Císařský řez. Uspat celkově, či ne? Co je lepší?

lili.204
13. pro 2012

uspat celkově či ne,, co je lepší co je méně bolestivé?? děkuji

majkali
13. pro 2012

Já měla 2x sekci v epidurálu, do celkové bych dobrovolně nešla. Jednak je epidurál šetrnější k miminku, miminko maminka hned vidí a pochová si ho. Holky co se mnou byli na JIPce, tak jim bylo po celkové dost špatně.

pepibubu
13. pro 2012

Epidurál. U prvního v pohodě, u druhýho nezabral, takže celková, a dodnes mě mrzí že jsem Martínka neslyšela zaplakat.

llluckaaa
13. pro 2012

Já měla dvakrát dobrovolně spinální anestezii a jsem ráda. Problémy jsem s tím neměla, jen se mi při ní udělaol trošku nevolno 😒
Spolubydlící v porodně měla prvně spinál a podruhé chtěla celkovou, protože jí prý spinál nedělal dobře. Když jsem jí tak pozorovala, jak ji přivezli ze sálu, jak kňourá, probouzí se a je úplně mimo, tak mi jí bylo docela líto. A navíc mi přišlo blbý, že vím dřív než ona, že se jí narodil chlapeček a že je v pořádku 😒

bubbi
13. pro 2012

Určitě je lepší spinál, aspoň jsi při smyslech 😉
To píchání do páteře sice není moc příjemné a pár dní mě bolela hlava, když jsem vstala z postele, ale není to nic, co by se nedalo přežít 😉

paaajuska
13. pro 2012

Mela jsem celkovou a byla jsem nakonec rada, rozhodla jsem se az v porodnici po porade s anesteziolozkou.
Kazdy je jiny a jednomu to sedne,druhemu nemusi.
Ja osobne jsem se bala epiduralu, protoze jsem slysela o pripadech kdy to pichno spatne a necha to nasledky. To mi potvrdila i ta anesteziolozka, takze podle toho jsem se rozhodla.
Kdyz jsem dospavala, privezlu zrovna pani, ktera mela epidural a kricela na celou porodnici bolestma a nezvladala to.
Ale na druhou stranu nevidis miminko hned po narozeni, se mnou tam byl pritel a vse nafotil a mel ji celou dobu u sebe.
Preji at vam to dobre dopadne a at se rozhodnes, tak a nebo tak, vzdycky to ma sve plus🙂

margeta
13. pro 2012

Já měla 2x spinál. Měla jsem hrůzu z celkový. Špatněmi vůbec nebylo a neměla jsem s tím žádný problém. Hned jsem věděla, že jsou děti v pořádku. Ženský po celkový nevěděly nic, sestra jim nic neřekla a musely čekat až dítě přinesou na kojení, aby se dozvěděly co se jim narodilo.

veverka.terka
13. pro 2012

ahojky, mně taky čeká nejspíš plánovaný císař a taky pořád zvažuju, zda epidurál nebo celkovou anestezii. ale myslím si, že na 99% půjdu do epidurálu, pokud to bude možný. je to šetrnější k miminku i k mamce a hlavně hnedka uvidím miminko a o to mi jde taky docela dost. před 2 roky sem měla operaci slepáku v celkové anestezii a byla sem oblblá ještě 2 dny potom. jediný z čeho mám strach, že to píchání do páteře. ne, že by se mohlo něco stát a byly nějaký následky, myslím si, že v dnešní době jsou doktoři na vysoké úrovni a tohle se už nestává, ale spíš z toho, že to bude asi dost nepříjemný. i když to opíchají, znecitlivý, tak přece jenom ta jedhla je dost veliká, ale stejně i tak půjdu do epidurálu, pokud to půjde 🙂

petaov
13. pro 2012

Tak pro mě bylo to píchání do páteře hodně bolestivé, už teď se toho bojím až bude druhý porod, ale na celkovou anestezii bych nešla. Ale nehci Tě strašit, slyšela jsem, že někoho ten epidurál vůbec nebolel. Nevím, já měla tu páteř ještě hodně dlouho citlivou, bylo to nepříjemné, ale hlava mě nebolela. To můžeš ovlivnit i sama, když budeš hooodně pít a 6 hodin po operaci nebudeš vůbec zvedat hlavu a námáhat krční páteř. Chce to jen nehnutě ležet a pít. Uteče to hned, pak už Ti lehátko trochu přizvednou. O velkých bolestech hlavy jsem tu četla na koníkovi, tak jsem se toho bála, a proto jsem dodržovala pitný režim a klid. Jinak porod byl úžasný, přítel byl u mě, povídal si se mnou, malého natáčel, hned jsem ho viděla, takže za mě určitě spinál! 🙂

karrison
13. pro 2012

ja mela epidural (vsude jsem cetla jaka je to pohodicka), ale mne to vubec nesedlo...behem operace jsem omdlela,hrozne jsrm vnimala vsechny ty tahy a tlaky,tahani ditete ven,siti...fuj...jeste ted mam husi kuzi...nicmene pokud budu muset jeste nekdy rodit cisarem,tak pujdu do epiduralu znova,kvuli tomu,abych hned videla miminko a taky pry rekonvalescence je rychlejsi..

saminomimino
13. pro 2012

šla bych od epidurálu,měla jsem akutní sekci,tam je celková a to že jsem malou po pordu neviděla celkově jako bych u porodu nebyla je hrozný pocit 😔 ,určitě bych volila epidurál

talina
13. pro 2012

asi tak nějak jak píše většina, dávali mi epidural že mi malou vytáhnou jakým koliv způsobem (po dvou dnech vyvolávání a kapačce na vyvolání stahů), jenže mi ho napíchli na prd a já trpěla dál. Tak mě uspaly a já zaspala celý příchod naší holčičky. Dodnes mě mrzí že jsem jí neviděla první.

aronek
13. pro 2012

Ahoj, měla jsem oba. První v celkové a byla to hrůza. Moc mně uspali, pak intubovali, odřeli mi celý krk, nemohla jsem ani pít, skončila jsem na kapačkách a tři měsíce po porodu mi bylo pořád zle. Druhý v epidurálu a týden po porodu bych šla klidně do dalšího dítka. Cítila jsem se supr. 😉

agent008
13. pro 2012

@talina tak to jsme měly naprosto stejný porody :( taky mě to mrzí že jsem u toho "nebyla" trochu to beru jako selhání...

beruska24.9.
14. pro 2012

Měla jsem 2x spinál (vlastní rozhodnutí) a jsem ráda, že jsem miminka viděla už na sále.
Poprvé se mi udělalo na sále špatně od žaludku a pak mě nějaký ten den příšerně bolela hlava.
Podruhé na sále v pohodě, ale pak mě zase bolela žebra a ramena při každém nadechnutí - prý jsem v sobě měla vzduch, jak se snažili miminko dostat ven (je fakt, že dr. na mě dost ´´skákal´´), ale jak se vzduch vstřebal, tak to bylo v pohodě.
Píchání do páteře jsem se bála v obou případech (podruhé víc - věděla jsem, do čeho jdu a měla jsem porodní bolesti), ale dá se to zvládnout.

majka1976
14. pro 2012

Já měla spinál - při porodu hodně nepříjemné, cítila jsem jak mě řežou, jak trhají tu svalovinu, jak vytahovali malou - trochu se jí tam šprajcla nožička, tak ji ze mě páčili a nejhorší bylo to šití. Sestra mě celou dobu držela za ruku - měla ode mě úplně pohmožděné prsty a to nejsem žádný bolestýnek. Na pokoji jsem měla paní, která taky dostala ty bolesti hlavy - prý šílené...aby ji to přešlo, tak musela znovu na sál a opíchávali jí celou páteř - dělali ji tzv krevní zátku - to seberou trochu krve ze žíly a pak ji napíchávají do míchy, aby ucpali tu vzduchovou bublinu, až pak jí ty bolesti povolily - o děťátko se mohla starat a mít ho u sebe až 4.den po porodu. Takže já příště určitě do celkové.

ivaanka
14. pro 2012

Já jsem zažila oba.
První, celková anestezie, akutní císař. Po probuzení se mi chtělo zvracet, ale jinak žádný problém, Že mám zdravého chlapečka mi řekli po probuzení, viděla jsem ho asi za 2 hodiny. Trochu mě to mrzelo, ale zase jsem si říkala, že se ještě vynadívám dost 🙂
Druhý císař byl plánovaný spinál. Píchání do páteře v pohodě, předtím mi to umrtvili. Pak mě asi 3 dny celkem bolela hlava, ale nic hrozného. Měla jsem problémy ale přímo u operace, přesně jak píše @karrison , tahání, škubání, celkem mě to dost bolelo, říkali, že tam mám nějaké srůsty po prvním císaři. Já už jsem pak prosila, ať mě uspí, že se na malého podívám potom 🙂Říkali, že musím vydržet, až vytáhnou malého, chvilku mi ho ukázali a na šití mě přispali. Nic moc zážitek.
Bolest, až přijde břicho k sobě, stejná u obou. Celkově rekonvalescence trochu lepší u druhého, ale těžko říct, čím to bylo, možná homeopatiky.
Každopádně mi před druhým císařem nabízeli sterilizaci, že mi ji rovnou udělají a já že nééé, co když budu chtít třetí. A pamatuju si, že jak jsem tam ležela a měla pocit, že mi rvou vnitřnosti, tak jsem si říkala, že potřetí už tohle nikdy dobrovolně nepodstoupím ani za nic.

kamino
14. pro 2012

Ja mela celkovou a kdyby doslo na druheho cisare,sla bych do ni zas...kdyz jsem videla brecet holku po spinalu bolesti,nemohli ji dat nic,protoze jeste nehybala nohama (skoro 3 hodiny ) tak me to odradilo..vim,ze to je kus od kusu,kazda so snasi jinak,ale pro me byla celkova narkoza po 30 hodinach vysvobozeni. Je to dano i tim,ze dobre snasimm narkozu,zadna nevolnost... To ze jsem neslysela maleho plakat,me nijak nemrzelo,pak jsem si toho uzila dost 😉

mmmk
14. pro 2012

Mam za sebou dve sekce. Prvni akutni, druhou planovanou. Obe ve spinale, obe bez komplikaci. Pichli mi do zad bez problemu, rizli, vyndali dite. To tahani ditete ven, pokud je sestoupene, je docela neprijemne, ale nic, co by se nedalo prezit nebo bych musela kricet bolesti. O siti vubec nevim, ranu mam jen 1mm silnou, 4m po porodu uz zas skoro neviditelnou. Po obou porodech jsem byla rychle fit. Ja celkovou narkozu snasim strasne spatne, proto jsem se modlila, aby nebyla potreba 😉 Za sebe teda rikam, ze rozhodne byt "pri tom." Tam, kde jsem rodila, byla pritomnost manzela na sale samozrejmost. Jak u akutni, tak u planovane sekce.

mmmk
14. pro 2012

@kamino Nevim, kdes videla holku po spinale, co ji nemohli nic dat. Mne jeste predtim, nez jsem dosla k sobe, dali do infuze neco od bolesti a prasky od bolesti jsem mela tri dny, dokud jsem nesla domu 😉

kristynaw
14. pro 2012

urcite pokud jde jen spina/epidural tak to... ja mela 3 cisare, a 3 ruzne anestezie- prvni byly nejaky drogy, co me omamily, necitila jsem bolest, ale mela jsem halucinace atd,silenej zazitek. druha celkova, treti spinal- treti nejlepsi . i pro miminko je spinal lepsi nez celkova

monikabie
14. pro 2012

První císař akutní v celkové dítě jsem viděla až po 14 hodiních. Druhý císař plánovaný ve spinále mimčo jsem viděla hned a byla to luxusní pohoda🙂

kristynaw
14. pro 2012

@majka1976 tak to ti museli dat nejakej slabej, nepusobil ti tak,jak mel :( au

kamino
14. pro 2012

@mmmk na Vinohradech. Lezela vedle me na Jip. Sestra rikala,ze musi vydrzet,dokud nebude hybat nohama..a to trvalo sakra dlouho..

gucci
14. pro 2012

2x spinál, děti jsem viděla hned, blbě mi sice bylo, ale mě je zle po každé narkoze, chvíli jsem si pobyla na jipce a druhý den už jsem skotačila ;)...do celkové bych nešla ani náhodou

majka1976
14. pro 2012

@kamino ja po spinále hýbala nohama až po 6 hod....jsem se už bála, že to tak zůstane

lulii
14. pro 2012

Měla jsem taky na výběr, na sále jsem se mohla rozhodnout. Nejdřív jsem se rozhodla pro spinál a když to všechno začali připravovat, tak jsem zpanikařila a zastavila to, že chci radši celkovou. Představa píchání do zad navíc při kontrakcích, tahání a cinkání nástrojů a nedejbože kdyby se něco během toho stalo a museli mě třeba rychle uspat a já bych vlastně usínala s tím, že něco je špatně, to jsem to radši fakt změnila a jsem za to mooooc ráda. Já snáším narkozu fakt dobře a dobře se i hojím, takže pro mě to nebyl špatný zážitek. Hned druhý den bych se bez pomoci dokázala o malýho postarat. Normálně jsem si došla na záchod, do sprchy, procházela se ve vzpřímené poloze 😉 Takže já znovu bych volila celkovou 😉

vanule
14. pro 2012

já měla akutní císař, ale rozhodli za mě epidurál (mě se nikdo neptal co chci, nebo nechci!!) některé momenty jsem byla nějak mimo a na některé momenty ze sálu si nepamatuju. Malou mi ukázali ještě na sále, ale co bylo pro mě osobně nejhroznější - těch 24hodin na JIPu byl to nejdelší den v mém životě 😒

mmmk
14. pro 2012

@lulii To ale pletes dohromady dve veci. Myslis, ze po spinale se chodi v predklonu nebo ze se po nem vstava pozdeji z postele? 😕

lulii
14. pro 2012

@mmmk je jasný, že ten řez je stejný ať to proběhne tak nebo tak, to bylo myšlený tak, že většinou ten řez na bříšku tě jakoby nutí chodit v předklonu a máš pocit, že když se narovnáš, tak ti popraskaj stehy...psala jsem jen můj průběh jak jsem se celkově hojila já, to už s anestezií nemělo co dělat 😉

mmmk
14. pro 2012

@lulii Tak to priste zkus ve spinale uvidis, ze je to +- stejny, jen jsi pri tom, vidis miminko hned. Mne ho podruhe i polozili na prsa na chvili 😉 Takze i bonding pak probehl. Na pooperacnim jsem mela berusku na prsou a brise cely ty 4 hodiny a zkousela se prisavat a tak. Mit celkovou, bleju jako sakal a dva dny se nedokazu zvednout ani do sedu 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru