Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari neboj se ,mi jdeme taky na sekci a mám z toho také všelijaké pocity ale čím víc se to blíží tím víc se těším, 😀

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy aj ja sa už veľmi teším hlavne po tých 10 rokoch čo sa nám nedarilo otehotniet...len mám také zmiešané pocity....a ak môžem byť zvedavá ty prečo ideš na sekciu?

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari kvůli konci pánevnímu,je tak to vám přeji taková doba 10let,mi čekali 3roky a bylo to dlouhý,možná kdyby jsme se hned rozhodli tenkrát pro umělé oplodnění tak už nám tu běhá 3letý dítě,ale nevadí dočkali jsme se ne?

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy to áno to je hlavné že sa to podarilo a že už čoskoro bude v našom náručí....

estterka
8. říj 2010

@vodnari ja napriklad nemam ani polovicnu jazvu z tej,co ma Crawler,uplne malinku tenucku kratku ciarocku. neboj sa,da sa to zvladnut v pohode! a to teda ja som planovala rodit prirodzene,ani mi nenapadlo,ze by sa to mohlo skoncit sekciou.

vodnari
8. říj 2010

@estterka naozaj ste zlatučké,už sa bojím čoraz menej a menej.... 🙂

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari 😀 jojo už to máme za pár dní,já nastupuji ve čtvrtek a v pátek už to budu mít za sebou,je to zvláštní si říct že za týden touto dobou už budu mít miminko,a už budu snad i celkem schopná,já bych se toho císaře ani tak nebála někdo dokonce říká že laparoskopie je horší jak císař,záleží jak co kdo snáší,ale určitě je lepší jít na něj rovnou bez bolestí než se někde celý den trápit bolestí a pak jít stejně na císaře,musí to být horší protože by byl člověk hrozně unavenej z porodu před císařem.

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy ja uvidím ako sa doktor rozhodne v nedeľu podľa výsledkov,možno tiež už pôjdem na budúci týždeň....na laparoskopii som bola ak by to bolo len také tak to vydržím...i keď v tedy ma to bolelo ale všetko sa dá vydržať.... 🙂

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari já taky byla na laparo.a to bylo celkem v pohodě,už hodinu po operaci jsem běhala po chodbě 😀 samozřejmě se sestrou 😀 závodní běh to sice nebyl ale dalo se to v pohodě zvládnout.toto asi bude jiný protože je to celý řez ale to zvládneme.já si teda pořídila i homeopatika proti bolesti po císaři

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy to aj také niečo je? to som ani nevedela...ja som po laparoskopii teda hneď nebehala až po pár hodinách ale nebolo to moc slávne...ja som dosť vracala bolo mi príšerne....potom sa mi to ešte aj zapálilo.... 😢 ...ale dalo sa všetko vydržať a teraz si nato už ani nezmyslím....

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari jojo jsou homeopatika které se dají využít jak po císaři tak po přir.porodu, 10 dní před a po porodu se bere arnica montana 9ch(to je označení ředění,protože jsou i slabší i silnější)pak mám staphysagria 9ch to je na bolesti po řezu a pak mám ještě ricinus comunis 9ch a to je na podporu kojení po císaři je to asi horší než se to rozběhne a tyto dvě budu brát až po císaři,před beru jen tu arnicu,jinak to mají normálně volně prodejné v lékárně a nebo by ti určitě poradil nějaký homeopat.

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy tak ty si pekne vybavená..ak aj mne povie v nedelu že to bude na 100 percent cisárskym tak si to tiež zoženiem....

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari to víš že jo ublížit to nemůže a když to pomůže tak budeme rádi

vodnari
8. říj 2010

@ratatooy tak to áno....držím palčeky nech ti všetko dobre dopadne a nech to moc nebolí....

ratatooy
8. říj 2010

@vodnari i mi vám držíme palce.

ratatooy
11. říj 2010

holky co jste měli plánovaného císaře,kdy vám dávali cévku?před odjezdem na sál nebo až na sále?

majdula
11. říj 2010

@ratatooy Ahojky, ja sice nemela planovanej, ale akutni, ale presto mi cevku davali jeste na pokoji pred prevozem na sal. I obinadla na nohy. Primo na sale mi uz jen pichli spinal.

ratatooy
12. říj 2010

@majdula aha takže ještě před odjezdem na sál a pak jsi musela přecházet na op.stůl?to tam nevadí ta cévka? 😕 já mám blbý otázky co?

majdula
12. říj 2010

@ratatooy Nevadi, je uplne ohebna, ani ji necitis (i kdyz zavadeni neni nic moc, ale oproti kontrakcim brnkacka 🙂 ). Mela jsem ji jeste den po cisari a ani jsem o ni nevedela.
Akorat na stul jsem po svych nelezla 🙂 Byla jsem totalne KO, tak me tam proste prenesli. No, prehodili 😀 Jedine jsem se musela otocit na bok kvuli spinalu a pak zase na zada.

renys
12. říj 2010

@ratatooy, já měla plán. císaře a cévku mi dali ještě na porodním pokoji, kde jsme čekali před akcí. Pak už nevstáváš, oni Tě přenesou na lehátko a pak na sále na operační stůl. Jestli máš dlouhé vlasy - tak si vezmi gumičku do vlasů, ať Ti pak lépe drží v tom kloboučku 😉 . Cévku pak vyndali až druhý den, po převezení na odd. šestinedělí.

ratatooy
12. říj 2010

děkuji holky za odpověď a měli jste i pak z jizvy katetr?nebo jak se tomu říká?dlouhé vlasy mám tak to si vezmu gumičku,to se se mnou teda natahají 😀 myslíte že když nás vezmou v pátek ráno že v sobotu třeba dopoledne už budu moct stoupnout?

renys
12. říj 2010

@ratatooy Ty asi myslíš dren? Tak to jsem neměla, ten se asi dává, když jsou nějaké komplikace, neboj, mám okolo sebe taky spoustu císařoven a nic takového se tam nekonalo. Naopak, jizvu má každá kámoška pěknou. Přesně tak, druhý den dopoledne jsem taky vstávala, šla jsem se sestřičkou do sprchy a tam mi při spuštěné sprše vytáhla tu cévku, takže to míň pálilo a člověk se necítil trapně, že si trochu učůrnul 😅 . Oni rádi vidí, když se hezky chodí, protože při pohybu se ta rána rychleji hojí. Proč máš indikován císařák?

kutlicka
13. říj 2010

Ahojte. Osobne by som jednoznačne volila cisársky rez. Ja som mala dva cisárske. Vždy som si myslela, že po dvoch cisárskych už automaticky ukončujú ďalšie tehotenstvo tiež sekciou. Ale nie je to tak, a toho som sa najviac obávala. Studený pot ma oblial, keď mi v poradni dala doktorka nejaký reklamný leták na pôrodnícky gél. Mala som sto chutí kričať, že ja predsa budem rodiť cisárskym, nie vaginálne! Osobne mám z prirodzeného pôrodu neopísateľný strach, bojím sa ruptúry, nástrihu hrádze, nanič je aj to, že po sekciách už vraj nesmú dať pri vaginálnom pôrode epidurálku, vraj aby som cítila prípadnú ruptúru maternice (!!!). Bojím sa napríklad aj toho, že mi pôrod nebude postupovať a bábo sa vo mne zadusí. Toto posledné som "neplácla" len tak do vetra. Pri mojej dcére mohlo k takejto tragédii dôjsť, "vďaka" iniciatívnej pôrodníčke, veľkej zástankyni prirodzených pôrodov. Na sálu ma vtedy brali naozaj v hodinu dvanástu, dcéra bola ešte k tomu koniec panvový, čo je tiež relatívna indikácia k cisárskemu. Syna som už potom rodila automaticky plánovaným "cisárom". Suma sumárum, mám z vaginálneho pôrodu panický strach. A modlím sa, že nakoniec pristúpia opäť k cisárskemu rezu. Ach jaj, normálne vo mne začína bublať hnev. 😠 Prečo nie je u nás oficiálna možnosť voľby??? ☹ ☹ ☹ Podotýkam, že ináč som zástankyňou čo najväčšej prirodzenosti vo všetkom, len proste v tomto jedinom si nepomôžem...strach je silnejší ako ja.

jajavany
13. říj 2010

@kutlicka ahoj ja mam podobny strach ako ty 🙂 tiez sa strasne bojim normalneho porodu...prvy som mala cisarsky mala bola otocena priecne a bali sa aj koli tomu ze som nemala papier od ortopeda.a teraz moja dr nejak nechape ze asi by som mala ist aj teraz cisarskym koli zdr.problemom ale hovori ze to rozhodnu v nemocnici a zase obvodna dr mi povedala ze by som mala mat planovany no ja uz neviem ☹ som z toho na nervy. nemyslite ze v roku 2005 zlomena panva pri havarii,hernia disku L4,L5,S1 a este k tomu aj zlcnikove kamene nie su postacujuce na planovany cisarak? 😒

elviie
13. říj 2010

@ratatooy Já měla akutní císařský řez, obinadla na nohy dali před, sundali naušnice, brýle...byla jsem pak v celkové narkóze, cévku mi před sekcí nedávali. Někde dávají samovypadávací stehy, já měla vyndavací, vyndali mi ho 7.den po porodu, do vyndání jsem měla na konci něco, co mi drželo začátek a konec stehu, jestli myslíš tohle...fotku jizvy po 6měsících od porodu mám v albu, tak mrkni 😉

kutlicka
13. říj 2010

@jajavany a to akože váha tá tvoja dr., keď si mala zlomenú panvu??? Podľa mna je to dostačujúci dôvod na cisársky, hoci ja už fakt niekedy neviem, čo považujú za dôvod a čo nie. Vyrazila si mi tým dych, lebo moja dcéra je takisto tehotná, termín má teraz v novembri a v r. 2001 mala zlomenú panvu. Myslela som, že automaticky jej spravia sekciu. To aby som išla radšej ja osobne za jej doktorom a informovala sa. Nemôžem si pomôcť, ale zdá sa mi, akoby boli v tejto veci pred pár rokmi opatrnejší a pre istotu vždy volili sekciu. Neviem, čím to je, či sú cisárske rezy pre nemocnice nejako finančne nevýhodné, alebo čo, keď s tým teraz robia také problémy. Určite daj vedieť, ako si dopadla. Ja len dúfam, že Ti nakoniec predsa len tú sekciu spravia.

elviie
13. říj 2010

@ratatooy A určitě je lepší plánovaný císař.řez než akutní, já si zkusila oboje-14hodin porodu zakončené cís.řezem, dalšího porodu se také po téhle zkušenosti bojím, plánovaný cís.řez mi gynekolog neslíbil, uvidí se podle velikosti miminka...

ratatooy
13. říj 2010

@renys kvůli KP,tak to je dobré,no jinak zítra jdeme na příjem a v pátek ráno šup na to.jsem z toho taková lehce nervozní ale nebojím se.

judit00
13. říj 2010

@kutlicka podla mna pojdes cisarskym, ja som tiez rodila cisarskym bo sa im nieco nepacilo na monitore, ale ked si mala dve sekcie podal mna neni normalne aby si rodila prirodzene

kutlicka
13. říj 2010

@judit00 ani nevieš, ako ma Tvoje povzbudenie potešilo, bodaj by si mala pravdu. Ináč ja som sa cítila po obidvoch sekciách vynikajúco, hneď na druhý deň som chodila, jazvu mám ukážkovú. Prvú sekciu som mala akútnu, čiže žiaden spinál. Keď ma zobudili, tak som dosť cítila bolesť v rane, ale dalo sa to vydržať. Druhá bola plánovaná a bolo to po všetkých stránkach super. Keby sa aj tentoraz v mojom prípade rozhodli pre cisársky, tak prisahámbohu, že z vďaky vybozkávam ruky aj nohy celému personálu nemocnice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru