Císařský řez spinál. Máte zkušenost?

bohmici
18. led 2012

Ahojky chci se zeptat za 14 dní jdu na císařský řez spinál máte někho s tím zkušenosti?

llluckaaa
18. led 2012

Mám, dvojitou. U nás v porodnici to chodí tak, že přijdeš den předem, dělají ti různé testy, od večera už nejíš, ráno dostaneš klystýr a oholí tě. Na sále ti dají injekci do páteře a když začne působit, začnou řezat 🙂 Za pár minut ti ukážou krásné zdravé miminko a pak tě asi půl hodiny sešívají. 12 hodin se nesmíš hýbat, máš cévku, musíš hodně pít a dostáváš léky proti bolesti. Po 12 hodinách se musíš sama zvednout a začít se hýbat. Jo a taky jsem měla kanylu v ruce a pouštěli fiziologický roztok (abych měla dostatek tekutin), ale teď si nejsem jistá, kdy přesně mi ji dali. Žádné komplikace jsem neměla, obě miminka byla úplně zdravá a při druhém SC to navíc téměr nebolelo a po těch 12 hodinách jsem běhala jako srnka 🙂

jankadudova
18. led 2012

Ja mam zkusenost bezvadnou. Priprava klasicka jak pise llluckaaa, v tom neni zadny problem a samotny vpich nic neni a okamzite ucinek a jde se na vec🙂 Byla jsem rada, ze jsem byla pri tom, anesteziolog na me porad mluvil a rikal mi, ze kdyz by mi neco nedelalo dobre, vzdycky me muze uspat. K tomu nastesti nedoslo a ja si mohla hned uzit chlapecka v naruci. Do vecera jsem lezela na JIP a cekalo se, az se mi vrati cit do nohou, coz bylo v pohode. Rozhodne do´porucuju, pokud budes mit moznost si vybrat!!! A zadny strach 😉 Jo a tu infuzi mi dali v ramci pripravy.

leryl
18. led 2012

mám stejnou zkušenost, v obou případech bez problémů

adenka84
18. led 2012

já jsem spinál měla také, ale bohužel se to neobešlo bez komplikací..vždy je tam riziko, ale stím člověk musí počítat..ale ve většině případech se vše objede bez porblému...nejdříve jsem i říkala, že spinál už nikdy , ale dnes si myslím, že až bude druhý porod tak do toho půjdu asi znovu..takže žádný strach...bolest není absolutně žádná..tedy u mě nebyla..ale zůstalo mě stále brnění v pravé noze a dodnes necítím bříško nad jizvou..mám tam stále mrtvý bod..už jsem si na to zvykla a věřím, že to časem samo vymizí..
jiank u nás to začíná přípravou, natočení posledního monitoru, pak zavedení kanylky, krystýrek, lehké přejolení, zavedení cévky, a pak zavedení samotného spinálu..není to nic hrozného..Maruška byla venku za cca 10 minut samotné šití trvalo cca 15 minut..pak mě převezli na pokoj, až jsem začala cítit nohy, dostla jsme injkeci na bolest, stále mě kapal infuze náhradních roztoků a měla jsme do druhého nde cévku..další den ráno, tě ji vyndají, ty se pomalu sam zvedneš a jdeš se osprchovat pokud je ti dobře vyndají ti i kanylku a pak už se sama pohybuješ...ze ačátku je to kruté, bolí to,to dá rozum, ale jak se rozhýbeš tak už to jde..nejhorší je to zvednutí z postele..až dostneš mimíska na pokoj na veškerou bolest zapomeneš..já dosala Marču na pokoj4 den..nastupovala jsem 2 dny před porodem a domů jsme šla za 10 dní..ale jinak se chodí dříve..já jsem tam byla déle kvůli těm komplikacím.. :(

katchi
18. led 2012

Ja mam zkusenost jednu a to pozitivni. Nic jsem necitila, vpich v pohode, komplikace zadne. Behem operace jsem mluvila s doktorama, synka jsem hned videla a po zasiti jsem ho hned dostala na prilozeni.

adellaide03
18. led 2012

Já mám stejně jako holky jen pozitivní zkušenost, takže pokud Tě můžu trošku uklidnit neboj se určitě to zvládneš.

milada2
18. led 2012

Tak já bohužel musela být za výjimku, mě spinal neucinkoval, takze me nakonec museli v prubehu uspat. Jsou na to pripraveni, spala jse hned. Cit do nohou se vrátil bez problémů, žádné brnění, žádná bolest hlavy.

lukza
18. led 2012

mám zkušenost a v pohodě a to mě píchali na 3x ale je to v pohodě mě praskal voda v 37týdnu takže rychle udělaly odběry a šlo se na sál a v pohodě jo trochu je pak nepřijemné jak to přestává pusobit ale vše se dá vydržet kdyby někdy zase císař jedině spinál🙂)

jijitka
18. led 2012

Já mám bohužel taky negativní zkušenost, spinál sám o sobě bez problémů - vpich jsem ani necítila. Ale nepůsobil dost dobře, nebo tam co působit měl, takže jsem v průběhu dostala celkovou. Po probuzení jsem déle necítila nohy, ale jinak žádné problémy jako nevolnosti nebo bolesti hlavy.

fazolina
18. led 2012

U mě zkušenost taky dobrá, stejně jsem si nemohla vybírat. Malej se narodil o 7 týdnů dřív. Vpich nebyl vůbec cítit, celkově sekce proběhla dobře. Okolí jizvy mám taky částečně necitelné, ale doktor mě uklidnil, že to je normální. Tím jak se udělá řez, tak se nervy přeruší. Dostávala jsem pořád injekce proti bolesti. Druhý den už jsem pomalu začala chodit a třetí byl už úplně v pohodě. Takže kdybych si mohla příště vybrat, jdu do toho znovu. Když si na to zpětně vzpomenu, tak jediný, čemu bych se možná příště ráda vyhla, by byla cévka. Docela nepříjemný...ale jde o chvilku a pak už má člověk jiný starosti 😉 A taky-když jsem slyšela ten řev na porodním sále...zlatej císař 😀

lucccy
19. led 2012

určitě doporučuju, vše bez komplikací a bez pozdějších vedl. účinků, ráno fízák a cévka, klystýr a holení teda naštěstí NEE (asi záleží, jak to praktikujou u vás v porodnici) 😝 pak jdeš na sál, vpich do zad (vůbec to nezaregistruješ, neboj), připnou tě na přístroje, pak "řežou" a za chvíli je mimčo na světě 😵 nohy jsem cítila tak za dvě hoďky 😉

koffen
20. led 2012

Určitě doporučuji, nepříjemný je jen vpich, ale dá se to vydržet 🙂..pak jen tlak, když vyndavají mimi, ale vůbec není cítit žádná bolest....já tedy měla druhý den poporodní komplikace, jako silné krvácení kvůli nestahující se děloze a za měsíc znovu, ale to se asi stává i u normálního porodu...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru