Císařský řez nebo raději normální porod?

hhranolka
31. črc 2006

Ahoj, můžete prosím napsat, svoje zkušenosti. Nejlépe od holek, které si prožily oboje a mohou srovnat. Diky

alcatko.j
7. lis 2007

jako vzdy tva odpoved- ma odpoved 😔

nikka.vo
7. lis 2007

😵 😵 😵 😵 😵

nikka.vo
7. lis 2007

jedna duše, jedno tělo 😀

alcatko.j
7. lis 2007

Nikkino, sem te zase docitala, ty natrhla pipko 😀 😀 😀

nikka.vo
7. lis 2007

no, no, no ... nebudeme si tu hrát na nějaký odborný výrazy, ne? 😀 😝

doriska
7. lis 2007

Holky,
já jsem byla kdysi dávno za svobodna (1992) v Kalifornii jako au-pair. V rodině jsme měli tři doktory, a když se sešli, tak samozřejmě probírali hlavně práci. Já jsem se před nimi jednou zmínila, že nechápu, jak je možné, že u nich maminy vyšoupnou z nemocnice jen pár hodin po porodu, že u nás je to jinak. Tak jsme to začali probírat podrobněji, taky to, jak nejlépe rodit - zda přirozeně, nebo přirozeně s epidurálem, nebo císařem. Říkali, že u nich porodníci nejraději přirozeně s epi. Je to prý ta nejlepší varianta pro matku i pro dítě. Prý se miminko dostane lépe ven, protože epi vám utlumí bolest, na kterou jinak tělo reaguje tím, že se stáhnou svaly. Císař je rizikový pro rodičku, ale prý nejbezpečnější pro dítě. O těch psychických aspektech se taky zmiňovali, že pro dítě je to šok, ale upřímně, vy si pamatujete, jaké to bylo, když jste poprvé vykoukli na svět? Při přirozeném porodu se může stát, že se mimi přidusí, lokne si plodové vody, nebo se mu dokonce vykloubí ramínko nebo zlomí klíční kost. Proto se také nezralé děti rodí císařem. Přece jen při císaři tam doktor "hrábne" a mimi je venku během pár minutek.

certica
8. lis 2007

doriska, uplne suhlasim s tvojim suhrnom 😉

doriska
8. lis 2007

Ahoj Čertice,
škoda, že nejsi můj porodník 😀 , vidím, že bysme si rozuměli....
No, já jdu 20.11. na plánovaného císaře, tentokrát bude v epidurálu, tak uvidím, zdali nezměním názor. Zatím jsem z toho jen mírně nervózní, to je myslím dobrý, protože mít před sebou přirozený porod, tak už týden nespím a chytá mě PANIKA 😀

certica
8. lis 2007

😀 doris, tak drz sa! mas to co by dup...

lulucha26
6. čer 2008

Ahojte, tak ja možem napísať svoje skúsenosti so spontánnym porodom.Bol to najhorší deň v mojom živote.Rodila som v Prahe v Podolí.Personál super,ale keďže som mala tehotenskú cukrovku a malému sa v termíne nechcelo ísť na svet, tak mi začali porod vyvolávať.Do nemocnice som nastúpila vo štvrtok ráno o 8:00, hne´d som dostala tabletku na vyvolanie porodu.O 14:00 mi začali bolesti.O 18:00 to už bolo na nevydržanie, ale stále som bola dosť málo otvorená na to, aby ma zobrali na sál.A tak som trpela do 02:00hod.v noci,kedy sa mi podarilo zaspať, ale aj tak som cítila bolesti.V piatok ráno o 8:00 som dostala ďalšiu tabletku na vyvolanie porodu a o 10:00 ma už zobrali na sál, ale malému sa stále nechcelo ísť von.V priebehu dňa som dostala ešte dve infuzie oxytocinu(myslím, že je to tiež na vyvolanie porodu) a tlačiť som začala o 20:00 večer.Malý sa narodil 21:04h s váhou 3880g a 52 cm.Bolo to hrozné, tie bolesti sa nedali vydržať.Trošku som si vydýchla pri epidurále, dostala som dve dávky takže to boli najkrajšie 4 hod.Pred porodom som si pozerala videá porodov a v žiadnom z nich nebola vidieť tá bolesť pred tlačením.Tiež som sa bála nástrihu a keď ma nastrihli, cítila som iba štipnutie, ale skor to bola pre mńa úľava.Po porode som sa dlho hojila, vobec som nemohla chodiť na toaletu, bolo to príšerne a tak som sa zaprisahala, že jedno dieťa mi bude stačiť.Ale 3 mesiace po porode som znovu otehotnela.Termín mám 11.8.2008.Bolo mi do plaču, ale s manželom sme sa dohodli, že to nejako zvládneme.U svojho gynekológa som sa začala informovať ohladom cisárskeho rezu.Najprv mi tvrdil, že to v čR nejde, ale potom mi dal kontakt na jedného primára na súkromnej klinike 15km od Prahy.Vravel, že ak sa dohodneme, robí sa to 14 dní pred termínom.Akurát dnes sa tam idem spýtať, či bude možné porodiť cisarkym rezom.Dám vedieť, ako som dopadla...

pitka
14. čer 2008

Ahoj lulucha napíš ako si dopadla ?

zuzi1983
14. čer 2008

Ahoj Holky,

Tak tu čtu Vaše příspěvky, já jsem zažila "pouze" císařský řez. Malého jsem přenášela 12 dní a stále se mu nechtělo na svět. Takže pak nástup do porodnice Podolí, vyvolávaní...stále nic, pak mi praskla voda ale mimi nesestupovalo. Pak po 24ti hodinách bolestí doktoři vyhodnotili můj stav jako akutní a rychle na sál. Mimi šlo kleštěma, doktoři mi skákali na břicho, fakt humus...na JIPu šílená zimnice, první postavení na nohy - nepředstavitelná bolest. dalších několik dní jsem chodila v pravém úhlu, nemluvě o kojení, spaní, koupání. HOlky po spontánním porodu juchaly ještě ten den, sice se neomohli moc posadit ale když viděly mě, myslím si, že děkovali, že dopadly takhle dobře. Takže já nevím. I podruhé pravděpodobně zažiju císaře ale už teď 6 měsíců po porodu vím, že to zvládnu a fakt mi to za to stojí. A ještě něco...moc mě mrzelo, že jsem sice malého na sále minutku viděla ale jinak neexistuje žádné přiložení, těšení se z narozeného miminka. Na Jipu jsem byla dalších 24 hodin po porodu, mimi mi nosili na kojení po třech hodinách a to bylo vše. Strašně jsem toužila ho mít u sebe...Takže já jsem za spontánní porod...vše mi příjde přirozenější...a těm, které čeká císař - nebojte se...zvládnete to...je to klasická operace ale ten výsledek je náááádherný a za tu bolest to stojí!!!!! Držte se, holky...

zanulav
14. čer 2008

lulucha tak dej vedet. Ja mam zkušenost takovou první porod cisařem nepostupujiíci porod syn 5100 kg. Celkove vše super sice to břicho pak bolelo. Ted jsem rodila v dubnu syn 4000kg. A rodila jsem spontanne bolesti šílene ale vše probehlo behem 2 hod, takže porod rychly, akorat to tlačení moc nešlo celou dobu jsem se bala aby jizva nepraskla ale doktorka mne ujištovala že na to nesmím myslet. Abych řekla tak cisař je lepší, celkove protože po porodu mne vše bolelo dlouhou dobu navíc jsem chaytla kvasinkovy zanet takže des. Po cisaří jsem byla fit než po porodu. Sice na druhou stranu je hezke když si ta žena ten porod zažije, je to fajn pocit, vidíte miminko hned, kdežto ja po cisaří jsem měla celkovou narkozu, rodila jsem v 10 30 hod, a ve 17 30 hod jsem ho teprve videla bylo to zvlaštní že vam jakoby jen tak donesou miminko, protože u císaře jsem mela kontrakce strašne slabe, jen tlaky na konečník byli šílene. Takže určite cisař.

kitty68
14. čer 2008

ja js pro cisar

nastesti js rodila v zahranici, takze js sla za 2 dny domu a normalne js se pohybovala uz druhy den, nevim proc, ale nic me nijak nebolelo 😅

livika
15. čer 2008

Ja normalne spontanne a pre mna to bola malina.... 🙂

miriamkac
16. čer 2008

JA mozem porovnat...a radsej trikrat rodit normalne ako jeden cisarsky.. 😎

certica
16. čer 2008

ja neviem porovnat, kedze mam 2 SC, ale som spokojna 🙂

petule.h
16. čer 2008

kitty68: opravdu po císaři po 2 dnech domů? tady 2 den teprve pouštějí z JIPu a odstraňují ti cévku a já byla jedna z mála, co se postavila a začala chodit a bylo to celkem bolestivé...je to čerstvá jizva...nevím popravdě, jak bych to doma nezmákla s péčí o dítě(jako prvorodička) a hlavně o to ostatní, navíc máme ložnice ve 2 patře...no 5 dní bych brala, 2 je moc málo dle mě... jinak jsem taky pro císaře, uvidíme jak budu rodit za 6 neděl...ale asi také tak...

lulinka7
19. čer 2008

Já rodila císařem i normálně a jsem spíše pro normální porod. Je to tedy intenzivnější bolest, ale za chvíli jste zase v pohodě. Po císaři je jizva, dlouho se hojí a bolí ☹

heppu
20. čer 2008

ja som sa tiez rozhodla ist cisarskym, pride mi to lepsie z viacerych hladisk, clovek je pripraveny, nenatrapi sa a hlavne nemusim absolvovat tie veci ako klistir, zasivanie a nastrih - z coho som mala najvacsi strach kym om sa nerozhodla pre cisarsky .

moni83
20. čer 2008

heppu: máš neaký zdravotný Dôvod na cisársky? Ja som rodila prvý krát normálne s epidurálkou ale teraz som tiež rozmýšlal ,že by som radšej išla cisárskym. Pretože ten pôrod nebol práve najľahší a ani Veľmi krátky 😖 . Dá sa to neako zariadiť.

arabeska
20. čer 2008

mne len pride troska vtipne ze niekto povazuje cisara za menej bolestiveho ,ja som rodila aj aj takze viem porovnat,uz som to tu niekde spominala 1 porod som veru nemala najlahsi,stratila som vela krvy dlho ma sili a pod.ale aj tak som bola hned fit,sitie sice bolelo ale to po cisarskom bolo ovela horsie ,bolest bola ovela vatsia a aj som sa dlho zotavovala predsa len je to operacia a dost narocna,dobrovolne by som isto nesla....

arabeska
20. čer 2008

mne to pride ako modny hit ze vsetci xcu cisara ... 🤐

lena13
20. čer 2008

ja js taky rodila cisarem akutnim

bolesti js mela jak krava epi mi daly az 13hod,nepoznaly polohu male.Kdyby druhe tak jedine cisar.Ve st jsem odrodila a v pa jsem sla domu.Taky me nic nebolelo a ani ta jizva.Jen nekdy,ale js se citila moooc dobre.

moni83
20. čer 2008

Pri pôrode ma nastrihli a aj malá ma potrhala poriadne. šili ma vyše hodiny. a Tie bolesti ,ktoré som mala po tom myslím si ,že sa vyrovnali aj tomu cisárskému. Dva týždne som si poriadne nesadla a bolelo ma to ešte aj potom.

lena13
20. čer 2008

moni to te lituju 😢

arabeska
20. čer 2008

moni mna sili 45 minut a tiez som zle sedela,ale ver ze cisar bol horsi 😔

silvik
20. čer 2008

Poprvé jsem rodila normálně, nastaly poporodní komplikace, šla jsem pod narkozu, takže šití po nástřihu si nepamatuju.. kontrakce ale jo a daly se zvládnout..... a druhé jsem rodila (kvůli komplikacím u prvního porodu) císařem....Kdybych si měla vybrat, šla bych spíše do porodu normálního... u císaře jsem byla minimálně 4 dny ochromená bolestí (bylo tam ale zase i vnitřní šití, takže to možná bolelo o něco více)....

certica
20. čer 2008

ar, caaau 😀
ja teda fakticky neviem porovnat, ale mne sa tie SC zdali velmi privetive a tazko si viem predstavit, ze by trebars to hojenie v pripade tazsieho porodu, ci vacsieho sitia bolo prijemnejsie 😕

certica
20. čer 2008

jedine, coho mi je luto - ten pocit, ked vytlacis babo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru