Císařský řez. Uspat celkově, či ne? Co je lepší?

lili.204
13. pro 2012

uspat celkově či ne,, co je lepší co je méně bolestivé?? děkuji

lulii
14. pro 2012

@mmmk Jé, to zní fakt krásně a docela ti to závidím 😅 Já se právě lekla toho průběhu, že budu o všem vědět a třeba i budu cítit bolest,...a pak toho po tom, že může bolet hlava, nemusím cítit nohy delší dobu, to píchnutí pak některá maminka cítí dlouho...já jsem posera, no. Ale chtěla bych to zažít aspoň tak, jak píšeš, to jo 😉 No docela jsi mě teď malinko uklidnila a třeba to napodruhé opravdu zkusím 🙂

mmmk
14. pro 2012

@lulii Poprve jsem byla znicena z tri dnu ostrych kontrakci, mela zanet, horecku a maly kvuli tem mym problemum musel kvuli nejakym podezrenim zustat 2 dny na novorozenecke JIPce. Podruhe jsem si to vynahradila. Fakt vsecko v pohode, klidu. Toho spinalu se neboj. Doktori jsou profici. Ver mi, ze bys nic divnyho neslysela ani nevidela, jen pak cerstvy miminko a pripadne bys ho mohla mit hned u sebe. Dochazeni k sobe je individualni, obecne tak 4-6 hodin. Ja se treba poprve i podruhe trasla, jakoby zimnice. Bolest hlavy je taky relativne malo casta. Fakt to zkus, stoji to za to 😉

lili.204
autor
14. pro 2012

@paaajuska děkuji moc za správičku já jen prostě mám strach že mi bude na zvracení ,to bych moooc nerada a také že něco ucítím to řezání ikdyž je to pul těla znecitlivěné.. ale asi pujdu do toho abych malou viděla no

2hanah
14. pro 2012

Mám za sebou oba případy - celkovou narkózu i spinal od pasu dolů. Bolestivost je naprosto stejná, protože během operace nic necítíte, a pak je to stejné, záleží na každém organismu, jak dobře a rychle se hojí. A zrovna tak záleží, jak dobře nebo špatně snášíte narkózu, mně třeba celková narkóza vůbec nevadila, jen se mi druhý den točila hlava při postavení se na nohy, ale nebylo mi zle, u spinalu jsem se jednou pozvracela po výkonu na JIPce, protože Vám prudce sníží tlak, takže pacientkám bývá nevolno už při samotné operaci, ale dá se to vydržet a s pocitem, že Vám při tom neunikne první pohled a hlásek Vašeho miminka bych šla zase jen do spinalu (lokální umrtvení). Navíc můžete komunikovat s doktorem, takže i zdravotníci to mají raději.

2hanah
14. pro 2012

@lili.204 Vůbec se spinalu nebojte! Neucítíte vůbec nic, to umrtvení od pasu dolů je vážně dostačující a na nějaké zvracení jsou v těchto případech zvyklí a připravení. Držím pěsti, ať to jde hladce!

lili.204
autor
14. pro 2012

MOOOC VÁM DĚKUJI SNAD ZVRACET NEBUDEM NO!! SNAD KAŽDY NEZVRACÍ NE??

maximka33
14. pro 2012

@lili.204 také jsem šla do spinálu (epidurál při cisaři). dobře mě napíchli, byla jsem jak přiopilá a v náladě, jak kdybych dostala rajský plyn. nic jsem necítila, ale malého jsem mohla chvíli držet a půl hodiny po šití jsem ho už měla na břiše. nezapomenutelné. a je to i lepší pro dítě, protože látky z narkózy ho také mohou ovlivnit.

racerunner
14. pro 2012

Ahoj děvčata, zdá se mi, že tady nezazněla jedna velmi podstatná věc. Ať je to jak chce s tou naší bolestí a pohodlností, spinální anestezie je mnohem bezpečnější pro děťátko. Celkovka se vyhrazuje spíš pro perakutní sekce a nebo případy, kdy spinál z nějakého důvodu nelze. A srovnáte-li poporodní adaptaci novorozenců, není to sice pravidlo, ale Ti po celkovce jsou prostě na tom o něco hůř...nemyslím nyní jednotlivé případy ( aby někdo nereagoval, že jeho mimi bylo takové a jiné takové) - jde o studie a velké soubory dětí.

lili.204
autor
15. pro 2012

všem vám moc děkuji pokud to budeme teda moooc si vybrat pujdu do té jen spinální anestézie..

ckei
15. pro 2012

Jednoznacne spinal,nejen,ze je to lepsi pro miminko,ale to,ze je zena pri vedomi je k nezaplaceni. Viz. muj clanek o cisari😉 Priste bych sla opet do spinalu. Jak nekomu nesedne spinal,tak nekomu celkova,to tak prosteje. Ja byla absolutne bez problemu a napichnuti,to ani nestoji za rec,to jsem skoro ani necitila 😉

berticka
15. pro 2012

Já bych jen dodala, že i při spinálu vás doktor může případně dodatečně přispat, takže pokud spinál zrovna nesedne, není člověku dobře, cítí nepříjemné pocity, je mu na zvracení a podobně, dá se to takhle vyřešit. Takhle jsem to měla já, nechala jsem si dát spinál, počkala si na příchod miminka, pak mi začalo být nevolno, doktor řekl, že mě raději trochu přispí, no a před koncem operace jsem už byla zase vzhůru a to už mi nesli malou na první přicucnutí k prsu a všechno bylo naprosto OK.

neslusanka
14. led 2013

Také doporučuji spinál. Poprvé jsem rodila akutně, uspali mě celkově, rozhodnout jsem se nemohla. A syna jsem viděla za hoooooodně dlouho. Podruhé byl císař plánovaný a dala jsem si spinál (píchnutí je úplně v poho, jen to trochu štípne, ale co je to proti několika hodinovým kontrakcím) a jsem ráda, že aspoň na podruhé jsem malého viděla hned, mohla si ho pohladit, dát mu pusu..... je to určitě šetrnější a lepší jak pro dítě, tak pro mamču. Není to sice nic příjemné, ale jde o porod a každý porod bolí, s tím se počítá. Když už nám není dáno rodit přirozeně, tak ať aspoň víme, že rodíme. A kdyby Ti náhdou u toho nebylo dobře, nebo se něco zkomplikovalo, tak není problém tě uspat. Ale pokud bys byla rovnou v celkové narkóze, tak jen tak lehce Tě probudit nemůžou. A co se týče poporodních bolestí, tak ty jsou naprosto stejné, ať jde o spinál nebo celkovou narkózu

venuss
1. únor 2013

ahoj, já měla první porod akutní císař v celkové anestezii.mela jsem vyvolavany porod a nechala jsem si pichnout epidural proti bolesti,jenze jsem ochrnula na cely spodek, strasne se mi snizil tlak a maly mel nedostatek kysliku, tak jsme jeli rychle na sal a tam me uspali.po probuzeni mi doktor rekl, ze mame zdraveho syna a odvezli me na pooperacni, kde na me cekal manzel s fotakem.po 2 hodinach me prevezli na sestinedeli a manzel sel pro syna.kojit jsem tedy mohla za delsi dobu az, druhy den me ale zacla silene bolet hlava a krcni pater,nevim,jestli to bylo z te celkove nebo toho epiduralu, ale uz to nikdy nechci zazit.ted cekame dvojcata, tak me ceka znovu cisar a to uz za 5 dni a stale nevim,jak se rozhodnout, rada bych do toho spinalu,abych je hned videla, ale bojim se.jeste to chci probrat s anesteziologem,tak uvidime...

kikimaruska
1. únor 2013

Já měla akutní SC v celkové a nebylo mi po ní nic...když nepočítám nutkání na zvracení ihned po probuzení, které ale po chvíli přešlo...žádné bolesti hlavy, nic takového. Záleží ale na druhu anestezie a dost se prý liší. Já měla nějakou, která prý odbourává zábrany a při probírání sebou pacienti hrozně hází a přitom jsou uplně mimo. Já si vzpomínám jen jak sestry volaly, aby mi držel někdo jizvu, aby se nepotrhala a abych se vysmrkala...vézt mě museli na posteli se zábranama, abych jim nespadla a po probuzení sem byla dost ubrečená...a nepamatovala sem si nic....ale prý sem tam slušně vyváděla, jako všichni, kdo tuto anestezii měli (jsem zaslechla od sester). Jinak pokud, tak bych šla jedině zase do celkové...od kamarádek které prošly několik sekcí mi jejich negativní zážitky s epidurálem a hlavně spinálem stačily...nejednu stejně museli na sále pak douspat...

maudn
1. únor 2013

já měla akoutní císař ve 33tt. hrozně jsem si přála malého vidět,ale nebylo to možné,takže za mě částečná anestezie,abys viděla miminko

nasekuratko
16. zář 2013

tak mě čeká druhý císař za pár dnů a vůbec se netěším. Prvního jsem měla ve spinále a jsem rozhodnutá se podruhé nechat uspat celkově. Sice jsem malého viděla hned, ale nebyla to žádná sláva. Kromě toho, že pro mě bylo důležité, zda je zdravý, tak jinak jsem nic nevnímala a bylo mi všechno jedno. Bylo mi pěkně zle. Cítila jsem každý pohyb-škubání, cukání, praskání, tlak apod. Bylo mi na zvracení u operace, klesal mi tlak, bolelo mě na prsách a nemohla jsem dýchat. Bylo mi opravdu zle a já měla strach, co se se mnou děje a co když se něco stane a už se neprobudím apod. Nemůžu teda vůbec říct, že by to byl hezký zážitek. Naopak, při představě druhého porodu se klepu strachy...
Takže i když jsem malého viděla, v ten moment mi to bylo stejně jedno. ☹ Hojení jsem měla šílené, strašné bolesti, cítila jsem i stahování dělohy (to jsem teda bolestma i brečela), bolela mě hlava, prostě děs. Jediné, co můžu říct, tak jsem brzy hýbala nohama. Ale vstát z postele jsem stejně nemohla, měla jsem tak nízký tlak, že jsem vstala až 24hodin po operaci. A jizva mě bolela cca 2-3 týdny, než jsem dokázala bezbolestně vstát z postele a normálně fungovat.
A i u mě se stalo to, co tady už někdo popisoval-že jsem nemohla hned dostat něco proti bolesti a muselo se nějakou dobu čekat. A to čekání mě teda málem zabilo.

cajomilka
16. zář 2013

Rodila jsem císařem se spinální anestezií a absolutně žádný problém, šla bych do toho znova. Akorát se mi při vstávání z postele děsně motala hlava. Léky proti bolesti mi myslím nějaké dali hned. Je to asi individuální, stejně jako rekonvalescence, tu jsem měla taky v poho, skoro žádné omezení. Bolesti při stahování dělohy jsou podle mě stejné i po vaginálním porodu, je to přirozený proces, ale možná se mýlím.

cajomilka
16. zář 2013

@lili.204 Já jsem nezvracela 🙂 A vyhovovalo mi, že si během operace se mnou povídala anestezioložka. A výhoda možnosti hned slyšet první pláč miminka a hned ho vidět je snad jasná 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru