Císařský řez s částečným umrtvením. Podstoupily jste?

adenka84
16. zář 2011

Ahoj holky,
mám dotázek...Kdo jste podstoupil CŘ pod částečným umrtvením? Vaše pocity,byl tam s vámi partner? Jak to probíhalo a platili jse za to? Pokud ano kolil prosím a kde jste rodili ?Děkuji vám všem za zkušenosti a zaodpovědi..

crawler
16. zář 2011

rodila jsem v Litomyšli, zdarma, byl to ale akutní cs, manžel u toho nebyl /nevím, zda to jde)...pocity? mno... 😅 chvílema krásný, chvílema hrozný...cítíš, jak z tebe mimi páčej, jak se ti tam hrabou...necítíš bolest to ne samozřejmě, ale nejsi bez citu...cca za 30minut bylo po všem...šití mi bylo nepříjemný...mno...jestli Tě to čeká, tak hodně zdaru...neboj se, páč pak by ti akorát lítal tlak a nedělalo by to dobrotu😉...a hodně sil do začátečního hojení po sekci a zdárné rozkojování 😉

janulle22
16. zář 2011

@adenka84 Ahojky... rodila jsem ve Šterberku u Olomouce, taky zdarma... Malej nesestoupil tak jak měl... na sále partner být nesmí... nahou mě tam dovezli, píchli injekci, lehla jsem si a dali mi měřič tlaku co měřil každou chvilku u mě seděla sestra a povídala si se mnou i doktoři... natřeli mě desinfekcí a žačali... cítíla jsme jen jak mi vytahujou malého, ale doktoři mi říkali co budou dělat... pak mě zašili jela jsem tam kde jsem začínala a byla mi strašná zima, ani mluvit jsme nemohla jak mi drkotaly zuby... a po cca hodině jsem začla cítit nohy a tak a jizvu... ta štípala palila, ale dostávala jsme injekce od bolesti... takže v pohodě.. a pocity? no ze začátku strach, že nevím co mě čeká ale supr doktoři i sestry na sále, takže tlak jsem měla celou dobu uplně v klidu... 🙂 jizva se mi hojila krásně žádné komplikace jsem neměla... tak hodně zdaru a hlavně v klidu... i když vím, že to asi moc nejde, ale aspoň se snaž... 😉

adenka84
autor
16. zář 2011

@crawler
@janulle22 děkuji holky..

werumka
16. zář 2011

Pokud Tě čeká plánovaný CS, tak se používá spinální anestezie, která Tě úplně znecitlivý od žeber dolů. Necítíš vůbec nic a nemůžeš pohnout nohama. V některých nemocnicích může být partner u Tvé hlavy spolu s anesteziologem, ale ve většině případů je v takovém předsálí. Nevěděla jsem vůbec o ničem a "pocity" jsem měla až když syna tahali ven, protože se mi opírali o žebra a ty už jsem cítila 😀 Pak už byl manžel i s miminkem se mnou na sále, než mě odvezli na pooperační.

adenka84
autor
16. zář 2011

@werumka Děkuji ti moc za odpověd...

janca_dobi
16. zář 2011

Ahojky, taky jsem rodila císařem (akutní císař) se spinálem a musím říct, že jsem vůbec nic necítila, žádnou bolest, jen, když malou vyndavali, tak takový tlak a cukání trošku. Píchnutí do páteře mě vůbec nebolelo, bála jsem se toho, ale bylo to jako normální injekce, píchnutí se podařilo napoprvé, anestezioložka byla super, všechno mi popisovala. Malou jsem sice viděla jen maličkou chviličku, jelikož byla předčasně a musela rychle do inkubátoru, ale i ten dvouvteřinový pohled stál za to. Nohy mi přišly k sobě během noci (malá se narodila v 19.40 hod.), jizva pak bolí, nejhorší je vstát z postele, pro mě byly nejhorší asi první dva dny, pak už se to hodně lepšilo. Hned po zákroku jsem měla takovou třesavku, klepala jsem se, ale zima mi nebyla. Sestřička říkala, že to normální a za chvíli to odeznělo. Následky (např. bolení hlavy atd.) to na mně naštěstí, kromě jizvy, nezanechalo žádné. Rozkojila jsem se bez problémů. Manžel přímo na sále nebyl, ale stál v "předsálí" nebo někde na chodbě, nevím přesně, každopádně tam trochu viděl, protože mi operatéry vyfotil. Přeju hodně štěstí, bezproblémový porod a krásné zdravé miminečko. 😉

crca
17. zář 2011

Měla jsem taky plánovaného císaře a napsala bych to samé co holky nade mnou 😉 Není čeho se bát,mě tahali dvě děti naráz a tak nějak to bylo divný,ale opravdu nebolí nic,pro mě bylo nejhorší když mě pak píchli oxytocin(?)na odloučení lůžka,to byl mazec 😀 ,ale rozdýchala jsem to bez následků 😀 (to mě najednou jakoby někdo bušil do hlavy a na hrudi,bylo mě i šoufl,to mě ale vše říkali dopředu a že kdyby se mě špatně dýchalo,nebo chtělo zvracet ať řeknu,že je to normální,ale byla jsem statečná 😀 a co mě ještě tak vadilo bylo,že jednu ruku jsem měla přivázanou k tělu a jak mě asi rozfikli,tak mě ta krev stekla na tu ruku a já cítila to teplo a nemohla se hned utřít,pohnout 😅 .Byla jsem v Ústí nad Orlicí,personál super,doteď na ně vzomínám hrozně ráda a i jsme se nasmáli.Manžel teda nebyl u toho a já to ani nechtěla,přijel pak odpoledne juknout na píďalky,já byla na pooperačním,takže ke mě nemohl,ale upřímně,já byla v takové euforii,že mě to nijak nepřišlo 😀 .Jizva mě teda bolela fakt dost a dlouho,až po 5 měsících,jsem chodila a vstávala tak nějak v pohodě,ale to je něco jiného,měla jsem tam dvě a šili mě i břišní stěnu.Za mě...kdybych měla mít ještě mimčo(což teda neplánuji,jsem z nich vyléčená 😀 ),tak bych chtěla aby byl znova císař ve spinálu 😉

nasekuratko
17. zář 2011

tak tohle tema me taky zajima! Asi taky skoncim u CŘ a chtěla bych epidural, ale taky se trošku bojim... Holky, byly jste i zacevkovane nebo meli nejaky vyvod nebo tak neco? Jaka je vlastne predoperacni priprava?

ffiinnkkaa
17. zář 2011

Řeknu to asi tak. Císaře jsem měla akutního (po vyvoální) po třech dnech strašných bolestí, po třech dnech bez spánku a jídla. Píchání do zad, cévkování a další věci s tím spojené byla pro mně procházka růžovým sadem.

janca_dobi
17. zář 2011

@nasekuratko Mně zavedli cévku, bylo to trošku nepříjemné, ale za chvíli jsem o ničem nevěděla. 😉 Nevím, co všechno se dělá u plánovaného císaře, já měla akutní - natočili mi monitor, napíchali do mě nevím co, doktorka mi udělala vaginální vyšetření, podepsala jsem hafo papírů, kdyby mi tam podstrčili nějakou směnku tak jsem jí taky podepsala 😀 a šup na sál. Tam mi zabandážovali nohy, zavedli tu cévku, píchli spinál, dali kyslík a šli na věc. 🙂

xlili
17. zář 2011

Ahojky, rodila jsem v Mladé Boleslavi císařským řezem, měla jsem ho plánovaný na úterý, ale naše holčička si řekla, že chce jít dřív ven a narodila se už v pátek. Partner mohl být u operace, ale ani jeden z nás si to nepřál (jsme slabší povahy 😀 ) - partner čekal v předsálí, aby mohl být po porodu s malinkou. Necítila jsem od žeber dolů nic, jakoby to nebyly moje nohy - je to fakt divný pocit a jak psala většina holek předemnou, anestezioložka mi popisovala, co se bude dít (což mně osobně moc dobře nedělalo), cítila jsem jen jak mi tlačili na břicho, a pak už jen krásný řev naší holčičky, pak následovala dlouhé číštění a šití a mezitím mi na minutku přinesli ukázat malinkou (už umytou a oblečenou). Převezli mně na JIP, kde jsem asi za hodinu a půl začala cítit nohy a jizvu, do té doby mi byla strašná zima a hrozně jsem se klepala. Takže jsem celou noc nespala 😒 Blbé na tom bylo, že mi malou přinesli až v 5 ráno na přisátí ☹, ale naštěstí se nám podařilo dobře rozkojit.Druhý den po 12 hodinách jsem mohla vstát do sprchy a přestěhovat se na normální pokoj. To byl docela boj, ale stálo to za to, ptz jsem mohla mít na pokoji malou až do večera (za přítomnosti partnera). První 2 dny to bylo krušné vstávání z postele, ale pak už to bylo den ode dne lepší. 5 den nás pustili domů a pak už jsem si na jizvu skoro ani nevzpomněla 🙂 Za CŘ jsem neplatila, ale vím že se platí, pokud tam chceš mít partnera (u nás 500,- Kč, ale asi to bude v každé porodnici jinak). Přeji hodně sil a krásné miminečko 😉

mirunda
17. zář 2011

ahojte, měla jsem 2x sekci s umrtvením od pasu dolu, ani u jednoho manžel být nemohl. Poprvý jsem rodila v Praze u Apolináře, to byl děs, bylo to neplánovaný, takže jsem ze všeho byla hrozně vyjukaná, vůbec jsem vlastně pořádně nevěděla, co mi dělaj 🙂 Blbě mi zašili břicho, nechali mi tam pitomci díru do břicha, takže jsem po měsíci musela na došití, prostě celkově hrůza, tenkrát jsem si říkala, že si další mimčo nikdy už nepořídim.. ovšem nikdy neříkej nikdy 😀 Druhý byl napůl naplánovaný - měla jsem šanci rodit přirozeně, když se porod rozběhne sám do termínu, což se nestalo.. podruhý jsem rodila v Hořovicích u Berouna, už jsem tak nějak věděla o co jde, takže jsem si to docela i "užila", "porod" byl fajnovej, určitě kratší než v Praze a hlavně bez díry na břiše 😝 Snesla jsem to v pohodě a dneska 3 týdny po porodu můžu dělat naprosto všechno, nic necítím, nikde mě nic nebolí, netahá..
Předoperační přípravy - pamatuju si jen u druhého porodu - takže klystýr, pak to cévkování - to bylo docela nepříjemný - u prvního mi to dělali když už jsem byla dole umrtvená, to bylo asi lepší.. epidural mě nebolel ani u jednoho, to bylo v pohodě, toho bych se fakt nebála.. nejhorší z celé operace je určo druhý den, kdy mě donutili vstát, jít do sprchy a na klasické šestinedělí.. ale pak každý den byl lepší a lepší.. 2 týdny po porodu jsem byla v zoo a uplně v pohodě, u první sekce mi delší procházka třeba dělala hrozný problém..
Ale nebojte se, ty uzlíčkové za to stojej! Držím všem budoucím mamkám palce! 😵

cikilik
17. zář 2011

Tak to já můžu napsat,že jsem měla hezkého císaře.Porod mi vyvolávali dva dny,ale nic se nedělo,potom jsem měla hodinu kontrakce,ale syn by porod asi neudýchal,tak se okamžitě rozhodli pro sekci.Byla jsem 34.týden.Podepsala jsem papíry zase mi kontrakce zastavily,píchly mi fajné a silné oblbováky 🙂 Cevkování proběhlo rychle a bezbolestně.Manžel přijel a ještě před sálem jsem se na něho smála,on čekal na chodbě.Píchání do páteře jsem vůbec necítila-jen jsem se tulila k nějaké sestře,když mě držela a říkala jí TULI TULI 🙂Nic jsem necítila,ani jak mi ho vyndávali,ale to mohlo být i tím,že byl malinký 1700 gramů o šití taky nic nevim.Manžel se mohl dívat přes sklo,jak malého ošetřují a mě potom na chodbě přivítal jako maminku.Na jipce jsem byla 20,jen jsem musela sama pít a když jsem cítila nohy,tak se otáčet na oba boky.Jizva mě vůbec nebolela.Na břichu jsem spala po sedmnácti dnech,když jsem k synovi nastoupila do nemocnice.

kokoska.l
17. zář 2011

Ahoj, taky jsem byla na plánované sekci, v 39+0. Porod 3x vyvolávali a malá se nechtěla pustit 🙂 Den předem mi dali Yal gel , jako projímadlo na vyčistění střev.Ráno , nejdřív mě zacévkovali, to pálilo jako čert, ale jsou horší věci, pak kanylu, to byla brnkačka 🙂 no a pak mě vezli na sál. Bylo to V Benešově u Prahy, manžel tam být nemohl a asi bych ho tam ani nechtěla. Napíchli mi záda, hned jsem byla mrtvá od žeber až po špičky nohou, se kterýma se nedalo vůbec pohnout.Všichni byli moc milý, třebas že jsem patřila mezi personál nemocnice a jedna sestřička na sále byla má dobrá kamarádka a spolužačka v jednom a vše mi zařídila a celou dobu mě držela za ruku 🙂 Všechno mi vysvětlili, řízli mě, když malou vyndavali tak to trochu tahalo pod žebrama, ale jinak nic, bolest není Vůbec!!! cítit 😉 Na zašití jsem si nechala píchnout oblbovák, který mi sami nabídli, aby mi to uteklo a pak jsem se jen vzbudila ještě na sále vše se točila a vím, že jsem říkala, že jsem opilá 😀 Venku na chodbě na mě čekal manža a jak tady jedna mamina už psala asi 3hod. mi šíleně drkotali zuby, ale ne zimou, ale asi z nervů 🙂 Malá se narodila v 8,43 v poledne jsem začala cítit nohy a dovečera všechno. Jizva mě nebolela, dostávala jsem injekce na bolest. Jen sloužila nepříjemná sestra a nechtěla mě umýt, tak mě musel na posteli umýt manžel.Jen drény byli nepříjemné.Ráno jsem se sama došla umýt, to boleli zase drény, asi v 9h mi je vyndali a mě nic nebylo a šla bych domu 🙂 hned jsem si nastěhovala malou k sobě.Všichni se na mě chodili dívat jako na obrázek , že mi nic není, 1x se i sestra vrátila stím, že myslela, že si spletla dveře a ono ne, byla jsem ta po cŘ 😀 3,den jsem celý klído proležela na břiše a 5, den šla domu.Bylo to super!!!! 😉 Pač mě 1x chytli bolesti a zlatej císař 🙂 Čekáme druhý a chci opět císaře i když vím, že si to naplánovat nemůžu.Po 7 dnech mi vyndali stehy.Asi půl roku jsem měla okolí jizvy jako mrtvý, jako když si přesedíš nohu,než dostaneš mravenčení, jinak nic.Nemáš se vůbec čeho bát, ale jasně že každý má jinou zkušenost 😉

adenka84
autor
18. zář 2011

Holky, všem vám děkuji za vaše zkušenosti..Jste zaltý a uklidnili jste mě...Musím říct, že se toho vážně vůbec nebojím..něco přeci jen už za sebou mám..ale jediná věc co mě stále znepokojuje je to, že tam semnou nebude moc být manžel? on bude asi sice rád, ale já bcyh ho tam ráda měla a halvně chci vidět maličkou...

mery83
18. zář 2011

Ahoj já měla sekci 2x s částečným umrtvením poprvé akutně a po druhé plánovaně.První zkušenost byla 100x lepší jak druhá.Poprvé jsem nic necítila a navíc jsem měla velkou ztrátu krve takže jsem usnula,po pruhé mi bylo zle klesl mi tlak,bylo mi na zvracení,takže žádná sláva.No a teť je mi líto že jsem nerodila přirozeně.
Ani u jednoho porodu manžel nebyl,ale taky dobře asi by se tam položil kdyby viděl všechny ty nástroje a jehly.Nejlepší pocit z porodu asi pláč dětí a že jsem je mohla hned vidět.Jinak poporodní zotavování nic moc 4x morphin,ale žádnej zázrak to nebyl,kapačky s oxytocinem bolest při zavinování dělohy.Ale všeci říkali že jsem šikovná,že to tak nikdo dobře nezvládal.No co bych neudělala pro děti.Osm měsícu od druhé sekce a je mi fajn jen sem tak cítím místo řezu trochu citlivěji.

brisalek
18. zář 2011

Ja jsem byla s cisarem maximalne spokojona. Mela jsem spinalni anestezii, ktera je trosku hloubs nez epidural, ale mene caso se objevuji bolesti hlavy, anestezie je az do pulky prsou a pomaleji ustupuje. Bala jsem se pichnuti spinalu, ale bylo to v pohode, cevkovani bylo uz kdyz jsem to skoro necitila, pred tim bylo normalne holeni a klistyr. Dostala jsem i nejake oblbovaky. Manzel prisel ve chvili kdy se chystali riznout a celou dobu byl se mnou. Malou vyndali asi za 10 min, pak me zasivali, jedine trochu neprijemne bylo,ze malou mi ukazovali a ja na ni koukala uplne dozadu lezici na zadech a tak se mi trochu motala hlava. Trochu hure se mi zavinovala deloha, ale pry kuli tomu, ze mala mela 3950g. Jinak me vubec nic nebolelo, kazdy vecer jsem dostala cipek na bolest...chvili pred tim jsem bricho trochu citila, ale jen trochu. Domu jsme sla 4 den po cisari a to mi i vyndali stehy. Doma uplne v pohode, jizva taky, uz neni skoro videt. Neprijemne bylo to, ze ten den u Apolinare bylo spoustu cisarskych rezu, takze mi malou dali az 7 h po porodu na prilozeni a dalsi den jsem ji videla az asi 20hodin po pordu☹, ale kojeni zacalo normalne a kojila jsem az do 16m. I kdyz mi bylo lito, ze prijdu o to kouzlo normalniho porodu, kdybych rodila znova,takhle v pohode bych to chtela zas🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru