Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

dashak
3. lis 2007

Holky sex po 8 dnech???? Nerozumím 😕 Jste jako nekrvácely? Já se teprv osmý den vrátila z porodky a jako na sex jsem teda rozhodně neměla pomyšlení, ale ani náladu, malá byla stále v nemocce. No nicméně, bych to vůbec neustála. Já střídavě krvácela až do 3 měsíců po porodě...stačilo, když jsem se třeba bouchla do břicha, jednou jsem právě při blbinkách v posteli skočila manželovi břichem na koleno a bylo po sexu hned, páč bolest jak kráva a opět krvácení, jinak přes léto mi stačilo, když jsem vlezla do bazénu a po studené vodě jsem začla opět krvácet. A svoji dělohu cítím kdykoliv je venku trochu chladněji 😝 .

Takže já na císařák extra pozitivní vzpomínky nemám, ale holt zachránil nám asi život, tak co už 😅 Ale dobrovolně teda nebrat 🤐

certica
3. lis 2007

dashak,
ja som zacala krvacat az 1,5 dna po cisarskom (sestricka nechapala, ze podlozky co som mala v posteli pod sebou, boli bez jedinej skvrny) a trvalo to 5 dni, hlavne pri kojeni. potom uz ani spinenie, nic.... az po 6 tyzdnoch mi nabehla klasicka menstr., no a co sa bruska tyka, ja som ho z mojho pohladu mala po 4-5 dnoch uplne fajn, ziadna bolest, ani pri dotyku

dashak
3. lis 2007

wow, tak to ti závidím. A není ti třeba 18 let, že si ještě mladé odolné maso? Jestli ne, tak to raději ani nepiš, ať nejsem zakomplexovaná 😀 😀

Jé a jinak gratuluju, koukám, že na cestě je další miminko, tak ať je vše v pořádku a miminko zdravé. A jaký bude porod? Dávají ti možnost na spontánní nebo půjdeš automaticky na císaře?

certica
3. lis 2007

dashak 😀 , no mam po 30-tke 😅 😀
a dakujem. ak sa nevyskytne nic mimoriadne, mozem rodit normalne

dashak
3. lis 2007

😀 Jsem si to myslela, že 18 ti nebude 😀 No já rodila v 27, sic na těch 18 bych i vypadala, ale rozhodně se tak necítím 😀 😀 😀

jejke
3. lis 2007

No jo, rodit normalne,
to Ti mame fakt zavidiet???Certi 😀

Ja som si myslela ze citlivka nie som ,ale ked som pri kojeni citila tie krce v bruchu,to po prvom cisaraku som nevedela co to je ked sa maternica stahuje, no pri druhom som si to fakt uzila, 😖 bolo mi pri tej bolesti na zvracanie(a to som pocas celeho druheho tehotenstva nezvracala ani raz.
vravim nechvalim sa radsej lebo moze byt horsie, a padavka budem ja, ale po prvom cisaraku mi spoluleziaca vycitala co tolko beham na treti den ze ona ked na mna pozera neciti sa dobre, ze ona lezi a ja nie...no pri druhom mi do behania teda nebolo a verte ze ani 😀 do sexu 😝

vesi
3. lis 2007

baby, po prvom cisaraku som hned na druhý deň behala po oddelení až sa moje bývalé spoluležiace - ešte čakateľky z rizikového čudovali, že ani nevyzerám, že by som bola po operácii 😀
a po druhom, som sa z postele zbierala takmer 3 dni 😠 😝 lebo sa mi strašne točila hlava a odpadávala som. síce som dosť citlivka, ale pooperačné bolesti pre mňa neboli také strašné, možno to je aj tým, že som predtým mávala hrozné ms bolesti ...
certi, pôvodne som mala druhé aj ja rodiť normálne, ale prišli problémy s jazvou a tiež odhadovali, že dieťa bude väčšie ako bolo prvé. v skutočnosti však bola druhá dcéra menšia ako prvá 😉

vesi
3. lis 2007

jaj a ak vašej téme - do sexu mi nebolo riadne dlho, bola som taká unavená, že som zaspávala o 20.00 spolu s malou 😝 😀

nadhera
3. lis 2007

SC som mala robenu kol obeda a na druhy den rano som s pomocou sestry uz robila prve kroky, pocas dna sama a k veceru som dokonca mala navstevu,takze opat po svojich. a pri druhom porode sa necham prekvapit, ako mi to vyjde.

certica
3. lis 2007

jejke, vesi - ja som naklonena rodit zase sekciou, ale obavam sa, ze o tom nebudem moct az tak uplne rozhodnut, ani moj doki(ak to bude musiet schvalit prednosta) - uvidime... nechcem este predbiehat, caka ma niekolko mesiacov, moze sa vselico udiat, mozno si nakoniec dieta same vyberie 😉 . este som sa na tuto temu prilis s dokim nebavila, nechavam si to na neskor

a jasne, ze ratam aj s tym, ze pri druhom to zotavovanie moze byt uplne ine a horsie

certica
3. lis 2007

myslim, ze keby bol rozdiel menej ako 2 roky, pojdem automaticky SC

jejke
4. lis 2007

Certi, vies ked pojdes normalne
(poznas moj nazor)
nezabudni sa stale pytat na tu hrubku steny maternice pri ultrazvuku, no najma pred porodom(ked to teda stihnes)

A vzhladom na tu sexikovu cast tejto temy, no keby si nahodou sla normalne
aby si mohla 😎 zas uz po tyzdni, 😀 mozno Ti pomoze toto:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ja lutujem ze som toto neobjavila uz pri prvom tehotenstve a vobec "Modreho konika", iste by ma doktor len tak lahko neodbil cisarskym kvoli polohe dietata 😉 keby bolo keby.... 😖

certica
5. lis 2007

jejke dik, neboj - ja sa budem informovat a co sa tyka toho sexu po prirodz.porode, tak to verim,ze po tyzdni nehrozi ani omylom 😲 (ak vobec a kedy, teda nechcem byt pesimista 😀 )

bblanka
6. lis 2007

certica: nemohla jsem se skoro týden pohnout a po tý slavný preklamsii stále dost vysoký tlak (200/150) - kvůli tomu jsem nemohla ani kojit, za malým mě pustili po třech dnech na vozíčku aspoň na chvilku.Takže jsem za ním týden jezdila navozíčku a pak jsem byla týden na klasické gynekologii a za malým chodila na půl hodiny denně.Můžu ti říct,že to bylo šílený,jak psychicky,tak fyzicky.

h0blinka
6. lis 2007

Ahojte babule, tehule aj mamule 🙂
Mna by zaujimalo, ze tie z vas co bolo cisarskym ci ste sa dali uspat alebo ste boli vedomim pri porode (lokalne umrtvene) Chcem byt pri tom ked sa nasa dcera narodi ale mam z toho zaroven strach. Poradte ake mate skusenosti 🙂

h0blinka
6. lis 2007

no citala som historiu najvacsim proti su u mna tie migreny brrr...... ked si spomeniem ake som mavala pred tehu 😒 😒
no ale este kludne piste ake mate zazitky a co ste poculi nech sa vieme rozhodnut 😀 😀 😀 😀

certica
6. lis 2007

blanka, tak to si mala fakt desne. a ten tlak uz mas v poriadku? lebo aj ten bol dost vrazedny. hlavne, ze to je za vami, ste doma - vela zdravia tebe aj dietatku 🙂

hobli, ja sice neviem porovnat s narkozou, ale ak by som mala na vyber, idem znova lokalne. tie migreny nie su vobec pravidlom, tazko vsak povedat, ked mas k tomu dispozicie, ako zareagujes. pre dieta je ta spinalka urcite privetivejsia

nikka.vo
6. lis 2007

já neměla na výběr a měla jsem celkovou narkozu a strašně mě to mrzí - všichni mého syna viděli a já až za deset hodin 😔

prostě bych si nenechala ujít ten první pohled na něj, pokud bych měla na výběr 😉

jediné co by mě asi štvalo na lokálnce, že bych nebyla hned ,,funkční,, , po celkové jsem už za deset hodin chodila 😎 a tím jsem se i dostala hned na normální pokoj a k synovi 😵

certica
6. lis 2007

nikka, je pravda ze jedine, co mi vadilo, bolo to dlhe lezanie. uz som to nevedela vydrzat, tak som sa sama v noci asi po 10tich hodinach postavila bez pritomnosti sestricky. vsetko by bolo super, len sa mi asi po minute strasne zatocila hlava, takze som sa tam zrutila na zem, nic sa ale nestalo. potom ma sestricky postavili az rano, co bolo zhruba 16h od cisaraku, osprsila som sa a potom som uz fungovala sama

dashak
6. lis 2007

já taky neměla na výběr, musela jsem mít lokálku, taky kvůli preeklampsie. Rodila jsem ve 13h a druhý den ráno už mě vyhnali normálně do sprchy, sotva jsem došla do postele a pracně si lehla, tak se mi spustila krev z nosu, takže jsem se zase ještě pracněji musela posadit 😅 a čekala jsem až to přestane, no pak jsem zase šla vyhodit ten krvavý kapesník a ostatní holky na mě hleděly jak na zjevení, že "jdu" zase tu štreku na záchod. No a když jsem se vrátila a znova se pracně uložila do lůžka, tak přišly sestry z šestinedělí s vozíčkem, že si mě už odvezou k nim. A to už jsem nezvládala, břicho bylo poněkud vysílené, tak jsem zvolila takový zvláštní manévr na to posazení a sestry ze mě málem upadly 😀 Prý co to děláte????? Pak si teda extra oddechly a smály se. A já jen že jsem ještě nenašla ten správný grif 😀, no motala jsem se jak větr v bedně, ale nakonec jsem z toho lůžka nějak vylezla 😅 Odvezly mě na pokoj s těhulkama a ty mi oblíkaly ponožky, bo já nebyla schopná se ohnout a taky mi mazaly nohy 😀 , chudery se taky s těma pupkama sotva ohly, ale byly na mě hodné 😅
No a taky super bylo, že ve sprše nebyla žádná stolička na sednutí a já si kolikrát zaboha nemohla navlíknout ty dírkované gaťky 😀 , dycky se mi tam zaplantaly nohy 😝

Jo a je fakt, že od porodu mám hrozně bolestivou menses, že kolikrát skuhrám v lůžku a první dva dny mi hrozně třeští hlava, ale tak, že mi lezou oči z důlku 😝

Jo a holky, proč je člověk lépe funkční po narkoze než po lokálce?

sisstin
6. lis 2007

já pořád chtěla CR před porodem, ale nakonec jsem měla dobrej a rychlej porod, takže jsem ráda, že jsem ho neměla 😉

ale fakt záleží od situace 😉

nikka.vo
6. lis 2007

no že můžeš hned na nohy, dashak...jinak nevim 😎 nemůžu srovnávat 😕

nadhera
6. lis 2007

sc v celkovej a maleho som po 4hodinach videla, ziadne zvracanie - len my bola strasna zima, ale fakt priserna .

iza
6. lis 2007

nikka : to ti ho přivezli tak pozdě? 😕 Já měla taky celkvou anest a mimi mi dovezli na kukandu do dvou hodin po tom, co jsem se probrala

megustas
6. lis 2007

ja som mala spinal 12:30 maleho som videla o hodinu,vstala som rano,nasledovala sprcha a potom som sa v kuse prechadzala...ja nedam na sekciu dopustit 😎

tiki
6. lis 2007

Holky, co cekate po cisari druhe decko, jak to vidite s normalnim porodem? Ja bych dalsi deti desne chtela rodit normalne, ale rika se, ze kdyz clovek v porodnici narazi na blba, tak ho automaticky zenou na druheho cisare 😲

Jinak dite mi taky po celkove narkoze privezli hned, jak jsem se probrala...

certica
6. lis 2007

nadhera, triasku som aj ja chytila tak 2 hodky po spinali, ale to je normalne

iza
6. lis 2007

tiki:no já myslím, že pokud nebudou komplikace a půjde to, tak bych šla do normálního porodu...teď už to nedělají automaticky, že kdoměl CR musí ho mít zase

nadhera
6. lis 2007

ja som sa po 4hodinach prebudila na to, ze mi je strasna zima, drkotali mi zuby ale sestricky mi rozumeli a hned mi maleho doniesli ukazat a triasla som sa dalej.

certica
6. lis 2007

neviem, ja mam skor pocit, ze (aspon u nas) su skor nakloneni k normalnemu porodu, ak teda nie su komplikacie a je tam urcitny cas. odstup medzi porodmi, takze automaticky urcite nie

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru