo vsetko v poriadku

nikka.vo
7. lis 2007

já vim, že to není bezbolestný, ale si říkám, že rozřezaný břicho a natržená pipka je nesrovnatelný 😅

šitá hráz určitě taky bolí, ale zase je šance, že třeba ani šitá být nemusim (jsem bláhová - já vim 😀 )

ale když si dám pro a proti, tak mi pořád líp vychází přirozený porod 😉

dorisko, já při císaři zažila i tu bolest předtím - jestli tím mysíš kontrakce 😕

certica
7. lis 2007

nikka, je to sranda... lebo ja zas ked si predstavim rozrezane brucho a natrhnutu a popresivanu pipku, je mi milsie to prve 😅

nikka.vo
7. lis 2007

no...vydržim dost - měla jsem operovaný kyčel a to se teda nedá srovnat - to břicho je ještě horší... 😨

přeci jen ta pipka je jiná bolest - řekla bych že štiplavá, či jak to popsat (ikdyž nemůžu posoudit) 😅 ale to břicho je hnusná, tupá bolest, občas i štiplavá a bolí to fakt do hloubky... bojíš se i zakašlat a tlačit prvního bobka taky žádná slast 😀 ... břišní svaly musíš taky použít 😝

certica
7. lis 2007

nikka, ja som cisara mala, takze viem a to ma este den po prisli kamosky z rizikoveho rozosmievat 😀 ... ale ten "podvozok" pouzivas podla mna intenzivnejsie. ak teda netrenujes zrovna brusaky 😀

nikka.vo
7. lis 2007

no nevim, doufám že budu moc srovnávat a pak si o tom řekneme svý 😀

je pravda, že ten první sex po šestinedělí 😖 😖 😖 😖 úúúúú 😔

to musí být tóčo 😲 😖

sue
7. lis 2007

...že po šestonedelí... niektoré maminy ho nemôžu mať aj pol roka 😲

certica
7. lis 2007

ved zrejme budem porovnavat aj ja 😅

nikka.vo
7. lis 2007

a ještě by mě zajímalo, co je víc traumatizující pro miminko - když jsem viděla to video císaře, tak mi bylo toho miminka neskutečně líto 😔

jak ho za ruku a za nohu vytahujou, nebo jak pak zůstala v břiše jen hlavička a oni mu jí div neurvali 😔 😔 😔

chudáček Dominik - jestli mu dělali to samé... a je pravda, že měl uskříplý nerv na zápěstí a rehabilitační utrousila něco, že mu to udělali při porodu.
Ale mohl ji mít špatně už v břiše, to nikdo neví, asi 😒

certica
7. lis 2007

dobre, uz nestraste! 😀 strasili ma aj s cisarskym a bolo to nakoniec super 😎

sue
7. lis 2007

Nikka, pre bábätko je určite traumatizujúcejší cisarák...teda myslím si...

certica
7. lis 2007

to je tiez velmi relativne podla mna...

nadhera
7. lis 2007

so sc to nemam iste - vraj keby to bolo do roka...ale takto to bude na zvazeni lekara. viete si predstavit rodit 2x do roka?

arabeska
7. lis 2007

nadhera,podla mna nebudu urcite v tvojom pripade riskovat,ved oni odporucaju len otehotnetie po viac ako roku od sc a ty budes uz rodit 😅 tk je to podla mna velke riziko.

drzim palce 🙂

nikka.vo
7. lis 2007

taky si myslim, že císař je pro něj traumatizující víc - 😔

přeci jen si tam v klídku pave a najednou ho někdo čapne za ruku a začne ho rvát ven, kdežto při klasiše porodu se volně sesune do porodních cest a jediný co pro něj asi neni moc ,,příjemný,, tak jak se tlačí hlavička ven 😕

co myslíte?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru