Císařský řez, prosím o zkušenosti

ursuleeonion
2. črc 2015

Ahoj ženy, hrozí mi císařský řez jelikož je malý v poloze Příčný. Je šance, že se ještě otočí ale chtěla bych znát Váš názor na Císaře. Prvního syna jsem rodila přirozenou cestou a vůbec jsem se porodu nebála. Ale z toho císařského řezu mám šílený strach. Asi i z části proto, že nesnesu operační sály a mám hrozný strach z narkozy. Takže pokud to tak dopadne a půjdu na císaře asi bych zvolila jen částečnou narkozu. Ale chtěla bych vědět jestli opravdu nic necítíte, nebo jak to vlastně všechno probíhalo atd.. prostě co nejvíc info. Děkuju mockrát! 🙂 🙂

carolyncassady
2. črc 2015

@ursuleeonion Ahojky, měla jsem taky částečnou narkózu a necítila jsem vůbec nic od pasu dolů... probíhalo to rychle a "profesionálně", opravdu se neboj, myslím si že při plánovaném císaři jsou rizika naprosto minimální. Jestli tě to potěší, tak mě ani hojení vůbec nebolelo, jen málo, už druhý den jsem normálně chodila, ani zvedání z postele nebylo tak strašné jak mě někteří strašili... bylo kolem mě tolik lidí že kdyby cokoli, určitě bych řekla...... s anestezioložkou jsem si celou dobu povídala, s manželem taky.....a doktoři mezitím přivedli naši maličkou princeznu na svět. Šití bylo taky rychlé ... no prostě za mě, žádný problém, neboj!

danduskatera
2. črc 2015

Dobrý večer mám zasebou 2 císaře vždy jen v částečné anestezi od pasu dolu ,Cítíte jen mírný tlak bolest žádnou všechno trvá cirka pul hodiny .Nejdřív mám píchnou injekci do páteře ucítíte teplo a pak už nic tělo budete mít jak bych to popsala jako z gumy .Budete cítit že s vámi hýbou ale bolest žádnou.To až potom po operaci až odezní umrtvení ale dávají injekce na bolest i na spaní .První 3 dny jsou nejhorší bude to bolet hlavně při vstávání a tak.Ale nebojte není to tak hrozné.A šance na otočení je byla jsem na pokoji s paní která měla jít ráno na císaře kvuli poloze a mimi se v noci otočilo tak ji pustily domu.

ursuleeonion
autor
2. črc 2015

Tak to jste mě uklidnily. 🙂 @carolyncassady , @danduskatera . 🙂 Děkuju. Já bych právě chtěla radši rodit normálně, to už aspoň vím jaký to je a za mě teda super. Ale pokud se císařskému řezu nevyhnu, tak už aspoň vím, že se snad tedy nemám čeho bát .. 🙂

chanelle1
2. črc 2015

Já sama za sebe držím pěsti, aby se nakonec miminko otočilo a vy na císaře nemusela.
Nejde o operaci samotnou, nicméně hojení bylo celkem bolestivé (Pravda, možná bylo spojeno s dalšími poporodními komplikacemi, kdy jsem ztratila 2,7 litru krve). Nicméně pokud se miminko neotočí a vy budete muset na císaře, doporučuju, abyste si koupila mastičku hemagel - a co nejdřív po operaci začala mazat. Hodně pomáhá při hojení a tomu, aby jizva byla elastická.
Osobně můžu říct, že pokud se rozhodneme pro druhé dítě, císařský řez mě opět čeká a moc nadšená z toho nejsem - ale na druhou stranu, kdyby se to rodeo u porodu zase opakovalo, I tak můžu říct, že ta prďolka za to stojí 🙂

ursuleeonion
autor
2. črc 2015

@chanelle1 Já doufám, že se tomu na konec vyhnu. Doma mám ještě 20 měsíčního syna a zůstala jsem bohužel sama. Takže mám strach také z toho jak bych to potom císaři vlastně všechno zvládla. Slyšela jsem, že jizva bolí docela dlouho a já si neumím představit jak bych to dělala s mým hyperaktivním synkem, který se mi díky nočním běsům budí i 15x za noc a ještě k tomu s mimčem .. Samozřejmě mám rodinu která mi pomůže, ale i tak budu na děti "sama". Takže se modlím a pořád tomu maličkému v bříšku domlouvám ať se otočí .. 😖

anetka1701
2. črc 2015

mám za sebou císaře dva... jako žádná sláva, ale dalo se to - chci do toho jít ještě jednou... Jinak necítila jsem bolest, jen tlak :o) Zase si říkám - díky bohu za císaře a zdravé děti...

shine2015
2. črc 2015

@ursuleeonion mě čeká třetí císař, dva v celkové anestezii mám za sebou, navíc děti jsou od sebe pouze o rok a fungovala jsem úplně v pohodě, doma jsem zvedala starší dceru, jen jsem se snažila nedělat žádné prudké pohyby. Za mě naprosto vpohode. 😉 takže kdyby jsi na sekci musela , neboj se toho. Oba porody byly pro mě nádherné, bez stresu, normálně jsem kojila a fungovala a svoje děti miluji nadevše......a děkuji Bohu za krásné zdravé děti.

janazzz
2. črc 2015

@ursuleeonion Já jsem měla u císaře také částečnou narkozu a kdybych měla jít na císaře znovu, tak jí volím opět. Ale doufám, že další porod bude přirozený, císaře už nechci. Jizva se mi nehojila vůbec dobře, břicho bolelo několik měsíců a byla jsem ráda, že jsem ráda. Teď už mám doma malého raubíře a vůbec nevím, jak bych byla schopná se o něj po císaři postarat. Takže doufám, že tentokrát to půjde přirozeně. Tak držím palce, ať se mimčo umoudří a otočí správně 🙂

julietta111
2. črc 2015

@ursuleeonion Mám za sebou sc. tři. První akutní kdy po třídenním vyvolánání malého hrozila hypoxie tak šel akutně ryhle ven v celkové anestezii. Další 2 sc. již plánované a v částečné anestezii. Vše proběhlo v pořádku, jizva se vždy hojila dobře, kojila jsem rychle. Nic mě při zákroku nebolelo, trochu jsem cítila tlak, ne nic hrozného. Tak pokud to nepůjde přirozeně, ničeho se neboj, hlavně že mimi bude v pořádku 😉

kaalla
3. črc 2015

@ursuleeonion já rodila ukutní sekcí před měsícem, v částečné narkoze. Operace jako taková absolutně v pohodě, bezbolestná. Velké bolesti jsem měla dva dny po operaci, každý další den to bylo lepší a lepší a po týdnů už jsem ani nevěděla, že nějakou jizvu mám.

shine2015
3. črc 2015

@julietta111 a mohu se zeptat, byla lepší celková anestezie a nebo částečná? Já jsem první měla akutní sekci, tak jsem si vybrat nemohla....a u druhe jsem volila to co jsem znala, navíc jsem nechtela být nervozní a čekat jak mě říznou a jak me to tam tahá atd....a navíc já byla dojatá už když jsem na sál jela, manžel byl pak na sale, ale kamarádka hlídala dceru na chodbě....a jak mě vezli, videla jsem ji jak s manželem stojí a mávají....no chce se mi bulet dojetím i teď.... 😉

a ještě mě se jizva hojila krásne a na bolest mi v nemocnici dali a pak už to bylo v pohode. 😉

jija
3. črc 2015

@ursuleeonion ja rodila prvniho cisarem a druhe prirozene a mezi nami kdybych si mohla vybrat tak cisar🙂 je to pohoda, regenerace srovnatelna, ono dost zalezi na tom jak dobre se Tvoje telo regeneruje, ja po cisari vypadali lip nez pulka porodnice co rodila prirozene a mnohdy i driv nez ja. Uz v porodnici jsem se synem na rukach prochodila pulku noci, v pohode. Chce to se zacit co nejdriv hybat, takze cim narocnejsi miminko tim rychlejsi regenerace 😉

akankeo
3. črc 2015

@ursuleeonion jestli je miminko pricne, tak ho ani porodit moc nepujde, takze ten cisar je nejbezpecnejsi pro oba, muze mit treba zamotanou pupecni snuru, muze byt v deloze nejaka prekazka. Mam za sebou dva cisare v castecne anestezii a vpohode, nejdulezitejsi je dostat se co nejdriv na nohy a naucit se dobre vstavat, ale vstavat pres bok muzes zacit uz ted, aby az v porodnici vyskocis prcka kojit si nesla pres bricho... U prvniho nemeli misto na jipce, tak jsem sla na sestinedeli hned jak sem zacala citit nohy, nejakych 8 hodin po operaci a bylo to v pohode, u druhe sem lezela tech standartnich 24 hodin a uz jsem to rozchazela driv, ale ono az ti daji ten tvuj uzlicek, tak ti to stejne bude jedno. Pokud nebou komplikace a o jizvu budes pecovat, tak to bude v pohode, ale zvedani tezsich predmetu bych se vyvarovala pokud to jen trochu pujde a je treba i odlozit cviceni na brisko. Ja mela po prvnim krasnou jizvu, otehotnela sem pul roku po cisari a v pohode, po druhym sem mela kontrakce, telo se snazilo vypudit dren, ktery je pry u druheho cisare povinosti, no nevim, u tretiho si ho dat nedam... a pak jsem sem tam nosila starsi dceru a mam tentokrat tu jizvu blbou, potrhala se jeste v porodnici, nesmela sem mit telisko a ted mam rizikove tehu, ale jestli chces 2 deti, tak ti tohle muze byt pomerne jedno

kalo
3. črc 2015

@ursuleeonion Doporučuji nic nečíst, nic nezjišťovat 🙂 Každý to měl jinak a akorát ti to nažene strach.

tomici
7. črc 2015

@ursuleeonion Jsem rok po CS, rána pořád pobolívá, ale jen když mi malý na jizvu šlápne, jak po mě leze nebo se prudce otočím na lůžku, ale nic strašného 🙂 Prvně mi porod pro preenklampsii vyvolávali, ale neotvírala jsem se, tak to skončilo císařem. U nás se mě ani neptali, jakou narkozu chci - možná kdybych sama chtěla celkovou dali by ji. Měla jsem spinál, necítila jsem nic od břicha dolů. Při samotném ,,porodu" jsem cítila jen tlak jak malého vytahovali, jinak vpohodě. U hlavy mi seděla anestezioložka, která mě ujistila, že kdybych cokoliv ucítila, hned mě uspí. Všechno proběhla ok, malého mi dali k hlavě tak na 2 minutky - bylo to nádherné, to u celkové narkozy nezažiješ 🙂 Pak mě vezli asi na 2 hod na dospávák, kde mi pak měnili podložky pode mnou - to docela bolelo, ale dostala jsem analgetika 🙂 Rodila jsem po 18 hod večer takže malého mi přivezli až ráno na kojení. Druhý den večer jsem vstávala. Příjemné to není a záviděla jsem mamině vedle, co vyhupsa z lůžka hned po porodu, ale co už 🙂 Ale čím dřív vstaneš, tím líp pro tebe 😉 Všechno se dá zvládnout, já mám po CS strach z přirozeného porodu zase, ptž jsem ho nezažila 🙂 Hlavně ať jste oba s miminkem zdraví a držím palečky 🙂

smallinka
7. črc 2015

mám císaře za sebou v celkové narkóze a vše proběhlo v naprostém pořádku. pokud máš strach z nemocnic, což já mám šílenej, tak bych spíše doporučovala celkovou narkózu ale je to na tobě. podle mě císař je operace a já nechtěla být účastníkem své vlastní. jizva mě bolela jakože dost asi tak týden. vše probíhalo v naprostém pořádku. nechápu ty ženy co říkají že třeba rok je jizva bolí? po 6ti nedělí jsme s manželem normálně 🤐

mimar
7. črc 2015

ahojky jsem dneska přesně měsíc po císaři a zatím se cítím celkem dobře. Na to že jsem si myslela že se nezvednu poprvé z postele tak pak už to šlo úplně krásně. že půjdu na císaře jsem věděla hned od začátku těhu, ale vůbec jsem nad tím nepřemejšlela a neřešila to. Došlo mi to až když mě vedli na operační sál a slyšela jsem anestezioložku jak říkala že operace začne v půl a to už jsem měla píchnutý epidurál.

ursuleeonion
autor
7. črc 2015

A když už se ví takhlenc dopředu, že tedy proběhne císařský řez. To se dělá taky až v termínu nebo v nějakém určitém týdnu?

shine2015
7. črc 2015

@ursuleeonion nejčastěji 39+0 kvůli pediatrum. Ale lze provést i dříve většinou od 38tt a pokud dvojky tak 36tt

ursuleeonion
autor
7. črc 2015

A co kdyby se mi porod rozjel nějak dřív než před plánovaným císařem? Od asi 29tt mi hrozí předčasný porod, beru i utrogestan na udržení těhu.

shine2015
7. črc 2015

@ursuleeonion udělají ti ho akutně..... 😉 většinou ty akutní uspávaji i když jak v které nemocnici....ale první jsem měla akutní a tam mi řekli že bude v celkové....a za mě v pohode

filipatereza
7. črc 2015

@ursuleeonion Neboj se, určitě se otočí!! První dceru jsem rodila přirozeně, synek byl v poloze příčné. Já úplně na nervy, protože jsem chtěla rodit přirozeně, možná i přístup doktorů mi nepřidal, protože to se mnou nikdo moc neprobral. Synek se otočil ve 36 tt,,, V porodnici mi pak vyprávěli že měli i paní, která už byla připravená na císaře a na poslední UZ se zjistilo, že se mimčo otočilo a tak šla honem na normální pokoj a rodila přirozeně... Takže hlavně hlavu vzhůru, hodně s mimčem mluv a bude to dobré!!!

zuzajda20
7. črc 2015

@ursuleeonion mala byla od 30 tt naopak a at jsem zkousela cokoliv,abych ji otocila,tak s ni to nehlo a podle dr,tam byla dobre zaklinena,tak ani moc nehrozilo,ze se otoci,ale cisar v pohode,jizva bolela jen ten den,pak jsem to rozchodila,vsichni mili,pomahali mi i spolubydlici na pokoji,takze super a ted budu asi vahat jestli jit znovu na cisar a nebo prirozene,coz mi prijde na nica bubec nevim co vybrat,radeji bych kdyby to nekdo rozhodl za me:(rodila jsem 38+2 mela jsem uz vysoky tlak a otikala jsem a kdyz je nejaky problem,tak to ukoncuji co nejdrive,aby pak nemuseli delat akutni

carolineg1
7. črc 2015

mala se mi neotocila, navic si strcila nozku do porodnich cest, tehdy sem byla 34tt a otevrena na 4 cm, no za 2 dny po dobrani kortikouidu sem jela hned na sal, kdyby mi praskla voda hrozilo že se zablokuje....ale ja mam navic v deloze prepasku tak se mala nemohla otocitt, jinak castecna narkoza, bezbolestne a za par minut byla venku, koplikace nebyly 🙂

carolineg1
7. črc 2015

nejhorsi je rekla bych to vstavani potom, v prubehu porodu fakt nic necitis...

petulebe
9. črc 2015

Můžu mít doplňující dotaz... Co na to tatínci? Manžel má furt obavy, že uvidí co nemá a že mě to bude bolet a nebude mi moct pomoct a tak....? Taky nám hrozí císař, ale určitě bych chtěla jen spinál.

tomici
9. črc 2015

@petulebe U nás tatínek čekal v místnosti pro tatínky a pak si pro něj přišla sestřička, co ošetřovala malého, aby byl u toho a pak mě viděl jak mě vezli na dospávák 🙂 Já myslím, že bude plný emocí a ani si neuvědomí, že jste po operaci 🙂 A další den mi podával věci než jsem vstávala. Uklidněte ho, že budete dostávat analgetika od bolesti a doma vám může více pomáhat s miminkem, aby jste se tolik nenamáhala ze začátku 😉

ckei
9. črc 2015

Napsala jsem článek o svém císaři, zde na MK...já na něj dodnes vzpomínám s nadšením, vstávání bez problémů, bolesti mírné, nic hrozného, já si fakt nemůžu stěžovat absolutně na nic. A měla jsem spinál, neměnila bych 😉

janie1988
26. črc 2015

@ursuleeonion Ahoj. Po 24 hodinách porodních bolestí jsem musela rodit císařským řezem. Byla jsem otevřená na 4 cm :/ Pak už to šlo rychle, dostala jsem epidural, takže jsem všechno vnímala. Malého mi přinesli, mohla jsem si ho jen pohladit, pochovat až za 5 hodin. Vstávání bylo bolestivé, ale druhý den už to šlo. Nemůžu říct na CS křivé slovo. Snad jen, že ho mohli udělat dřív, když viděli, že se neotvírám.

zabzulka
26. črc 2015

@petulebe můj muž byl u CS se mnou na sále, všechno viděl, komentoval, vlastně jsem díky němu měla přesný popis toho co se právě děje 🙂 byla jsem ráda, že tam byl, sám chtěl. Nijak nás to nepoznamenalo, kdyžtak jen v dobrém 🙂 první porod jsem měla normální, druhý CS kvůli KP /napsala jsem o porodu článek/..když srovnám, rozhodně jsem pro přirozený, těch pár dní po sekci bylo hodně krušných, vzpamatovávala jsem z toho déle než z přirozeného porodu, ale co se dá dělat, když to jinak nejde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru